kategoria: PowerMac
[#1] MorphOS
Są może wersje starsze Os które nie trzeba opłacać i skąd pobrać bo na moim G4 Silverze 733 system MorphOS 3.9 się uruchamia około 20 minut i tylko do momentu że trzeba rejestrować program .Czy to normalnie że tak długo się uruchamia?Nawet nie mogę zobaczyć sytemu w działaniu.
[#2] Re: MorphOS

@barbaramazurek, post #1

Uruchamiasz z CD rozumiem? system powinien sie wczytac maksimum w minute...normalnie w 10-20 sekund.
Nie ma wersji darmowych, za to kazda wersje jaka sciagniesz mozesz testowac 30 min. Po tym czasie system zwalnia do stanu "nieuzywalnosci".
[#3] Re: MorphOS

@barbaramazurek, post #1

Na G4 Silverze powinien się uruchamiać ok. 30 sekund (liczę łącznie z inicjacją komputera która trwa 20-25 sekund). Coś masz nie tak.
Starsze wersje z tego co widzę nie są już dostępne, ale raczej nic by nie zmieniły, każda wersja która się uruchamia na Maku jest płatna i ma ograniczenie czasowe.
[#4] Re: MorphOS

@stefkos, post #2

Zainstalowałam z płytki Cd na dysk twardy
[wyróżniony] [#5] Re: MorphOS

@barbaramazurek, post #4

No to chyba masz problem z dyskiem ;)
[#6] Re: MorphOS

@_arti, post #5

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi zainstalowałam na dysk Segate ST31130032A przy instalacji nic program Morph Os nie zgłaszał ale mają na uwadze znajomość przez kolegę sprzętu komputerowego spróbuje na innym dysku .
[#7] Re: MorphOS

@_arti, post #5

Arti jesteś wielki wymieniłam dysk na Matrox 8 g i uruchomiło się tylko w małej rozdzielczości na pożyczonej od mojego kolegi grafice Ati 128 ,na reście mogę zobaczyć system w realu .Zastanawiam się nad kupnem Os ale chyba to za drogo ponad 100 euro
[#8] Re: MorphOS

@barbaramazurek, post #7

Na PowerMaki G4 cena licencji to 79 Euro ZTCW.
[#9] Re: MorphOS

@recedent, post #8

Dziękuję za informację nie wiedziałam jak trochę lepiej będę stała z kasą to sobie może sprawię ,kasę muszę trzymać na tą SAVYNA68K ,riser i kick i Proteinę płytka i układy do samodzielnego montażu może ten mój kolega słaby elektronik da rade to złożyć?.
[#10] Re: MorphOS

@barbaramazurek, post #9

Bez kolegów ani rusz kolejny problem mam brak dźwięku na głośniczku Maca na stronie opisowej znalazłam że na Silverze G4 dźwięk powinien być,oraz Wifi nie ma .Pod Os Tygrys dźwięk i wifi jest.
[#11] Re: MorphOS

@barbaramazurek, post #10

W jaką kartę WiFi jest wyposażony ten komputer?
Jaką masz ustawioną głośność pod MorphOSem?
[#12] Re: MorphOS

@recedent, post #11

Karta Wifi to Belkin F5D7001 głośność na Max
[#13] Re: MorphOS

@barbaramazurek, post #12

Jesteś pewna, że ten Belkin jest na chipsecie Atheros 5000? Do innych niż Atheros 5000 i Broadcom B43 (applowskie Airporty) nie ma sterowników pod MorphOSem.

Czy komputer ma zewnętrzną (na PCI) kartę muzyczną, czy działa na wbudowanym układzie?
[#14] Re: MorphOS

@recedent, post #13

Chipset Wifi to Broadcom BCM4309 jak dobrze zobaczyłam co do dźwięku to się pojawił jak włożyłam do złącza z tyłu słuchawki stereo jak wyjmę wtyk to nie ma jak włożę to dźwięk jest w głośniku i słuchawkach na Os Tygrys dźwięk jest bez wkładania wtyku słuchawek.
[#15] Re: MorphOS

@recedent, post #13

Karta muzyczna ta co G4 ma na płycie wkładałam też z Pc SoundBlaster Live!podobno ma działać z MorphOs ale też nie działa
[wyróżniony] [#16] Re: MorphOS

@barbaramazurek, post #14

Czy wl0 w ustawieniach systemu dla Network masz włączone?
[#17] Re: MorphOS

@deez, post #16

Wielki dzięki zaptaszkowałam to wl0 będzie działać bo widzi router
[#18] Re: MorphOS

@barbaramazurek, post #15

Co to za karta SBLive dokładnie? Możesz podać dokładnie jej symbol, jest napisany na krawędzi karty, np. "sb0100".

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2016 17:26:53 przez deez
[#19] Re: MorphOS

@deez, post #18

Pisze model:CT4670
[#20] Re: MorphOS

@barbaramazurek, post #19

Analogicznie jak z sieciówką wejdź w ustawienia sytemowe dla Audio i zaznacz EMU1k czy jakoś tak (przepraszam ale piszę z pamięci).

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2016 17:43:51 przez deez
[#21] Re: MorphOS

@deez, post #20

W sound mam Unit 0 do unit 3 naciskam użyj każde po koleji brak dźwięku jest dźwięk tylko jak pisałam wcześniej o tych włożonych słuchawkach na głośniku systemowym G4 i w słuchawkach
[#22] Re: MorphOS

@barbaramazurek, post #21

Ok, ale ja teraz mówię o tej karcie SBLive, jeśli ona zadziała w ogóle to warto zobaczyć czy będzie podobne zachowanie jak na wbudowanej makowej.
A tak przy okazji to oprócz unit 0-3 jest też tsm "music unit".
[#23] Re: MorphOS

@deez, post #22

Robiłam tak jak z oryginalną Makową kombinację ze słuchawkami ba Live brak dźwięku.Tej opcji w sound tsm "music unit" nie mam na dzisiaj dam sobie spokój bo pół dnia spędziłam przy komputerze a mam też inne obowiązki
[#24] Re: MorphOS

@barbaramazurek, post #23

Ok, ale czy w ogóle ten SBLive działa u Ciebie na tym G4? Wydaje dźwięki?:)
Specjalnie odpaliłem swojego PM G5, odłączyłem kolumienki i z wbudowanego głośniczka wydobyły się jekieś dźwięki, czyli działa.
Jeśli masz Unit 0-3 to musisz mieć również Music Unit, jest w tym samym miejscu, tuż nad Unit 0:)

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2016 18:49:21 przez deez

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2016 18:49:57 przez deez
[#25] Re: MorphOS

@barbaramazurek, post #23

@ barbaramazurek
Deez pisał o ustawieniach Audio, a nie Sound. To są dwie osobne pozycje w systemowych preferencjach.
Napisz co masz ustawione w Audio.
[#26] Re: MorphOS

@R-Tea, post #25

Zrobiłam dzieciakowi kolację i wracam do mordęgi z Os bo mi to nie daje spokoju w audio mam jeden muzyczny
[#27] Re: MorphOS

@deez, post #24

Na Pc działa na G4 nie a w ustawieniach audio mam :

jedn muzyczna mam użyj
jedn 0
jedn 1
jedn 2
jedn 3
[#28] Re: MorphOS

@deez, post #24

Ja na moim takim obrazku w ustawieniach audio nie mam tej części co po lewej stronie obrazka z tymi ikonami zamieszczonego u kolegi
[#29] Re: MorphOS

@barbaramazurek, post #28

Podczepie się do tematu i zapytam gdzie jest cennik morphosa , lub ile kosztuje do iboog g4?
[#30] Re: MorphOS

@barbaramazurek, post #27

Hmm, ta karta SBLive raczej powinna działać pod MorphOSem, dziwne. Ale nie masz jej trybów (emu1k) w ogóle pokazanych w tym Audio czy masz?
Rozumiem, šże dla każdego unita 0-3 oraz dla Music Unit masz ustawiony sterownik Apple...?
Jak masz ustawione (w dB) Volume dla słuchawek (jest taka ikonka po prawej stronie wśród innych)?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem