Komentowana treść: Aquabyss - statystyki online
[#1] Re: Aquabyss - statystyki online
Fajna sprawa dla tych co lubia rywalizacje. ok, racja
Czego mi brakuje w tej tabelce, to flaga kraju obok nicka gracza z ktorego pochodzi.
2
[#2] Re: Aquabyss - statystyki online
Super gratuluje ja czekam na wersje w BOX
[#3] Re: Aquabyss - statystyki online

@selur, post #1

sordan to mi sie z Irlandią kojarzy
1
[#4] Re: Aquabyss - statystyki online

@michal_zukowski, post #3

a mi z Jamesonem :D
4
[#5] Re: Aquabyss - statystyki online

@juen, post #4

A mi brakuje wersji PL
1
[#6] Re: Aquabyss - statystyki online
Grał w to ktoś? To znaczy widzę, że na pewno Sordan ale tutaj na pewno nie odpowie.
Odnoszę wrażenie, że to jest bardzo dopracowana i całkiem rozbudowana gra. No i jest przedstawicielem rzadkiego gatunku gier w które nawet ja mógłbym zagrać. Zakładając, że nie jest bardzo trudna, bo takie mnie od razu zniechęcają. szeroki uśmiech
1
[#7] Re: Aquabyss - statystyki online

@MDW, post #6

Juen jest też na liście.
2
[#8] Re: Aquabyss - statystyki online

@mailman, post #7

No tak... OK
Ech, obiecałem sobie, że nie będę przeglądał PPA bez okularów.
Wobec tego jest szansa na opinię kogoś kto ma jakieś osiągnięcia w grze.

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2023 12:38:50 przez MDW
[#9] Re: Aquabyss - statystyki online

@MDW, post #8

uwazam, ze warto zagrac :) gra jest raczej bez konca i na lata, a do tego caly czas rozwijana.
jest to typowa handlowka wiec trzeba sie uzbroic w cierpliwosc klepiac punkty. gre bardzo umila wystrzalowa grafika.
6
[#10] Re: Aquabyss - statystyki online

@juen, post #9

No to potwierdzasz moje wyobrażenia na temat gry. Lubię handlówki, bo nic mnie w nich nie goni, nikt nie chce mnie zabić (chyba, że ekonomicznie) W „Kolony” na Atari XL/XE grałem bardzo dużo, a oprawa jej była… nie było. Tutaj faktycznie wszystko wygląda bardzo ładnie co jest dodatkowym atutem. Taka oprawa graficzna właściwie nigdy się nie zestarzeje.

Dzisiaj gdy mamy pod ręka arkusz kalkulacyjny, możemy machnąć zdjęcie, screenshot, można lepiej dokumentować swoje transakcje żeby korzystniej sprzedać. Kiedyś niby można było sobie notować ale… nie zawsze mi się chciało.

Dzięki za info. OK
1
[#11] Re: Aquabyss - statystyki online

@mwb113, post #5

Gra jest bardzo rozbudowana, aż się prosi o wersję PL. Być może powstanie, zostaje czekać.
[#12] Re: Aquabyss - statystyki online

@Atryda, post #11

Jak ktos chce bardziej zobaczyc strone audio/video to tu ma longplaya z gry. ok, racja

Niestety wszystko w jezyku niemieckim (aaaaaarghhhh...) co u niektorych moze powodowac dreszcze (np. u mnie i to bynajmniej nie z podniecenia) a po za tym gra, raczej stawia na jakas fabule i strasznie duzo czytania tekstu jest. Wiec samo podrozowanie kropka po mapie (nasz 'statek') jest dlugie, po jakims czasie staje sie nudne, przynajmniej dla ogladajacego. Zatem bez znajomosci odpowiedniego jezyka niemiecki/angielski to nie ma raczej co podchodzic.
Ogolnie gra sprawia wrazenie bardzo rozbudowanej aczkolwiek moim zdaniem ma pewna duza wade. Wlasnie to podrozowanie po mapie, ktore jest glownym zajeciem gracza moglo by byc znacznie lepiej zrobione graficznie i bardziej urozmaicone. Ja bym to zrobil raczej tak jak w grze 'Pirates' na tilesach a nie na mapie globu... (no ale wiadomo ja to ja a inni to inni )
Ogolnie grafika w grze jest dobra ale bez fajerwerkow, za to plakat do gry wgniata w ziemie.
Do czego moglbym sie doczepic jeszcze w grafice, to mikroskopijne cyferki w pewnych czesciach 'pulpitu' gracza (zbyt slaby kontrast z tlem). Za to muzyka jest swietna i wprowadza niezly klimat.
Ogolem pewnie trzeba byz zagrac zeby ocenic gameplay, bo samo ogladanie nawet przez pare godzin nie da pelnego obrazu gry.
W tej chwili najwiekszy problem - brak jezyka polskiego ale poligloci nie beda mieli problemu z gra.
3
[#13] Re: Aquabyss - statystyki online

@MDW, post #10

Tu nie musisz nic notować. Masz wgląd do cen w ostatnich odwiedzanych miastach :)

Selur: zaskoczyłeś mnie tymi mikro cyferkami. Nic takiego nie odczułem. Najmniejsza czcionka jest normalna. Może na YT w fullhd to się jakoś kaszani, ale na normalnym ekranie nie ma takiego odczucia. No ale ja jestem dobrze widzącą osobą :)

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2023 19:51:08 przez juen
1
[#14] Re: Aquabyss - statystyki online

@juen, post #13

Tu nie musisz nic notować. Masz wgląd do cen w ostatnich odwiedzanych miastach :)

Ooo, to faktycznie ktoś fajnie pomyślał. Nie nadążam za rozwojem handlówek.
[#15] Re: Aquabyss - statystyki online

@Atryda, post #11

Samo nic nie powstanie. Trzeba się zebrać, napisać do autora czy przewidział wiele języków w grze i jeśli tak to czy mozna dostać plik językowy - angielski/niemiecki. Przetłumaczyć i odesłać.

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2023 20:44:35 przez Mir3k
1
[#16] Re: Aquabyss - statystyki online

@Mir3k, post #15

Był temat na PPA - nie jest to takie proste z przyczyn technicznych, chcą przede wszystkim dopracować grę, rozbudować, oraz jak będzie odpowiednio duży rynek w Polsce. Programista jest Polakiem.

Mogę grać po angielsku, polski będzie miłym dodatkiem, ale wolę dopracowany tytuł.
3
[#17] Re: Aquabyss - statystyki online

@Mir3k, post #15

Języki chyba nie są w pliku tylko niestety zaszyte w grę i to jest spory problem.
[#18] Re: Aquabyss - statystyki online

@Hellena, post #17

Być Polakiem pisać grę i nie wymóc aby ta gra miała ojczysty język, trochę słabo. Tym bardziej że gra robiona u sąsiadów.
Dla mnie jest ważne żeby był polski w menu, chodź i tak człowiek zna angielski.
Ale bym się lepiej czół i zakupił bym taki produkt.
2
[#19] Re: Aquabyss - statystyki online

@mwb113, post #18

Pytanie czy tak mało osób z Polski zakupiło grę, bo nie ma polskiego języka czy odwrotnie - nie ma polskiego języka, bo grę z Polski kupiło za mało osób?
[#20] Re: Aquabyss - statystyki online

@recedent, post #19

Zeby odpowiedziec na to pytanie, trzeba znac odpowiedz na...

A co bylo pierwsze kura czy jajo ?


p.s.
Ja bede zgadywal (jak zawsze).
Byl wczesniej o tym watek, ponoc autor (Umpal) 'wbudowal' tekst w silnik, co nie pozwala np. na szybka podmiane tekstu (np. ladowanego z pliku i wyswietlenia go w miejscu innego) w grze.
Dlaczego ?
Zgaduje, ze chodzi o ta zlozonosc dialogow i system ich budowania w grze a zatem pewnie jest problem z odmiana polskich wyrazow w tych dialogach.
Zaznaczam, ze kompletnie nie znam niemieckiego ale angielski jest prosty jak konstrukcja cepa (procz wymowy offkorzzz).
Jest imie np. John no to mamy John i John's a w polskim mamy Janek, Jankowi, Janka, Janku, Jankiem itd.. itp... nie...
grzebanie w skryptach zeby odmienialy prawidlowo polskie wyrazy to droga przez meke.
No i pewnie autor chcial uniknac drogi krzyzowej i zrezygnowal z polskiego na rzecz angielskiego a ze druga najwieksza ami-spolecznoscia sa Niemcy, no to padlo wlasnie na niemiecki.
Ale przy czytaniu wielu ton tekstu w grze, nam latwiej sie czyta po polsku niz tlumaczy z angielskiego (o niemieckim nawet nie wspominam) a pozniej stara zrozumiec , no to Polacy masowo nie zakupili gry, wiec nie warto robic wersji na rynek polski i koleczko sie zamyka.
Dobrze mysle ? pomysł

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2023 11:19:14 przez selur
[#21] Re: Aquabyss - statystyki online

@recedent, post #19

Ja bym chętnie kupił ta grę pod warunkiem że była by w ojczystym języku. Podejrzewam że spora grupka podobnie myślących jak ja by się znalazła..
[#22] Re: Aquabyss - statystyki online

@Atryda, post #21

Dokładnie w tej grze są tony tekstu i bez wczucia się w fabułę gra Cię nie wchłonie.
[#23] Re: Aquabyss - statystyki online

@Atryda, post #21

Również zainteresowałbym się grą gdyby była w języku polskim, a tak obejdę się smakiem. Graficznie to to dobrze wypada.
[#24] Re: Aquabyss - statystyki online

@Atryda, post #21

Mnie też zainteresowała ta gra. Polską wersję bym kupił od razu, a tak to się zastanawiam... To już nie te lata i nie ten czas by siedzieć po nocach ze słownikiem lub rozmówkami PL-?? Szczególnie, że jak wynika z filmików to te teksty są podstawą tej gry.

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2023 14:11:20 przez Rafał A-3000
[#25] Re: Aquabyss - statystyki online

@Rafał A-3000, post #24

w sumie to niezla motywacja do nauki niemieckiego, w koncu nasz 'ukochany' sasiad niedlugo bedzie hegemonem w Europie i trzeba bedzie znac jego dialekt (wtedy ja wyemigruje do USA) ok, racja
1
[#26] Re: Aquabyss - statystyki online

@Rafał A-3000, post #24

Nie sa, sa umileniem, jakas fabula. Jak ktos ma czas to czyta, ale mozna bez tego :) To jest pare wypowiedzi, ktore ktos moze sie nauczyc samemu tlumaczyc. Na pewno nie na tyle skomplikowane by musiec uzywac do tego slownika
[#27] Re: Aquabyss - statystyki online

@Atryda, post #21

Nie kupiłbym tej gry, bo nie ma wersji dla NG w tym MorphOS-a. Co do języka, to może łatwiej byłoby dograć i dodać lektora czytającego tekst. Nie mam na myśli kogoś znanego i drogiego, ale posiadającego ładną dykcję amatora.
[#28] Re: Aquabyss - statystyki online

@KM_Ender, post #27

To na lektora proponuje Mufe, miedzy czytaniem tekstu z gry, reklamowalby jakies nowe gadzety do Amigi Łon Łę Łą.
On ma niesamowity dar przekonywania do wydawania grubej kasy
1
[#29] Re: Aquabyss - statystyki online

@selur, post #25

Coś Cie się uczepili tego niemieckiego, jest też przecież j. angielski w grze ok, racja
2
[#30] [post oznaczony jako OT] wyświetl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem