Komentowana treść: Amiga Bez Ściemy #0
[#31] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@TuReX, post #30

Dokładnie 😁
[#32] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@deejayremix, post #31

No to dla mnie bomba się zapowiada OK
[#33] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@TuReX, post #20

tylko ktoś tu wspomniał o echu przy wypowiedziach Mufy i rzeczywiście dobrze by było jakoś to ograniczyć.
Mnie to bardzo nie przeszkadza, ale pewnie dużo ludzi będzie marudzić np. przy oglądaniu na słuchawkach.


Nie słuchałem na słuchawkach bo wtedy bym wyłączył po dwóch minutach.

Po latach pandemii na jakość audio mocno zwracam uwagę. Trzech różnych mikrofonów w międzyczasie używałem ;D
[#34] Re: Amiga Bez Ściemy #0
Chciałbym serdecznie pogratulować fantastycznej inicjatywy.

Obejrzałem odcinek powitalny #0 z przyjemnością. Widać, że pozytywna energia emanuje od obu osób prowadzących.

Co do mikrofonu, to ja na potrzeby zajęć on-line zaopatrzyłem się w stojący mikrofon natec Giraffe 2 i mogę go serdecznie polecić. Wygodny w obsłudze.

Życzę Panom prowadzącym wielu interesujących audycji. Ciekaw jestem co mają Panowie do powiedzenia na temat chipsetu Amigi w tym Amigi CD32. Zasubskrybowałem już kanał.

Co do omawianej tematyki oraz pytań słuchaczy, to ciekaw jestem co u Panów wywołało sympatię do komputerów Amiga? Jaki czynnik, bądź czynniki odegrały zasadniczą rolę?

Mnie osobiście mocno wzruszyły losy tego komputera, oraz bezinteresowna sympatia do Amigi wielu znakomitych postaci, jak chociażby Marek Pampuch, czy Rafał Belke. Zawsze fajnie było mieć świadomość bycia częścią tego środowiska.

Pamiętam jak przez długie lata wydawano czasopisma i płyty CD. Jak Amiga rozwinęła się. Dostawaliśmy oprogramowanie i gry różnego rodzaju. Budowano bazę oprogramowania na Aminecie.

Dzisiaj Amiga to komputer ale też system operacyjny w kilku odsłonach oraz emulator UAE. Cieszę się z tej różnorodności. Sam stawiam na komputer który wniósł najwięcej do mojego amigowania, czyli Amigę 1200, który okazał się (przynajmniej według mnie) najbardziej udanym i wszechstronnym modelem Amigi.

Prócz tego, co zaważyło o tym, że zainwestowali Panowie w komputer Amiga kupując karty turbo PowerPC, a później maszyny NextGen?

Ja zainwestowałem w ostatnim czasie w oryginalne oprogramowanie i gry na Amigę i jestem zadowolony z tego kroku.

Cieszę się, że mają Panowie już zagadnienia na następne odcinki, ale nie sugeruję pośpiechu. Według mnie warto nagrywać odcinki przynajmniej co 2 tygodnie, lub co 3 tygodnie. Zawrą wtedy Panowie więcej materiału, będą mieć więcej czasu by przygotować się.

Widzę po odcinku #0, że mają Panowie już pewne doświadczenie w nagrywaniu materiału video. Mam nadzieję, że będą Panowie nagrywali kolejne odcinki z radością i że pozytywna atmosfera będzie się udzielać zarówno Panom jak i słuchaczom.

Pozdrawiam.
2
[#35] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@TuReX, post #30

1
[#36] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@MDW, post #7

No właśnie też jestem w szoku. W ciągu zaledwie 2 dni 1,4 tysiąca wyświetleń na samym YouTubie?

Możliwe że się mylę, ale mam wrażenie że to może być sztucznie podbijane.
5
[#37] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@Hexmage960, post #34

Dziękuję za miłe słowa do tego komentarza na pewno odniesiemy się w najbliższym odcinku.
[#38] Re: Amiga Bez Ściemy #0
Mamy przyjemność zaprosić na pierwszy pełnoprawny odcinek. Mam nadzieję że udało nam się wyeliminować lub przynajmniej w znacznym stopniu zminimalizować zgłaszane przez Was błędy techniczne. Jednocześnie zaznaczamy że materiał był tworzony pod dużą presją czasu. Remik kończył montaż chyba o 3:00, podczas gdy już o 6:00 musiał wstać pomóc przy pracy żonie. Ja wstałem jeszcze wcześniej by porobić rozdziały, dodać linki i pozostałą "robotę papierkową" tak by dostarczyć Wam materiał jeszcze z rana przed moim, krótkim urlopowym wyjazdem nad Bałtyk. Mamy nauczkę by na sztywno nie deklarować daty premiery, gdyż po drodze może zdarzyć się wiele nieprzewidzianych wypadków, które mogą pokrzyżować te plany. Niemniej udało się nam omówić wszystkie tematy, jakie postawiliśmy sobie w scenariuszu i jakie były zapowiedziane w trailerze do odcinka. Jedyne czego nie udało się zrobić do tej pory, to wersji audio, jednakże czasochłonność stworzenia takowej to już bardziej kwestia minut niż godzin, więc zapewne jeszcze dziś poinformuję Was o dostępności wersji do odsłuchu. Tymczasem zapraszam na materiał filmowy, w którym przez blisko 1,5 godziny rozmawiamy o Amidze:

8
[#39] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@MUFA-amigaone-pl, post #38

Będzie na podcastach też?
[#40] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@MUFA-amigaone-pl, post #38

10:29
czy mi się wydaje, czy cień tej piłki zachowuje się dosyć... osobliwie?
1
[#41] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@snajper, post #40

No faktycznie jest trochę dziwnie. Wygląda jakby źródło światła było na środku (nad tą gwiazdą) i dlatego gdy piłka jest najwyżej to cień jest na bocznej ścianie. Ale nie potrafię wyjaśnić dlaczego czasem ten cień robi się taki duży. Wygląda na to, że źródło światła się porusza i musi być w tym momencie blisko obiektu. Ale ten błysk na podłodze jest bardzo mylący, bo zupełnie się nie rusza sugerując, że źródło światła też się nie rusza. Do tego błysk nie jest na środku. Hmmm… nie wiem… głowa mnie boli.
[#42] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@madman15, post #39

Będzie na podcastach też?


Jeśli pytanie tyczyło się serwisu Podcasty.info to zerowy odcinek oczywiście już tam jest, natomiast odcinek 1 został przed chwilą wrzucony na Spotify, więc o ile rozumiem działanie Podcasty.info wkrótce z automatu powinien się tam pojawić. Jeśli jednak tak się nie stanie, to jutro popracuję nad tym aby to jakoś ręcznie wymusić.
[#43] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@MUFA-amigaone-pl, post #42

Tak, chodzi o wersję audio która powinna się zaciągnąć z RSSa. Póki co nie mam tego na Google podcastach (z tego serwisu korzystam), ale może być tak że pojawi się z opóźnieniem.
[#44] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@madman15, post #43

Też głownie korzystam z google podcast, byłbym wdzięczny za zadbanie, żeby odcinki tam lądowały.
[#45] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@Mirq, post #44

Ok, zadbam o to za kilka dni po powrocie z wakacji.
[#46] Re: Amiga Bez Ściemy #0
Pan Remix marudzi, że Amiga OS3.2 wyszło za późno. Nie wiem czy pan Remix wie, ale AmigaOS3.9 wyszedł ponad 20 lat temu.

ps. to jak się mufa znęca nad Taborem lekko zabawne. Szkoda, że nie wspomniano, że procek nie wspierany przez GCC więc najnowsze przeglądarki są poza zasięgiem Tabora i po wieki wieków skazany będzie na Odyssey

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2023 22:07:42 przez michal_zukowski
[#47] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@MUFA-amigaone-pl, post #45

Nie wiem czy było coś robione czy nie, ale odcinek już mam na Google podcasts
1
[#48] Re: Amiga Bez Ściemy #0

@madman15, post #47

Nie wiem czy było coś robione czy nie, ale odcinek już mam na Google podcasts


Dzieki za info. Znaczy że nie muszę robić nic a Anchor rozpowszechnia to do innych serwisów z automatu.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem