Komentowana treść: AmiWigilia 41 - Podsumowanie roku 2022
[#31] Re: AmiWigilia 41 - Podsumowanie roku 2022

@SzaryWilk, post #28

Zapraszamy za miesiąc. Proszę przemyśleć w tym czasie swoje zachowanie.
[#32] Re: AmiWigilia 41 - Podsumowanie roku 2022

@mailman, post #31

Człowiek się wzruszył i to Amigowy człowiek, choć Wilk. Dajcie spokój człowiekowi, niech mówi co mu na wątrobie leży. Ja się nie gniewam. Ktoś musi podsycać ogień, by sobie tam jeden z drugim i nie daj Boże z trzecim z dziubków nie spijali. Troll nie troll, ale swój.
2
[#33] Re: AmiWigilia 41 - Podsumowanie roku 2022

@koczis, post #32

Ja lubię Wilka ale czasami trzeba ugryźć się w język. Milczenie rozstrzygnie która Amiga w 2023 roku wejdzie na piedestał rozwoju. Nie wiem czy podział musi być ale wygląda na to że to chyba naturalna Polska rzecz.
[#34] Re: AmiWigilia 41 - Podsumowanie roku 2022

@djpiotrs, post #33

Nie, to nie jest polska rzecz. Za granicą są jeszcze większe podziały niż w Polsce.
6
[#35] Re: AmiWigilia 41 - Podsumowanie roku 2022

@Mir3k, post #24

Generalnie fajnie, że jest takie podsumowanie, bo dobrze się tego słucha, ale brakuje trochę pod kątem merytorycznym.


100% "merytoryczne" to jest podsumowanie w wydaniu Piany na execu szeroki uśmiech
2
[#36] Re: AmiWigilia 41 - Podsumowanie roku 2022

@niebuszewo, post #35

To fajnie, że Piana dołączył do pociągu "kopanie leżącego AmigaOS4", w momencie gdy nam mosowcom to już się znudziło, ale po pierwsze
Opcja Pi4/400 + AmiKit lub PiMiga to w dalszym ciągu dużo lepsze rozwiązanie.

no nie jest to lepsze rozwiązanie bo jakość softu dla Os3.1 jest tragiczna

po drugie nie wspomniał o porcie Dooma3, który wskazuje, że o ile system się rozwija miernie to okołosystemowe sterowniki do 3D rozwijają się dobrze (i nadal lepiej niż morphosowe sterowniki do kart PCIe)
1
[#37] Re: AmiWigilia 41 - Podsumowanie roku 2022

@michal_zukowski, post #36

Mam wrażenie, że Piana pisał, że:

Opcja Pi4/400 + AmiKit lub PiMiga to w dalszym ciągu dużo lepsze rozwiązanie


W nawiązaniu do The A500 Mini, o której pisał w poprzednim zdaniu:

Czy warto pisać o modelu A500 mini? Pojawił się w sklepach i w chwili pisania można ją kupić na wyprzedaży za 439 złotych. I tyle można powiedzieć o tym wynalazku.
[#38] Re: AmiWigilia 41 - Podsumowanie roku 2022

@recedent, post #37

To też się nie zgadzam. A500 mini ma fajny joypad i myszkę :)
[#39] Re: AmiWigilia 41 - Podsumowanie roku 2022

@recedent, post #37

Piana to dla niego jaki rok by nie był to zawsze był tragiczny i nierozwojowy.
Zarzut do The A500 Mini że gdzieś tam kosztuje 439zł ? To śmiech nie podsumowanie roku. pi 400 kosztuje od 1000 - 1200 zł. Poza tym nawet nie zaznajomił się dokładnie ze sprzętem The A500 Mini i gość nie wie że sprzęt przeznaczony jest do grania w gry Amigi klasycznej. A to że dzięki kilku sztuczkom na konsoli można używać Amiga OS to już jest inna sprawa.
Najgorsze podsumowanie roku ! Z ciekawości przeczytałem do końca i powiem że to raczej zrzędzenie niż podsumowanie.
3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem