Komentowana treść: Nadchodzi remake gry "Ubek"
[#1] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"
No to grubo!
1
[#2] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"
Chętnie pogram w obie wersje.OK
[#3] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"
Unity - to na smartfony chyba?
[#4] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@koczis, post #3

Nie, na współczesne konsole xss,xsx,ps5 oraz pc
[#5] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@_DiskDoctor_, post #1

to byla dobra giera, milo wpominam. obraz jak ze zmielonego VHS tylko dodawal pikanterii
[#6] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@marianoamigo, post #5

oczywiście w wersji 1x1 mamy świadomość jakości tekstur więc będą odpowiednie filtry
[#7] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@deejayremix, post #6

@deejayremix zdradź co zażywasz i w jakich ilościach . Albo inaczej - skąd bierzesz tyle pary na "Amigę bez Ściemy" + jeszcze pracę nad grą? Szacuneczek!
2
[#8] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@MarX, post #7

0,7 czystej na start! Seryjnie nie mam pojęcia jak to wytłumaczyć! Jest jak JEST! :D
[#9] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@MarX, post #7

W sumie chyba cały "myk" polega na Wspaniałych Osobach, bo odkąd pracuję z Mufą i poznałem osobiście Szymona Ci ludzie dają mega pozytywną energię!!!!p.s- nie zapominaj że jeszcze prowadzę dwie firmy zawodowo :D hihi
4
[#10] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@koczis, post #3

Unity - to na smartfony chyba?


https://pl.wikipedia.org/wiki/Unity_(silnik_gry)

Czyli - na wszystko co jest na czasie. Zależy tylko od twórców gry, na jaką platformę wydadzą.
[#11] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"
RTG znacząco pomniejszy liczbę graczy, chyba, że ktos chce na WINuae
[#12] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@Hubez, post #11

Ktoś ma minimum 040 bez RTG jeszcze ?



Ostatnia aktualizacja: 12.01.2024 07:11:43 przez fazior
1
[#13] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@fazior, post #12

Ja. Ja mam Amigi a nie jakieś emulatory...
RTG przy prawdziwej Amidze jest mało potrzebne

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2024 08:26:47 przez RokiS
[#14] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@RokiS, post #13

Ja też mam Amigi:).
RTG przy prawdziwej Amidze jest mało potrzebne
- co kto lubi, ale "kilka" rzeczy jednak działa na RTG.

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2024 08:40:30 przez fazior
2
[#15] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@fazior, post #12

Ja mam 040 z AGA. Do WhdLoad i demek nie potrzebuję RTG
[#16] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"
na Amigę klasyczną z procesorem minimum 68040 oraz RTG

Elegancko.
2
[#17] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@Hubez, post #15

@Hubez, @RokiS:sami się zagrzebaliście w najntisach, nie pogracie sobie zatem Panowie w Ubeka RTG, przykro mi niezmiernie:).

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2024 08:51:21 przez fazior
4
[#18] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"
Ale CZAD!!! Nie ukrywam, że czekam na wersję pod Amigę- trzymam kciuki PANOWIE - POWODZENI OKOKOK
1
[#19] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@fazior, post #17

uuuu ale będę płakał.. hehe
Żeby to chociaż jako tako na tym Unity wyglądało...bo na razie to...

ale "kilka" rzeczy jednak działa na RTG.
a co Amigowgo używasz na RTG... tylko nie pisz że blat WB, przeglądarkę internetową czy tam Dooma bądź Quake albo inne gry z innych sprzętów :)

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2024 09:43:20 przez RokiS
[#20] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"
Suuper info :) mam tylko nadzieję, że będzie co postawić na półce (bo starego oryginalnego Ubeka już nie mam :(
[#21] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@RokiS, post #19

No blat WB, przeglądarkę internetową czy tam Dooma bądź Quake albo inne gry z innych sprzętów:). Jak mówię coś tam jednak powstało na RTG, powstaje nadal. Fajnie jest sobie kliknąć linka na ibrowse, zaciągnąć i sprawdzić. Wywalając rtg sam się ograniczasz, ale to Twoja sprawa.
2
[#22] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@fazior, post #21

gry z Playstation mam na Playstation, z pc są na pc itd itd... nie widzę tu ograniczeń , najwyżej z mojej strony odpowiednie wykorzystanie sprzętu, a gdzie indziej wciskanie na siłę czego się da w jakim celu? żeby? coś komuś udowodnić??
1
[#23] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@RokiS, post #19

a co Amigowgo używasz na RTG... tylko nie pisz że blat WB, przeglądarkę internetową


Dlaczego ma nie pisać? Używanie karty graficznej w systemie i jego użytkach to coś nienormalnego? Wydawałoby się, że to podstawowe zadanie karty graficznej.
Czy u amigowców zawsze wszystko musi być postawione na głowie?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2024 10:39:16 przez Jacques
3
[#24] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"
Dobrze by było (a na to się zanosi, jak znam Autora), żeby była na koniec jakaś wersja Box (oczywiście na Amigę).
3
[#25] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@_DiskDoctor_, post #24

Ja też na to liczę
[#26] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@Jacques, post #23

I jeszcze tylko dopowiem, pomimo mojej opinii na temat pożytków płynących z RTG, uważam, że remake UBEKa powinien chodzić na OCS/ECS/AGA (jak oryginał), ewentualnie wymagać AGA i nie zawężać grona użytkowników do RTG (choć mam w Warpie).
Wystarczyłoby gdyby zmiany się ograniczyły do usprawnień silnika, wprowadzenia pikseli 1/1, poprawy tekstur i co tam jeszcze autorzy chcą zrobić.
Dobry przykład dała Citadel Remonstered, gdzie nadal da się odpalić to na tej samej maszynie co oryginał (no może wymaga więcej RAM przez WHDLoad), a optymalizacja przyspieszyła grę kolosalnie.


Ostatnia aktualizacja: 12.01.2024 11:24:32 przez Jacques
[#27] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@Jacques, post #26

uważam, że remake UBEKa powinien chodzić na OCS/ECS/AGA (jak oryginał), ewentualnie wymagać AGA i nie zawężać grona użytkowników do RTG (choć mam w Warpie).
Wystarczyłoby gdyby zmiany się ograniczyły do usprawnień silnika, wprowadzenia pikseli 1/1, poprawy tekstur i co tam jeszcze autorzy chcą zrobić.
Dobry przykład dała Citadel Remonstered, gdzie nadal da się odpalić to na tej samej maszynie co oryginał (no może wymaga więcej RAM przez WHDLoad), a optymalizacja przyspieszyła grę kolosalnie.
i z tą częścią Twojej wypowiedzi się zgodzę

Dlaczego ma nie pisać?
liczyłem na jakieś oryginalniejsze odpowiedzi, chociażby że gra w Trapped, Nemac, czy tam późnego Foundation.... A tu jedynie RTG żeby mieć blat kolorowy jak w pc i konwersje gier z innych platform....
[#28] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@RokiS, post #27

.
liczyłem na jakieś oryginalniejsze odpowiedzi, chociażby że gra w Trapped, Nemac, czy tam późnego Foundation.... A tu jedynie RTG żeby mieć blat kolorowy jak w pc i konwersje gier z innych platform....


Nie odróżniasz "podstawa" od "jedynie", to Twój problem. Bo OS to podstawowa sprawa w działaniu każdego komputera. W sumie szkoda dyskusji. Nawet z ewentualnym RTG pokutuje widać mentalność sprowadzania Amigi do konsoli
A gier wspierających RTG faktycznie jest sporo i cały czas przybywa.
5
[#29] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"
68040, czyli PPC z 1-2 GB RAM i kartę grafiki z dużą ilością Vram 64 i więcej nie będzie?
[#30] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@KM_Ender, post #29

Zaczyna się - czemu nie na Amigę 500, 0.5 mega i maksymalnie dwie dyskietki żeby często nie wachlować.
5
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem