Komentowana treść: Portabl E r6
[#61] Re: Portabl E r6

@Hexmage960, post #60

Ten sposób z EOR całkiem fajnie działa - dzięki OK
Niestety ciągle mam jednak ten 1 IFF źle dekodowany...
[#62] Re: Portabl E r6

@pisklak, post #61

Nie wykluczone, że ten jeden plik IFF jest źle zakodowany.

Albo istnieje inna możliwość:

Pliki IFF mogą też mieć jeden dodatkowy bitplan z maską. Jeżeli atrybut bmh_Masking jest równy mskHasMask to ten bitplan jest obecny w pliku i trzeba go uwzględnić.

Wówczas jeżeli obrazek ma np. 32 kolory (5 bitplanów), to w pliku będzie 6 bitplanów.

Takie pliki IFF powstaną w Deluxe Paint jak dodasz Stencil do obrazka.
[#63] Re: Portabl E r6

@Hexmage960, post #62

Plik jest bez maski, z kompresją, bez chunka CAMG, bez koloru przezroczystego. Ładuje się bezproblemowo do DPainta. Wbudowana wyswietlarka IFF z menadżera plików (drzewiej się po prostu mówiło filemastera ) Ordering (polecam, fajny program) też sobie z nim radzi.
Coś musiałem przeoczyć jakoś. Inne IFFy bez CAMG się dobrze dekodują.
Z dobrych rzeczy to te moje wypociny są wyraźnie szybsze w dekodowaniu obrazka 1440x960x8 niż wbudowana funkcja Orderinga

PS. Da się jakoś ustawić tak ekran żeby od razu był "kliknięty"? Chodzi mi o to że autoscroll działa dopiero po wciśnięciu LMB (co z kolei wymusiło u mnie wyjście z programu RMB). Otwarcie aktywnego okna typu backdrop na cały ekran?


Ostatnia aktualizacja: 30.11.2022 10:29:16 przez pisklak
[#64] Re: Portabl E r6

@pisklak, post #63

Znalazłem buga i ubiłem dziada
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem