kategorie: MorphOS 3.x, PowerBook, PowerMac, Programy
[#31] Re: Szybkość (powolność) dosboxa

@recedent, post #30

Natomiast na MorphOSie wyłączyłem jeszcze scaler i otrzymałem 5,4 FPS.
[#32] Re: Szybkość (powolność) dosboxa

@michal_zukowski, post #15

@rzookol

Spróbuj z najnowszym gcc6 albo z gcc5 z ostatniego nightly build SDK.
[#33] Re: Szybkość (powolność) dosboxa

@Jacek Piszczek, post #32

Powyłączałem exceptiony bo dosbox i tak nie korzysta.
5.6 FPSów, nie tak źle jak na 2.3 GHz (bez dzwięku 5.9 fpsa)



Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 01:24:35 przez michal_zukowski
[#34] Re: Szybkość (powolność) dosboxa

@michal_zukowski, post #33

A podzielisz się buildem?
[#35] Re: Szybkość (powolność) dosboxa

@michal_zukowski, post #33

Na osobnym oknie nie będzie szybciej ?
[#36] Re: Szybkość (powolność) dosboxa

@Norbert, post #35

Na PCIe z dużą prędkością VRAMu pewnie nie ma aż takiej różnicy. Poza tym coś jest nie tak z obslugą X1950 i mój monitor nie obsługuje rozdziałem poniżej 1024x768 z nim. Zastanawiam sie czy nie dodać bezposrednio overlaya.
[#37] Re: Szybkość (powolność) dosboxa

@recedent, post #34

Poczekam z releasem jak Mufa poda wyniki z nowej X5000, to będe wiedział czy jeszcze przysiąść i poprawiac prędkość czy już warto wydawać :D
[#38] Re: Szybkość (powolność) dosboxa

@michal_zukowski, post #37

No to na amen zakiszone głową w mur
[#39] Re: Szybkość (powolność) dosboxa

@recedent, post #38

No to na amen zakiszone głową w mur


[#40] Re: Szybkość (powolność) dosboxa

@michal_zukowski, post #33

Dobra, mam 8.2 FPSa, to jak z tymi wynikami z X5000?
[#41] Re: Szybkość (powolność) dosboxa

@michal_zukowski, post #40

release a build or it didn't happen
[#42] Re: Szybkość (powolność) dosboxa

@michal_zukowski, post #40

Gimme, gimme!
[#43] Re: Szybkość (powolność) dosboxa

@michal_zukowski, post #40

No to już jest bardzo ładny wynik... i zarazem dosyć podejrzany, w kontekście startu z poziomu 3.4 fps. Ciekawe gdzie były aż takie rezerwy że prędkość emulacji wzrosła ponad 100%.

Ja wyników podać nie mogę, lecz zakładając że te 8fps jest prawdziwe, bez żadnych dziwnych tricków, to jest to wynik lepszy niż na mojej konfiguracji. No przynajmniej jeśli chodzi o aktualnego publicznego DOSBoxa, bo szykuje się nowa wersja oparta na SDL2, która to biblioteka daje co do zasady lepsze osiągi pod AOS 4, względem SDL1.
[#44] Re: Szybkość (powolność) dosboxa

@MUFA-amigaone-pl, post #43

W sumie wyszło na tyle, że stare buildy też mają u mnie taką prędkość
kluczowe okazalo sie ustawienie cycles na 22000, scaler=none, pentium_slow, dzwiek na sb16, wielkosc okna original.

A więc straciłem 1 dzien na bzdurne ustawianie parametrow kompilacji w gcc , które nic nie dały (prócz wyłączenia exceptionów). Z drugiej strony zacząlem robić natywne wsparcie dla overlaya (czyli to coś co w os4 nazywane jest akceleracją wyswietlania) więc okienko moze miec dowolne rozmiary i nie tracę żadnych fpsów.

Bez przerobienia dynareca na ppc pewnie więcej fpsów nie da sie uzyskać, tzn pewnie mozna podbić jeszcze cykle ale dzwięk bedzie klatkował.

btw. czy komus w ogole dzialal overlay na dosboxie? tzn czy nie dalo sie zrobic screenshota?

btw2. wersja na SDL2 raczej nie przyniesie przyspieszenia skoro ja uzywam praktycznie bezposrednio amigowego api bez zadnych wrapperow i przyspieszenia nie dostalem

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 10:35:37 przez michal_zukowski
[#45] Re: Szybkość (powolność) dosboxa

@michal_zukowski, post #44

A jak z płynnością dźwięku przy cycles = 22000?

Bo kiedyś się tym bawiłem i faktycznie da się przyspieszyć emulowaną maszynę, ale dźwięk zaczynał co jakiś czas szarpać u mnie na PB A1138.

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 11:25:52 przez Jacques
[#46] Re: Szybkość (powolność) dosboxa

@Jacques, post #45

testowalem jakies gry z muzyczką to grała cały czas, natomiast idealnie nie bylo
[#47] Re: Szybkość (powolność) dosboxa

@michal_zukowski, post #46

No tak, to podobnie jak u mnie podczas zabawy kiedyś tam.
Podbicie cycles z auto na jakąś taką podobną wartość jak Twoja przyspieszało FPS w Doomie, ale dźwiękowi zdarzały się zgrzyty już.

Ale ustawieniem scalera się pobawię, bo widać jest pole do poprawy, także dzięki

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 12:02:23 przez Jacques
[#48] Re: Szybkość (powolność) dosboxa

@Jacques, post #47

Dlatego w cycles daje się parametr max zamiast konkretnych liczb. Wówczas to emulator powinien automatycznie dobrać sobie największą możliwą liczbę, przy którtej wszystko, w tym dźwięk chodzi OK.

Myślałem że to oczywiste iż w tym wątku podawane są wyniki dla cycles=max, inaczej nie ma to sensu, bo można takimi wynikami dowolnie manipulować, zmianiając liczbę cykli.
[#49] Re: Szybkość (powolność) dosboxa

@MUFA-amigaone-pl, post #48

W tym wątku jedynie poszukujemy ustawień przy których DOSBox działa najszybciej. Także ten, można (a nawet trzeba) manipulować :) Luz.




Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 16:20:13 przez ede
[#50] Re: Szybkość (powolność) dosboxa

@MUFA-amigaone-pl, post #48

Te wyniki co miałem 5.8 to były z Max, te co były z 8.2 to były z fixed. Czyli musze zrobić test z Max na mojej wersji.
W sumie trzeba podzielić testy na wersje z Max i z wyśrubowanymi cyklami, samo śrubowanie cykli też niewiele da jak masz za wolny procek.
[#51] Re: Szybkość (powolność) dosboxa

@ede, post #49

W tym wątku jedynie poszukujemy ustawień przy których DOSBox działa najszybciej. Także ten, można (a nawet trzeba) manipulować :) Luz.


Ok. wszak to tylko hobby, jeśli ktoś znajduje przyjemność w manipulowaniu kosztem funkcjonalności, to ja to przyjmuje do wiadomości. Nadmieniam jednak że mam nieco inne podejście do emulatorów. Dla mnie po prostu ma to działać prawie tak samo jak oryginał, to też nie zwykłem używać tego typu programów np. włączonym frameskipem, wyłączonym dźwiękiem czy innymi ustawieniami zabijającymi komfort emulacji. Analogicznie nie ustawiam liczby cykli w DOSBox, większej niż pozwala na to procesor, bo to rodzi problemy (i to bynajmniej nie tylko z rwaniem dźwięku).

Zatem cieszcie się rekordami w emulowanym Quake, przy czym ja nie będę się odnosił jak te wyniki mają się do wyników X5000. Po prostu dla mnie osobiście manipulowanie cyklami jest stratą czasu, bo to oznacza że jeśli grasz dla przyjemności (a nie dla cyferki fps), to robisz sobie pod górę. Zdecydowanie lepiej się gra mając mniej fps'ów ale za to czysty dźwięk, animację bez dziwnych przeskoków tudzież innych niespodzianek.
[#52] Re: Szybkość (powolność) dosboxa

@michal_zukowski, post #50

Co bym nie robił, nie mam więcej niż 5.8fpsów na dowolnej wersji z Max, bez Maxa miałem 9.2Fpsa (fixed 27000, z dzwiękiem, ale trochę ciął), to ewentualnie może się przydać do Win95. Zwiekszanie fixed ponad to spowodowało mocny zjazd fpsów. Karta muzyczna SB2.

A teraz zagwozdka: wiadomo, że z dynarec mielibyśmy dużo szybszą emulacje. Co więcej ludzie od Wii kiedyś napisali dynarec dla PPC ale nie ukończyli. Znalazlem ich źródła, wkompilowałem z dosboxa i dosbox zalicza zwiechy w trybie dynamic. Z drugiej strony myślę, że to dobry pomysł na zrobienie bounty (normalnie zrobiłbym bym to ja ale ja nie ogarniam assemblera x86/ppc i nie mam czasu sie go uczyć). To jak, ktoś coś? Zyskaliby i czerwoni, i niebiescy a nawet różowi.
[#53] Re: Szybkość (powolność) dosboxa

@michal_zukowski, post #52

Czemu nie? Ale ja bym jeszcze pomysł wrzucił na MorphZone/AmigaWorld i zobaczył jakie opinie są wśród ludzi (czy wystarczająco dużo osób uważa to za dobry pomysł). Potem trzeba znaleźć programistę i wyznaczyć kwotę/czas. Bounty można by zrobić na WarmUP, u Papiosaura.
[#54] Re: Szybkość (powolność) dosboxa

@recedent, post #53

Z chęcią wesprę taki projekcik.
[#55] Re: Szybkość (powolność) dosboxa

@jarokuczi, post #54

Ja też bym coś dorzucił.
[#56] Re: Szybkość (powolność) dosboxa

@waldiamiga, post #55

Będzie ktoś chętny do "roboty" też się dorzucę OK
[#57] Re: Szybkość (powolność) dosboxa

@recedent, post #31

No i ja zrobiłem dziś szybki test na Ragnarok 800mhz (WarpOs/sonnet.library) na A4000.

Quake Sharware, w timedemo demo1 mam 6FPS
Dżwięku nie miałem, bo Quake mi wypluł, ze za starego SB mam, muszę zmienić w ustawieniach na 16bit wersje ok, racja
[#58] Re: Szybkość (powolność) dosboxa

@BULI, post #57

Dobra jest z dźwiękiem (lekko tnie)- wycisnąłem 6.5 FPS na demo1
[#59] Re: Szybkość (powolność) dosboxa

@BULI, post #58

A wkleisz ustawienia DosBOXa?
Która wersja?
[#60] Re: Szybkość (powolność) dosboxa

@recedent, post #59

Kompilacja z źródeł wersji Dosbox 0.74.

Tutaj Config (najważniejsze pozycje):

fullscreen=true
fulldouble=true
fullresolution=original
windowresolution=original
output=opengl
autolock=false
sensitivity=100
waitonerror=true
priority=normal,normal
mapperfile=mapper.txt
usescancodes=false

language=
machine=svga_s3
captures=capture
memsize=32

frameskip=0
aspect=false
scaler=normal2x

core=auto
cputype=auto
cycles=17000
cycleup=500
cycledown=250

nosound=false
rate=8000
blocksize=1024
prebuffer=150

mpu401=none
mididevice=none
midiconfig=

sbtype=sb16
sbbase=220
irq=7
dma=1
hdma=5
sbmixer=false
oplmode=auto
oplemu=fast
oplrate=8000
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem