Komentowana treść: Amiga Friendship #2
[#1] Re: Amiga Friendship #2
Bardzo fajna i zacna inicjatywa OK
3
[#2] Re: Amiga Friendship #2
Inicjatywa bardzo zacna i na pewno warta wsparcia. Ale nawet gdyby taka nie była to spis treści naprawdę bardzo zachęca do poczytania. Tak zupełnie niespodziewanie powstało nam bardzo fajne pismo. Czuć powiew świeżości i ciekawego pomysłu. Będzie czytane, oj będzie! Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania drugiego numeru. OK
5
[#3] Re: Amiga Friendship #2

@MDW, post #2

Mam i ja, super inicjatywa no i pisemko niczego sobie OK
1
[#4] Re: Amiga Friendship #2
Super, że wydano drugi numer. Inicjatywa tak samo wspaniała, jak m.in. Amigowiec, Magazyn Amiga, Amiga Computer Studio, czy Polskie Pismo Amigowe.

Fajnie, że wspieracie w ten sposób kolegę SirLeo. Mam nadzieję, że żyje mu się lepiej i ma więcej powodów do radości i uśmiechu na twarzy.

Sam dołożyłem małą cegiełkę na zdrowie kolegi i mogę cieszyć się pismem.

Spis treści wygląda nad wyraz interesująco.

Pozdrawiam serdecznie.
3
[#5] Re: Amiga Friendship #2
Czy jest opcja na (ponownie) druk?

Może jako Premium?
1
[#6] Re: Amiga Friendship #2
Połowę magazynu pochłonąłem jednym chaustem. Czyta się równie dobrze jak znakomity pierwszy numerOK
3
[#7] Re: Amiga Friendship #2

@MUFA-amigaone-pl, post #6

haustem
1
[#8] Re: Amiga Friendship #2
Od razu po nabyciu numeru skoczyłem do stopki redakcyjnej żeby zobaczyć kto się udzielał i przede wszystkim kto robił tę świetną okładkę. Stawiałem na Joka, bo od pewnego czasu oprócz świetnych pixelartów pokazuje, że bardzo dobrze sobie radzi z wektorówka. No i bym nie trafił, bo autorem jest Slayer. Bardzo bardzo mi się podoba. Zwłaszcza twarz, która tutaj jest kluczowa. Brawo Slayer!
2
[#9] Re: Amiga Friendship #2
Dzięki za ciepłe słowa i Wasze wsparcie dla SirLEO. Wy też robicie świetną robotę! OK.

Dzisiaj o 20:00, AmigaBill zaprezentuje najnowszy numer Amiga Friendship w ramach swojego cotygodniowego streamu na https://twitch.tv/amigabill. Zapraszam do oglądania!

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2022 09:53:26 przez MarX
4
[#10] Re: Amiga Friendship #2
Jak wy to robicie, że te teksty są tak wysokiej jakości? szeroki uśmiech Po lekturach pewnego popularnego wydawnictwa, które już zniknęło, czytanie Amiga Friendship, to jak przesiadka z Super Expressu na Szekspira...
13
[#11] Re: Amiga Friendship #2

@MDW, post #8

a co na okładce robi Krystyna Czubówna?

@_arti
no tak średnio, bym powiedział. Druga linijka wstępniaka i już jeden int. :/ Można obstawiać, ile będzie ogółem.

PS. Jak coś, to dla współtowarzyszy z portalu pierwszy numer zrobię za pół ceny.

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2022 20:04:43 przez snajper
[#12] Re: Amiga Friendship #2

@snajper, post #11

a co na okładce robi Krystyna Czubówna?

No i po co to napisałeś? Teraz zawsze gdy zobaczę Krystynę Czubównę to będę widział Andyego Warhola. I odwrotnie.
1
[#13] Re: Amiga Friendship #2

@MarX, post #9

Mam takie pytanko. Czy jest możliwość płacenia Revolutem?
[#14] Re: Amiga Friendship #2
Zawartość zapowiada się przebojowo. A czytać mi się będzie jeszcze lepiej wiedząc, że stoi za tym szczytny cel :)
[#15] Re: Amiga Friendship #2

@snajper, post #11

Najpierw coś zrób, a się okaże ile jest to warte. Zakładając, że zrobisz coś za pół ceny, obawiam się że może być i tak za dużo.
Podobają mi się wpisy osób, które jeszcze nic nie zrobiły, a piszą ile by chcieli
[#16] Re: Amiga Friendship #2

@Leon, post #13

@DiskDoctor: Czy jest opcja na (ponownie) druk?

Tak! Jeśli mi się uda to znowu wydrukuję 50 egz. na papierze. Dystrybucja jak dotychczas, na imprezach amigowych (czyli wpłata na zrzutkę i odbiór osobisty)

@_arti Jak wy to robicie, że te teksty są tak wysokiej jakości? Po lekturach pewnego popularnego wydawnictwa, które już zniknęło, czytanie Amiga Friendship, to jak przesiadka z Super Expressu na Szekspira...

To chyba mój ulubiony komentarz . Dzięki! Myślę, że chodzi tu o to, że artykuły są dopieszczone i nie pisane na kolanie. W założeniu każdy numer ma być taką małą petardą, inaczej nie ma sensu tracić na to cennego czasu. Już jesteśmy za starzy, żeby robić coś tylko dla podbudowania własnego ego i szumu wokół siebie. Jeśli zaskakujemy jakością (na tle tego co było wcześniej), to znaczy że dobrze ustawiliśmy poprzeczkę

@snajper: no tak średnio, bym powiedział. Druga linijka wstępniaka i już jeden int. :/ Można obstawiać, ile będzie ogółem.
PS. Jak coś, to dla współtowarzyszy z portalu pierwszy numer zrobię za pół ceny.

Nie bardzo rozumiem, proponujesz zrobienie korekty kolejnego numeru za pieniądze ?

@Leon: Mam takie pytanko. Czy jest możliwość płacenia Revolutem?

Chyba nie, ale sprawdź na stronie zrzutka.pl. Wydaje mi się, że można płacić kartą, szybkimi przelewami i blikiem.

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2022 09:22:52 przez MarX
2
[#17] Re: Amiga Friendship #2

@Jarkman, post #15

Podobają mi się wpisy osób, które jeszcze nic nie zrobiły, a piszą ile by chcieli



Najpierw coś zrób, a się okaże ile jest to warte.

a zapraszam, zapraszam. siedzi, pije i chrupki
Kebab 1, 2-3
Bajtek #11, #12
Top Secret #9, #10
oraz IKS #3, #4
plus nadchodzący Bajtek "Tylko o Commodore" (wczoraj dostałem wersję do sprawdzenia przed drukiem). Do dostania na alergio w ofercie Retroniksa.
a następnym razem zapraszam zrobić rozeznanie, zanim coś nasmarujesz.

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2022 10:04:27 przez snajper
2
[#18] Re: Amiga Friendship #2
Jeśli ktoś nie śledził wczorajszego streamu AmigaBilla to zapis wideo jest tutaj. Temat Amiga Friendship zaczyna się w okolicach 01:07
[#19] Re: Amiga Friendship #2

@MarX, post #16

Nie bardzo rozumiem, proponujesz zrobienie korekty kolejnego numeru za pieniądze ?

to był tzw. półżart. Zdaję sobie sprawę, że Wy na gazetce schodzącej pewnie w liczbie dwucyfrowej kokosów nie zbijacie, żeby wypłacać każdemu ze składu wynagrodzenie.
zresztą nie wiem nawet, czy to jest do dostania gdziekolwiek poza zrzutką.

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2022 10:08:46 przez snajper
1
[#20] Re: Amiga Friendship #2

@snajper, post #19

to był tzw. półżart. Zdaję sobie sprawę, że Wy na gazetce schodzącej pewnie w liczbie dwucyfrowej kokosów nie zbijacie, żeby wypłacać każdemu ze składu wynagrodzenie.

Nie sądziłem, że tak trudno jest się tego domyślić, ale wyjaśnię. Nikt z nas nie czerpie żadnych korzyści finansowych z wydawania Amiga Friendship. To inicjatywa charytatywna z której cały dochód przeznaczony jest na wsparcie dla SirLEO. Poprzedni numer znalazł 229 nabywców. Zanim coś napiszesz, zrób rozeznanie.
6
[#21] Re: Amiga Friendship #2

@MarX, post #20

WoW 12 tys super!
ponownie wsparłem i pobrałem kolejny nr w pdf a ten plik EPUB to do wydruku jest do drukarni jak był chciał sobie sam wydrukować?
[#22] Re: Amiga Friendship #2

@JacK_Swidnik, post #21

WoW 12 tys super!
ponownie wsparłem i pobrałem kolejny nr w pdf a ten plik EPUB to do wydruku jest do drukarni jak był chciał sobie sam wydrukować?

Nie Jacku, EPUB to wersja na czytniki ebooków. Nie kombinuj z drukowaniem, postaram się to ogarnąć na dniach.
1
[#23] Re: Amiga Friendship #2

@snajper, post #17

następnym razem zapraszam zrobić rozeznanie, zanim coś nasmarujesz

To sam nie zrobiłeś rozeznania, bo to akcja charytatywna i porażka, aby na tym jeszcze sugerować zrobienie czegoś za kasę.
1
[#24] Re: Amiga Friendship #2

@_arti, post #10

Jak wy to robicie, że te teksty są tak wysokiej jakości?


Odpowiedź jest prosta: MarX. Człowiek, który za pomocą subtelnych i wyrafinowych metod potrafi skłonić do współpracy każdego. W moim przypadku zadziałał szantaż. Powiedział mi, że albo napiszę tekst, albo na kolejnej edycji Hex Pistons przywiąże mnie do krzesła i każe czytać komentarze pod newsem o AmigaOne X5000.

Artykuł dostarczyłem tego samego dnia.
7
[#25] Re: Amiga Friendship #2

@Jazzcat, post #24

albo napiszę tekst, albo na kolejnej edycji Hex Pistons przywiąże mnie do krzesła i każe czytać komentarze pod newsem o AmigaOne X5000.


O, i proszę - chociaż tak człowiek cegiełkę dołożył OK
3
[#26] Re: Amiga Friendship #2
A ja myślałem, że poprzestaną na pierwszym numerze- brawo CAŁA REDAKCJA OKOKOK
2
[#27] Re: Amiga Friendship #2

@BULI, post #26

No. jest kilka artykułów które już na etapie wstępnego przeglądania zaciekawiły mnie bardzo OK
2
[#28] Re: Amiga Friendship #2

@MarX, post #20

Nikt z nas nie czerpie żadnych korzyści finansowych z wydawania Amiga Friendship.

i tę właśnie ewentualność uwzględniłem w drugim wierszu - jak już komentujesz, to nie przeinaczaj wypowiedzi, wyrywając z kontekstu pasujący Ci fragment.

@Jarkman dopsz. A jak tam Twoja ekspercka opinia o moim nicnierobieniu? Jak już skończyłeś zapoznawać się z materiałami, w których nie zrobiłem nic, to będziesz mógł sięgnąć jeszcze po "Tylko o Atari". Tam też nic nie zrobię.
[#29] Re: Amiga Friendship #2

@snajper, post #28

To jak tak ociekasz zajebistością, to pomóż chłopakom i zrób to za free, wtedy nikt nie będzie komentował nawet jeśli błędy będą.
7
[#30] Re: Amiga Friendship #2

@snajper, post #17

Jakiś link?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem