Forum » PPA
[#1] Przerwa techniczna
Ogłaszam uzgodnioną z SirLEO i adminami serwerów przerwę techniczną, która potrwa tyle godzin ile to będzie potrzebne (mam nadzieję, że nie dłużej niż kilka godzin, a na pewno bym nie chciał żeby to było w granicach 24h ;)

Przez ten czas wyłączam możliwość wysyłania postów na forum jak i komentarzy w newsach, graffiti, etc.

Wszystko to związane jest z przenosinami na nowy serwer, czyli przerzuceniem danych, zmianą "zameldowania" domeny i innymi sprawami, o których pisać nie ma sensu bo po prostu zostaną zrobione tak żeby dla użytkownika wszystko działało jak zwykle.

Dziękuję za uwagę

OK

[#2] Re: Przerwa techniczna

@grxmrx, post #1

Czasami może coś komuś nie działać, zatem prosimy o wszelkie takie uwagi tutaj.

Co wiemy:

Chwilowo jeszcze nie działa alias wiesci.net i wszystkie subdomeny, które w niej robiliście.

[#3] Re: Przerwa techniczna

@SirLEO, post #2

Wreszcie całkowicie na swoim!

[#4] Re: Przerwa techniczna

@mailman, post #3

Oby do pierwszej poważnej awarii. ;)

[#5] Re: Przerwa techniczna

@MinisterQ, post #4

Nie kracz ;)

[#6] Re: Przerwa techniczna

@SirLEO, post #2

Najważniejsze że odnośnik do exec-a działa
[#7] Re: Przerwa techniczna

@SirLEO, post #2

nie da sie jeszcze oferty na gieldzie zglosic.
[#8] Re: Przerwa techniczna

@SirLEO, post #2

Graffiti nie działa. Przeglądarka wyświetla:

"...nie można odnaleźć serwera graffiti.ppa.pl"

to samo dla: gamestop10.ppa.pl, www.paubase.ppa.pl, amigaos4.ppa.pl, bugtracker.ppa.pl




Ostatnia modyfikacja: 16.01.08 18:41
[#9] Re: Przerwa techniczna

@APC74, post #8

Nie wiem co z subdomenami (SirLEO to sprawdzi, może chodzi o aktualizację DNSów), ale do działów można normalnie wchodzić nie używając tych subdomen (ja nawet nie wiem gdzie są do nich jeszcze podpięte linki na stronie).

[#10] Re: Przerwa techniczna

@grxmrx, post #9

Ja bym na razie nic nie dłubał i jeżeli ktoś czegoś nie widzi, to poczekajmy przynajmniej do piątku. DNS-y muszą się poodświeżać. U niektórych szybciej u innych wolniej. A więc cierpliwości ;)

[#11] Re: Przerwa techniczna

@grxmrx, post #9

Jak to gdzie są podpięte linki... No przecież na głównej stronie, w bocznym menu z linkami - "Menu PPA.pl " się toto nazywa i jest zaraz pod "Kalendarium". No i w przypadku "Graffiti" - na pasku na górze (ale to już chyba moje ustawienie konta, że te Graffiti na tym pasku mam...)



Ostatnia modyfikacja: 16.01.08 18:57
[#12] Re: Przerwa techniczna

@APC74, post #11

Z menu PPA.pl z lewej strony musisz wejść do Graffiti, bo tam jest link bezpośredni (nie przez subdomenę). Do Paubase, OS4 i GamesTop10 chwilowo rzeczywiście nie można się dostać.

[#13] Re: Przerwa techniczna

@mailman, post #12

No właśnie nie bardzo - w przypadku Graffiti przeglądarka reaguje wyświetleniem komunikatu o niemożności znalezienia serwera... Ale z tymi DNS-ami w poprzednim Twoim poście to może być coś na rzeczy - nie byłby to pierwszy raz u mnie, kiedy DNS-y mi "świrują".
[#14] Re: Przerwa techniczna

@SirLEO, post #2

No wreszcie i u mnie zalapaly nowe DNS-y. Teraz mozemy popracowac nad usunieciem bledow.
[#15] Re: Przerwa techniczna

@mailman, post #10

Mi zaś czasem wywala błąd:

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'ppa'@'localhost' (using password: YES) in /var/www/vhosts/ppa.pl/httpdocs/forum_ppa/include/userlogin.php on line 60

pewnie wszyscy to czasami widzą, ja się tam nie znam, niech się odświeżają te DNS-y :).

PPA, I'm lovin it!

[#16] Re: Przerwa techniczna

@BagoZonde, post #15

Faktycznie, na samej górze taki komunikat ja też mam.

[#17] Re: Przerwa techniczna

@mailman, post #16

Po wejściu na forum nie będąc zalogowanym otrzymuje się jeszcze inny błąd PHP związany z MySQL-em.

[#18] Re: Przerwa techniczna

@mailman, post #16

Dodam jeszcze, że ten błąd jest tylko na stronie działów forum. Później już nie występuje.

[#19] Re: Przerwa techniczna

@mailman, post #18

Nie wiem, jak u innych, ale u mnie po wejściu w Ustawienia strony, wywala sie Gadacz, pokazuje errory.
Wejście w profil i Edycja profilu - na górze błąd połączenia z bazą.

Może to jeszcze nie wszystko do końca łapie nowy serwer, jednak warto to będzie sprawdzić, bo soft na serwerze znacznie się różni od poprzedniego.

[#20] Re: Przerwa techniczna

@SirLEO, post #19

A co z poddomenami, kontami na ppa.pl (jak mario.ppa.pl)?
Czy zostały usunięte?
[#21] Re: Przerwa techniczna

@Grzegorz Kraszewski, post #17

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /var/www/vhosts/ppa.pl/httpdocs/includes/comments/inc_user_ban.class.php on line 22

Warning: mysql_fetch_object(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /var/www/vhosts/ppa.pl/httpdocs/includes/comments/inc_user_ban.class.php on line 27

Ja mam coś takiego jak wchodzę niezalogowany na forum.

[#22] Re: Przerwa techniczna

@Mario, post #20

No właśnie. Po wejściu na stronę wyświetlił się komunikat: "This is default page for changeit.ppa.pl domain. Now this page is generated by Plesk for you. Please upload your own index.html file." No to uploadnąłem ale nic to nie zmieniło.
[#23] Re: Przerwa techniczna

@APC74, post #22

Subdomeny u mnie już chodzą. AROS jest jeszcze nie.

[#24] Re: Przerwa techniczna

@APC74, post #22

Rozmawiałem z SirLeo na IRCu w tej sprawie i jest on w trakcie grzebania. ;)
[#25] Re: Przerwa techniczna

@APC74, post #22

A niby gdzie uploadowałeś to? Bo raczej nie na nowy serwer. :) Jak możesz to zgłoś się do mnie na gg w tej sprawie.

Konta są porobione, jednak trzeba uzgodnić szczegóły hostingu, dotyczy to każdego.
Po drodze eliminujemy zbędne dane i konta-duchy, a także naprawiamy zauważone błędy.

[#26] Re: Przerwa techniczna

@SirLEO, post #25

Bo raczej nie na nowy serwer.
UPS... :D A tak ładnie się klient FTP połączył... :D
[#27] Re: Przerwa techniczna

@grxmrx, post #1

Nie wiem czy ma to jakikolwiek związek z przenosinami serwera, ale u mnie nie działa wyświetlanie wątkami komentarzy do niusów. Dokładniej chodzi o to, że przy oglądaniu z wątkami nie widać wszystkich komentarzy... Ekstremum to ten news:

http://www.ppa.pl/newsy/komentarze.php?p=6042&c=1&drzewo=1#comments

- jak wchodzę z wątkami, to widzę 11 (słownie: jedenaście) komentarzy zamiast 74 (stan na tę chwilę). Oglądając w trybie "płaskim" są wszystkie komentarze....

Jeśli mogę pomóc robiąc screenshota czy jakiś inny test, dajcie znać.
[#28] Re: Przerwa techniczna

@APair, post #27

Komentarze pod tym i tylko pod tym newsem takie będą, musiałbym napisać specjalnie generator do korekty tych komentarzy lub poprawiać wartości ręcznie żeby działało, a szkoda na to czasu.

[#29] Re: Przerwa techniczna

@grxmrx, post #28

Komentarze pod tym i tylko pod tym newsem takie będą

Nie to, że chcę marudzić, ale na pewno tylko pod tym newsem ? Wspominam na wszelki wypadek - może to inny problem niż ten o którym myślisz w kontekście tego jednego newsa... Tak samo jest pod innymi newsami:

http://www.ppa.pl/newsy/komentarze.php?p=6039&c=1&drzewo=1#comments

- widać tylko 2 z 4 komentarzy.

http://www.ppa.pl/newsy/komentarze.php?p=6034&c=1&drzewo=1#comments

- trochę lepiej, 9 z 10.

http://www.ppa.pl/newsy/komentarze.php?p=6031&c=1&drzewo=1#comments

- z wątkami widać 23 z 27 komentarzy.

I pewnie inne też.
[#30] Re: Przerwa techniczna

@APair, post #29

GRX-owi chodzi chyba o to, że stare komentarze muszą zostać jak teraz. Poprawka dotyczy nowych.

Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem