Komentowana treść: MorphOS 3.18
[#31] Re: MorphOS 3.18

@KM_Ender, post #30

Ale ja użyteczne maszyny już mam. Tylko mnie jakoś nie potrafią tak bawić i jarać jak MorphOS. Ja po prostu nie wymagam pełnej użyteczności od tej platformy i pewnie dlatego tak mi pasuje.

A program graficzny to swoją drogą by się przydał. Chociaż może akurat nie GIMP, bo strasznie zalatuje od niego latami 90 i bałaganem. Robić się w nim da ale to takie "drewno", że pewnie i tak bym nie używał.

Powstaje na amigowe platformy coś takiego jak Pixy. Niestety jest w wersji mocno-alpha i przez mizerne zainteresowanie jego rozwój chyba się zatrzymał na etapie jeszcze niezbyt użytecznym. Ale gdy się popatrzy na opcje, GUI to naprawdę robi wrażenie i wygląda na całkiem dzisiejszy program. Ja już pisałem do autora w sprawie rejestracji ale przyznam się, że zrezygnowałem, bo napisał mi, że jest to robione w Hollywood. Później trochę głupio mi się zrobiło, bo czuć było jak bardzo zależało mu na rejestracjach i od tego uzależnia rozwój. No a przecież gdyby nie napisał i gdybym nie zauważył w readme to program by mi pasował, bo to co już jest to fajnie działa. A dzisiaj na "poważnych" platformach wszystko piszą w jakichś pośrednich warstwach więc Hollywood to nic złego. Zwłaszcza, że działa bardzo zgrabnie. Przecież taki Photoshop chyba od prawie 20 lat nie jest w natywnym, zgrabnym GUI tylko w jakimś śmieciowym adobowym multiplatformowym wynalazku.
Wobec tego postanowiłem, że zobaczę jak często będą aktualizacje Pixy, bo już kilkanaście lat temu wywaliłem 50 dolarów na wsparcie Pixel32 i został uwalony (na wszystkie platformy). No i tak obserwuję Pixy od 2 lat i... średni jest ten rozwój. A szkoda, bo gdy się tak patrzy po opcjach Pixy to można paść z wrażenia, że to wszystko zostało wyklepane w Lua i Hollywood. Tam na serio jest WSZYSTKO. Tylko większość jeszcze nie działa. Ale i tak jestem pod ogromym wrażeniem tego co do tej pory zostało tam zrobione i jakie są plany.
1
[#32] Re: MorphOS 3.18

@MDW, post #31

Tam na serio jest WSZYSTKO. Tylko większość jeszcze nie działa.
Dowód na to, że Hollywood świetnie się nadaje do tworzenia makiet aplikacji i ich UI.
2
[#33] Re: MorphOS 3.18

@Krashan, post #32

Dowód na to, że Hollywood świetnie się nadaje do tworzenia makiet aplikacji i ich UI.

Hehe, dobre. Czyli nie ma co liczyć na prawdziwe "mięsko", bo teraz zaczęły się schody.
1
[#34] Re: MorphOS 3.18

@diobou, post #5

@diobou
Na serio w tym sensie, że na serio bym sobie tego życzył w niedalekiej przyszłości. Każdy przecież wie, że PowerPC już dawno się skończyło, i prędzej, czy później trzeba będzie wybrać coś nowego, by sprzedawały się kolejne rejestracje.

@Krashan
Rzeczywiście aż tak nisko oceniasz użyteczność Hollywood w tej dziedzinie? Przecież jak się prześledzi (nawet pobieżnie) dokumentację, plus to, co oferują pluginy, to robi niesamowite wrażenie.

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2023 23:54:22 przez R-Tea
[#35] Re: MorphOS 3.18

@R-Tea, post #34

Rzeczywiście aż tak nisko oceniasz użyteczność Hollywood w tej dziedzinie?
Skąd wniosek, że nisko?
[#36] Re: MorphOS 3.18

@Krashan, post #35

@ Krashan
Skąd wniosek, że nisko?


Bo napisałeś:
@MDW, post #31
Tam na serio jest WSZYSTKO. Tylko większość jeszcze nie działa.

Dowód na to, że Hollywood świetnie się nadaje do tworzenia makiet aplikacji i ich UI.
[#37] Re: MorphOS 3.18
O, widzę że chwalą się że poprawili błąd wykrywania klawiatury na X5000 040. Trzeba będzie kiedyś sprawdzić.
[#38] Re: MorphOS 3.18

@MUFA-amigaone-pl, post #37

Okazało się, że chipset do USB w X5000 040 jest jakiś inny/gorszy niż w zwykłej X5000 i trzeba było porobić zabezpieczenia.
[#39] Re: MorphOS 3.18
W końcu zaktualizowałem i ja :)
Z obserwacji na moim PB A1138:
- współpraca z routerem ConnectBox od UPC już nie powoduje zwiech całego systemu (choć zwiesza się sama sieć, więc i tak reboot potrzebny )
- na razie(?) nie wystąpił typowy problemu okazyjnego zawieszania na obrazku startowym z artefaktami/rozświetlaniem się podczas startu/resetu.

No i mam najnowszego Wayfarera. Ogromne podziękowania dla MorphOS Teamu i Jacy OK
[#40] Re: MorphOS 3.18

@Jacques, post #39

- na razie(?) nie wystąpił typowy problemu okazyjnego zawieszania na obrazku startowym z artefaktami/rozświetlaniem się podczas startu/resetu.

Coś takiego u mnie tez występuje od czasu do czasu (reboot zawsze pomaga). I mam tak od lat. Myślałem, że to jest coś nie tak z moim PowerBookiem (też A1138). Ale rzeczywiście od pewnego czasu tego nie zauważam. Jednak nie cieszyłbym się, bo w przeszłości też były dłuższe przerwy. Jeżeli sporadycznie coś takiego wystąpiło to prawie zawsze podczas restartu po jakimś ostrym zawieszeniu się całego systemu (spowodowanym na przykład jakimś moim błędem podczas klepania czegoś w C/C++).
[#41] Re: MorphOS 3.18

@MDW, post #40

U mnie na PB ten efekt wystepuje po dzis dzien. Ale jest inny bardziej powazniejszy problem.
Otoz, jesli jakis program otworzy wlasny ekran to po wyjsciu z tego programu mozemy nie zobaczyc juz Ambienta a tylko jego fragmnet.
Czesto tylko kilka gornych linii. I nic oprocz resetu nie mozna zrobic.

To samo moze zdarzyc sie przy stracie systemu gdy zamykany jest obrazek powitalny.

Mozna to latwo zasymulowac: otwieramy jakis program uzywajacy wlasnego ekranu i wciskamu LAmiga+M.
Jak bedziemy miec szczescie(?) to ten efekt zauwazymy. Tyle ze powtorne nacisniecie w/w kombinacji
naprawi problem.

Pisalem juz kiedys o takim efekcie.


Ostatnia aktualizacja: 03.11.2023 10:23:48 przez Phibrizzo
[#42] Re: MorphOS 3.18

@Phibrizzo, post #41

A to akurat dziwne, miałem problemy z powrotem np. z DosBOXa i zdarzały się zwiechy, ale przełączanie pomiędzy ekranem Ambienta a Filemastera (używam regularnie) nie powoduje problemów.
[#43] Re: MorphOS 3.18

@Jacques, post #42

Moze dlatego ze miales odpalony inny program na ktory mogles sie przelaczyc. Ja rzadko kiedy tak mam.
[#44] Re: MorphOS 3.18

@Phibrizzo, post #43

Nie, z FM na Ambienta wte i wewte, co najwyżej z jakimś okienkiem. No ale ile sprzętów tyle przypadków czasem

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2023 10:36:17 przez Jacques
[#45] Re: MorphOS 3.18

@Phibrizzo, post #41

O rety, tak to nigdy nie miałem. Generalnie nie mam problemów, które często się powtarzają albo na których reprodukcję byłbym w stanie podać jakiś przepis.
[#46] Re: MorphOS 3.18

@MDW, post #40

No cóż, faktycznie nadzieja była na wyrost, problem okazjonalnego rozświetlania się ekranu z zawieszeniem na boot-screenie nadal się zdarza. Ale "i tak mam dobrze" szeroki uśmiech
[#47] Re: MorphOS 3.18

@Jacques, post #46

Też tak mam, raz na ~50 uruchomień/resetów i podobnie jak MDW, Phil, od wielu lat. I to na obu PowerBookach. (A1139 i A1138)
1
[#48] Re: MorphOS 3.18

@waldiamiga, post #47

A to u mnie jednak częściej. Może nawet 10%.
1
[#49] Re: MorphOS 3.18

@Jacques, post #48

@waldiamiga, Jacques
Ja byłem przekonany, że to tylko u mnie występuje, a to jest powszechny "efekt". No to pewnie problem jest znany w MOS Teamie. Ciekawe, że przez tyle czasu nie udało się czegoś z tym zrobić. Wygląda na to, że to dotyczy tylko laptopów. U mnie jest to na tyle rzadkie, że nigdy nie chciało mi się drążyć tematu i nawet zapytać na forum. Ale jednak występuje i fajnie byłoby gdyby kiedyś przestało.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem