Komentowana treść: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania
[#31] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@Biegu86, post #30

Niestety z obrazem nawet przez SCART we wmiarę współczesnych odbiornikach też bywa różnie, np. mam mały LCD-TV 19" (16:10) gdzie obraz z A1200 jest super, a na nowszym LED-TV 21,5" (16:9) (nadal ze SCART) już jest kiepsko.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2023 10:27:02 przez Jacques
[#32] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@Biegu86, post #22


Leżała sobie, kurzyło się na nią. Z racji iż nie mogłem jej podłączyć pod duży telewizor


A to dlaczego??

Ja też mam “duży telewizor”, a do niego podpięte

- Atari 2600 po RF
- A1200 ze scandoublerem po HDMi
- 5 innych kompów retro via Hydra via Composite

Problemu dużotelewizorowego zatem ja osobiście nie widzę.
[#33] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@_DiskDoctor_, post #32

Jaki scandoubler masz użyty? Ja mialem cos za 200 zł ale obraz dawało po hdmi tragiczny więc zrezygnowałem z tego. Dodatkowo wkurzał mnie kolejny element który trzeba było podłączyć do prądu no i miejsce amiga w salonie na stoliku rtv trochę zajmowała.
Thea500mini rozwiązuję wszystkie powyższe problemy, poza jednym - nie jest amigą :)
1
[#34] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@Biegu86, post #30

Obraz jest ostry jak żyleta i nie ma żadnych przycięć. Można powiedzieć, że wygląda tak jak na emulatorze (niektórym to nie podchodzi). Ale sam adapter nie wystarczy. Musisz tam wpiąć Pi Zero, które przetwarza sygnał z układu Denise i wypluwa na wyjście hdmi.

Co do The A500, to fajna zabawka. Szczególnie jeśli używa się jako konsoli do grania. Wystarczy wrzucić na pendrive AGS. Minusem dla mnie jest mała liczba gniazd USB (tylko 3). Wymusza to konieczność stosowania huba. Potrzebuję podłączyć pendrive, mysz, klawiaturę (nie lubię tej ekranowej) i dwa kontrolery (pady lub arcade sticki od 8bitdo) ewentualnie adapter do podłączenia klasycznych joyów z gniazdem db9. Pod tym względem Pi400 wygrywa funkcjonalnością, bo na dzień dobry mamy fizyczną klawiaturę, portów usb wystarczy, no i Pi400 ma trochę więcej mocy pod maską. W sumie to korzystam naprzemiennie w zależności od tego na co przyjdzie mi ochota.
[#35] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@Grzegorz_P, post #34

Dlatego możliwe że złotym środkiem okaże się wersja maxi.
Liczę na aktywną klawiaturę, troszkę lepszy proc i więcej gniazd usb.
[#36] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@Biegu86, post #35

Fajnie jakby to była The A1200 Maxi dla odmiany (zajmowałaby mniej miejsca niż A500), ale jakakolwiek Maxi będzie kusząca "oprócz" (prawdziwych Amig).
Byle nie zrobili The CD32 Maxi, bo z klawiatury nici

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2023 12:39:05 przez Jacques
[#37] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania
Ja się trochę dziwię, że na tym portalu jest jakiekolwiek zainteresowanie takim rozwiązaniem. Przecież tu są sami wieloletni fani Amigi, którzy i tak od lat mają często nawet kilka Amig. To raczej taki produkt dla tych, którzy Amigi nie widzieli od prawie 30 lat. Nie dziwiłbym się ogromnemu zainteresowaniu takiej uruchamiaczki SuperFroga i lawinie pozytywnych komentarzy na stronach typu gram.pl, polygamia.pl, onet.pl czy wp.pl... Ale tutaj? Co taka maszyna daje komuś kto pół życia siedzi w amigowym świecie skoro przez 30 lat na pewno dorobił się takiej maszyny jaką chciał.

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2023 13:14:44 przez MDW
1
[#38] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@MDW, post #37

Jak mam wolne 15 minut to podpinam The A500 Mini lub Pi400 z PiMigą, które ze względu na małe gabaryty gdzieś zawsze walają się na biurku koło monitora (taki fast food). Jak mam więcej czasu w weekend, to wyciągam którąś z prawdziwych Amig (slow food). Także u mnie wszystko co związane Amigą znajduje zainteresowanie. Dlatego czekam też na wersję maxi, którą na pewno kupię.
4
[#39] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@MDW, post #37

Wszystkie Amigi, które miałem spieniężyłem. I tak stały nie włączane. Pi400 włączam codziennie a kartę SD z Amikitem raz na miesiąc. Spełniłem się jako amigowiec, do 2002 roku nie miałem nic innego. Moje konto na allegro założyłem używając AWeba. Potem po prostu odpuściłem.
[#40] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@MisOr, post #39

fajnie, że Jesteś OK
[#41] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@MDW, post #37

Ja się trochę dziwię, że na tym portalu jest jakiekolwiek zainteresowanie takim rozwiązaniem


A ja się dziwię że jesteś zdziwiony takim rozwiązaniem sprzętowym przy końcu pierwszej ćwiary 21 wieku. Fajnie jest powspominać co było 30 lat temu . W życiu jest tak że stare zamienia się na nowe. Chodzi o sprzęty nie o ludzi.
[#42] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@Biegu86, post #33

Mam scandoubler WarpVision do WARPa ale jest też wersja standalone. Nie trzeba go dodatkowo podłàczać do pràdu.
[#43] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@MDW, post #37

Zainteresowanie jest bo:
- to taki wygodny emulator będzie, szczególnie jak się jest leniem lub nie ma się czasu,
- oryginalne Amigi mają zawyżone ceny, lepiej kupić emulator z gwarancją, niż sprzęt bez zasilacza w stanie nieznanym.
Podziękujmy za ceny Amig 68k. brawo!
2
[#44] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@KM_Ender, post #43

i tylko się gra.
1
[#45] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@KM_Ender, post #43

A ja, jeżeli pan pozwoli, z przyjemnością!
[#46] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@KM_Ender, post #43

+ takie coś łatwo zabrać na urlop
[#47] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@Jacques, post #46

Ja mam C64 maxi, bo kiedyś miałem C64 + magnetofon. Problemem w nowej wersji był joystick. Kupiłem pady logitech. Czekam na A500 maxi i liczę na bardzo szybkie 030, do wygodnego grania. Kabel do TV, zasilacz i to wszystko, reszta w środku.
[#48] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@KM_Ender, post #47

Wersja A500 mini jest 36x szybsza od 030 25hz.

Niedługo ma wyjść PIAMIGA 4 z emulacją 060 i tam prędkość ma być 432x większa niż 030 25hz. 2090 Mipsów. Tak przynajmniej twierdzi zamieszczony w trailerze obrazek ze SysInfo.

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2023 21:59:42 przez rbej1977
1
[#49] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@rbej1977, post #48

I do czego te MIPSy są potrzebne?
3
[#50] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@recedent, post #49

I do czego te MIPSy są potrzebne?

No właśnie bardzo podobny komentarz pisałem kilka godzin temu ale jakoś... nie wysłałem.
[#51] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania

@recedent, post #49

No jak to do czego?

Do odpalania DOS-owskich gier!
1
[#52] Re: The A500 Mini - aktualizacja oprogramowania
Kupilem dzieciakom pod choinkę. Zauważylem, że dołączony pad (albo może oprogramowanie) ma duży problem z jedynoczesmym dzialaniem kursorów i fire. Tylko ja tak mam czy to znany problem. W lotusie jak skręcam to mi przerywa przyspieszanie. W dynablaster jak postawie bombe to musze pamietac zeby zwolnic fire bo nie pojde dalej. Strasznie wkurzające.
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem