Komentowana treść: Turrican 2 - amigowy port pecetowego remake
[#1] Re: Turrican 2 - amigowy port pecetowego remake
Łapcie szybkie porównanie jakie zrobiłem względem tej "pecetowo-amigowej" konwersji a wersją A500.


o tutaj:Małe porównanie







Ostatnia aktualizacja: 21.12.2022 17:40:27 przez michalmarek77
5
[#2] Re: Turrican 2 - amigowy port pecetowego remake

@michalmarek77, post #1

Ekrany statyczne w wersji ECS są koszmarne, to wygląda na połączenia NESa z Atari ST.
[#3] Re: Turrican 2 - amigowy port pecetowego remake
Nigdy nie grałem w wersję PC a grę bardzo lubię więc na pewno sprawdzę.
Graficznie wersja ECS mi się podobała i raczej usprawnień tutaj nie potrzebowałem... ale tak czy siak to dobra okazja ograć Turricana Tańczący banan
[#4] Re: Turrican 2 - amigowy port pecetowego remake

@michal_zukowski, post #2

Ja dalej nie rozumiem o co chodzi.

Był na Amidze Turrican 2. Nie pamiętam, czy wyszła wersja AGA.

Jak rozumiem, w oparciu o engine z PC, ktoś próbuje przenieść Turricana 2 w wersji AGA na Amigę, tak?

oraz dystrybucja przeznaczona dla A500 MIni.


Mini.

Hehe to już A500 Mini stałą się odrębną platformą, na którą muszą być (inne niż WHDLoad) specjalne dystrybucje??
[#5] Re: Turrican 2 - amigowy port pecetowego remake

@_DiskDoctor_, post #4

Hehe to już A500 Mini stałą się odrębną platformą, na którą muszą być (inne niż WHDLoad) specjalne dystrybucje??


To tez jest wersja WHDLOAD dodatkowo z konfiguracją emulatora na A500mini

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2022 21:32:31 przez Norbert
[#6] Re: Turrican 2 - amigowy port pecetowego remake

@_DiskDoctor_, post #4

Jak rozumiem, w oparciu o engine z PC, ktoś próbuje przenieść Turricana 2 w wersji AGA na Amigę, tak?


tak. IMHO bez intra (oryginalnego, amigowego) to sztuka dla sztuki, typu T2002 na PC.
do kompletu parę screenów, tłumaczących, dlaczego piecowe intro jest BARDZO NIE.






oraz creme de la creme...







nasz bohaterski Bren McGuire na PC ogólnie wygląda, jakby właśnie stawiał srogiego kloca. Tu w komplecie z całą resztą eskadry:



Ostatnia aktualizacja: 21.12.2022 21:36:05 przez snajper
4
[#7] Re: Turrican 2 - amigowy port pecetowego remake

@michal_zukowski, post #2

Ekrany statyczne w wersji ECS są koszmarne, to wygląda na połączenia NESa z Atari ST.

Jak na tytuł z 1991 nie jest tak źle, ale wersja z 1995 ma lepszą grafikę
i to dużo. Za to muzyka jest taka sama w obu wersjach a to chyba ten
element zadecydował o wyjątkwości tego tytułu.
Szkoda, że to wersja aga a nie upgrade wersji ocs z 91. Dałoby się
chyba nieco poprawić grafikę bez wymogu kości aga.

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 06:35:56 przez mmarcin2741
[#8] Re: Turrican 2 - amigowy port pecetowego remake

@mmarcin2741, post #7

Wczoraj uruchomiłem, wygląda i działa bardzo dobrze, dopracowana konwersja. Cieszy np. taki smaczek jak opcjonalny wybór sprite'a z wersji OCS.
A intro? Pal licho intro (OCS-owe też nie porywa), nigdy go w sumie nie widziałem, ale może dlatego, że Turricany nie należały do moich ulubionych gier.
[#9] Re: Turrican 2 - amigowy port pecetowego remake

@michalmarek77, post #1

Te screene dobitniw pokazują, jak dobra jest wersja OCS i inna- ma swój niepowtarzalny klimat OK

Wersja AGA też mi się bardzo podoba, gra hula na A1200 z Fastem aż miło, używa amigowego coppera tak jak wersja OCS (jeszcze więcej kolorów) i cieszy oko- świetna robota OK

Cieszę się z obu wersji, przy okazji: muzyka w wersji Amigowej to jeden z najlepszych motywów muzycznych w platformówkach ever ok, racja
[#10] Re: Turrican 2 - amigowy port pecetowego remake
Czy dobrze czytam, że autorem jest Alastair Murray, autor kreatora gier BackBone? Czy to inny Pan Alastair?
[#11] Re: Turrican 2 - amigowy port pecetowego remake

@BULI, post #9

Te screene dobitniw pokazują, jak dobra jest wersja OCS i inna- ma swój niepowtarzalny klimat

Wygląda niewiele lepiej niż wersja na Atari St (bez copper listy).


Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 09:41:57 przez mmarcin2741
[#12] Re: Turrican 2 - amigowy port pecetowego remake

@Hexmage960, post #10

Chyba to on.

link
[#13] Re: Turrican 2 - amigowy port pecetowego remake

@mmarcin2741, post #11

Ha! Prawie robi jednak różnicę- widać, że nie grałeś w wersję na Atari, bo oprócz braku kilkudziesięciu kolorów gradientu, jest mniejszy ekran i mniejsza płynność, ale i tak ten Turican jest zrobiony przyzwoicie na Atari (nie to co GoldenAxe, czy Lotus2) ok, racja
Gdyby teraz robili to fascynaci od Atarii pewnie wycisnęli by jeszcze więcej z tego Turricana na Atarii.
1
[#14] Re: Turrican 2 - amigowy port pecetowego remake

@Jacques, post #8

A intro? Pal licho intro

no raczej nie. Cała doskonałość tytułowej kompozycji Huelsbecka polega na idealnym zgraniu z intrem. Oczywiście track z części pierwszej, gdzie intra brak, też ma pazur, ale trudno mi stwierdzić, czy T2 bez tego wprowadzenia wywoływałby u mnie podobne emocje. Nawet przy optymistycznym założeniu,, że cel gry i pobudki kierujące bohaterem zostałyby jednak przedstawione np. w manualu - żeby człowiek wiedział, po co to całe bieganie i strzelanie i kto jest głównym antagonistą.

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 11:16:49 przez snajper
[#15] Re: Turrican 2 - amigowy port pecetowego remake
Ja sie pytam dlaczego to potrzebuje az 8MB fastu??? Dlaczego to nie rusza na golej CD32? Nie widze tu niczego co by wymagalo takiej ilosci dodatkowej pamieci. Skoro wersja ECS dzialala na 1MB to wersja AGA powinna spokojnie smigac na podstawowej A1200/CD32. Pojdejrzewam ze autor poszedl na latwizne z loaderem plikow i po prostu latwiej bylo wszystko wepchnac do Fast ramu na starcie i nie chcialo mu sie bawic w optymalizacje. Moim zdaniem mimo ze spoko to wyglada to jednak te wymagania to spora i bardoz nieprzyjemna rysa na calosci tej pracy.
[#16] Re: Turrican 2 - amigowy port pecetowego remake

@Axi0maT, post #15

Sorry, ale wymaga 2MB fastu bez whdload. Poza tym w ogóle są jakieś A1200 bez fastu?
1
[#17] Re: Turrican 2 - amigowy port pecetowego remake

@Axi0maT, post #15

Gra wymaga 2MB fastu, 8 MB fastu wymaga wersja WHDload z Preload. Nie widzisz, bo nie grales. Tutaj masz odpowiedz autora na podobne pytanie:

link

Zawsze mozesz zrobic lepsza wersje.
1
[#18] Re: Turrican 2 - amigowy port pecetowego remake

@Don_Adan, post #17

Uff, jeden ma normalne podejście zamiast amigowego dziadowania w stylu 6 bitplanów bo przecież 8 to dla Aga za dużo.
1
[#19] Re: Turrican 2 - amigowy port pecetowego remake

@michalmarek77, post #1

dzięki za screeny z porównaniem.
Powiem szczerze że wersja na OCS/ECS jest dla mnie graficznie dużo bardzie autentyczna.
Tzn ta grafika na PC/AGA wygląda Mega sztucznie, cukierkowo, wypolerowanie... zbyt idealnie. Sprajt głównego bohatera nie ma w ogóle porównania do klimatycznego sprajta z OCSa
No i zgoda co do intra na PC masakra. To wygląda jak nieudolne kreskówki jakie krążyły na płytach DVD dla dzieci na początku lat 2000. Tak trochę amatorsko. Poza tym 32 kolory (tak zakładam) w wersji na OCS to było jakieś wyzwanie dla grafika a 256 na PC...? prawie żadne. Piszę to jako grafik nie jako gracz ;)
1
[#20] Re: Turrican 2 - amigowy port pecetowego remake

@c64portal, post #19

Przepraszam jeśli urażam czyjeś uczucia, ale te obrazki z amigowego intra do Turricana wyglądają dla mnie naprawdę słabo. Przy amigowej palecie i rozdzielczości można to było dużo ładniej zrobić. Dużo ładniej. Chyba że intro robili jako ostatnie i powiedzieli grafikowi: "Masz się zmieścić w obleśnej, szesnastokolorowej palecie, obrazki nie większe niż 200x100 i maks 2 kB na wszystko".

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 13:07:14 przez recedent
[#21] Re: Turrican 2 - amigowy port pecetowego remake
Uwielbiam ogrywać gry w różnych wersjach platformowych. Może by tak konwersja Shadow of the Beast 2 z Sega Mega-CD :)
1
[#22] Re: Turrican 2 - amigowy port pecetowego remake

@c64portal, post #19

również nie przypadł mi do gustu (delikatnie mówiąc) pecetowy sprajt głównego bohatera z wodogłowiem. I pewnie nie jesteśmy w tym odosobnieni, skoro port oferuje do wyboru dwie wersje. Poza tym co oni zrobili z pierwszego bossa? To jakiś irokez? Kolorystyka w Walker Factory imho wygląda słabo - zmienili z fioletowego na szary. Dodatkowo nie wiem, jak wygląda kwestia wrogów w ostatnich etapach - na Amidze były chodzące ręce i skaczące oczka, na PC zrobili z tego alienów (co na siłę można jeszcze łączyć z Alien Queen w T3, jakby się kto uparł) i jakieś łotefaki na sprężynach.

@recedent
no fajnie - tylko piszesz to z perspektywy "po latach". Przenieś się do roku 1991 i kręć nosem, że intro słabe i że "ja bym to zrobił lepiej". Pokaż, które to obrazki w amigowym intrze Ci nie pasują, bo osobiście znalazłbym takich może jeden, dwa, a cała reszta utrzymana jest we właściwej komiksowej stylistyce (pamiętajmy, że czerpiącej z ANIME). Na PC jest dokładnie na odwrót: statek kosmiczny wygląda ok, reszta to jakieś chore karykaturalne bełty. Mimo tej cudownej rozdzielczości i pierdyliona kolorów.
Ehhh, w amświatku jeszcze tylko podziałów na linii Turrican 2 nam brakowało.

ta wersja może się podobać komuś, kto wcześniej nie doświadczył gry na Amidze - pozostałe przypadki są dla mnie niezrozumiałe.

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 14:12:22 przez snajper
[#23] Re: Turrican 2 - amigowy port pecetowego remake

@snajper, post #22

ta wersja może się podobać komuś, kto wcześniej nie doświadczył gry na Amidze - pozostałe przypadki są dla mnie niezrozumiałe.

...dodam, że "podobać się bardziej w zestawieniu z OCS", bo ogółem to i tak jest niebo w porównaniu z takim rimejkiem Godsów czy Superfroga.

P.S. animacja w pecetowym outro jest fajna.

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 14:25:00 przez snajper
[#24] Re: Turrican 2 - amigowy port pecetowego remake

@c64portal, post #19

Poza tym 32 kolory (tak zakładam) w wersji na OCS to było jakieś wyzwanie dla grafika a 256 na PC...? prawie żadne.

Na Amidze standardowe 16 kolorów plus w niekórych etapach copper lista.
Wyglad głównego bohatera na pc dosyć słaby. Celowali w bardziej
"kreskówkową" grafikę, stąd taki kijowy sprite.
Skoro na Atari St, poza copper listą, grafika jest taka jak na Amidze,
to wersja amigowa musi korzystać chyba z 10 kolorów.
[#25] Re: Turrican 2 - amigowy port pecetowego remake

@snajper, post #22

To raczej ty masz jakies spaczone spojrzenie na Turricana 2. Wiekszosci osob sie podoba i te osoby duzo graly w wersje OCS. Jak taki hardkorowy gracz Turricanowy jak Schlauchi bral udzial w jej testowaniu i pewnie w tworzeniu sekretow, to nie moze byc taka zla. Jedynie co do intra masz czesciowo racje, ze niektore grafiki sa slabe w wersji PC. Ogolnie gra jest tez ciekawsza, ma wiecej sekretow niz wersja ECS, wybory stopnia trudnosci, konfiguracje, lepsza obsluge muzyki itp. Gra to nie tylko sama grafika.
[#26] Re: Turrican 2 - amigowy port pecetowego remake

@Don_Adan, post #25

tak jak pisałem: "w amświatku jeszcze tylko podziałów na linii Turrican 2 nam brakowało". A teraz obrzucajmy się błotkiem - "sam jesteś gupi". Dziękuję, to tyle ode mnie w tym wątku.
[#27] Re: Turrican 2 - amigowy port pecetowego remake

@snajper, post #26

Sam piszesz "ta wersja może się podobać komuś, kto wcześniej nie doświadczył gry na Amidze - pozostałe przypadki są dla mnie niezrozumiałe" a w powstawaniu tej wersji gry brala udzial osoba, ktora odkryla najpierw pierwsza a potem po ilus latach druga zlota zbroje w Turrican 3. Pewnie nawet nie wiesz, ze jest taki sekret w T3, i co on daje, bo ja nie wiedzialem.
[#28] Re: Turrican 2 - amigowy port pecetowego remake

@Don_Adan, post #25

Wiekszosci osob sie podoba i te osoby duzo graly w wersje OCS.

Wersja na pc powstała 4 lata później niż amigowa, więc to, że wygląda
moim zdaniem nieco lepiej, to nie zadne osiągnięcie, przyznajmy.
Na Ami Turrican 2 bardzo oszczędnie korzysta z możliwości ocs/ecs.
Wystarczy spojrzeć na późniejsze tytuły, choćby Jim Power.
W przypadku Jim Powera wersja Amiga OCS miażdży 256 kolorów
na pc, 256 kolorów ze Snesa itp. itd.



Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 14:41:20 przez mmarcin2741
[#29] Re: Turrican 2 - amigowy port pecetowego remake
O to fajnie, podczas czytania newsa zacząłem się zastanawiać ile trzeba będzie zapłacić za grę, a tu taka niespodzianka. Za tę kasę, którą by trzeba wydać na gierę kupi się jakiś joystick.
1
[#30] Re: Turrican 2 - amigowy port pecetowego remake

@mmarcin2741, post #28

Z ciekawosci obejrzalem. I czy tylko ja odnioslem takie wrazenie ze efekt paralaksy w niektorych wersjach jest "nieteges"?
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem