Komentowana tre¶ć: Denise - płyta główna kompatybilna z Amig±
[#31] Re: Denise - płyta główna kompatybilna z Amig±

@wali7, post #6

Szkoda tylko że GBA czy AA3000++ nie s± w formacie nowoczesnych obudów. Konwersje pod nowoczesne tanie obudowy ma sens jak najbardziej. Obudowa dedykowana dla formatów płyt Amigi jak BlackBox II kosztuje tyle co a1200.
3
[#32] Re: Denise - płyta główna kompatybilna z Amig±

@Sventevith, post #31

Z tym, że Zorro II/III ma swoje wymagania rozmiarowe. PCI nieco mniejsze, ale nie jest "koszerne".
Choć jak dla mnie A1200 + Mediator + Voodoo3 + karta sieciowa było super rozwi±zaniem.
1
[#33] Re: Denise - płyta główna kompatybilna z Amig±
Bardzo podobaja mi sie projekty tego typu, szkoda ze projekt nie jest otwarty (brak schematu).
W tym przypadku nie jest idealnie, ale moze z czasem projekt zostanie poprawiony.
Ja bym wolal, zeby PCB bylo troche wieksze, minimum to mATX lub nawet pelne ATX.
Tak zeby mozna bylo Amige wlozyc bez zadnego problemu do taniej i latwo dostepnej obudowy, zamiast kombinowac z "kanapkami".
1
[#34] Re: Denise - płyta główna kompatybilna z Amig±

@powerzx, post #33

No to a2000 atx jest taki projektem. Ogólnie fajnie by było żeby kto¶ zrobił maszynke 32bitowa ECS, co¶ w stylu A3000 bez ambera, scsi, moze nawet bez bez superbustera (o ile nie da sie latwo zrobic), chociaz Zorro3 pozwoliloby miec sensowne rozdzialki na kartach gfx pod Zorro.
1
[#35] Re: Denise - płyta główna kompatybilna z Amig±

@michal_zukowski, post #34

W maszynie bez AGA niestety zawsze będzie czego¶ brakowało z punktu widzenia większo¶ci klasykowców i uruchamiania pełnej bazy softu.
Wystarczy choćby wspomnieć o wielkich i zawiedzionych nadziejach zwi±zanych z Vampire 500/600 v2.

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2023 15:27:45 przez Jacques
[#36] Re: Denise - płyta główna kompatybilna z Amig±

@Jacques, post #35

Oczywiscie, ale dalej lepiej miec 32bitow± szyne do chipu a nie 16bitow± (z procka). Agnusa tez latwiej kupić aniżeli Lise/Alice, a zorro3 pozwoliloby na jakies sensowne karty graficzne bo przeciez na zorro2 nie ma co dawac czegos wiecej niz 1024x768 bo będzie mulilo strasznie.

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2023 16:04:01 przez michal_zukowski
2
[#37] Re: Denise - płyta główna kompatybilna z Amig±
Trochę bez sensu że robi się plytę do A500 która obsługuje tylko OCS/ECS - takie cuda to już mamy jak OCS/ECS w obudowie A500...

Najlepsz± opcj± by było co¶ takiego jak Ultimate64 czyli płyta na FPGA ale z wej¶ciami na oryginalne układy dĽwiękowe... no Paula nie ¶piewa tak szałowo jak SID ale i tak by to była imho fajna opcja. JAk dla mnie to w tych retro komputerach jedyne co się liczy to układy dĽwiękowe.
Do Amigi to też potrzeba by było albo od razu dać slot na 040/060. Wydajno¶ć typu 020/030 50MHz można bez żadnego effortu uzyskać kopiuj±c Minimiga z MIST(era). O i taka płyta to by była UltiMiga ok, racja
[#38] Re: Denise - płyta główna kompatybilna z Amig±

@XoR, post #37

Jak kto¶ chce mieć emulator to odpala Winuae albo a500 mini, a nie kombinuje z jakimi¶ płytami.
6
[#39] Re: Denise - płyta główna kompatybilna z Amig±

@SzaryWilk, post #30

No to ja, jako teoretyczny nieudacznik, daje Ci teoretycznie 1mln dolarów i rozkazuję wyprodukować now±, prawdziw± Amigę. Teraz kolej na Ciebie, co robisz, przedstaw nam plan działania, a nuż taki Trevor przeczyta i powstanie nowa prawdziwa Amiga, a Ciebie poprosz± o podpis flamastrem na pierwszej partii PCB. Dajesz Wilku! ProwadĽ Wilku! B±dĽ przywódc± Watahy prawdziwych Amigówców!szeroki u¶miech

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2023 22:10:18 przez KM_Ender
[#40] Re: Denise - płyta główna kompatybilna z Amig±

@djpiotrs, post #15

Jak nie istnieje? To co stoi u mnie na biurku?
[#41] Re: Denise - płyta główna kompatybilna z Amig±

@KM_Ender, post #39

Jaki nuż? Nóż? Nóż, bo noże.
[#42] Re: Denise - płyta główna kompatybilna z Amig±

@QkiZ, post #40

Przepraszam, że w odpowiedzi na Twój post, ale troll ma mnie w ignorowanych, a chcę go z błędu wyprowadzić. W sumie Amikoksu to koksu to od węgla? Czyżby ukryta opcja Atari.

nuż


nuż daw. wykrzyknik komunikuj±cy, że co¶ się nagle, nieoczekiwanie i zarazem w sposób gwałtowny zaczyna

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2023 09:27:45 przez KM_Ender
[#43] Re: Denise - płyta główna kompatybilna z Amig±

@KM_Ender, post #42

Niby trol ma w ignorowanych, a posty widzi i może odpowiadać. Magia.
[#44] Re: Denise - płyta główna kompatybilna z Amig±

@SzaryWilk, post #30

Szary wilk widzę stały poziom od lat trzyma szeroki u¶miech
[#45] Re: Denise - płyta główna kompatybilna z Amig±

@KM_Ender, post #42

Lito¶ci Amikoksu! Ty mnie masz w ignorowanych, nie ja Ciebie. Więc nie mogę Ci odpowiedzieć i widzę co piszesz. Pomyliłe¶ się, każdemu się zdarza, mi też, ale nie tym razem.
[#46] Re: Denise - płyta główna kompatybilna z Amig±

@KM_Ender, post #45

Ty mnie masz w ignorowanych

Zgadza się, ale mimo to widzę Twoje posty i mogę odpowiadać. Mam tak jeszcze z kilkoma innymi ppaowcami, że mimo ich ignorowania, widzę ich posty i mogę odpowiedzieć.

Ale od teraz możesz już odpowiadać jak chcesz.
A ignoruje tylko tych, co mnie ignoruj±. Chyba mnie kiedy¶ ignorowałe¶.

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2023 18:05:11 przez amikoksu
[#47] Re: Denise - płyta główna kompatybilna z Amig±

@amikoksu, post #46

Dziękuję. Miły gest, doceniam.OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane s± tzw. cookies (ciasteczka). Służ± ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jeste¶my zobowi±zani do poinformowania Cię o tym w wyraĽniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przegl±darki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem