kategoria: Mac mini
[#31] Re: Cena MacMini G4 1.5

@TomK, post #25

miało być diody ale mi się pomerdało :)
[#32] Re: Cena MacMini G4 1.5

@agawa, post #24

Znalazlem na sieci ciekawy artykuł o padaniu maców :)
http://www.macintouch.com/reliability/pmg5.html. Dla kolejnych lat procent napraw był już niewielki.

Patrząc na lata poźniejsze to najbardziej niepsujące się Powermaki g5 są wersje z pci-e, najbardziej psujące się te z chłodzeniem wodnym. Nie chodziło mi wcale, że Aeon zrobił jakąś niespodziankę, ale na większość X1000 skonczyła się gwarancja i zepsucie takiej maszyny będzie o wiele mocniej bolało niż zepsucie się PowerMacaG5 za 400 zł (mam dwa, przez 3 lata jeszcze sie nie zepsuły), ale kupując biorę to pod uwagę i wydanie 400zł co 4 lata nie jest dla mnie problemem. Można kupić sobie naraz dwa przez co wydamy 800 zł i jak sie jeden zepsuje to mieć drugiego, dalej jesteśmy w kwotach 10 razy mniejszych niż X1000 przy większej szybkości procesora.

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2015 10:27:05 przez michal_zukowski
[#33] Re: Cena MacMini G4 1.5

@odyseja_lkc, post #30

Ja znaju szto ty gawarisz po ruskom jaziku
[#34] Re: Cena MacMini G4 1.5

@michal_zukowski, post #32

No tak to jest rgument nie do podważenia. Ale nie szukaj racjonalizmu w hobby bo skoro tak to najlepiej kup pieca będzie najtaniej (stosunek ceny do mocy) i najmniej żal bo tego jest na kopy.
A tak nawiasem mówiąc to nawet jakby moja Amiga była tańsza od maka to byłoby mi jej bardziej żal bo ją kocham
[#35] Re: Cena MacMini G4 1.5

@TomK, post #34

Ja bym z chęcią kupił peceta, ale nie ma na razie sensowego amigaosu lub pochodnego na niego więc co mi po takim pececie, a brak AmigaOS4 na maki to była tylko decyzja polityczna Hyperionu. Uważam (patrząc z perspektywy czasu), że to było podcięcie skrzydeł userów AOS4. Ja, jako MorphOSowiec na tym zyskuj…ę, ale czy zyskuje środowisko ogółem?

Patrząc na rozkład rejestracji MorphOSa, gdzie najwięcej jest Maców mini, można powiedzieć, że ludzie chcą małej maszynki o dość dobrej prędkości i dobrej cenie. Nie mam pelnych danych o rejestracji Sam460 ale wiem, że było ich niewiele. Nie pomogła gwarancja, nowy sprzęt etc. Zwyciężył pragmatyzm. Podobnie jak zwyciężył on po wypuszczeniu AmigaOS4 dla Pega2.

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2015 12:58:46 przez michal_zukowski
[#36] Re: Cena MacMini G4 1.5

@michal_zukowski, post #32

A propo cen to parę miesięcy (3?) temu poszedł na allegro PM G5 za niecałe 200zł w licytacji, zgodny z MOSem i fajnie wyglądający, niepoobijany itd...
[#37] Re: Cena MacMini G4 1.5

@michal_zukowski, post #35

Tak mogę się zgodzić była to decyzja polityczna. Pamiętasz jak to było? Jakie były nastroje u nas po rezygnacji Apple z PPC? Hyperion zdecydował się jednak kontynuować drogę sprzętową Przecież wydanie systemu na maka zabiłoby jakąkolwiek próbę budowy nowego sprzętu. Chociaż o ile dobrze pamiętam to pierwsza AOne to jednak była decyzja Amigi INC i Hyperion nie mał nic do gadania. A potem? Pewnie sprzedaż AmigiOne dawał jakąś nadzieję? Myślę że jednak liczyli na większą sprzedaż nowego sprzętu gdyby wiedzieli że będzie tak jak jest to pewnie jednak zdecydowali by się wydać system na maka. Zresztą wydanie FE w momencie wydania nowego UAE z obsługą PPC sugeruje jakąś zmianę polityki a przynajmniej testowanie rynku. Ile się sprzeda na tani sprzęt.
No właśnie spójrz na Mosa pomino taniego sprzętu rejestracji jest mało doszło do 4000? Raczej sukcesem bym tego nie nazwał. Tym bardziej że są to rejestracje czyli odliczając tych co mają więcej niż jedną rejestrację tych co dawno już się znudzili i schowali Mosa do "szafy" to userów jest pewnie 1500-2000 optymistycznie licząc. Tani sprzęt to jednak nie wszystko.
Nasze systemy są po prostu zbyt słabe, środowisko małe dodatkowo rozbite.
Co zyskało środowisko na AOne? Zyskało niszowy nietypowy ale jednak własny sprzęt. To jest moim zdaniem sukces własny niepowtarzalny sprzęt. Taki ostatni Mohikanin w świecie Intela i AMD
I teraz pytanie. Co dalej.....?

Ja bym z chęcią kupił peceta, ale nie ma na razie sensowego amigaosu lub pochodnego na niego
Czyżbyś coś sugerował apropo drogi rozwoju Mosa? Jakaś warstwa emulacji? Przyznaj się

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2015 02:55:42 przez TomK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem