kategoria: Mac mini
[#31] Re: !!!!! POMOCY !!!! Padł mi mini z już zarejestrowanym Mosem.

@Drako^lM, post #2

Więc mam już nowy klucz dzięki Jackowi Piszczkowi. Jak widać przerejestrowanie klucza jest możliwe. Do oszusta wysłałem mejla z ostrzeżeniem (że zgłoszę sprawę na policję zgodnie z art.286 paragraf 1 kodeksu karnego i do urzędu skarbowego, jako, że kupił sprzęt używany i sprzedał go w czasie krótszym niż pół roku, chcąc osiągnąć korzyść majątkową. Jak gość się nie odezwie zaczynam od Allegro - jutro, gdyż do Allegro można składać sprawę w tej kwestii dopiero po 7 dniach.
[#32] Re: !!!!! POMOCY !!!! Padł mi mini z już zarejestrowanym Mosem.

@gilban, post #31

Allegro za przeproszeniem ...ma to w dupie.
dla nich liczy sie tylko prowizja
[#33] Re: !!!!! POMOCY !!!! Padł mi mini z już zarejestrowanym Mosem.

@HOŁDYS, post #32

Ja wiem, ale mają jakiś system ochrony kupujących po co w takim razie ?

Oczywiści zacznę od Allegro choćby dla formalności, że gdy pójdę na Policję, to będę miał argument, że już wszystkie drogi możliwości odzyskania pieniędzy wykorzystałem. Więc głównie też o to chodzi.
[#34] Re: !!!!! POMOCY !!!! Padł mi mini z już zarejestrowanym Mosem.

@HOŁDYS, post #30

Najwidoczniej miałeś pecha z tą kontrolą. Ale jak piszesz, ktoś kto chce wyciągnąć pieniądze z US może się jej spodziewać na bank. Dlatego ja tego nie robię, koszta wrzucam przeróżne i przez 10 lat mnie przykrość ze strony US nie spotkała.

Napiszę jeszcze raz, że z kolegą pampersem da się dogadać i zrobić wszystko tak, żeby każdy był zadowolony i US nie miał się do czego przyczepić. Ja bynajmniej jestem jak do tej pory zadowolony. Kupiłem sprzęt z pewnego źródła i w dobrej cenie.
[#35] Re: !!!!! POMOCY !!!! Padł mi mini z już zarejestrowanym Mosem.
Na sklep z morphos.pl nie narzekajcie. Ceny przyzwoite, a biorąc pod uwagę full opodatkowanie to inaczej być nie może, bo ekonomicznie nie ma prawa. Taniej może być tylko z ręki bez rachunku albo wprost z palety (z rachunkiem), ale egzemplarz bez jakiegokolwiek przeglądu i w stanie mniej lub bardziej poturbowanym. Kolejna rzecz, że taki sklep to działalność bardziej popularyzatorska niźli zarobkowa. I za to szacun się należy, a nie narzekanie.

Makówkę i MOSa można jak najbardziej wrzucić w koszty – trzeba mieć tylko przyzwoite uzasadnienie (przyczynowo - skutkowe).

Hołdys miałeś jakiegoś pecha, albo część pozycji z listy była słusznie negowana. Rzutnik jak najbardziej idzie w koszty i zawsze szedł tylko, że zależne było do czego go używasz.

PrzemasIII mylisz się na całej linii. Wygląd przedsiębiorcy to jego prywatna sprawa. Nic tu w koszty nie idzie, a wyjaśnień odmownych naczelników US w sprawie zakupu garniturów (link) czy innych ubrań oraz usług kosmetycznych jest na pęczki (wystarczy pogooglać). Jedynym wyjątkiem może być agencja modelek, choć tego też nie jestem pewien.
Reasumując inżynier czy technik nie wrzuci legalnie w koszty garnituru, chyba że ujęty zostanie na FVAT jako odzież BHP i takowa odzież temu akurat człowiekowi jest do czegoś potrzebna. Tak sobie też możesz kupić buty trekkingowe. Trik polega na zmianie nazwy pozycji na rachunku, choć też trzeba uważać, bo trudno żeby „FHU Julka Piękne letnie sukienki spółka cywilna” sprzedawała buty ze stalowym podnoskiem o wytrzymałości 62J.

Problem nieporozumień typu wszystko można wrzucić w koszty, wykreowali idioci zajmujący się odpłatnie kreatywną księgowością. Niestety pogląd ten podziela wiele osób, ale tylko dlatego, że nie zaliczyły jeszcze poważnej wtopy w skarbówce lub naprawdę poważnej kontroli. Część tych co płaczą po kontrolach to niestety głupawi dusigrosze, którym odliczenia VATu nie chciało się przenieść na następny okres rozliczeniowy. Jeśli US ma 180 dni na zwrot VAT to trzeba być kretynem, aby tego np. nie przenieść na następny kwartał, w którym sytuacja może już być inna (dopłata). Jest zwrot, jest kontrola – proste.

Osobiście jestem zwolennikiem likwidacji pojęcia kosztu, przy różnego rodzaju wygibasach księgowych jest to pojęcie bardzo kłamliwe.
[#36] Re: !!!!! POMOCY !!!! Padł mi mini z już zarejestrowanym Mosem.

@przemysław, post #35

Przeczytaj ze zrozumieniem co napisalem bo caly Twoj post na temat mojej wypowiedzi jest z d.
[#37] Re: !!!!! POMOCY !!!! Padł mi mini z już zarejestrowanym Mosem.

@HOŁDYS, post #32

A program ochrony kupujących to co? :) Jest szansa że od nich szybciej odzyska pieniądze niż od sprzedawcy.
[#38] Re: !!!!! POMOCY !!!! Padł mi mini z już zarejestrowanym Mosem.

@gilban, post #29

@wątek: Dywagacje na temat Urzędu Skarbowego pozwoliłem sobie przenieść tutaj.

@gilban: I jak, udało się? Jakby co to pamiętaj, że chętnie dodam nowy numer rejestracyjny tutaj.
[#39] Re: !!!!! POMOCY !!!! Padł mi mini z już zarejestrowanym Mosem.

@recedent, post #38

Tak udało się. Jacek Piszczek mi pomógł i stary numer unieważnił (przesłałem jemu stary klucz). Powiedział abym dokonał nowej rejestracji z odpowiednią adnotacją "in place of a dead machine" w polu Purpose.

i już nic nie płaciłem i dostałem nowy klucz. Oczywiście musiałem po rejestracji link musiałem aktywować.
Nowy numer to jest: 1484. Ale też w tym momencie nie ma już starego. Tak to rozumiem.

Także Jacek Piszczek jest Wielki i bardzo mu jestem wdzięczny.
[#40] Re: !!!!! POMOCY !!!! Padł mi mini z już zarejestrowanym Mosem.

@gilban, post #39

1484 a ja miałem na początku miesiąca 1425 na oko dość szybko rośnie (jak na nasze warunki).
[#41] Re: !!!!! POMOCY !!!! Padł mi mini z już zarejestrowanym Mosem.

@gilban, post #33

Ja wiem, ale mają jakiś system ochrony kupujących po co w takim razie ?

Na Allegro nie ma ŻADNEGO systemu ochrony kupujących.

Taki system jest na ebay.
Bardzo skuteczny o ile płacisz przez PayPal. Sprawdzone osobiście kilka razy.
[#42] Re: !!!!! POMOCY !!!! Padł mi mini z już zarejestrowanym Mosem.

@stachu100, post #41

Złożyłem skargę do Allegro. Ciekawy jestem co z tego wyjdzie. Spróbuję dziś również się wybrać na Policję. Nie wiem co z tego wyjdzie. Ale niech gostek się teraz podenerwuje.
[#43] Re: !!!!! POMOCY !!!! Padł mi mini z już zarejestrowanym Mosem.

@gilban, post #42

powiem Ci ze NIC :)
[#44] Re: !!!!! POMOCY !!!! Padł mi mini z już zarejestrowanym Mosem.

@PrzemasIII, post #43

A Policja pomoże ?
[#45] Re: !!!!! POMOCY !!!! Padł mi mini z już zarejestrowanym Mosem.

@gilban, post #44

pisz do Holdysa ma doswiadczenie z Policja w tych sprawach
[#46] Re: !!!!! POMOCY !!!! Padł mi mini z już zarejestrowanym Mosem.

@gilban, post #42

Ale niech gostek się teraz podenerwuje.

Zrobiłbym na wszelki wypadek założenie, że gostek może czytać to forum.
[#47] Re: !!!!! POMOCY !!!! Padł mi mini z już zarejestrowanym Mosem.

@gilban, post #1

Cześć.
Odświeżę temat bo właśnie wczoraj padł mój Mini G4 również z zarejestrowanym Morphosem.
Podejrzewam że może to być zasilacz. Jest ktoś z okolic: Gliwic, Zabrza, Rybnika, ewentualnie Katowic kto posiada takowy zasilacz. Mógłbym przyjechać z moim maleństwem i podłączyć go w celu weryfikacji. Mac wyłączył się podczas buszowania po internecie i nie daje odznak życia.
[#48] Re: !!!!! POMOCY !!!! Padł mi mini z już zarejestrowanym Mosem.

@thePalec, post #47

Nie skreslajcie tych "padnietych" mackow...:P
Podejzewam ze sa do zreanimowania. Pierwszy moze byl zle "przelutowany" z 1.25 na 1.5 GHz
Mi z reguly udawalo sie prawie wszystko "padniete" postawic na nogi... "prawie" wszystko...
Pierwsze to rozebrac, sprawdzic podstawowe sprawy, podmienic ram, zobaczyc czy proc sie nagrzewa itp domowe ogledziny, wiadomo sprawdzic zasilacz...a pozniej podejsc do kogos kto sie zajmuje elektronika...OK

Ja ostatnio zakupilem PowerMaca G5 na ebayu uk (no odpisywano mi po polsku, co mnie poczatkowo przerazilo, pomyslalem od razu o problemach ?), nastepnie kupilem Powerbooka G4 1,67 (gosc nie podal jaka grafika ale sie nie rozczarowalem, byl radek 9700-64mb) Wszystko bulo zgodne z opisem i dotarlo sprawne i bez kombinacji. Chyba jako Polacy mamy niestey jakas zylke do "kombinatorstwa".. Albo przynajmniej czesc z naszych rodakow. W UK na szczescie na ponad 100 aukcji nikt mnie nie zrobil w balona...OK

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2013 21:58:01 przez Voyox
[#49] Re: !!!!! POMOCY !!!! Padł mi mini z już zarejestrowanym Mosem.

@Voyox, post #48

Ja z tego padniętego Mini zostawiłem sobie na zapas wentylator (bo takiego drugiego nigdzie nie kupię), napęd optyczny (choć mam obecnie 2 niepotrzebne), bo w miejsce oryginalnego zakupiłem pełną nagrywarkę DVD, dysk twardy, zasilacz (czyli mam 1 na zapas), pamięć.

Co do uwalonego mini w moim przypadku (tego podkręconego) była padnięta sekcja zasilania na płycie głównej, nie procesor. Wiem, bo go oddawałem do punktu naprawiającego maki, jednak koszt naprawy był nieopłacalny, a sam czegoś takiego sobie bym nie naprawił.

Więc obecny jak mi padnie, to pewnie poszukam kogoś do reanimacji, szczególnie, że ma 64 V RAM.
[#50] Re: !!!!! POMOCY !!!! Padł mi mini z już zarejestrowanym Mosem.

@gilban, post #49

Mój jest również z 64MB VRAM, G4 1,5 GHz, czyli oryginał silent upgrade bez podkręcania.
Wydaje mi się że u mnie również mogło paść coś z zasilaniem bo stało się to w momencie uruchomienia gierki we Flashu, która lubi spocić nawet mojego Phenoma 4x3,6GHz. Tylko nie wiem czy to zasilacz czy coś w samym Miniaczu.
Gdzie można zlecić naprawę i diagnostykę Mini?

22 i 23.10 jestem w Warszawie. Może ktoś poratuje pomysł
Wezmę Maczka ze sobą.


Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 21:05:07 przez thePalec
[#51] Re: !!!!! POMOCY !!!! Padł mi mini z już zarejestrowanym Mosem.

@thePalec, post #50

No i niestety. Naszemu koledze padło coś na płycie w Mini. Bo podpinałem go do swojego zasilacza i się nie uruchomił.

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 19:49:37 przez gilban
[#52] Re: !!!!! POMOCY !!!! Padł mi mini z już zarejestrowanym Mosem.

@thePalec, post #50

Skontaktuj się z RetroLab.pl
Jeśli nie dadzą rady lub się nie podejmą, to zwróć się z pomocą do jednego z naszych portalowych speców od elektroniki. Zapodam ci tych, których sam kojarzę, ale na pewno jest ich więcej (kolejnośc alfabetyczna):
Architect1200
Kilos
Krashan
sanjyuubi
spidi
stachu100
[#53] Re: !!!!! POMOCY !!!! Padł mi mini z już zarejestrowanym Mosem.

@R-Tea, post #52

4 lata.
[#54] Re: !!!!! POMOCY !!!! Padł mi mini z już zarejestrowanym Mosem.

@Norbert, post #53

ale jest helplista na przyszłość! szeroki uśmiech
[#55] Re: !!!!! POMOCY !!!! Padł mi mini z już zarejestrowanym Mosem.

@R-Tea, post #54

szeroki uśmiech
[#56] Re: !!!!! POMOCY !!!! Padł mi mini z już zarejestrowanym Mosem.

@R-Tea, post #54

Zapraszamy na reklamy. :)
[#57] Re: !!!!! POMOCY !!!! Padł mi mini z już zarejestrowanym Mosem.

@R-Tea, post #52

"Trochę" dłuższy refleks szachisty
[#58] Re: !!!!! POMOCY !!!! Padł mi mini z już zarejestrowanym Mosem.

@KRISS, post #57

Złota łopata! :D
[#59] Re: !!!!! POMOCY !!!! Padł mi mini z już zarejestrowanym Mosem.

@thePalec, post #55

Dzięki, chłopaki za uznanie

@ thePalec
Zdradź, proszę, jak potoczyły się dalsze losy twojego Mini?
[#60] Re: !!!!! POMOCY !!!! Padł mi mini z już zarejestrowanym Mosem.

@R-Tea, post #59

Mini naprawił się w firmie Zaltronik w Katowicach. Działa do dziś.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem