kategoria: PowerMac
[#31] Re: MorphOS

@barbaramazurek, post #28

Hehe, tym akurat nie ma co się przejmować, można sobie to ustawić pod siebie:).
Z górnego menu w Settings masz Panel View i List View.
[#32] Re: MorphOS

@lukhil, post #29

111.11 Euro.
Cennik masz tutaj wśród pytań.
[#33] Re: MorphOS

@deez, post #30

Mam pięć pozycji ale (emu10kx) nie (emu1k)
[#34] Re: MorphOS

@barbaramazurek, post #33

No to ok, o te emu10kx właśnie mi chodziło. Emu1k pisałem z pamięci jak pisałem, heh.
Wybierz ten tryb emu właśnie dla Music Unit jak i pozostałych Unit 0-3 i powinno grać:).
[#35] Re: MorphOS

@deez, post #34

Ja mu ustawiam te emu10kx dla wszystki jedn potem klikam użyj i zapisz a po starcie systemu jak maniak ustawia mnie na Apple12S HiFi 16 bit stereo ++ może w niezarejestrowanym Os tak jest?
[#36] Re: MorphOS

@barbaramazurek, post #35

System zainstalowany na dysku HDD czy cały czas odpalasz z płyty?
[#37] Re: MorphOS

@barbaramazurek, post #35

Wg mnie niezarejestrowany MorphOS nie ma tu nic do rzeczy.
Użyj dajesz wtedy gdy nie chcesz zapisywać ustawień, gdy np. chcesz coś przetestować. Natomiast zapisz powinno zapamiętać to co wybierzesz. Dziwne.
Ale jak dałaś użyj to gra coś przez tego SBLive czy nie?
[#38] Re: MorphOS

@waldiamiga, post #36

Zainstalowałam na Hd 8g Matrox
[#39] Re: MorphOS

@deez, post #37

Jak daje użyj to też nie gra
[#40] Re: MorphOS

@barbaramazurek, post #39

No to już zawsze jakiś trop:).
A czym w ogóle jakieś dźwięki odtwarzasz?
[#41] Re: MorphOS

@deez, post #37

Dźwięk się w końcu pojawił gdy włożyłam 3,5 jacka do gniazda z tyłu Maca ale tylko mam jak zmienię na SB po ponownym restarcie wraca do dźwięku Apple mimo że ustawienia zapisuje na SB live.
[#42] Re: MorphOS

@deez, post #40

Mały subwoofer plus dwie kolumny od Pc
[#43] Re: MorphOS

@barbaramazurek, post #42

Chodziło mi o to jakim softem pod MorphOSem odtwarzasz.
[#44] Re: MorphOS

@deez, post #43

Nic nie mam tylko to klikanie w sprawdź dźwięk ,system dopiero uruchomiłam dzisiaj po południu po raz pierwszy z dużą pomocą kolegów z PPA za którą serdecznie im dziękuję bo bez niej to nawet systemu nie mogłam zainstalować bo mnie grafika G force 2 nie puszczała miałam biały ekran dopiero pożyczyłam Ati od kolegi no i zaczęły się problemy j wyżej pisałam .
[#45] Re: MorphOS

@barbaramazurek, post #44

Przeglądarka OWB działa?
[#46] Re: MorphOS

@deez, post #45

Przeglądarka oczywiście nie działa Wifi w miejscu mojego routera raz niebieska kropka za chwile czerwona i znowu niebieska
[#47] Re: MorphOS

@barbaramazurek, post #46

Zabawa z Morph Os zakończona uwaliłam mojemu koledze Ati 128 coś mnie podkusiło włożyłam Ati 64mb od PC system Morph nie ruszył z powrotem dałam Ati 128 i monitor nie startuje na Tygrysie ani na Morph .Włożyłam moją G force Tygrys ruszył G4 płyta na szczęście nie uszkodziła się.
[#48] Re: MorphOS

@barbaramazurek, post #47

Karta z PC nie powinna nic uszkodzić. To jakiś dziwny zbieg okoliczności. Spróbuj zresetować PRAM maczka (trzeba zagooglać - konkretna kombinacja klawiszy przy starcie, zależna od modelu) - powinno znowu ruszyć na ATI.


Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 11:35:38 przez _arti
[#49] Re: MorphOS

@_arti, post #48

Wyjmowałam baterie ,naciskałam przycisk obok baterii,znane wciskania klawiszy na klawiaturze nic nie pomaga ,dysk chodzi i czyta ale ekran ciemny po włożeniu mojej grafiki G force Os Tygrys się uruchamia.Trzeba chyba kupić z Pc Ati 9200 znaleźć program i bios i ją przefleszować
[#50] Re: MorphOS

@barbaramazurek, post #49

Już wiem dlaczego tą kartę uwaliłam powodem jest awaria zasilacza w G4 system się zamknął a zasilacz się nie wyłączył ,wyjęłam grafikę pod prądem. Zwrócił mi uwagę dopiero właściciel karty gdy zobaczył prace Maka .Na szczęście swoją przez przypadek wkładałam na wyłączonej listwie zasilającej i moja się nie uszkodziła .Do naprawy dodatkowo zasilacz bo po podpięciu przewodu zasilającego rusza sam nawet bez płyty głównej .
[#51] Re: MorphOS

@barbaramazurek, post #50

Powodzenia w naprawie sprzętu.
Daj znać o wynikach.
[#52] Re: MorphOS

@R-Tea, post #51

Mam fachowca w Katowicach od naprawy a zebrało się tego: 2x zasilacz od Silvera,1x zasilacz od MDD wszystko G4,płytę A1200 ,przełącznik Kickstartu i rozszerzenie RCA 120 tylko nie mam czasu zawieść .Mam płytę od G4 MDD z 2 procesorami ale bez radiatora .Mam pytanie do kolegów siedzących w temacie i czytających te moje pisanie czy pasował by któryś z gotowych radiatorów od PC aby zastąpić oryginał?.
[#53] Re: MorphOS

@R-Tea, post #51

Ok tylko to trochę potrwa.
[#54] Re: MorphOS

@_arti, post #48

Kartę oddałam właścicielowi i o dziwo na jego G4 karta Ati 128 ruszyła założyliśmy z powrotem do mojej płyty obrazu nie ma .Wyjęliśmy baterię uruchomiliśmy G4 bez baterii obraz na monitorze się pojawił , wyłączyliśmy Maca i włożyliśmy baterie załączyliśmy Maca obrazu na monitorze nie ma dysk czytał system.
[#55] Re: MorphOS

@barbaramazurek, post #54

Spróbuj zrobić tak:
wyłącz komputer , naciśnij na klawiaturze klawisze Command + option + p + r , włącz zasilanie . Trzymaj klawisze wciśnięte do czasu aż dźwięk startu usłyszysz trzy razy.

Jak system normalnie się uruchomi to potem będzie trzeba ustawić godzinę i datę, bo reset PRAM często resetuje też zegar .

Jeżeli to nie pomoże to:
- wyłącz komputer,
- naciśnij Command + option + o +f - jak pokaże się openfirmware to wpisz:

reset-nvram ( i wciskamy enter)
set-defaults (enter)
reset-all (enter)

Jeżeli to nie pomoże to oznacza, że coś się popsuło w komputerze :( .
[#56] Re: MorphOS

@trOLLO, post #55

Dziękuje za poradę wcześniej za poradą Arti stosowałam klawisze Command + option + p + r ale przy pierwszym dźwięku już listwę przepięciową wyłączałam nie wiedziałam o trzech dźwiękach że mają być,potem wyjmowałam baterię ,kasowałam przyciski i było ciągle brak obrazu.Nim dotarłam z informacją do mojego kolegi o tej drugiej kombinacji klawiszy akurat o niej żeśmy nie słyszeli to mój kolega poradził sobie w taki sposób ,uruchomił G4 z wyjętą baterią potem gdy obraz na monitorze się pojawił włożył baterię do gniazda po uruchomieniu się systemu go zamknął po ponownym restarcie obraz na monitorze wrócił nawet z włożoną baterią.Jestem szczęśliwa że tak to się skończyło ale już od niego karty nie pożyczę muszę załatwić jakąś dla siebie, jaką kartę od Pc którą się łatwo fleszuje i opis i pliki do fleszowania kolega poleca ?.
[wyróżniony] [#57] Re: MorphOS

@barbaramazurek, post #56

Spróbuj tutaj.
[#58] Re: MorphOS

@recedent, post #57

Dziękuję za pomoc bardzo fajna i przydatna stronka dla miłośników fleszowania jak znalazł.Chyba skuszę się na Readona 9200 128 MB .
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem