kategorie: Amiga Classic, MorphOS 2.x, MorphOS 3.x
[#1] Morphos 3.2 na Amidze klasycznej
[#2] Re: Morphos 3.2 na Amidze klasycznej

@michal_zukowski, post #1

O nice
[#3] Re: Morphos 3.2 na Amidze klasycznej

@michal_zukowski, post #1

OO OK

A to ciekawe. A będzie gdzieś do pobrania? Nie dla mnie, tylko dla kolegi, który ma A4000 z PPC i permedią 2 ?
[#4] Re: Morphos 3.2 na Amidze klasycznej

@michal_zukowski, post #1

Jak to chodzi tak jak OS4.1 na klasyku, to ktoś poważnie marnuje swój czas... no chyba, że ma Cyberstorma 400Mhz ;)
[#5] Re: Morphos 3.2 na Amidze klasycznej

@michal_zukowski, post #1

oficjalne wydanie na razie nie jest planowane

A nieoficjalne?
Chętnie potestowałbym jak codzi na 604e@366MHz + G-REX + VooDoo 3
[#6] Re: Morphos 3.2 na Amidze klasycznej

@michal_zukowski, post #1

Nieźle. Ciekawe czy MOSTeam odważy się udostępnić wersję dla klasyków :)
Też bym chętnie potestował na CSPPC :)
[#7] Re: Morphos 3.2 na Amidze klasycznej

@Sir_Lucas, post #6

Lepiej na BPPC więcej ramu, ciekawe czy OWB by kuśtykało jakoś :). Taki DigiBooster pod Mosem to hulał na 32 kanałach aż miło (kilka procent obciążenia).
[#8] Re: Morphos 3.2 na Amidze klasycznej

@ede, post #7

Digibooster 3 dziala wystarczajaco dobrze na Mos PUP 1.4.5 :)
[#9] Re: Morphos 3.2 na Amidze klasycznej

@stachu100, post #5

Szkoda, że nie ma supportu dla mediatora...
[#10] Re: Morphos 3.2 na Amidze klasycznej

@stachu100, post #5

A nieoficjalne?

Może kiedyś wypłynie tu i ówdzie :D
Choć z drugiej strony widziałem shoty wersji 2.2 i 2.7 skompilowanej pod klasyka a "wycieku" nie było.
[#11] Re: Morphos 3.2 na Amidze klasycznej

@waldiamiga, post #10

I szkoda, przynajmniej dało się na tym pobawić na klasku. Myślałem że podobnie będzie z os4.0, w sensie może Napalm, Kłejk poleci żwawiej - tak było na mosie pup. Kupiłem. Wywaliłem parę stów. Zainstalowałem. Po pół godzinie poczułem ból /i totalny brak nadziei/ w dupie /jakby ktoś tam majstrował bez mojej woli/ nic na tym gównie pod klasykiem nie działało. Gdzieś tam jeszcze leży, chce ktoś?
[#12] Re: Morphos 3.2 na Amidze klasycznej

@michal_zukowski, post #1

Hmmm, ciekawe byłoby porównanie z AOS4.x :D
[#13] Re: Morphos 3.2 na Amidze klasycznej

@KJB, post #12

A po co nam nastepne porownania :)
Zeby licytowac sie na cyferki?
Jeden woli to, drugi tamto i co z tego ze quake chodzi na jednym o 1kl/s szybciej i po co to komu potrzebne.

O sile systemu oprocz jego wlanych cech i unikalnosci stanowi rozniez dostepny soft na niego.
Jest swietny AmigaOS, jest swietny MorphOS, nic tylko sie cieszyc a nie wiecznie porownywac.

Powracajac do tematu nikt raczej nie kupi CSPPC z CVPPC specjalnie dla MorphOSa jakby wyszedl. Ale z drugiej strony ci co juz posiadaja takie karty lub ci co maja w planach je kupic by mogli sobie kupic MorphOSa bo jakby nie bylo warto.

Bardzo dobrze ze jest taka inicjatywa, cos jest na rzeczy, mysle ze predzej czy pozniej bedzie dostepny na klasyka i bardzo dobrze OK
[#14] Re: Morphos 3.2 na Amidze klasycznej

@michal_zukowski, post #1

IMO, szkoda czasu Jacy na wersje dla klasyka. Nigdy nie bedzie ta wersja specjalnie uzywalna. Kto ma uzywac mosa robi to na nowszych sprzetach bo lepiej i szybciej.
Ot, jako ciekawostka moze byc. Najgorsze jakby ktos z zewnatrz zobaczyl mosa na klasyku, moglby sie zrazic.

Gdzie sa stery 3d dla r300, ja sie pytam:P
[#15] Re: Morphos 3.2 na Amidze klasycznej

@KJB, post #12

Ps. Zeby nie bylo.
Bardzo lubie porownania i wyciskanie ostatnich sokow z kart turbo do amigi, kazde pare klatek na sekunde w demie czy grze na klasyku na wage zlota OK
Takie porowniania maja dla mnie sens, blizzard 060/66 kontra 060/80 jaka roznica w szybkosci, czyli w obrebie jednego systemu na roznych kartach.
Ale nie AmigaOS vs MorphOS na 604, inny system wiec cos musi sila rzeczy chodzic szybciej lub wolniej. Kazdy ma swoje plusy i wady.
Najlepiej jakby oba systemy polaczyc w jeden i skonczyly by sie bezsensowne podzialy ktore nic dobrego nie zrobily, nie robia i nie zrobia ok, racja
[#16] Re: Morphos 3.2 na Amidze klasycznej

@AmiChris, post #14

Kto był na AmiWawie ostatnio mogł zobaczyć stery w działaniu :P
[#17] Re: Morphos 3.2 na Amidze klasycznej

@michal_zukowski, post #1

Moim zdaniem super!
[#18] Re: Morphos 3.2 na Amidze klasycznej

@atarens, post #15

Porównania były od zawsze, są i będą, nie ma w tym nic złego :)
[#19] Re: Morphos 3.2 na Amidze klasycznej

@BULI, post #17

MOS PUP jest całkiem fajny, tylko dla mnie podstawowy mankament to małą ilość obsługiwanego sprzętu- G-REX był i dzięki temu Voodoo, a przydała by się obsługa innych mostków i dostęp do Radeonów i Voodoo na nich (FastATA też by się zdała).
No i Permedia2 też by się przydała z 3d (obecnie działa tylko pod Warp3D)

To oczywiście lista życzeń, może jednak coś z tego będzie z produkcie finalnym :)

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 10:33:34 przez BULI
[#20] Re: Morphos 3.2 na Amidze klasycznej

@BULI, post #19

Radeon na PCI pod mostkiem G-Rex chyba powinien zadziałać z 3D. ?
[#21] Re: Morphos 3.2 na Amidze klasycznej

@michal_zukowski, post #1

a ,że tak spytam jak to ma chodzić na 8mb karcie graficznej, skoro 32MB to ledwo starcza?
czy coś ulega zmianie w mos 3.2 odnośnie pamięci graficznej??
[#22] Re: Morphos 3.2 na Amidze klasycznej

@Kwiatki, post #21

Myślę, że wyłączenie funkcji 3d na ekranach systemowych powinno pomóc. Bardziej martwiłbym się małą ilością RAM. 256 MB dla Morphosa 3.x to ekstremalnie mało, a 128 MB to tragedia i totalne nieporozumienie. No, chyba żo komuś wystarczy przestawianie ikonek na pulpicie.
[#23] Re: Morphos 3.2 na Amidze klasycznej

@wali7, post #22

Nie tyle co MorphOS-owi, a raczej głównemu programowi, który wszyscy uruchamiają: OWB (i współczesnym stronom www)...

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 14:35:21 przez Marek Szyprowski
[#24] Re: Morphos 3.2 na Amidze klasycznej

@michal_zukowski, post #1

[#25] Re: Morphos 3.2 na Amidze klasycznej

@mailman, post #24

Wiem, że to stary wątek, ale żadna konkretna odpowiedź nie padła jak dotąd.

Te screeny to jakiś fake, czy rzeczywiście taka "kompilacja" istnieje a jeśli tak to dla czego nie można się nią podzielić z innymi (zdobyć nowych chętnych na klucz do MOSa)?
[#26] Re: Morphos 3.2 na Amidze klasycznej

@BULI, post #25

Te screeny to jakiś fake, czy rzeczywiście taka "kompilacja" istnieje

Istnieje ale MorphOS team nie przewiduję jej wydanie (może kiedyś)
[#27] Re: Morphos 3.2 na Amidze klasycznej

@BULI, post #25

Nie sądzę, żeby to był fake. Na pewno taka kompilacja istnieje. Gdzieś jeszcze widziałem screenshot MorphOS-a 3.x na A4000 na jakimś party z Węgier.
[#28] Re: Morphos 3.2 na Amidze klasycznej

@BULI, post #25

Screeny to nie fake, Jaca swego czasu "bawił" się w robienie takich releasów. Niemniej ZTCW było tam sporo jeszcze z MOSa 1.45
[#29] Re: Morphos 3.2 na Amidze klasycznej

@waldiamiga, post #26

"MorphOS 3.2 bootet auf dem A4000 PPC.... wenn es fertig ist... nächstes Jahr, gibt's nen FREE PUBLIC RELEASE also kostenlos.... " link
[#30] Re: Morphos 3.2 na Amidze klasycznej

@BULI, post #25

Zaraz fake... jak jeszcze miałem PPC w klasyku, to czasem go sobie aktualizowałem, żeby zrobić screenshota.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem