kategoria: PowerMac
[#31] Re: youtube black screan

@viger, post #30

Skrypty aktywne? Bo nie wystarczy ich wrzucić do /Scripts, trzeba jeszcze włączyć (w okienku "Skrypty" powinny być wytłuszczone), coś jak tutaj:

[#32] Re: youtube black screan

@recedent, post #27

Skrypty podesłałem na mejla onetowego. Więcej info w środku. :)

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2016 21:59:51 przez deez
[#33] Re: youtube black screan

@recedent, post #31

Możesz pokazać jak dla YT FullScreen Fix wyglądają linki dla dopuszczonych stronek?
[#34] Re: youtube black screan

@deez, post #33

[#35] Re: youtube black screan

@recedent, post #34

Mam tak samo, czyli ten sam skrypt mamy raczej.
[#36] Re: youtube black screan

@recedent, post #34

Rozpakowałem OWB 1.24 do Ramu, przegrałem ten (ostatni jaki jest) skrypt YT FullScreen Fix, włączając go. W AdBlocku dodałem (jako pozwolenie) samo "www.youtube.com".
Klip działa na fullscreenie ok.

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 00:12:51 przez deez
[#37] Re: youtube black screan

@deez, post #36

Na fali tego wątku testowałem wczoraj OWB pod MorphOS-em 3.9 na PB G4 1.67 GHz i filmy YT działają tylko przy spoofowaniu jako Chrome lub IPAD, 360p chodzi niezbyt płynnie, a pomimo włączenia skryptu Youtube fullscreen fix, klikanie w ikonkę pełnego ekranu wyświetla informację, że opcja jest niedostępna.

Jakieś porady jak wycisnąć maksimum z OWB + YT na PowerBooku G4?

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2016 10:59:48 przez Jacques
[#38] Re: youtube black screan

@Jacques, post #37

Czasem (nie wiem czemu) tryb "pełnoekranowy" przełącza się gadżetem od trybu "panoramicznego". Wtedy fullscreen fix daje radę i zapotrzebowanie na moc procesora drastycznie spada.
[#39] Re: youtube black screan

@recedent, post #38

U mnie to niestety nie działało, tryb panoramiczny faktycznie tylko zmieniał proporcje.
Ale w okienku na G4 1.67 360p faktycznie nie będzie działać lepiej niż tak dosyć poklatkowo?
[#40] Re: youtube black screan

@Jacques, post #39

Musi. Skoro na Miniaczu chodziło mi bez problemu...?

A odnośnie "zablokowania" fullscreena - dodałeś youtube do listy "pozwoleń" w adblocku?
[#41] Re: youtube black screan

@recedent, post #40

OK, ściągnąłem oba skrypty (podstawowy + fullscreen) z tamtej stronki i faktycznie już jest OK. Fullscreen działa zawsze, natomiast podmiana playera działa nie z każdym user-agentem po prostu, co było mylące, bo czasem nie odpala się skrypt do playera przez HTML5.
[#42] Re: youtube black screan

@recedent, post #40

Odświeżam wątek, bo coś mi przestało działać. W trybie fullscreen odtwarza dźwięk, a obraz nie idzie. Co znowu pozmieniali?
[#43] Re: youtube black screen

@recedent, post #42

Sam sobie odpowiadam - nie wiem jakim cudem, ale po skasowaniu ciastek fullscreen działa mi teraz bez zarzutu, nawet na standardowych ustawieniach (bez spoofingu). Może ktoś potwierdzić?
[#44] Re: youtube black screen

@recedent, post #43

Na morphzone potwierdzają.
[#45] Re: youtube black screen

@recedent, post #43

Ja też mam problem z fullscreenem YouTube na OWB. Skasowałem cookies ale nie pomogło. Nie działa i już. Próbowałem jako Chrome 32. No i teraz zupełnie nie mogę się zalogować do Google/YouTube. Dostaję komunikat, że cookies mam wyłączone. A nie mam, bo gdy się zalogowałem do PPA to się dołożyły do pustej listy.
[#46] Re: youtube black screen

@MDW, post #45

A spróbuj jeszcze jednej sztuczki: Odblokuj w adblocku kilka stron związanych z Youtube:



Co do "problemu ciastek" to niestety trzeba pokombinować, żeby Google/Youtube zaakceptowały nasze ciacha... Ale da się. Chyba pampers opisywał tę metodę na MorphZone.
[#47] Re: youtube black screen

@recedent, post #46

Dzięki! Popróbuję.
Tak się składa, że mój MorphOS jest regularnie backupowany więc stare ciasteczka mogę z backupu odzyskać i będę zalogowany do Google/YouTube. szeroki uśmiech
[#48] Re: youtube black screen

@MDW, post #47

Przetestowałem na "gołym" systemie zainstalowanym na PowerBooku G4 i wygląda to tak:

  • czysty OWB (wersja dostarczana z systemem) - nie działa
  • zainstalowane najnowsze skrypty - nie działa
  • wpisane pozwolenia w adblocku - działa. Czasem tylko trzeba poczekać aż film wystartuje i dopiero walić pełny ekran.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem