kategoria: Mac mini
[#1] Cena MacMini G4 1.5
Panowie jaka może być rozsądna cena Mini w wersji 1.5Ghz z grafiką 64mb bo rozmawiam z potencjalnym sprzedawcą i nie chciałbym przepłacić
[#2] Re: Cena MacMini G4 1.5

@player_sct, post #1

300zl
[#3] Re: Cena MacMini G4 1.5

@_Skiba, post #2

O co się jeszcze zapytać żeby nie wbic się na minę? O procke i pamiec karty graficznej pytałem....
[#4] Re: Cena MacMini G4 1.5

@player_sct, post #1

W ogóle powinien jeszcze dopłacić żebyś chciał wziąć.
Albo publicznie podaj od kogo bierzesz i ile chce, zwołaj komisje z tutejszych krzykaczy i komisyjnie ustalcie cenę - oczywiście poniżej 100zł bo więcej to zdzierstwo handlarzyny.
Co się z ludźmi dzieje? Normalnie to cenę dogadywało się między sprzedającym a kupującym a teraz co? Liczysz, że samozwańcze komisje na forum odgórnie ustalą ceny towarów niczym za komuny i tylko za tyle będzie można coś sprzedawać?
Za ile się dogadasz i ile jest dla ciebie wart ten sprzęt tyle dasz.
[#5] Re: Cena MacMini G4 1.5

@lekarz_med, post #4

Ja jako naczelny informator wielkiego Selura, podałem cene końcową! Można zamknąc temat!
[#6] Re: Cena MacMini G4 1.5

@lekarz_med, post #4

Słońce za mocno przygrzało?? Daj sobie siana z takimi wyskokami, jak nie masz nic inteligentnego do przekazania to prosze się nie odzywaj.

A co to już nie mozna się zapytać jaka jest uczciwa cena danego sprzętu?? W C64 I Amidze jestem na bieżąco i wiem ile mnie wiecej co kosztuje w "normalnych" cenach a nie u handlarzy którzy bez sensu zawyżają. Tematem MorphOSa zacząłem się interesowac może z dwie godziny temu więc chyba normalne że chciałbym wiedzieć jaka jest rynkowa cena urządzenia na którym chciałbym to odpalić.
[#7] Re: Cena MacMini G4 1.5

@lekarz_med, post #4

Dokladnie jak pisze lekarz_med.
Skadinad ten wątek przypomniał mi dawno zaslyszane stwierdzenie, cytuję:

Po co mam myśleć skoro mogę się zapytać?
[#8] Re: Cena MacMini G4 1.5

@player_sct, post #1

Chyba najlepiej zerknąć na eBay (miniaczów z G4 tam jeszcze sporo można znaleźć), zobaczyć po ile tam średnio chodzą i przeliczyć na złotówki.

Warto jeszcze zapytać o ilość pamięci (max w Mini to 1 GB) i pojemność dysku twardego (wiadomo, im więcej tym lepiej, dobrze żeby było to coś lepszego niż standardowy dysk 5400 rpm, który ma dość nędzne osiągi). Wbudowany AirPort i Bluetooth na pewno pomogą (w przypadku MorphOSa przyjemnie jeśli jest przynajmniej AirPort, z BT raczej nie skorzystasz, chyba że myszką/klawiaturą, ale trzeba je sparować z komputerem pod OSX).

Jeśli kupujesz 1,5 GHz to upewnij się, że to jest wersja "silent upgrade", a nie podkręcony 1.42, który będzie miał 2 razy mniej VRAM. W razie wątpliwości - sprawdzaj po numerze seryjnym.

Po kupnie warto otworzyć miniaczka i przeczyścić/przedmuchać go w środku - napęd optyczny, wiatraczek procesora, plastikowy "tunel" odprowadzający ciepłe powietrze - to nie jest jakoś szczególnie dużo roboty, a można oszczędzić sobie kłopotów.
[#9] Re: Cena MacMini G4 1.5

@recedent, post #8

Dzieki wielkie za pomocną odpowiedź. Jeszcze takie pytanko - gdzie można sprawdzić (tzn. na jakiej stronie) po numerze seryjnym co siedzi w srodku tego mini?

-------------------------
ok już znalazłem dwie stronki appleserialnumberinfo i appleinfo.

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2015 21:03:02 przez player_sct
[#10] Re: Cena MacMini G4 1.5

@player_sct, post #9

Proszę

http://www.everymac.com/mac-identification/index-how-to-identify-my-mac.html
[#11] Re: Cena MacMini G4 1.5

@player_sct, post #9

O, tu masz jednego, "kup teraz" jest po 100 dolarów (tylko bez zasilatora). Czyli wychodzi na to, że 300 zł to przyzwoita cena.

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2015 21:33:23 przez recedent
[#12] Re: Cena MacMini G4 1.5

@lekarz_med, post #4

No za maszynę o prędkości procesora niewiele mniejszej niż X1000 za około 12000zł to 100zł jest trochę za mało. Myślę, że 300-400zł jest ok. Ja więcej bym nie dał, szczególnie, że Powermaki G5 chodzą po 300-600zł
[#13] Re: Cena MacMini G4 1.5

@michal_zukowski, post #12

Wylicytowałem swojego G5 za 200 zł. Tyle że z PCI-E :(
Czekamy na MOSa na PCI-E. Mój PayPal się niecierpliwi by upuścić co nieco za licencję MOSa

Natomiast MacMini G4 1.25 32MB VRAM wyszedł mnie niecałe 200 zł.

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2015 22:37:45 przez pong777
[#14] Re: Cena MacMini G4 1.5

@pong777, post #13

wczoraj dwie sztuki macmini g4 1.5 poszły za 333pln wiec wychodzi po 166pln za sztuke
[#15] Re: Cena MacMini G4 1.5

@Kwiatki, post #14

A mi się udało kupić PowerBooka G4 5.8 (A1138) za 500 zł i nie żałuję ani złotówki OK
Też dobre rozwiązanie, tylko MOS droższy na niego
[#16] Re: Cena MacMini G4 1.5

@michal_zukowski, post #12

A takie pytanko czy jeśli kupię licencję na miniacza 1.25 a w przyszłości zmienię na nowego miniacza 1.5 tylko zamienię je dyskami to licencja nie straci ważności?
[#17] Re: Cena MacMini G4 1.5

@pong777, post #16

Straci. Będziesz musiał pisać do mosteamu w sprawie jej przeniesienia.
[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Cena MacMini G4 1.5
[#19] Re: Cena MacMini G4 1.5

@Krashan, post #17

No jak straci, po prostu nie będzie ważna na nowym sprzęcie skoro zostanie przeniesiony tylko dysk a stara maszyna będzie cały czas sprawna.
[#20] Re: Cena MacMini G4 1.5

@_Skiba, post #2

300 zł to dobra cena. Ja za swojego 1,5GHz silent upgrade dałem 450, ale z makową jednopalczastą myszką, monitorem LCD 17" i kamerką internetową.
[#21] Re: Cena MacMini G4 1.5

@michal_zukowski, post #12

prędkości procesora niewiele mniejszej niż X1000

Chyba o jakimś serwerze appla myślisz jeżeli go chcesz porównywać do X1000.
Ale pomyłka zrozumiała - w końcu o Amidze - zwłaszcza nowej - nie masz pojęcia.
A tendencyjne testy, ustawiane celowo tak aby osiągnąć z góry założony wynik są tylko doskonałym przykładem mosistowskiego przeinaczania rzeczywistości.

Ja więcej bym nie dał, szczególnie, że Powermaki G5 chodzą po 300-600zł

No cóż - szrot tanieje z każdą chwilą. Taki los złomu, którym się już nikt nie interesuje.

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2015 16:18:57 przez lekarz_med
[#22] Re: Cena MacMini G4 1.5

@lekarz_med, post #21

Może umówmy się, że zrobisz obiektywny test pod OS4 na swojej X1000, a potem powtórzymy to na MorphOSie i Maku G5. Nikt nie będzie miał do nikogo pretensji o przeinaczanie rzeczywistości, dowiemy się też ile w praktyce wart jest taniejący szrot, a ile drożejąca z każdą chwilą AmigaOne.

To jak, umowa stoi?
[#23] Re: Cena MacMini G4 1.5

@lekarz_med, post #21

Oczywiście biorąc pod uwagę że X1000 ma dwa rdzenie Mac mini pod linuxem nie może się równać X1000. To oczywiste. Natomiast X1000 i OS4 oraz Mac Mini 1.5GHz z MorphOSem to pod względem prędkości obliczeń bardzo podobna klasa sprzętu (z lekką przewagą X1000)

Szrot nie szrot. X1000 też jest nieprodukowanym od dwóch lat szrotem z mglistą możliwością naprawy bo gwarancja już się skonczyła albo zaraz sie skończy. Porównywanie niskoseryjnego sprzętu firmowanego przez bidafiremkę do sprzętu tworzonego przez grupy specjalistów od hardware i wzornictwa przemysłowego (https://en.wikipedia.org/wiki/Power_Mac_G4_Cube#As_artwork) pokazuje tylko jak bardzo użytkownicy AmigaOS4 ignorują otaczającą rzeczywistość. Szrotem w chwili tworzenia były AmigaONE XE z odwrotnie przylutowanymi rezystorami lub wersje bez układu dzwiękowego bo programisci nie wiedzieli jak go obsłużyć :). Sorry, ale jeśli pójdziesz gdziekolwiek i zaczniesz porównywać swój sprzęt do Macintoshy to Cię wyśmieją. Za Applem stoi jakość, o której są przekonane miliony osób. A co stoi za X1000?

Nawet nie wiem jaki jest teraz sens walczyć o przegraną sprawę czyli Amiga ONE X1000 skoro i tak nikt jej nie kupi bo nie jest dostępna. Użytkownicy AmigaOS4 zostali pozbawieni możliwości kupna czegoś dobrego i taniego przez Hyperion i nie ma co tu sie silić na dorabianie legendy to średniej płyty głównej o złym stosunku cena / możliwości.

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2015 20:24:56 przez michal_zukowski
[#24] Re: Cena MacMini G4 1.5

@michal_zukowski, post #23

Akurat to że za danym sprzętem stoi wielka firma wcale nie musi być atutem. Wielkie firmy robią też wielkie przekręty, przykładem choćby ostatnia afera Volksvagena. Planned obsolescence, czyli celowe projektowanie sprzętu w taki sposób by zepsuł się zaraz po gwarancji jest zjawiskie znanym i powrzechnie stosowanym, właśnie przez duże firmy szukające sposobów na zwiększenie sprzedaży.

Nie rób z Apple takiego świętoszka i gwaranta wieloletniej niezawodności, gdyż np. Maki z G5 padają jak muchy i to jest faktem z którym zgadzają się nawet najwięksi fani tych komputerów.

Oczywiście nie można całkowicie wykluczyć że mały gracz typu A-Eon nie zrobił celowo jakiejś niespodzianki, choć to raczej chyba nie w stylu Trevora. Niemniej jak dotej pory nie widać by X1000 masowo padały.
[#25] Re: Cena MacMini G4 1.5

@michal_zukowski, post #23

No przeca X1000 nadal jest w sprzedaży w Amigakit. Ale ja tak ogólnie nie o tym. Powiedz mi jak można odwrotnie przylutować rezystory? Proszę Cię rozwiń tę myśl.
[#26] Re: Cena MacMini G4 1.5

@TomK, post #25

Powiedz mi jak można odwrotnie przylutować rezystory?

Na przykład zamienić miejscami dwa rezystory o różnych wartościach. Będą wtedy zamontowane odwrotnie.
[#27] Re: Cena MacMini G4 1.5

@Krashan, post #26

Albo paski będą od prawej do lewej, zamiast od lewej do prawej.
[#28] Re: Cena MacMini G4 1.5

@agawa, post #24

Które Maki G5 tak padają i czemu? Wiem, że chłodzenie wodne pada, o innych problemach z G5 jakoś dużo nie słyszałem. Lepszy przykład to niedziałający port RAM w serii PowerBooków G4.
[#29] Re: Cena MacMini G4 1.5

@Krashan, post #26

Nie mój miły Panie wtedy będą zamienione miejscami a nie odwrotnie. Odwrotnie to mogą być np do góry brzuszkami OK
[#30] Re: Cena MacMini G4 1.5

@TomK, post #29

Ja chyba znam inny język polski niż Ty
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem