kategoria: Programy
[#1] OWB i triki, haki i inne przysmaki ;)
Chcialbym opisac tu jedna ciekawa rzecz zwiazana z OWB o ktorej pewnie duzo osob wie ale glosno sie o tym nie mowi. Postanowilem to opisac po mojej rozmowie rozmowie z jedna osoba na IRCu.
Ogolnie bedzie chodzilo o ogladanie filmow na stronach takich jak YT i tym podobnych.
Zaczne od YT. Wiadomo ze na tym serwisie duza wiekszosc filmow zawiera reklamy. Pal licho jesli sa to banery. Gorzej jak sa to wstawiki filmowe. A wiadomo jak OWB na to reaguje.
Ale jest na to sposob. Gdy widzimy ze nasz film bedzie mial nadzgane x-jard reklam to wystarczy klikanc w oknie OWB na lampki w dolny prawym rogu ekranu.
Pojawi sie wtedy okno ladowania. Odszukujemy plik z filmem ktory sie laduje. Mozna go rozpoznac po dlugosci lub po samym rozszerzeniu mp4. Zaznaczamy go, klikamy RBM i kopiujemy link.
Wklejamuy go pozniej do pola adresu, enter i mozemy sie cieszyc :)

Na wiekszosci stron gdzie w ten sposob wyswietlane sa filmy mozna zastosowac taki trik.

Inna ciekawostka jest to ze w taki sam sposob mozna filmy pobrac z internetu.
Wystarczy wejsc do preferencji OWB: Ustawinia->Preferencje->Typy MIME.
Odszykujemy video/mp4, zmieniamy akcje na "Zapisz na dysk" i juz mona zasysac internety na przepastna odchlan dysku twardego ;)

To samo dotyczy rowniez muzyki, gdzie mozna ja odtwarzac na przegladarce a jest wystawiona jako mp4.
[#2] Re: OWB i triki, haki i inne przysmaki ;)

@Phibrizzo, post #1

Podobny trick można zrobić w Ibrowse,również w czasie ładowania kliknecie na kwadraciki daje dostep do plików.

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 12:46:21 przez simka113
[#3] Re: OWB i triki, haki i inne przysmaki ;)

@Phibrizzo, post #1

Ooo fajna sprawa.

Zapisywać filmy (działa też pod YT), można wciskając lewy klawisz myszy na filmie (w przypadku YT klikamy 2 raza bo za pierwszym pojawia się menu YT) i z menu OWB można wybrać zapisz media ok, racja
[#4] Re: OWB i triki, haki i inne przysmaki ;)

@BULI, post #3

stary patent ;)
[#5] Re: OWB i triki, haki i inne przysmaki ;)

@ede, post #4

Yes
[#6] Re: OWB i triki, haki i inne przysmaki ;)

@Phibrizzo, post #1

A ja mam inną ciekawostkę - uruchomiłem po długim czasie mojego Power Booka z którego właśnie piszę. zrobiłem aktualizację do 3.11 i nic nie mogę w OWB otworzyć. Nawet teraz piszę z opcją "ignoruj błędy SSl" O co tutaj może chodzić? Chciałbym zarejestrować system, ale obawiam się pracy w banku. Jakaś podpowiedź? Na maczku Mini tego problemu nie mam.
[#7] Re: OWB i triki, haki i inne przysmaki ;)

@Pero, post #6

Kolejna (3) reinstalacja pomogła..
[#8] Re: OWB i triki, haki i inne przysmaki ;)

@Pero, post #7

Myślę, że skoro dostawałeś cały czas błędy SSL to miałeś złą datę/godzinę ustawioną w systemie.
[#9] Re: OWB i triki, haki i inne przysmaki ;)

@recedent, post #8

Data była prawidłowa.
[#10] Re: OWB i triki, haki i inne przysmaki ;)

@Pero, post #9

3x aktualizacja, czy potem instalacja "na czysto"?
[#11] Re: OWB i triki, haki i inne przysmaki ;)

@morph123, post #10

Dokładnie tak.
[#12] Re: OWB i triki, haki i inne przysmaki ;)

@Phibrizzo, post #1

Jesli chcecie wiedziec na jakie dziwne i sprosne strony wchodziliscie od poczatku uzywania OWB to zajrzyjcie do katalogu:

OWB->Confg->LocalStorage

Oj, nieladnie, nieladnie. Zony wiedza?
[#13] Re: OWB i triki, haki i inne przysmaki ;)

@Phibrizzo, post #1

Nie chciałem zakładać kolejnego wątku, ale...

Wyczytane na MorphZone, autor - jacadcaps:

Work is being done to make an update possible, including getting a more recent toolchain and Odyssey’s components up to date.


Pracujemy nad tym, żeby umożliwić update OWB. Prace obejmują nowszy zestaw wymaganych narzędzi programistycznych oraz aktualizację komponentów samej przeglądarki.

jupi!
[#14] Re: OWB i triki, haki i inne przysmaki ;)

@recedent, post #13

Zacnie! dobre wibracje
Ja teraz używam dwóch wwrsji Odyssey. Tej najnowszej z częściowym JIT-em, i tej ostatniej bez JIT, bo w najnowszej przestała mi działać opcja historii przelewów w moim banku
[#15] Re: OWB i triki, haki i inne przysmaki ;)

@R-Tea, post #14

Na wersji z JIT wiesza się też strona eXeca :)
[#16] Re: OWB i triki, haki i inne przysmaki ;)

@recedent, post #15

Tak, wersja z JIT nie lubi niektórych stron i w tedy się zawiesza.. Ja zauważyłem to na stronie poczty interii.
[#17] Re: OWB i triki, haki i inne przysmaki ;)

@recedent, post #13

Świetna informacja dla mnie Mos jest systemem kompletnym szczególnie z klientem poczty.
Dzałające google docs rozwiazuje problem pakietu office w 99%. Najważniejsze to aktualizacja przeglądarki, sterowników, regge no i przydało by sie grucha zaktualizować.

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 12:52:28 przez Sventevith
[#18] Re: OWB i triki, haki i inne przysmaki ;)

@recedent, post #15

Zgłaszałeś autorowi ?
[#19] Re: OWB i triki, haki i inne przysmaki ;)

@Sventevith, post #18

O ile dobrze pamiętam, to zgłaszałem. I (jeśli pamięć mnie nie myli) dostałem odpowiedź, że BigFoot wie, że niektóre strony zawieszają przeglądarkę i że póki co zalecają w takich wypadkach używanie wersji "non-JIT".
[#20] Re: OWB i triki, haki i inne przysmaki ;)

@recedent, post #19

Ja ze swojej strony musze dodac ze mimo ze obecnie uzywam OWB z wersji MOSa 3.11,
(wersji z JITem nie odpalilem ani razu) to przy pewnych stronach uruchamiam ta z 3.9.
Nowe wersje maja jakas taka dziwna przypadlosc ze potrafi sie zatkac.
Objawia sie to tym ze wszystkie lampki w dolnym rogu zapalaja sie na czerwono i na tym sie konczy.
Gdy po dlugim czasie znikna (zrobia sie czarne) to i tak zadna strona juz sie nie wczyta.
Nie, nie zawiesza sie. Jedyne co moge zrobic to zamknac OWB i uruchomic ponownie.
[#21] Re: OWB
Dobra, żeby nie zakładać nowego tematu, podkleję się tutaj.

OWB 1.26 @ MOS 3.12.

Za każdym razem jak wychodzę z przeglądarki, restartuję etc. to nie chce mi bydlak pamiętać, żeby wyświetlał się panel "quicklinks", tj. muszę to od nowa włączać. Czy ktoś mógłby mnie naprowadzić na jakieś ustawienie, które może za to odpowiadać? Sam nie widzę ni-chu-chu...

(a poza tym, bardzo ładnie to chodzi, co prawda są strony, które się krzaczą ale ogólnie fajnie jest móc odpalać PPA, gmaila i rzeszę innych sajtów na "amidze", hehe)
[#22] Re: OWB

@mccnex, post #21

A ta wskazówka nie pomaga?
[#23] Re: OWB

@recedent, post #22

Pomogło. Dzięki.
[#24] Re: OWB i triki, haki i inne przysmaki ;)

@Phibrizzo, post #1

Chciałbym przy okazji podać update do rozwiązania. Nieraz nie da się pobrać linka, tzn da sie pobrać ale wklejenie tego daje 404. Rozwiązanie jest tymczasowe wyłączenie Javascriptu z menu. Wtedy uzyskujemy dostęp do pełnego menu bez javascriptowego przechwycania prawego przycisku myszy i możemy wybrać opcje Fullscreen. Pozwala to dość wygodnie oglądać filmy na większosci stron no i nie trzeba kopiować.

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 11:28:03 przez michal_zukowski
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem