Forum » PPA
[#1] czarna lista i komentarze po transakcji
Wykorzystam, że ten temat jest dość mocno (może nawet za bardzo, ale co tam...) wałkowany.

Zwracam się publicznie do administracji o wprowadzenie podanej do publicznej wiadomości 'czarnej listy' użytkowników, co do których zgłoszono zastrzeżenia przy okazji transakcji w dziale giełda, bądź możliwości udzielenia komentarza po transakcji (co wymagałoby zapewne utrzymania archiwum ofert).

Myślę, że mogłoby to ustrzec osoby, które nie mają tak dokładnej znajomości tutejszego środowiska przed zwyczajnym oszustwem. A z tego co widzę jednak pojawiają się tu nowe osoby.

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 11:48:52 przez mdx
[#2] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@mdx, post #1

Według mnie, to zbędna robota. Na portalu się znamy i nigdy raczej nie było problemów przy robieniu zakupów od znanych osób. Jeśli zaś ktoś chce wyrwać "okazję" od użytkownika, który dopiero co się zarejestrował (informacja jawna), ma cztery lub nawet zero komentarzy na forum i nieuzupełniony profil... no to cóż
[#3] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@_arti, post #2

Popieram.
Kupowanie z przedpłatą od nicka (czyli zupełnie nieznanej nam osoby), dodatkowo założonego kilka dni wcześniej to delikatnie mówiąc głupota KUPUJĄCEGO.

Przysłowie ludowe:
Chytry traci dwa razy.
[#4] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@stachu100, post #3

Bez przesady, w tych czasach wszędzie jest pełno oszustów i nie zgodzę się z Tobą Stachu, bo osoby które mają konta od bardzo dawna też potrafią przyciąć w przysłowiowego H..., więc nie ma reguły czy ma konto od wczoraj czy od dwóch lat :) A wiadomo, że każdy nastawia się na zarobek

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 12:58:34 przez pat999
[#5] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@_arti, post #2

arti, rozumiem komentarz, że to dużo roboty, bo trzeba coś zmienić na stronie, a przecież nikt Wam za to nie płaci, ale dorabianie na siłę jakiejś niby logicznej bezsensowności takiej zmiany... daj spokój.

Dużo roboty, nie chce się, nie ma czasu, nie ma motywacji... - rozumiem.

Ale albo zlikwidować dział Giełda, albo go ucywilizować i uwiarygodnić. Pisałem jakiś czas temu, że można by to jakoś zintegrować z FB albo Allegro, ale nie dało rady, czy uznano, że to bez sensu.

Ja teraz swoją kartę wystawiłem na Allegro. W zasadzie nawet wolałbym żeby trafiła w dobre ręce do kogoś z PPA, ale renoma naszego działu "Giełda" jest taka, że sam na nią nie zaglądam. Nie wystawiam tu nic co od czasu do czasu puszczam dalej, ponieważ mam wrażenie, że to strata czasu, a dział jest głównie po to żeby był.

Nie wiem czy to trudne czy nie, bo nie ukrywam, że jestem totalnie zielony jeżeli chodzi o skryptowanie i html, ale niech ktoś konkretnie z naszych techników powie w czym problem od strony technicznej, logistycznej... czy jakiejkolwiek innej.
[#6] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@pat999, post #4

dokładnie PAT jak mówisz ,

mnie opier..... skur...... na 365zł a konto na c64power ma od 2012r.



Wpłaciłem kase bo zaufałem, bo konto od 2012 no to wpłacam.

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 13:25:55 przez maliniak
[#7] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@pat999, post #4

H...,


Kolego, proszę nie robić błędów ortograficznych - link.OK
[#8] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@pat999, post #4

Się zgadza.

Tylko prawdopodobieństwo tego, że osoba z kontem założonym dzień wcześniej i 0 postów na forum, ale z pokaźną i atrakcyjna ofertą sprzedaży jedynie wysyłkowej to oszust jest znacznie większe niż w przypadku osób z długim stażem i sporą ilości wpisów na forum.

Najlepiej wiadomo - kupować od osoby którą się zna.
[#9] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@Duracel, post #5

z naszych techników


Hehe, jakich techników? Tutaj tylko GRXMRX się tym zajmuje i to w wolnym czasie, a przecież nie jesteśmy w wieku 15-20 lat gdzie się siedziało po 12 godzin na kompie, bo się miało czas. Zakładam teoretycznie, że czas potrzebny w obecnym stanie na wdrożenie to przynajmniej 3 tygodnie, zakładając, że osoba jest zaznajomiona z wymaganymi do tego celu technologiami, a jest ich sporo.

Przy obecnym składzie technicznym od technologii internetowych zapomnij o tak wysoko postawionych założeniach, ludzie nie mogą doprosić się o automatyczne rozpoznawanie linków, a co dopiero wdrożenia skomplikowanego mechanizmu.
[#10] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@sanjyuubi, post #9

W odpowiedzi do Andrzeja D....szanowny Panie....tu się nie zgodzę, że jest to błąd ortograficzny bo ja napisałem tylko "H" więc z błędem ortograficznym ma to mało wspólnego :) poza tym co sobie jakiś Person dopowiedział to już jest jego broszka tak :) ja napisałem tylko "H" i kropki a możne miałem na myśli słowo HECA :) więc proszę nie być takim do przodu :) Panie A :)
[#11] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@Duracel, post #5

Nie, nie jest to dużo roboty, może poza określeniem i wyborem kryteriów, kto/kiedy i na jak długo ma na taką listę trafiać oraz kto ma o tym decydować. Dalej uważam jednak, że to zbędna funkcjonalność. Kupiłem i sprzedałem mase rzeczy na Giełdzie za łączną kwotę dobijającą do 10k. Zero problemów. I nigdy nie kupuje od "zielonek" na forum. Problem?
[#12] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@_arti, post #11

Ale kiedyś oszustów w retrokomputerach było zero.
Teraz takie ceny retro to i oszuści się pojawiają.
A może być i coraz więcej.
Czy do roku 2014 były jakiekolwiek sygnały o oszustach w retro?
[#13] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@maliniak, post #12

Jakieś tam były...
[#14] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@maliniak, post #12

Ale kiedyś oszustów w retrokomputerach było zero

E tam. Pierwszy raz byłem oszukany bodajże w 2003. Kiedy się tylko zacząłem tym interesować.
I dobrze, bo lekcja została przeze mnie zapamiętana.

Generalnie tam gdzie są kupujący, tam są też oszuści (perfumy, mieszkania, traktory, siekierki krzemienne, ...).
[#15] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@stachu100, post #3

Przysłowie ludowe:
Chytry traci dwa razy.

Mam nadzieje, ze w koncu ktos z PPA cie porzadnie wyd...a na pare stowek.
I przestaniesz patrzec przez czubek swojego nosa pępku świata OK
[#16] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@selur, post #15

Tego rodzaju życzenia, nawet gdyby się spełniły, w niczym nie pomogą osobom podatnym na oszustwa. Są jedynie prezentacją Twojego charakteru, sam się zastanów na ile korzystną...
[#17] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@stachu100, post #3

Ale ceny pana W... nie były wcale takie atrakcyjne...
[#18] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@Krashan, post #16

zycie w POlsce uczy, ze nie slowa lecz czyny maja wartosc i tylko tym nalezy sie kierowac (patrz np. oszukani, amigowe obiecanki cacanki itd.. itp..)

p.s.
koleczka wzajemnej adoracji nie interesuja mnie, interesuje mnie Amiga OK
[#19] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@selur, post #15

Już nie raz zostałem zrobiony w ch...:) teraz bez ortografu :) i to nawet przez forumowicza PPA ale nie będę już tego roztrząsał...a pępek świata to chyba Ty jesteś bo z tego co zauważyłem zachowujesz się tak kolego jakbyś wszystkie rozumy pozjadał....prosta zasada nie znasz kogoś to nie oceniaj...bo widzę brak Ci kultury osobistej i masz jakieś kompleksy kolego.

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 14:21:51 przez pat999
[#20] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@mdx, post #1

W tak małym środowisku/rynku, to nie ma żadnego sensu. Nikt nie będzie się bawił w detektywa i nie będzie sprawdzał, czy rzeczywiście sprzedawca X oszukał kupującego Y, a komentarze to każdy zarejestrowany może pisać, jakie tylko zechce. Sami musicie się ostrzegać, np. pisząc w wątkach które już istnieją. Nic więcej nie poradzicie.
[#21] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@pat999, post #19

Data rejestracji: 2015-02-07

Sorry ale z nowicjuszami ze wsi nie gadam a teksty o kompleksach zachowaj dla swojej zony, dziewczyny, kochanki bo ona na pewno je ma OK
[#22] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@pat999, post #19

Selur chce tylko dyktować za jaką cenę ktoś ma sprzedawać swój sprzęt... Myślę, że to nie jest jakaś bardzo groźna choroba... Może z wiekiem mu przejdzie ;)
[#23] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@RomanWorkshop, post #22

Dobra, możemy zamykać czy poczekać jeszcze na świąteczne urlopy?
[#24] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@RomanWorkshop, post #22

"Selu chce tylko dyktować za jaką cenę ktoś ma sprzedawać swój sprzęt"

drunk
[#25] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@selur, post #21

Nowicjusz hmmmm..moze i na PPA nowicjusz ale skoro wielka SZLACHTA nie gada z nowicjuszami to już tylko świadczy o tym jakie kto ma mniemanie o sobie. A tak na marginesie to czy wielki PAN SZLACHTA MIASTOWY odwiedza u nas na wsi :) imprezy Amiparty?? jak tak to proszę wtedy określić Chełm mianem wsi....ciekawe jaki będzie entuzjazm....jesteś zwykłym chamem który uważa się za najmądrzejszego wielkiego pana a tak naprawdę jesteś zwykłym burakiem który obraża nie tylko moją rodzinę ale i moje miasto...więc zastanów się buraczku z miasta co piszesz
[#26] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@selur, post #18

nie slowa lecz czyny maja wartosc i tylko tym nalezy sie kierowac

No tak, ale co będzie, jeżeli przejdziesz od słów do czynów i jako kupujący postanowisz oszukać sprzedającego, w momencie gdy uznasz, że jest handlarzem? Deklarację takiego zachowania już złożyłeś i to wobec osoby mającej bardzo dobrą opinię na forum. Na miejscu sprzedających byłbym ostrożny.
[#27] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@pat999, post #25

i kto tu ma kompleksy?
[#28] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@Krashan, post #26

"Na miejscu sprzedających byłbym ostrożny"

poki co to na PPA notorycznie oszukuje sie kupujacych.... i tyle w temacie.
Moze juz czas wyciagnac wnioski.
[#29] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@selur, post #27

Ty kolego masz kompleksy.....a mama mnie uczyła że mądrzejszy ustępuje, więc nie wdaje się więcej z Tobą w zbędne (KOBIECE) dyskusje...szeroki uśmiech
[#30] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@selur, post #28

Notorycznie? Ile było przypadków na przestrzeni 2-3 lat? 3? 4?
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem