Komentowana treść: Minimig 1.97itx
[#1] Re: Minimig 1.97itx
Guzik tam, a nie dostępna. W chwili obecnej jest jedna sztuka czerwona (zaraz jej pewno nie będzie), a cała reszta „out of stock”.
[#2] Re: Minimig 1.97itx

@Cedrat, post #1

Pliki projektu płytki są dostępne na stronie. Zamów se w kolorze jakim chcesz, ostatnio jlcpcb wprowadziło nawet różowy. ;)
1
[#3] Re: Minimig 1.97itx

@teh_KaiN, post #2

Ale ja nie umiem lutować elektroniki.

[edit] Czekam zresztą na wersję 2.0 :)

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2023 10:16:54 przez Cedrat
[#4] Re: Minimig 1.97itx

@Cedrat, post #3

Są jakieś przecieki kiedy 2.0 ma się pojawić?
[#5] Re: Minimig 1.97itx

@lord_spider, post #4

Niestety, nie. Natrafiłem tylko na wzmiankę o jednej interesującej mnie funkcjonalności, ale nie chcę tu powtarzać niepotwierdzonych plotek :)
[#6] Re: Minimig 1.97itx

@teh_KaiN, post #2

W rozsądnym czasie pojawią się na znanym portalu i PCB i gotowce. Pewno czarne i zielone.

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2023 17:51:34 przez pong777
1
[#7] Re: Minimig 1.97itx

@pong777, post #6

Super, jaka będzie szacunkowo cena gotowca?
[#8] Re: Minimig 1.97itx

@lord_spider, post #7

Na pewno niższe niż podane w USD na stronce czyli 350 USD. No i wysyłki z PL i do automatów paczkowych i inne plusy. Na razie szacujemy opłacalność małej serii. Więcej szczegółów podam w tym wątku jak tylko będę coś wiedział więcej.
1
[#9] Re: Minimig 1.97itx
Moim zdaniem to jest zbyt droga zabawka. Tylko 6MB RAM i MC68000 za 350USD?
To juz lepiej wypada Vampire standalone.

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2023 01:20:16 przez powerzx
1
[#10] Re: Minimig 1.97itx

@powerzx, post #9

Dlatego czekam na wersję 2.0 - to dla mnie zbyt duży koszt, żeby co chwilę kupować nową wersję.

Koszty Vampira trudno oszacować - możesz kupić sprzęt, a potem Gunnar nagle stwierdzi, że masz nielicencjonowaną wersję, i będzie chciał dodatkowej kasy, bo inaczej ci wsad coś niefajnego będzie robił. Nie mam nerwów na takie zabawy.

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2023 10:26:32 przez Cedrat
[#11] Re: Minimig 1.97itx

@Cedrat, post #10

Co będzie w 2.0? AGA?
[#12] Re: Minimig 1.97itx

@_DiskDoctor_, post #11

Tak. A także złącza IDE i FDD, chyba też Ethernet. Znalazłem filmik z wywiadem, https://m.youtube.com/watch?v=686rwv2R5pQ

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2023 16:26:57 przez Cedrat
[#13] Re: Minimig 1.97itx

@Cedrat, post #12

Po co kupować replikę Amigi w FPGA, skoro można kupić prawdziwą Amigę w podobnej cenie? To by miało sens, jakby dawało większe możliwości lub niższą cenę, a tak? Sztuka dla sztuki? To ja już wolę mojego MIST-a.. Też opiera sie na Minimigu, ale jest więcej pamięci i szybszy procesor. Plus zapłaciłem dużo mniej niż 350 zielonych..


Ostatnia aktualizacja: 22.05.2023 22:15:16 przez TuReX
1
[#14] Re: Minimig 1.97itx

@pong777, post #8

Ceny sa chyba podane w CAD nie w USD.

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2023 23:28:28 przez Ark16
1
[#15] Re: Minimig 1.97itx

@lord_spider, post #4

Jak rozmawialem z autorem na world of commodore to twierdzil ze minimum rok
1
[#16] Re: Minimig 1.97itx

@Cedrat, post #10

Akurat MiniMig to nie akcelerator tylko ta sama kategoria co Standalone, a z nim nigdy problemów z licencją nie było i nie będzie, bo to sprzęt robiony całkowicie przez Apollo Team.

Co do akceleratorów, nie trzeba dodatkowej kasy, wystarczy zostać przy ostatnim działającym wsadzie i żadnych problemów nie ma. A całość 'problemów' sprowadza się do czarno-białego obrazu i tyle. Dla wielu to była codzienność w latach 90tych i to nie tylko na Amidze.

Zresztą z tego co mi wiadomo, Igor może teraz normalnie kupować licencje więc i ten problem znika.
[#17] Re: Minimig 1.97itx

@TuReX, post #13

To daje większe możliwości - szybszy dostęp do Chip RAMu chociażby, czy wygodne podmienianie obrazów w wirtualnych stacjach dyskietek. No i pewnie łatwiej podłączyć MiniMiga pod współczesny monitor. Co do procesora, to i tak liczę na kompatybilność z PiStormem.
[#18] Re: Minimig 1.97itx

@Banter, post #16

Nie wnikam. Nie mam zamiaru wkładać palca między drzwi. Gunnar to dość konfliktowy człowiek, z tego co widzę.
[#19] Re: Minimig 1.97itx

@TuReX, post #13

Po co kupować replikę Amigi w FPGA, skoro można kupić prawdziwą Amigę w podobnej cenie?

Gdzie kupisz nową?
Taki minimig z AGA i złączami ide i fdd mnie zainteresuje.
Teraz płacić 2000zł za 30 letnią Amigę 1200 od jakiś judaszy biznesu to nieporozumienie.
4
[#20] Re: Minimig 1.97itx

@amikoksu, post #19

No fakt, tylko zostaje taki mały problem, że Minimig to nie jest Amiga, nawet się nie nazywa Amiga Każdy ma swój gust.
[#21] Re: Minimig 1.97itx

@TuReX, post #20

No nie, ale jak by działał jak klasyczna Amiga (dysk twardy, dyskietki) i do tego fajna obudowa, to nie widzę problemu.
1
[#22] Re: Minimig 1.97itx

@TuReX, post #20

Mam to w tyle - chcę sprzęt pod system AmigaOS 3 i amigowe gry, nie musi się nazywać Amiga.
[#23] Re: Minimig 1.97itx

@Cedrat, post #22

No to przecież jest taki sprzęt od dawna, sam używam. MIST bazuje na Minimigu i działa bardzo fajnie.

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2023 11:27:01 przez TuReX
[#24] Re: Minimig 1.97itx

@TuReX, post #23

MiST / MiSTer to wieloplatformowe rozwiązanie oparte o FPGA.

Minimig, podobnie jak V4SA, to klon FPGA Amigi.
[#25] Re: Minimig 1.97itx

@TuReX, post #23

A jak się pod MiSTa podpina PiStorma?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2023 14:47:11 przez Cedrat
[#26] Re: Minimig 1.97itx

@_DiskDoctor_, post #24

To tylko inne nazewnictwo. Minimig i Mist działają na tej samej zasadzie i nawet bazują na tym samym wsadzie (tylko modyfikowanym). Nie widać różnicy w używaniu (pomijając inne parametry samego urządzenia). O V4 trudno mi coś powiedzieć, bo go nie używałem, ale z tego co widzę to też jest FPGA (tylko kod emulatora jest inny). Do V4 mogę podłączyć amigową kartę turbo i stację dysków? Coś mi się nie wydaje.


Ostatnia aktualizacja: 23.05.2023 16:20:13 przez TuReX
[#27] Re: Minimig 1.97itx

@Cedrat, post #25

A po co? Żeby do urządzenia FPGA emulującego Amigę podłaczyć drugi komputer na ARM emulujący procesor 68k? Taka nowoczesna kanapka? To po to robimy nowe płytki, żeby teraz je znowu kanapkować? Bez sensu. Poza tym zrób testy kompatybilności takiego zestawu to sam zobaczysz. Już sam PiStorm ma wiele problemów, a co dopiero taki tandem. Tak "fajnie" to działa głównie na obrazkach.

Poza tym czy do V4 (podobno klona Amigi) mogę podłączyć PiStorma? Nie, więc to żaden argument. Jak ktoś chce w ten sposób rozbudowywać Amigę to niech ją sobie po prostu kupi


Ostatnia aktualizacja: 23.05.2023 16:28:29 przez TuReX
1
[#28] Re: Minimig 1.97itx

@TuReX, post #27

Żeby mieć fajny nowy szybki, nieduży, cichy, energooszczędny sprzęt pod AmigaOS 3 i gry. Oryginalną Amigę jako sprzęt to ja mam w tyle - tylko czekam, żeby się jej pozbyć i zastąpić ją czymś fajniejszym

Popatrz sobie, jaką kanapkę trzeba zrobić, żeby mieć to wszystko używając oryginalnego sprzętu z epoki. MiniMig + Raspberry Pi + jakiś adapter po drodze (kto wie, czy on kiedyś nie zniknie i nie zostanie wbudowany w MiniMiga) to są 3 komponenty, z czego dwa naprawdę nieduże. Żadnych taśm do Goteka, żadnych scandoublerów nakładanych na grzejące się 30-letnie chipy, itd.

Spodziewam się, że zanim MiniMig 2.0 wyjdzie, PiStorm znacznie ulepszy kompatybilność :)

Vampire’a też ignoruję - raz ze względu na wkurzającego Gunnara, dwa bo lubię otwartoźródłowe rozwiązania.

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2023 20:36:57 przez Cedrat
[#29] Re: Minimig 1.97itx

@Cedrat, post #28

Ja Ciebie rozumiem, ale przecież te wszystkie wymogi spełnia MIST - cichy. nieduży, energooszczędny, nie ma kanapki. I z tego co kojarzę też jest open source. To, że można na nim zainstalować inne wsady niż Amiga nie ma znaczenia, bo na każdym z tych sprzętów FPGA (wliczając NES Classic) można to zrobić. Takie są po prostu możliwości tej technologii. Chodzi Ci o brak FDD i portu IDE? Ale jest za to wirtualny Gotek (obsługa ADF z menu), scan doubler, porty joy/mouse i slot na kartę SD (obsługa HDF i zwykłych partycji, do wyboru). To po co czekać?



Ostatnia aktualizacja: 24.05.2023 14:35:07 przez TuReX
[#30] Re: Minimig 1.97itx

@TuReX, post #29

Jeśli Minimig 2.0 pojawi się i będzie mieć AGA, porty FDD i HDD, to będzie to ciekawa alternatywa dla Amigi 1200.
W odróżnieniu do multiplatformowego i brzydkiego Mista, który nie odpala fizycznych nośników.
To już wolałbym Raspberry Pi 400.

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2023 15:33:33 przez amikoksu
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem