Komentowana treść: AMOS Professional Unity - trzecia publiczna alpha
[#31] Re: AMOS Professional Unity - trzecia publiczna alpha

@karolb, post #30

Ja bym wyłączył jakiekolwiek wygładzanie, antialias, filtry udające CRT i inne takie wynalazki fałszujące obraz emulowanej Amigi, które wydają się fajne nostalgicznym graczom, a tylko przeszkadzają w developerce. Pixele na tej białej linii powinny być po prostu białymi kwadratami stykającymi się rogami. Bez żadnych szarych "półpixeli". Rozdzielczość okna/ekranu emulowanej Amigi też powinna być jakąś wielokrotnością amigowej. Ale widzę, że masz 1280x1024 więc jest w porządku. Pod warunkiem, że po stronie systemu na którym działa to UAE nie jest włączone jakieś skalowanie z natywnej rozdzielczości do innej, które kaszani obraz. Ale to też raczej wykluczam odchudzone linie byłoby widać częściej niż tylko na "w".
1
[#32] Re: AMOS Professional Unity - trzecia publiczna alpha

@MDW, post #31

Moim zdaniem , tak ja tylko myślałem że problem z hires+laced jest po stronie Amosa. Na to wygląda że problem tkwi w samym emulatorze. Aplikacje systemowe nie mają tego problemu, np. Personal Paint. Amos jest językiem programowania nie systemowym i być może w tym jest problem.
1
[#33] Re: AMOS Professional Unity - trzecia publiczna alpha

@djpiotrs, post #32

Aplikacje systemowe nie mają tego problemu, np. Personal Paint.

Nie do końca, o ile w trybie edycji PP 7.1 ma obraz taki jaki powinien być, to w trybie full screen ( ten bez górnej belki i listwy z narzędziami) występuje u mnie ten sam niechciany efekt co w Amosie. ( WinUAE 4.3.0 )
[#34] Re: AMOS Professional Unity - trzecia publiczna alpha

@karolb, post #30

Jak dla mnie jest to do zaakceptowania. Gorzej z tym, że u mnie z twoim WinUAE 3.6.0 jak i z 4.3.0, i 5.0.0 , i ustawieniami jakie podałeś, dalej mam obraz nie do zaakceptowania. ( wygląda gorzej niż w hires )

https://imgur.com/a/LK4hevn

a tak wygląda na tym pakiecie
https://imgur.com/a/FrshSFG

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2023 14:56:08 przez koczis
[#35] Re: AMOS Professional Unity - trzecia publiczna alpha

@koczis, post #34

W tym drugim przypadku masz wygładzanie, to widać na napisie "Direct mode [ESC]".

Możesz gdzieś wrzucić ten obrazek który ładujesz pod Amosem? Wczytam u mnie i dam foto :)
[#36] Re: AMOS Professional Unity - trzecia publiczna alpha

@karolb, post #35

Próbuję rozgryźć temat, dlaczego u Ciebie pod (3.6.0) nie ma problemów. Jakiego systemu używasz do uruchomienia Amosa? Jakiego kickstartu? I jak masz skonfigurowany chipset AGA? Może tutaj tkwi szkopuł.
[#37] Re: AMOS Professional Unity - trzecia publiczna alpha

@koczis, post #36

WB 3.0, kick 3.0.

Ustawienia Chipsetu:






Ustawienia Misc:





Ostatnia aktualizacja: 15.08.2023 18:46:35 przez karolb
[#38] Re: AMOS Professional Unity - trzecia publiczna alpha

@karolb, post #28

Takich ustawień używam od niezliczonych już lat i obraz jest piksel perfekt:





Zdecydowanie wyłącz obie opcje w Centering. Przestanie Ci dzięki temu skakać obraz przy zmianach rozdzielczości.

Jeśli okno jest dla Ciebie (czy dla kogokolwiek, kto skorzysta z tych ustawień) za małe, to należy zwiększyć rozdzielczość z 720 x 568 na 1240 x 1136, czyli podwójnie. Zachowa to proporcje pikseli.

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2023 20:31:57 przez Umpal
2
[#39] Re: AMOS Professional Unity - trzecia publiczna alpha

@Umpal, post #38

U mnie jest OK tak jak mam :)

Chciałbym jeszcze tylko dodać, że jeśli ktoś ma możliwość podpięcia monitora o rozdzielczości natywnej 1280x1024, to wtedy daje Full Screen w ustawieniach, i jest bajka. No ale to tylko dla tych co mają kompa tylko pod UAE, bo kto dzisiaj takich monitorów używa :)
2
[#40] Re: AMOS Professional Unity - trzecia publiczna alpha

@karolb, post #37

WB 3.0, kick 3.0.


Po wstawieniu kick 3.0.
Amos wyświetla ekrany w HiResLaced poprawnie.
AmosUnity tak samo lecz z większą paletą barw.

Wielkie dzięki za pomoc.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem