kategoria: PowerMac
[#1] youtube black screan
Witam
probuje oglada youtube przez OWB ale widze tylko czarne okienko.
nie mam czegosc zainstalowanego ? czy to wina sprzetu ?
moj soft to morphos 3,9 + ostatni crysalis
[#2] Re: youtube black screan

@viger, post #1

  • link do filmu proszę
  • jak w opcjach OWB wybierasz Okna/Skrypty to co Ci się wyświetla na liście?
  • próbowałeś spoofować jako inna przeglądarka (najlepiej jako Internet Explorer 10, albo iPad)?
[#3] Re: youtube black screan

@recedent, post #2

link ? mi nie chodzi zaden film.
w OWB Onkna/Skrypty mam jakis Youtube full screan FIX
sprobowalem spoofowac i tez nie pomoglo .
[#4] Re: youtube black screan

@viger, post #3

Link do filmu z YouTube, który próbujesz otworzyć. Chyba, że próbujesz obejrzeć stronę YouTube i zamiast niej masz czarny ekran?

Brakuje Ci jeszcze skryptu Youtube HTML5 Converter - znajdziesz go utaj. Wszucasz do PROGDIR:Scripts i włączasz w wiadomym okienku.
[#5] Re: youtube black screan

@recedent, post #4

Jesteś pewien, że ten skrypt HTML5 Converter jest wymagany?
Wg mnie nie jest, na MorphZone był o tym wątek też.
Może kolega za krótko czeka i stąd ma ten czarny ekran? Bo nie oszukujmy się, ale na takim PB G4 to chwilę trwa jednak.
[#6] Re: youtube black screan

@deez, post #5

cos sie ruszylo ale ilosc klatek to jakas porazka , na 320p mam moze z 7-10 klatek/s.
pomoglo symulowanie chrome i moze ten scrypt. moze poprostu wtedy nie restartowalem OWB.
ale czy G5 2300 mhz i Radeon 9600 Pro to za slabo do Youtube ?
[#7] Re: youtube black screan

@viger, post #6

Nie za słabo. Ten film powinien pomykać nawet na Efice. Podaj link do filmu.
[#8] Re: youtube black screan

@recedent, post #7

wszystkie teledyski chodza tak mizernie.
http://po.st/YYAlbumPreorder
ogolnie dzieki za pomoc ... teraz chociarz cos dziala.
[#9] Re: youtube black screan

@viger, post #8

Chodzi Ci np. o ten teledysk? (360p, okienko, spoof jako iPad).

Tutaj natomiast w 720p, tu i ówdzie widać zaciach. Również spoof jako iPad. Gdyby dało się przełączyć na FullScreen to chodziłoby na pewno dużo płynniej.

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2016 22:03:17 przez recedent
[#10] Re: youtube black screan

@recedent, post #9

A czemu nie możesz na fullscreen przełączyć? Ja mogę.
[#11] Re: youtube black screan

@deez, post #10

Filmy, które zalinkowałem (nagrane z ręki, z mojego dresofonu) można oglądnąć nawet na standardowych ustawieniach, nic nie trzeba spoofować, chodzą w Fullscreenie (łapie je odtwarzacz HTML5). Filmy, których odtwarzanie przedstawiają (czyli jakieś teledyski zespołu Years & Years, które tak bardzo chciał obejrzeć kolega viger) tak nie pójdą. Spróbuj sam, wpisz sobie w YT "Years & Years" i "Shine" (to film z tego pierwszego linku).
[#12] Re: youtube black screan

@deez, post #10

mi chodzi tylko jako Chrome ale i tak nie da sie prze laczyc na Fullscrean.
wydaje mi sie ze problem lezy w grafice lub sterach.
ale macmini ( moj poprzedni Morphohardware) tez nie dawal rady ale dalo sie przelaczyc na fulla.
[#13] Re: youtube black screan

@viger, post #12

Czy teraz miniacz też daje radę? Bo wiesz, to może nie być (i najprawdopodobniej nie jest) kwestia hardware, tylko tego co ostatnio YouTube pozmieniało w swoich filmach. Niestety, skrypty Faba mają już prawie 2 lata i w dużej części przypadków nie potrafią już wymusić trybu pełnoekranowego.
[#14] Re: youtube black screan

@recedent, post #11

Wpisałem tak jak proponowałeś i... działa mi ten klip na fullscreenie. Podaję namiar na niego.
[#15] Re: youtube black screan

@deez, post #14

Na jakich ustawieniach? Domyślnych, czy spoofujesz?
[#16] Re: youtube black screan

@recedent, post #15

Default :)
[#17] Re: youtube black screan

@deez, post #16

Nie możet' byt'! Aż wziąłem i odpaliłem Miniacza na tych samych defaultowych ustawieniach i nie bangla. Na domyślnych nawet nie zaczyna odtwarzać tego filmu - pokazuje sie pasek z "trójkącikiem" odtwarzania na dole i tyle. Nawet nie ma gadżetu do powiększania na pełny ekran.
[#18] Re: youtube black screan

@recedent, post #17

Co mam zrobić abyś uwierzył? :)
[#19] Re: youtube black screan

@recedent, post #17

Jakie skrypty masz włączone?
[#20] Re: youtube black screan

@deez, post #19

Próbowałem na G4 i na G5, na wersji OWB 1.23 i 1.24, z włączonymi skryptami YoutTube.js i YouTube_Fullscreen_Fix.js i z wyłączonymi - bez sukcesu. Opisz mi zaraz która wersja przeglądarki i które wersje skryptów oraz które masz powłączane.

EDIT: Coś odkryłem, że na OWB 1.23 pomaga włączenie youtube do "pozwól" w AdBlocku (tzn. zaczyna odtwarzać film, ale woooolno - i fullscreen i tak nie da się włączyć).

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2016 23:28:42 przez recedent
[#21] Re: youtube black screan

@recedent, post #20

OWB to 1.24, (md5 a1bff76c771ebb463136479384a12a34), skrypt jedyny dla YT jaki mam włączony to YouTube_Fullscreen_Fix.js, (md5 463eabcf78bddee488c1f050425002d6).
Mam jeszcze skrypt dla Vimeo włączony ale on raczej nie ma tu nic do gadania.
Też mam "pozwolenie" dla YT w adblocku ustawione.

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2016 23:33:21 przez deez
[#22] Re: youtube black screan

@deez, post #21

Ciekawe. Udało mi się dojść do tego, że spoofując jako Chrome 32 mogę odtworzyć ten film w HD (720) i fullscreenie (film bierze wtedy ok. 60% czasu procesora - a mówimy o G5 2700). Ale na ustawieniach domyślnych (tzn. Podawaj się za/Ustawienie domyślne) nic nie idzie w dalszym ciągu. A ten adblock "Pozwól" masz dla po prostu youtube.com, czy co innego? Ja w tym momencie ustawiłem że ma pozwalać dla ciągu "*youtube.com*".

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2016 23:45:53 przez recedent
[#23] Re: youtube black screan

@recedent, post #22

Po prostu mam dla "youtube.com". Bez żadnych ciągów.
Jak masz ustawione Preferencje OWB dla Media?

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2016 04:03:32 przez deez
[#24] Re: youtube black screan

@deez, post #23

Jak masz ustawione Preferencje OWB dla Media?


Tryb Loopfilter (H264): - Przetwarzaj wszystkie klatki,
Szybkie przewijanie.

Reszta niezaptaszkowana. A jak ma być?
[#25] Re: youtube black screan

@recedent, post #24

Ja mam wszędzie ptaki.
[#26] Re: youtube black screan

@deez, post #25

Próbowałem z ptaszkami i bez oraz różne konfiguracje . próbowałem również zmniejszać rozdzielczość ekranu ora ilość bitów w Ambiencie i nic nie pomaga.
[#27] Re: youtube black screan

@deez, post #25

@deez: A weź spakuj i udostępnij gdzieś katalogi "Scripts" i "Conf" ze swojej instalacji.

@viger: A fullscreen działa?
[#28] Re: youtube black screan

@recedent, post #27

mi chodzi tylko jak chrome albo ipad i w obu tych trybach ja przełączę na fullscrean to obraz rozciąga się do granic okna i na tym się kończy. fullscrean to niestety nie jest.
[#29] Re: youtube black screan

@viger, post #28

OK, ale w tym "udawanym" fullscreenie działa Ci wszystko płynnie i bez zaciachów? Jakie obciążenie procesora pokazuje moduł "CPU monitor" na belce Ambienta?
[#30] Re: youtube black screan

@recedent, post #29

obojętnie jak zrobię to chodzi bardzo mizernie nawet w 320p . Ambient pokazuje 100% obciążenie
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem