Komentowana treść: Nowy akcelerator dla Amigi 600
[#31] Re: Nowy akcelerator dla Amigi 600

@san_u, post #28

Ale jak to w nieskonczonosc? Tu placisz tylko raz. No chyba, ze kupisz lewego V2. Cos takiego jak taki V2:

" Ive got the newer version of the Vampire 2 (the one modified to be compatible with the later cores).
Recently my workbench screen in randomly going black and then returning to normal. Its really annoying."

Ciekawe kto robi te podrobki? Bo to nie jest Gunnar z Apollo Team, moze jakis byly albo aktualny czlonek Apollo Team. Z tego co widze to tych lewych V2 moze byc calkiem sporo a co za tym idzie samych Vampirow moze byc duzo wiecej niz tam ponad tych oficjalnych 10 tysiecy sztuk. Ja w kazdym razie o ile bedzie mnie stac to mam zamiar kupic V4 dla A4000 zapowiadane na A37, i wtedy potestuje w realu jak to dziala i moze wroce do zycia (troche sobie pokoduje). A jak jeszcze bedzie mial 512MB fastu to juz w ogole bedzie karta najlepsza do duzych Amig. Bo ja nie rozumiem tego 128MB limitu dla karty turbo do duzych Amig.
.
1
[#32] Re: Nowy akcelerator dla Amigi 600

@Don_Adan, post #31

Ano normalnie w nieskończoność, rdzeń Apollo nie jest skończony i póki będzie się rozrastał, a będzie pewnie do samego końca, to zmieniać się będą wymagania, a FPGA przecież nie zaktualizujesz, w dodatku nigdy nie wiesz kiedy Gunnar sobie wymyśli nową kartę z innym FPGA, liczba zainteresowanych twórczością Gunia jest ograniczona, a więc ilość pieniędzy też, logicznym jest, że trzeba robić coś, żeby kasa zaczęła wpływać od nowa, by móc rozwijać sobie dalej swoje hobby. Być może dojdzie kiedyś do tego, że kiedyś Gunio będzie chciał zrobić serię w krzemie, to są pieniądze, które wywracają oczy do góry nogami kilkukrotnie i na błędy może sobie pozwolić tu jedynie duża firma, skąd weźmie na to fundusze, jeśli nie z kolejnej iteracji nowej generacji kart Apollo? Skoro Majstę wykopali, to znaczy, że miód i mleko tam nie płynie.
[#33] Re: Nowy akcelerator dla Amigi 600

@san_u, post #32

Ale to jest wtedy juz inna karta z innym FPGA lub eASIC albo ASIC.. Nikt tu nic nie doplaca. Aktualizacje FPGA sa darmowe. Ile kart z 68030 wypuscil Jens? Z 5 czy wiecej. To kupujac 1 karte od Jensa ktos cos doplaca kupujac inna karte? Nie, po prostu kupuje inna karte. To ze kazdy chce miec najlepsza karte danego typu to jest raczej oczywiste. A co do Majsty to sie nie martw tlucze te V2 i V1200 raczej masowo. Nie wiem jak z wsadami jest, ale karty sa. Mozesz sobie poczytac o tym na jego stronie www.majsta.com
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem