Komentowana treść: WinUAE 5.0.0
[#1] Re: WinUAE 5.0.0
bez sensu takie newsy ktore z amiga nic wspolnego nie maja
5
[#2] Re: WinUAE 5.0.0

@HOŁDYS, post #1

Wręcz przeciwnie. WinUAE to jest pierwszy stopień uruchamiania (i testowania) swojego soft'u, nawet jak to są takie crapy w Amosie jak moje. Po prostu nie wyobrażam sobie (dobra Phibrizzo jest tu odstępcom ale sam robi pod Mosem) twożenia softu na klasyk bez wsparcia się tym emulatorem. Co prawda bardziej z tego news'a ucieszą się ci co robią na a500 ale nadal to bardzo dobra wiadomość i ważna wiadomość.
9
[#3] Re: WinUAE 5.0.0

@jimiche, post #2

A czego konkretnie używasz na PC/WinUAE w kontekście pisania softu na Amigę/Amiga OS? Dlaczego nie wyobrażasz sobie pracy bez wsparcia emulatora?

Mi WinUAE przydaje się tylko i wyłącznie do robienia zrzutów. Wolałbym robić je na Amidze - ale chyba nie ma programów do tego celu aktualnie.

Mam A1200 podpiętą z PC-tem i mogę wymieniać pliki.

Do pisania i testowania oprogramowania wystarczy mi Amiga. Podobnie z rysowaniem.

Na Amidze mam zainstalowanego AMOSa, ale również kompilatory języka C - DICE, SAS/C, język Amiga E, asembler PhxAss. Prócz tego Deluxe Paint V, Personal Paint, Photogenics, Cygnus Ed, Directory Opus i szereg innych.

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2023 00:03:24 przez Hexmage960
3
[#4] Re: WinUAE 5.0.0
WinUAE to obecnie najlepsza Amiga.
8
[#5] Re: WinUAE 5.0.0

@Pinto, post #4

Ale nie najwyzszą bo najwyższa to A3000T.
7
[#6] Re: WinUAE 5.0.0

@Pinto, post #4

Frodo to najlepszy C64.
5
[#7] Re: WinUAE 5.0.0

@Hexmage960, post #3

Mi WinUAE przydaje się tylko i wyłącznie do robienia zrzutów.


Jakich zrzutów?
[#8] Re: WinUAE 5.0.0

@Hexmage960, post #3

Mi WinUAE przydaje się tylko i wyłącznie do robienia zrzutów. Wolałbym robić je na Amidze - ale chyba nie ma programów do tego celu aktualnie.


Zawsze powtarzasz za piszesz systemowo i dziwię się że nie wiesz że istnieją na Amigę programu do robienia zrzutów ekranu.
Bo o takie zrzuty Ci chodzi,
1
[#9] Re: WinUAE 5.0.0

@Norbert, post #8

Ja się zastanawiałem, czy nie chodzi mu o zrzuty obrazów dysków (robienie backupu), do czego też są programy.
1
[#10] Re: WinUAE 5.0.0

@miau, post #7

Amigi z mostu, bo zdaje sobie sprawę z tego jaki oryginał w porównaniu z WinUAE jest powolny.
1
[#11] Re: WinUAE 5.0.0

@miau, post #7

Chodzi mi o filmiki zgrane z ekranu Amigi, nie o zrzuty ekranu.

W sumie fajnie byłoby zgrywać animację ekranu Amigi do pliku ANIM, zamiast do MP4, który zajmuje niepotrzebnie parę gigabajtów na dysku.

Jest to możliwe, ale musiałby to być program, który wie co na ekranie się zmienia.

@Norbert

Do zrzutów ekranu używam Personal Painta.
2
[#12] Re: WinUAE 5.0.0

@Hexmage960, post #11

OK teraz rozumiem. Sam robię to używając OSSC + taniego grabbera VGA -- ja robię coś na Amidze, a drugi komputer wyświetla mi ekran Amigi + jednocześnie nagrywa. Tu widać na przykład https://youtu.be/3arMbsU58ac?t=5179

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2023 09:14:55 przez miau

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2023 09:15:56 przez miau
2
[#13] Re: WinUAE 5.0.0

@miau, post #12

Sprytne rozwiązanie.

Co do Amigi 4000T to było zawsze moje marzenie.
1
[#14] Re: WinUAE 5.0.0

@HOŁDYS, post #1

WinUAE to dla mnie podstawowe narzędzie pracy. Błyskawiczna wymiana plików między emu-Amigą a
PC, przełączanie do pulpitu PC Alt+Tab, możliwość szybkiej zmiany konfiguracji Amigi, bezproblemowa obsługa dowolnych monitorów etc.
10
[#15] Re: WinUAE 5.0.0

@HOŁDYS, post #1

99,9% amigowców siedzi na Pc i pisze pierdoły.
3
[#16] Re: WinUAE 5.0.0

@HOŁDYS, post #1

Bez sensu to jest Twoj wpis, mysle ze jest wiele osob, co sie uciesza z tej aktualizacji.
Ja bardzo czesto uzywam WinUAE i ten emulator jest mi bardzo przydatny w "ozywianiu" Amig (odzyskiwanie danych z twardych dyskow, przygotowywanie dysku z systemem i programem do testowania Amigi itp).
1
[#17] Re: WinUAE 5.0.0

@powerzx, post #16

Wiele osób ucieszy się z zobaczenia gołej baby co nie znaczy, że trzeba je na PPA pokazywać
6
[#18] Re: WinUAE 5.0.0

@michal_zukowski, post #17

Trafne spostrzeżenie

Natomiast co do informowania o WinUAE - forum ma dział UAE/Amithlon, więc można założyć, że informacje o rozwoju emulatorów Amigi są istotne dla części tutejszych bywalców.
3
[#19] Re: WinUAE 5.0.0

@lord_spider, post #18

Nie rozumiem co sie poniektorym ostatnio stalo.
Do tej pory byly newsy o nowszych wersjach i zadnego "halo" z tego faktu nie bylo.
Tak nagle komus to zaczelo przeszkadzac?
14
[#20] Re: WinUAE 5.0.0

@Phibrizzo, post #19

SKS
[#21] Re: WinUAE 5.0.0

@Phibrizzo, post #19

Też tego kompletnie nie rozumiem. WinUAE używam naprawdę sporadycznie, ale moim zdaniem stwierdzenie że news dotyczący tego programu nie ma nic wspólnego z Amigą jest oderwany od rzeczywistości.
11
[#22] Re: WinUAE 5.0.0

@recedent, post #21

Ja nie używam WinUAE wcale, bo mam Amigę.

Według mnie WinUAE nadaje się jedynie do zastosowań deweloperskich i edukacyjnych.
1
[#23] Re: WinUAE 5.0.0

@Pinto, post #4

Aż mi brew drgnęła jak to przeczytałem #pdk

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2023 15:55:51 przez _arti
1
[#24] Re: WinUAE 5.0.0

@HOŁDYS, post #1

A ja mam wrażenie, że to jest właśnie podstawowa i najpopularniejsza dzisiaj Amiga. szeroki uśmiech Gdyby brać pod uwagę tylko liczby to UAE zmasakrowałoby wszystkie inne rozwiązania.
4
[#25] Re: WinUAE 5.0.0

@_DiskDoctor_, post #22

swego czasu na WinUAE skompilatorowałem sobie Super Turra, podczas gdy prawdziwa Amiga pluła jakimś errorem. siedzi, pije i chrupki A gotowa binarka odpalała się i pod WinUAE, i na fizycznej Amidze.ok, racja
2
[#26] Re: WinUAE 5.0.0

@michal_zukowski, post #17

MorphOS ma jeszcze mniej wspolnego z Amiga, ale tam takich rzeczy nikt nie wypisuje.
[#27] Re: WinUAE 5.0.0

@powerzx, post #26

No nie wiem, na ostatnim AmiParty miałem Amigę 1200 z MorphOSem 3.20, a nie widziałem żadnej Amigi z WinUAE
3
[#28] Re: WinUAE 5.0.0
Jeden wielki stek bzdur te wasze komentarze wymiotuje Normalnie jak bym oglądał obrady sejmu.
4
[#29] Re: WinUAE 5.0.0
Albo inaczej: bełkot pełen sprzeczności.
[#30] Re: WinUAE 5.0.0
Gdyby nie WinUAE i jej odmiany na wszystkie platformy, to Amiga byłaby dziś martwa. To emulatory utrzymują najbardziej sprzęt retro przy życiu.

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2023 22:26:58 przez rbej1977
9
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem