Komentowana treść: Amiga Bez Ściemy #0
[#1] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#2] Re: Amiga Bez Ściemy #0
Dziękuję za zamieszczenie newsa, jednocześnie występuję z małym apelem. W ramach przygotowań do jednego z najbliższych odcinków poszukujemy osoby posiadającej konsloę Amiga CD32, która zechciałaby wykonać krótki kilkudziesięciosekundowy test na "gołej" niedopalonej konfiguracji. Chętnych do pomocy, zapraszam do kontaktu na priv.
7
[#3] Re: Amiga Bez Ściemy #0
W kolejnych audycjach, bez zbędnej ściemy, będą przedstawiane różne zagadnienia

Co konkretnie oznacza to "bez zbędnej ściemy"? Bez owijania w bawełnę?

Aha, że będą obalane mity.

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2023 10:40:04 przez amikoksu
2
[#4] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#5] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@amikoksu, post #3

Co konkretnie oznacza to "bez zbędnej ściemy"? Bez owijania w bawełnę?

Aha, że będą obalane mity.


Pozytywnie zakoczył nas odbiór zerowego odcinka, który już teraz liczony jest w tysiącach odsłon a także duża liczba pytań i komentarzy. Przygotowujemy już następny, dużo dłuższy i bardziej pracochłonny a czasu zostało już niewiele. Dlatego przepraszam że na pytania, wątpliwości i komentarze nie będziemy odpowiadać na kanale czy forach, bo to mogłoby rodzić kolejne pytania i kolejne długie dyskusje na które teraz z naszej strony czasu brak. Niemniej obiecujemy że odniesiemy się do tego wszystkiego na wstępie kolejnego filmu.
2
[#6] Re: Amiga Bez Ściemy #0
odcinek zerowy o NICZYM a wiec czekam na ten pierwszy a entuzjazmem ludzi bym sie zbytnio nie sugerowal, bo prawie zawsze jest tak, ze na poczatku wszyscy "Hurraaaa !!! robimy...."

a miesiac pozniej...
6
[#7] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@MUFA-amigaone-pl, post #5

Pozytywnie zakoczył nas odbiór zerowego odcinka, który już teraz liczony jest w tysiącach odsłon

No właśnie też jestem w szoku. W ciągu zaledwie 2 dni 1,4 tysiąca wyświetleń na samym YouTubie? Nawet nie wiedziałem, że jest w Polsce tyle par uszu, które są w stanie słuchać amigiwych rozmów, które nie dotyczą joysticków do A500.

Ja jeszcze nie słuchałem, bo ciekawsze rzeczy zostawiam sobie na moment gdy mogę uważniej przesłuchać, a nie tyljo w tle podczas robienia czegoś.
4
[#8] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@MDW, post #7

W ciągu zaledwie 2 dni 1,4 tysiąca wyświetleń na samym YouTubie?

Bo tytuł jest chwytliwy, taki "swojski". Pewnie wiele osób odpaliło z ciekawości na chwilę i tyle ich widzieli. Obym się mylił pomysł
1
[#9] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@MDW, post #7

Nie tyle w Polsce co na PPA w samej Polsce to moze i nawet 5 razy tyle
[#10] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@selur, post #9

Tak, retro jest bardzo mocne. Ale to raczej takie bardzo klasyczne retro wspominające jak to pięknie było gdy mając 12 lat siedziało się przed TV i grało się w Giana Sisters na C64 czy SuperF... eee... jakąś super grę na Amidze.

Trochę oglądam, słucham, a nawet czasem gdzieś się wybiorę na coś związanego z retro i wśród takich ludzi Amiga niemal wcale nie jest znana jako komputer. PC XT to był komputer, a A1200 nie. Dawno przestałem z tym walczyć, tłumaczyć, bo widzę, że to jest nie do przetłumaczenia. Głowy w tym wieku są już pozamykane, a i mi 20 lat przed śmiercią przestało zależeć na "naprawianiu świata".
Amiga = fajne gry na dyskietkach i koniec.

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2023 12:39:03 przez MDW
6
[#11] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@MDW, post #10

Taaa... Ciekawe czy ci ludzie namawiając przed laty rodziców na Amigę również nie używali słowa komputer, przekonując jak bardzo będą na nim pracować i się edukować

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2023 12:54:24 przez Jacques
5
[#12] Re: Amiga Bez Ściemy #0
Garść uwag:

- MUFA
- ogarnąć mikrofon bo echo ma straszne - nie da się tego słuchać
- obrócić telefon by zajmować lepiej ramkę
- REMIX
- zrobić zoom bardziej na siebie

Obaj bardziej w kamerki mogliby patrzeć.

Jakaś treść w lewej ramce niech będzie skoro prowadzący są w małych ramkach z prawej.

No i zdecydować się czy "AmigaBezŚciemy" czy "Amiga Bez Ściemy".
5
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#14] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#15] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@MDW, post #10

(...)i wśród takich ludzi Amiga niemal wcale nie jest znana jako komputer. PC XT to był komputer, a A1200 nie.


O to to, nieraz gdy zagadam z kimś w pracy, że Amiga itd, to słyszę coś takiego: "kiedyś miałem, a później kupiłem sobie komputer", albo: "tak, na Amidze były fajne gierki, ale teraz jakie są na komputerze".

I w sumie nie wiem, czy Amiga była traktowana jako tylko zabawka, czy po prostu ludzie nie używają dzisiaj nazwy PC, tylko skrótu "komputer", no bo przecież dla większości ludzi nie istnieje nic poza PC xD.
3
[#16] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@MDW, post #7

Różnica między trailerem a odcinkiem 0 jest znacząca. AmiWigilia w najlepszym okresie nie miała takich statystyk. 370 "lajków" za 2 dni? No ale to dobrze, że jest zainteresowanie. Od strony admina jest dość narzędzi do zbadania ruchu i pracowania nad utrzymaniem zasięgu. Jest trochę mało subskrypcji jak na tyle odsłon (122 na 1,4 tys.).

Wizualnie to jest dla mnie atrakcyjne (plansze, rameczki, podział ekranu) i rzeczywiście brakowało czegoś takiego. Ale żeby patrzeć na gadające głowy coś musi się na tym większym ekranie dziać. Według mnie Spotify daje małe propagacje, mimo wchłonięcia Anchora, iTunes mus być. Jest duży potencjał i w sumie to jest ogarnięte zaplecze, tylko żeby nie brakło wytrwałości :) Jeden odcinek na miesiąc plus ewentualnie jakieś wydania specjalne wydają mi się maksymalną częstotliwością do udźwignięcia.
[#17] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@adam_mierzwa, post #16

A my sobie wrzucamy na głowę jeden na tydzień, póki co jest duży odzew więc i siła ale nie poddamy się dziękujemy za wszystkie opinie !
2
[#18] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@deejayremix, post #17

Trzeba wziąć pod uwagę, że pewnie przyrost subskrypcji czy odsłon z czasem będzie maleć, bo tak jest zawsze jak jest jakaś nowa inicjatywa.
Ale mam nadzieję, że siły Wam starczy na dłużej OK Ja mam tylko klasyka (A500), ale chętnie posłucham więcej o Amidze NG.


Ostatnia aktualizacja: 18.08.2023 16:27:30 przez TuReX
1
[#19] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@TuReX, post #18

Super, ja szczerze myślałem że sami to będziemy oglądać a i tak bym się nie poddał więc spoko, jestem świadom że na początku będzie trudno ale jak się nic nie robi to i błędów się nie robi, dzięki za comment (engejdŻ) haha Pozdrawiam
1
[#20] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@deejayremix, post #19

dzięki za comment (engejdŻ) haha

No to taka ironia z mojej strony, no offence szeroki uśmiech

Trzymam kciuki za powodzenie, tylko ktoś tu wspomniał o echu przy wypowiedziach Mufy i rzeczywiście dobrze by było jakoś to ograniczyć.
Mnie to bardzo nie przeszkadza, ale pewnie dużo ludzi będzie marudzić np. przy oglądaniu na słuchawkach.

A tak ogólnie kiedy jest mniej więcej planowany odcinek #1?

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2023 16:39:09 przez TuReX
1
[#21] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@TuReX, post #20

Już naprawione! Fajnie wsłuchiwać się w tłum bo to ma być dla Nas Wszystkich ! Wszystkie komentarze bierzemy pod uwagę (nawet te bolesne) bo tylko tak dojdziemy do perfekcji. Za chwilkę wrzucę zapowiedz nowego odcinka wraz z podziałem na tematy.
1
[#22] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@deejayremix, post #21

Super, tak trzymać
[#23] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@deejayremix, post #21

Mam jeszcze pytanko, bo na zajawce #1 jest napisane 22/23-08-2023. Tzn. odcinek będzie w nocy czy jak to rozumieć?



Ostatnia aktualizacja: 18.08.2023 19:24:09 przez TuReX
[#24] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@TuReX, post #23

Dokładnie tak może być, oczywiście postaramy się go zmontować jak najszybciej (22) aczkolwiek bierzemy pod uwagę poślizg (ten odcinek jest już bardziej rozbudowany) . Pozdrawiam
[#25] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@deejayremix, post #24

Ok dzięki to już wszystko wiem OK Czekam z niecierpliwością.


Ostatnia aktualizacja: 18.08.2023 21:38:31 przez TuReX
[#26] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@TuReX, post #25

Super! Do zobaczenia! (engejdz) ! :D p.s- z tego też się wytłumaczę :D fajnie że jest odzew!
[#27] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@deejayremix, post #26

Do zobaczenia! (engejdz)

To engejdż się spodobało widzę może być fajnym hasłem, tylko powiedzcie kto wymyślił jakby co

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2023 22:07:17 przez TuReX
[#28] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@hrw, post #12

Przeczytane, wnioski wyciągnięte! Dzięki p.s- z tym patrzeć w kamerę raczej nie bo za sztuczne, kamera ma być "kimś z boku" i tak czujemy się i jest naturalnie.
[#29] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@TuReX, post #27

Odniosę się w #1, generalnie w wlkp tak się mówiło zanim ktoś wpadł na pomysł next gen hheehehe (przypadłość okolicy pewnie)
[#30] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@deejayremix, post #29

w wlkp tak się mówiło zanim ktoś wpadł na pomysł next gen

No to nie wiedziałem, ale w takim razie tym bardziej to engejdż nie jest błędem, tylko trzeba to wyjaśnić. .
U mnie się mówiło enDżi albo enGie po polsku szeroki uśmiech ale człowiek sie uczy całe życie. Fajne smaczki wychodzą.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem