Komentowana treść: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania
[#1] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania
Jakieś nowe info o A500 maxi? Skoro wypuszczają wersje oprogramowania dla malucha to może dłubią przy okazji soft dla większej siostry.
[#2] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@KM_Ender, post #1

Maxi już jest to mega 65 !
1
[#3] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@Dorian3d, post #2

Nie bredż. Mega 65 to porażka.
[#4] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@KM_Ender, post #1

Jakieś nowe info o A500 maxi? Skoro wypuszczają wersje oprogramowania dla malucha to może dłubią przy okazji soft dla większej siostry.


https://www.ppa.pl/aktualnosci/retro-games-zapowiada-nowe-produkty.html
1
[#5] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@KM_Ender, post #1

Zapowiadane było jakiś czas temu że dla A500 mini będzie aktualizacja oprogramowania. A500 Maxi ma być w 2024 roku a sprzęt emulujący Amigę ma być 20% szybszy od Pi 400
1
[#6] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@djpiotrs, post #3

dlaczego tak uważasz ?
[#7] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@djpiotrs, post #5

To pogramy w gry 3D.
1
[#8] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@Dorian3d, post #6

To proste. Sprzęt nie istnieje fizycznie w sprzedaży.
[#9] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@amikoksu, post #7

Tak! szeroki uśmiech Jeszcze trochę i fizyczna emulacja Amigi 68k prześcignie to coś z procesorem PPC co niektórzy nazywają Amigą.
4
[#10] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@djpiotrs, post #9

Fajnie by było gdyby ta emulacja wspierała najmocniejsze procesory w Amidze.
1
[#11] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@djpiotrs, post #9

Ba, jeszcze trochę i prześcignie pecety!
4
[#12] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@karolb, post #11

Dla mnie bomba. Czekam na wersje Maxi, kupię i raz w roku uruchomię ;)
1
[#13] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@Biegu86, post #12

A potem do szuflady
[#14] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@Dorian3d, post #13

@Biegu86, @Dorian3d
"...kupię i raz w roku uruchomię ;)"
"A potem do szuflady"
Idealnie trafione komentarze. Większość retro-mody opiera się właśnie na czymś takim. Nakupić książek, gazet i sprzętów (zmieniających możliwie najmniej oryginał), książek nie otwierać, gazetki przekartkować, sprzęt uruchomić 3 razy i czekać na kolejne książki, gazetki i sprzęt.

Jeżeli ktoś się Amigą na serio interesował to taki sprzęt jest mu raczej niepotrzebny, bo przecież przez ponad 30 lat na pewno wyposażył się w to o czym marzył. Zwłaszcza, że w międzyczasie była epoka w której to wszystko leżało na śmietniku. Skoro się interesował, był prawdziwym Amigowcem, to przecież musiał mieć coś czego używał codziennie przez ponad ćwierć wieku.
10
[#15] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@mailman, post #4

Dopiero za rok? Liczyłem na I kwartał.
1
[#16] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania
Nie wiem po co to kupować :) Za podobne pieniądze można 500/600 kupić lub taką emulację odpalić na RPI.
1
[#17] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@Sventevith, post #16

A500 za 399 zł?
[#18] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@KM_Ender, post #15

Skoro będą czekać rok to pewnie Rpi5 wsadzą.
[#19] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@luk, post #17

Ceny mini widzę 440 PLN. W tym roku na Olx kupowałem działające A500 po ~500 PLN.

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2023 23:37:31 przez Sventevith
1
[#20] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@Sventevith, post #19

Ceny A500 mini mocno się wahają. Standardowa cena niewiele przewyższa 400 zł. Kilka razy w roku można wyhaczyć za ok. 350 zł. Teraz za 359 zł kupisz w niektórych sklepach RTV EURO AGD link

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2023 00:15:36 przez misiek2
1
[#21] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@Sventevith, post #19

Tydzień temu kupiłem bratu a500 mini na prezent pod choinkę. Dałem 359zł + dokupiłem pendrive za kolejne 20zł i dograłem trochę stuffu Poza tym swoją a500 mam od premiery pomimo, że mam kilka rozbudowanych Amig. Żadnej nie chce mi się podłączać do TV, każda stoi z jakimś monitorkiem.

Do szybkiego odpalenia gierki na kilka minut zabawy a500 mini jest rewelacyjnym rozwiązaniem.


Porównanie do oryginału nietrafione, bo jest dużo drożej żeby osiągnąć podobną funkcjonalność oraz to dużo większy sprzęt.

RPi OK ale w sumie taniej nie jest, nie ma takiej słodkiej obudowy i trzeba się trochę narobić, żeby uzyskać tak wygodny launcher z save systemem i szybką obslugą klawiatury na ekranie jak a500mini.

A500 mini to raczej pamiątkowe zdjęcie z udanych wakacji w ładnej ramce, a nie substytut prawdziwego urlopu.

Dużo mniejszy sens widzę w maxi...

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2023 00:38:00 przez misha
3
[#22] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@MDW, post #14

U mnie tak samo z prawdziwą amigą było. Leżała sobie, kurzyło się na nią. Z racji iż nie mogłem jej podłączyć pod duży telewizor leżała z osobnym monitorem na stole jadalnym :) żona wkurzona w końcu kazała sprzedać. To sprzedałem. Odpalana była i tak raz w miesiącu może na 5 minut.
Taka a500 to o tyle fajnie, że mniej miejsca, podłączona pod głowny telewizor, nie wymaga dodatkowych monitorów, więc jest szansa, że poleży, ale pewnie dla samego leżenia, bo sam ostatnio wvte gry na winuae gram bardzo żadko, a to jednak nie będzie cieszyło jak prawdziwa amiga dopieszczona pod siebie. W zasadzie mam obecnie batocerę na laptopie gdzie też mam mnóstwo gier z amigi i też zbyt często nie odpalam. Pytanie zatem czy ten dodatkowy emulator będzievmi potrzebny ;)
1
[#23] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@Biegu86, post #22

Prawda, z drugiej strony a600 + Sony trinitron za 30 pln tak dużo miejsca nie zajmują a doświadczenie jest totalnie inne.
Oczywiście jak komuś A500 mini pasuje to każdemu według potrzeb
Rozumiem, też że dla osób z brakiem czasu czy umiejętności technicznych odpalenie gier na tym jest szybkie i proste.

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2023 10:53:24 przez Sventevith
1
[#24] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@Biegu86, post #22

spokojnie można podłączyć a 500 to dużego monitora scadubler oparty na pi 0
3
[#25] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@Dorian3d, post #24

Wiem, jednak dla mnie wkładanie komputera do komputera, nigdy nie było fajnym rozwiązaniem. Wolałem aby prawdziwa amiga była sobą. Pozatym nie było to dla mnie ekonomicznie uzasadnione.
[#26] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@Biegu86, post #25

scadublery są na rynku tyle czasu ile amigi więc
[#27] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@Dorian3d, post #26

Przecież złącze hdmi jest dużo młodsze od Amigi. Mowa była o możliwości połączenia drogą hdmi a tego chyba sam scandoubler nie załatwi.
Miałem takie urządzenie za 200 zł z jednej strony wkładałem scart z drugiej hdmi. Niestety obraz nie był zadowalający, więc z tego nie korzystałem. Dużo ładniej wyglądał bezpośrednio połączony scart do monitora. Dodatkowo mieliśmy przy okazji kolejną skrzynkę którą trzeba było podłączyć do prądu, a efekt dawało taki sobie. Półśrodek. Mam taki monitor LG z tunerem i wejściem scart. Super wyświetlał obraz. Wszystko to niestety zajmowało miejsce.
Przy a500mini jest to małe urządzenie, bez dodatkowych skrzynek. Co daję niesamowitą wygodę, niestety nie jest to Amiga. Coś za coś. Gdybym miał więcej miejsca w pokoju, albo osobny pokój na retro zabawę, nigdy bym się Amigi nie pozbywał i korzystał z jej uroków taką jaka jest, a nie udawał że jest nowoczesnym komputerem i podłączał ją do mowych tv.


Ostatnia aktualizacja: 19.12.2023 05:34:11 przez Biegu86

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2023 05:37:25 przez Biegu86
[#28] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@Biegu86, post #27

a nie udawał że jest nowoczesnym komputerem i podłączał ją do mowych tv.

Dopuść myśl, że podłączenie Amigi do współczesnego odbiornika nie niesie "udawania, że jest nowoczesnym komputerem", tylko podyktowane jest czasem względami praktycznymi. Takimi jak jakość obrazu, zużycie prądu, dostępność odbiornika (używanych ze SCART-RGB bynajmniej nie przybywa).

Sam korzystam z różnych rozwiązań w różnych komputerach (LCD-TV ze SCART/S-Video/Composite), WarpedVision przez HDMI w A1260), ale nie cierpię takich odautorskich wrzutek i kamyczków jak wyżej.
Kierujmy się zasadą: "retruj, nie truj"

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2023 09:09:42 przez Jacques
5
[#29] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@Biegu86, post #27

Ja tam w swoich Amigach 500/600 mam zamontowane rgb2hdmi właśnie po to, żeby mieć możliwość podłączenia się pod monitor/tv z hdmi, mimo że posiadam również duży telewizor CRT Panasonic z płaskim ekranem. Nie potrzeba żadnych dodatkowych skrzynek. Wszystko mieści się w obudowie, jest bezinwazyjne i w każdej chwili można zdemontować i wrócić do oryginalnego setupu.
3
[#30] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@Grzegorz_P, post #29

Nie zrozumcie mnie źle Panowie. Każdy do swojego retro podchodzi po swojemu i ja to szanuję jak najbardziej. O takie rgb2hdmi jeśli wystarczy tylko ta płytka od architech bez żadnego rpi to super sprawa. Jeśli obraz wtedy wygląda dobrze bez przycięć to jak najbardziej jestem na tak.
Szkoda właśnie że w nowych tv nie stosuje się chociaż pojedynczego złącza scart. Nie mielibyśmy wówczas takich problemów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem