Forum » PPA
[#31] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@mdx, post #1

Pościgi strzelaniny i wymuszenia... takie rzeczy. A co by miała robić Administracja pisać do każdego nowo zalogowanego usera, czy ma czyste zamiary. To chyba Ci poszkodowania powinni się sami zgłaszać.


To już lepiej poprosić o podwieszenie tematu w hydeparku, gdzie każdy biedzę opisywał sytuacje w jakiej został oszukany.
[#32] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@_arti, post #30

Kolego arti.. 3 przypadki, to mielismy na przestrzeni kilku miesiecy.
ale ja widze tu inny problem:

Dlaczego administracja tak bardzo boi sie zalozyc taki dzial? przeciez nie pierwszy raz o tym byla mowa.
Powstalo juz chyba z 10 albo wiecej tego typu tematow, ktore co chwile wyplywaja na wierzch.
To lepiej zeby srednio co 3 miesiace pojawial sie kolejny taki watek na forum czy moze lepiej zeby wszyscy pisali np. w jednym temacie "POLECANY/ NIEPOLECANY sprzedawca".

Jak juz kiedys powiedzialem... mamy kilka martwych topikow w zakladce "projekty amigowe" do ktorych nikt juz nie zaglada, co za problem zmienic nazwe jednego takiego "projektu" np. na "Gielda - OPINIE" i tam wypisywac kogo ktos poleca czy nie poleca?
[#33] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@selur, post #32

Bo nie ma tego ani kto ani jak kontrolować/weryfikować a klawiatura zniesie wszystko. Wiesz, co by się w takim wątku działo w ciągu (strzelam) 1-2 dni? Wiesz... i dlatego tak bardzo nalegasz na taki wątek
[#34] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: czarna lista i komentarze po transakcji
[#35] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@maliniak, post #6

mnie opier..... skur...... na 365zł a konto na c64power ma od 2012r

tak, ale ma tylko 18 postów na załączonym screenie
ja zawsze patrzę na 1 lub 3 rzeczy:
- czy go znam z forum ogólnie
- od kiedy ma konto
- ile nastukał postów...

wiadomo, że pierwsza rzecz na którą patrzę przysłania dwie pozostałe, ale jak gościa nie kojarzę, to posługuję się kolejnymi dwoma. Mi to daje póki co 100%, ale oczywiście może się zdarzyć, że i to nie pomoże. Natomiast dla wielu użytkowników publiczne obrobienie dupy jest znacznie gorsze od nawet straty paru dyszek czy stówek. ok, racja Ostatnio kupowałem coś tu od kolegi z giełdy na +400zł, którego zupełnie nie kojarzyłem. Od razu sprawdziłem od kiedy ma konto - miał od wielu lat, ale postów chyba nastukane parę sztuk - dosłownie (mniej chyba niż 10). No więc zaprosiłem go na Allegro i sprawa rozwiązana, bo konto miał tam dobre (z wieloma komentarzami i chyba 100% nawet + płatność przez PayU, co dało mi choć trochę więcej pewności.)
Ewentualnie można zaprosić też na PayPal w takiej sytuacji. Jak sprzedający się zgadza bez problemu, co tamten uczynił = nic nie kombinuje wg mnie, proste.

Dlatego myślę, że wystarczy to, że się znamy i zdrowy rozsądek do tych co kojarzymy mniej.
PPA to jedna wielka (wykręcona) rodzina OK
Żadnych komentarzy wg mnie nam nie trzeba. W końcu to nie Amibay, eBay cz Allegro.
P.S nawet na OLX ich nie ma pomysł
[#36] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@_arti, post #33

Ja bym zrobil tylko jeden wpis ostrzegajacy i to chyba oczywiste przed kim a za innych nie moge sie wypowiadac ale mysle, ze nie bylo by tak tragicznie jak to widzisz.
[#37] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@stachu100, post #14

W 2010 jeden cwaniak z allegro chciał mnie wyd...ć na kablu do Amigi za 50 zł. Chyba ustawa o stalkingu wówczas nie obowiązywała, więc wywalczyłem co moje. Myślał pewnie, że za te pieniądze odpuszczę. Nie odpuściłem. Zmęczyłem dziada. Zawsze byli i będą nieuczciwi. A A1200 jak kupowałem na Allegro to już pociągiem po nią jechałem osobiście odebrać. Pocztą takich rzeczy nie biorę. C64 z OLX też osobiście odebrałem. Nikomu nie można wierzyć.
[#38] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@infboras, post #37

Kilka lat temu na PPA byla taka sytuacja, ze pewien staly bywalec forum, ponoc szanowany i powazany naprawial amigowcom odplatnie sprzet.
Po jakims czasie ow jegomosc przywlaszczyl sobie sprzet od kilku osob i sluch po nim zaginal (a nie byly to kabelki ani dyskietki).
I zadne tlumacznie o trudnej sytuacji nie tlumaczy jegomoscia z tego co zrobil - kradziez to kradziez.
Jak wiec zycie pokazalo, nawet stalym bywalcom PPA ufac w 100% nie mozna i tyle.
[#39] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@stachu100, post #3

@ stachu100
@ arti
Kiedyś, chcąc sprzedać swoje auto pewnej marki, zarejestrowałem się specjalnie na stronie fanklubu tejże marki tylko po to, by skorzystać z ichniajszego działu giełda. Jakież było moje rozczarowanie, gdy pokliknięciu na "dodaj ogłoszenie" otrzymałem komunikat, że dział giełda jest tylko dla użytkowników z takim to, a takim stażem i ilością postów, czy coś w tym guście.
[#40] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@R-Tea, post #39

A czy kupujący nie może odrzucać oferty
użytkowników z takim to, a takim stażem i ilością postów, czy coś w tym guście

Odpowiedź prozaiczna: może.
[#41] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@selur, post #38

Nie bardzo rozumiem, co by w tej sytuacji pomogły komentarze? jak koleś znika to na dobre i ma w dupie co o nim napiszesz, bo już go wtedy to forum nie interesuje.
[#42] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@stachu100, post #40

Dokładnie.
[#43] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@_arti, post #33

Jest proste rozwiązanie - niech selur ma taki wątek w którym będzie moderatorem.
[#44] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@stachu100, post #40

@stachu100
@arti

.... w sumie racja. Na jedno wychodzi.
[#45] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@adam_mierzwa, post #43

Ba, cały dział... tylko niech mi posty z niego na główną nie wyskakują ;)
[#46] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@adam_mierzwa, post #43

To może już tak iść o krok dalej, i niech selur zostanie moderatorem giełdy, do tego aby powstał na Forum nowy dział o nazwie Giełda gdzie każdy kto będzie chciał coś sprzedać.

Będzie musiał założyć nowy temat i zamieścić tam zdjęcia a moderator będzie bacznie się przyglądał czy nie ma jakiś uchybień

Do tego aby na forum nie robić jakiegoś zamieszania z tematami z działu Giełda tylko jeden najnowszy temat będzie się pojawiał w boxie "Ostatnie wątki na forum".


Selur na Moderatora sędzia
[#47] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@TechNineWonder, post #46

Taaa i co jeszcze? Selur na prezydenta? Jak ktoś zażyczyłby sobie "za wysoką" zdaniem Selura cenę za swój sprzęt, to automatycznie król-i-władca by takiego ogłoszenia nie zamieścił. Władzę jednak trzeba dawać ludziom mądrym, a nie przypadkowym krzykaczom chcącym dyktować innym swoje bezsensowne warunki.

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 18:11:51 przez RomanWorkshop
[#48] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@sanjyuubi, post #9

Przy obecnym składzie technicznym od technologii internetowych zapomnij o tak wysoko postawionych założeniach, ludzie nie mogą doprosić się o automatyczne rozpoznawanie linków, a co dopiero wdrożenia skomplikowanego mechanizmu.


Powtórzyłeś praktycznie to czego ja nie kwestionuję.
Nie mam przecież pretensji, ani jakichś żądań, bo niby z jakiej racji.

Chciałbym jedynie aby powiedzieć wprost bez dorabiania ideologii zaburzających konkrety, że to nie jest kwestia bezsensowności takich rozwiązań, tylko że: a) nie ma czasu na takie modernizacje, b) nie chce się za darmo tego robić, c) brak motywacji jakiejkolwiek... etc.
[#49] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@RomanWorkshop, post #47

No nie,czemu tak myślisz żeby był aż tak okrutnym władcą swego działu

Wydaje mi się że każdemu trzeba dać szanse, a najlepiej niech zadecyduje Lud. Czyli proponował bym tygodniową ankietę. I proste TAK lub NIE.

Po za tym jeśli cena była by szokująco wysoko i nasz przyszły moderator nie chciał by zatwierdzić ogłoszenia w Giełdzie. W tedy to petent mógłby napisać posta na forum w dziale Giełda.
[#50] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@TechNineWonder, post #46

"Selur na Moderatora"

jak to zazwyczaj mawia Staszek Popieram


...i w tym momencie tysiacom forumowiczy zajrzala smierc w oczy szok! strach zombie strach
[#51] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@_arti, post #33

Bo nie ma tego ani kto ani jak kontrolować/weryfikować a klawiatura zniesie wszystko. Wiesz, co by się w takim wątku działo w ciągu (strzelam) 1-2 dni? Wiesz... i dlatego tak bardzo nalegasz na taki wątek


...i właśnie dlatego moim zdaniem najprościej by było aby Giełda czy profil użytkownika PPA był jakoś zintegrowany z profilem Allegro czy Facebooka.

Sądzę, że byłoby to mniej pracochłonne niż pisanie jakiegoś mechanizmu weryfikacji, blokowania itd. od podstaw, a na gotowe mamy np. weryfikację sprzedającego widząc jego komentarze i staż na Allegro, czy imię i nazwisko ze zdjęciami rodzinnymi na FB.

Wtedy wszystko wiadomo, a kto nie ma nic na sumieniu nie ma nic do ukrycia. Łatwo wtedy sprawdzić z kim ma się do czynienia podpinając się pod funkcjonujący system. A właśnie to jest główna zaleta funkcjonowania Allegro. Widzę dużo negatywów - nie kupuję - proste.
[#52] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@selur, post #50

...i w tym momencie tysiacom forumowiczy zajrzala smierc w oczy


Tzn. raczej garstce forumowiczy z multikontem.
[#53] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@Andrzej Drozd, post #52

posiadanie wielu kont jest zabronione i nie wyobrazam sobie zeby szlachetni, dobroduszni i zawsze pomocni amigowcy zakladali multikonta Smiech
[#54] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@Duracel, post #51

popieram w całej rozciągłości :)
[#55] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@Duracel, post #5

albo zlikwidować dział Giełda, albo go ucywilizować i uwiarygodnić


W pełni się zgadzam. Zlikwidować dział Giełda!
[#56] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@recedent, post #55

POPIERAM Tańczący banan
[#57] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@recedent, post #55

Zlikwidować dział Giełda!


Ja też popieram.
[#58] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@recedent, post #55

Mi tam nie przeszkadza dział giełda tak samo jak gadacz.
Po prostu już tam nie zaglądam bo syf.

Szkoda tylko ludzi, którzy zostali oszukani przez jakiegoś przydupasa... takie rzeczy psują opinię całemu forum.
Z drugiej strony likwidacja giełdy spowoduje powstanie wątków w stylu kupię/sprzedam/zamienię i nic się w sumie nie zmieni.



Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 20:43:26 przez Vato
[#59] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@Vato, post #58

Z tym że Gadacz nie generuje syfu na forum, a Giełda tak.

A syf z Allegro, OLX i naciagamwasfrajerzy.pl będzie trafiał do Hyde Parku lub do rzeźni i...już!
[#60] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@Andrzej Drozd, post #57

Cytując klasyka z reklamy "świetny trening, no i fajnie..." sprawa załatwiona.
Tak powinno się załatwiać sprawy w polityce ;)))

Znajomi pchali, żebym kandydował, ale co tam, ja... Amigowiec w ławach sejmowych, PiSowiec-Amigowiec... wielu by zawału dostało ;)

Może zróbcie pod przyciskiem "Giełda" odnośnik
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem