[#1] AmigaOS 3.9 - do administratora
Nim człowiek zdążył zadać pytanie już został oceniony i zablokowany – to bardzo przykre.
Szanowny administratorze niniejszego forum, to co dla ludzi takich jak Ty, oczytanych i siedzących w temacie, jest sprawą oczywistą, to dla pozostałych, takich jak ja, wygląda zupełnie inaczej.
Nie chciał bym być utożsamiany z piratem, który pragnie mieć wszystko za darmo i żeruje na nielegalnym oprogramowaniu. Moje śmiałe pytanie dotyczące miejsca z którego można by ściągnąć, lub „zassać” jak mówią inni, system „AmigaOS”, jest wynikiem mojego braku wiedzy. Dla wielu może wyda sić to śmieszne, lecz do tej chwili nie wiedziałem że system ten jest cały czas dostćpny komercyjnie.
Teraz już wiem. I nim zdążyłem zadać kolejne pytanie gdzie można kupić oryginał takiego systemu, zostałem przez Ciebie szanowny administratorze zablokowany. Przypomina to trochć zamknićcie komuś ust.
To wielce krzywdzące brać wszystkich pod linijkć, tylko na podstawie pytań jakie zadają, w przyszłości może to uderzyć w czyjeś dobre imić. A to przecież „nie szata zdobi człowieka”. Już nasi pradziadowie doszli do wspólnego wniosku że „kto pyta ten nie błądzi”. Miałem wićc wszelkie powody sądząc i żyć w przekonaniu, że forum to odpowiednie miejsce w którym można skierować pytanie do kompetentnych ludzi, którzy w miarć swoich możliwości oraz posiadanej wiedzy, wspólnymi siłami pomogą rozwiązać czyjś problem. Myślałem że taka jest właśnie idea całego forum, cóż najwyraźniej temu forum przyświeca inny cel.
Szanowny administratorze, nie oczekujć od Ciebie żadnych przeprosin, bo i po co. Liczyłem jedynie na miłą współpracć z Tobą. Ale w tym wypadku, zanim ponownie zostanć przez Ciebie zablokowany, pozwól proszć że dokończć rozpoczćty wcześniej temat, i zadam tylko jedno pytanie. Po uzyskaniu odpowiedzi obiecujć raz na zawsze zniknąć z Twojego forum.
Otóż, piszesz że system „AmigaOS” można kupić. To dobra wiadomość, bo skoro system ten jest rozpowszechniany komercyjnie oznacza że nadal jest rozwijany. A co za tym idzie, powinna być dostćpna jego nowsza wersja.
Nie mam zamiaru dorabiać sić na czyjejś krwawicy, dla tego powiedz proszć gdzie można kupić oryginalną wersjć systemu „AmigaOS”, wyłączając giełdy takie jak np. „Allegro”. Chodzi mi o krajowego dystrybutora. Domyślam sić że skoro sprzedawany jest sam system, to dostćpny powinien być również szereg różnego oprogramowania dla niego.

pozostajć z wyrazami szacunku
[#2] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@krzysiek, post #1

> Dla wielu może wyda się to śmieszne, lecz do tej chwili nie wiedziałem że system ten jest cały czas dostępny komercyjnie.

Nie bądź śmieszny. Może też nie wiedziałeś że MacOS też jest komercyjny jak i Windows :)

Jeśli chcesz coś kupić z oprogramowania i nie z drugiej ręki, to zapraszam do www.matay.pl
[#3] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@krzysiek, post #1

Ale Ty częściowo sam jesteś sobie winien, z góry zakładając że AmigaOS jest darmowy. Gdybyś dodał do swojego zapytania słowa "lub kupić", to nie było by żadnego kasowania wątków. Czasem lepiej zapytać się o dwie sprawy za jednym zamachem, niż potem tworzyć takie wypracowania jak powyżej.

[#4] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@krzysiek, post #1

Szanowny administratorze niniejszego forum, to co dla ludzi takich jak Ty, oczytanych i siedzących w temacie, jest sprawą oczywistą, to dla pozostałych, takich jak ja, wygląda zupełnie inaczej.

Dlaczego więc pierwsze Twoje pytanie nie dotyczyło "gdzie można kupić", lecz "skąd ściągnąć"?

Moje śmiałe pytanie dotyczące miejsca z którego można by ściągnąć, lub „zassać” jak mówią inni, system „AmigaOS”, jest wynikiem mojego braku wiedzy.

Ktoś kto nie posiada wystarczającej wiedzy zadaje trochę inne pytania niż "skąd ściągnąć" tudzież "skąd zassać".

Dla wielu może wyda się to śmieszne, lecz do tej chwili nie wiedziałem że system ten jest cały czas dostćpny komercyjnie.

Tak samo jak był 10 i 15 lat temu. Po czym wnioskujesz, że coś mogło się zmienić? Chociaż - ty od razu tak założyłeś zasłaniając się teraz swoją niewiedzą.

Teraz już wiem. I nim zdążyłem zadać kolejne pytanie gdzie można kupić oryginał takiego systemu, zostałem przez Ciebie szanowny administratorze zablokowany. Przypomina to trochć zamknićcie komuś ust.

Takich pytań już było tutaj trochę. Wystarczy przejrzeć archiwa forum lub skorzystać z działu Teleport i w zbiorze linków poszukać po sklepach internetowych (polskich i zagranicznych). Bez problemu trafisz na przynajmniej kilka - w tym także polskie.

To wielce krzywdzące brać wszystkich pod linijkć,...

Itd.... Dorabianie teorii do teorii wyobrażenia swojego świata.

Liczyłem jedynie na miłą współpracć z Tobą.

I nadal możesz liczyć. I tak jestem wyrozumiały bo wątek mógł całkowicie zniknąć.

Otóż, piszesz że system „AmigaOS” można kupić.

To nie ja napisałem, ale to nie jest istotne. Grunt, że było prawdziwe i pozwalało zakończyć dywagację.

To dobra wiadomość, bo skoro system ten jest rozpowszechniany komercyjnie oznacza że nadal jest rozwijany. A co za tym idzie, powinna być dostćpna jego nowsza wersja.

I jest. AmigaOS 4.0 i/lub MorphOS. Proponuję częściej zaglądać w dział Aktualności.

Chodzi mi o krajowego dystrybutora.

Post wyżej otrzymałeś już jeden odnośnik. Kolejne znajdziesz w dziale Teleport.

Domyślam się że skoro sprzedawany jest sam system, to dostćpny powinien być również szereg różnego oprogramowania dla niego.

Również polecam dział Aktualności i Teleport, który jest na naszym portalu.
[#5] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@mailman, post #4

Chyba umiesz czytaj i net-a masz. Skoro napisales ten temat wiec czasami zajrzyj na jakies strony i przeczytaj, a nie zaslaniaj sie niewiedza nawet w newsach czasami masz napisane ze wychodzi update systemu no wczesniej wychodzily update na systemy 3.5 a potem 3.9 i juz w guidzie pisze ze trzeba miec orginalny system. Wiec rada na przyszlosc czytaj newsy i patrz co piszesz a nikt nie bedzie cie blokowal.

[#6] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@Denver, post #5

Piekne ceny w tym sklepie Heretic 2 za pona 100 zyla gdzie jakiś czas temu był w gazecie za 10 zyla .Co za zdzierstwo ...
[#7] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@Milanek2, post #6

Czy w tej gazecie to na pewno był Hereric2 dla Amigi?

[#8] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@grxmrx, post #7

Oczywiście że nie dla Amigi ,ale mimo wszystko ceny są cholernie wysokie ,chociarz nie wszystkie ...
[#9] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@Milanek2, post #8

Skoro nie dla Amigi, to o czym my tu dyskutujemy?
[#10] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@mailman, post #9

Dyskutujemy o grze zapomniałeś...
[#11] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@Milanek2, post #10

Tu dyskutujemy o grach *dla Amigi*
Jeżeli w tej gazecie nie była dla Amigi to nawet gdyby mi za nią dopłacali to bym jej nie wziął bo co nawyżej mógłbym sobie porzucać płytami po pokoju.
Natomiast za te 100zł mam GRĘ DLA AMIGI w którą mogę pograć.
[#12] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@Milanek2, post #10

Przeczytaj co napisał amigafan...
[#13] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@mailman, post #12

Czym taka wersja sić różni..
[#14] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@Milanek2, post #13

Tym że wersję dla amigi da sie odpalic na amidze, a tej z gazety juz nie
[#15] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@Fazior, post #14

No dobra to przekonajcie mnie do zakupu tej gry i systemu amiga ,chociarz powiem szczerze gdyby ta gra miała tytuł Super Stardust ,Stardust ,Projekt X,lub np:Benefaktor powiedziałbym że warto dać tyle kasy.Gry ktore wymienilem są jedyne w swoim rodzaju i jest ich jeszcze wićcej ..
[#16] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@Milanek2, post #15

W Strefie gier znajdziesz recenzję Heretica 2 wraz z dodatkami.
[#17] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@mailman, post #16

Dlaczego ten watek jest w dziale UAE/ Amithlon ? (czy moze cos przeoczylem?) :P

[#18] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@Milanek2, post #6

Ja może będę sprzedawać, ale tylko z braku kasy mojego jeszcze nie granego oryginalnego w BOX itd. Heretica2 w wersji na Amigę za jakieś 70-80zł
[#19] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@krzysiek, post #1

do tej chwili nie wiedziałem że system ten jest cały czas dostćpny komercyjnie.

Nawet jeśli system/program/gra niejest już dostępny komercyjnie to jest chroniony przez prawo autorskie. I to by było na tyle.
[#20] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@uran, post #17

O, juz jest w pregierzu :)

[#21] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@MinisterQ, post #3

To jest chore iz 12 letni soft nie jest free
[#22] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@Marek, post #21

AOS3.9 ma 12 lat? Od kiedy? ;)

[#23] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@krzysiek, post #1

czy my żyjemy w Chinach, każdy może mówić co chce a to że jakiś cenzor to blokuje jest żałosne (to nie PRL!) :(

[#24] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@seb@, post #23

czy my żyjemy w Chinach

Patrząc na poziom piractwa w naszym kraju i świadomość i przyzwolenie ludzi na piracenie softu (a cały ten wątek o tym jest) - to tak. Żyjemy w Chinach.
[#25] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@MinisterQ, post #22

Pisze ogolnie o sofcie na amige. Nikt nie uzywa amigi classic do powaznych zastosowan, a sa w dalszym ciagu oszolomy ktore zycie oddadza za (c) do jakies toola ktorego wydawca nie instnieje od dekady. Jak szukalem MovieShopa to oczywiscie zaliczylem epitety, napisalem do firmy - producenta to powiedzieli zeby sobie sciagnal z internetu bo oni nie maja, robiac wielkie zwidziana mine ze komus do czegos wersja na amige moze byc potrzebna. W internecie nie bylo - bo inicjatywy udostepniania softu na amige o statusie formalnie komercyjnym sa uwalane - ale byla u kolegow ktorzy nie sa ortodoksami (c). Bo (c) sa dla ludzi prawo jest dla ludzi i chodzi o to aby byc elastycznym. Nie twierdze aby udostepnic instalke OS3.9 na stronach ppa, ale czepiac sie kogos o wb21 to przesada. Jako ze jestem kolecjonerem jestem wsciekly ze przez takich ... wiele oprogramowania zniklo bepowrotnie. Bo lepiej aby nikt nie mial niz mial bez (c) ktokokwiek.
[#26] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@Marek, post #25

Wielokrotnie poruszano ten temat....
Na sieci było wiele stron i troche jeszcze jest, gdzie można było swobodnie sobie łamać prawo, piracić, wymieniać się takim softem, pytać o ten soft i tak dalej. Jednak wiele z nich nie miało długiego życia i już nie istnieje.
Pytanie retoryczne - ciekawe dlaczego?
Ja bym nie chciał żeby PPA zniknęło dlatego, że admini nie przypilnowali by na ich forum nie kwitło piractwo. Prawo jest jednakowe dla wszystkich. I dla tego co chce ten AmigaOS 3.9 sobie pobrać z sieci (czyli ukraść) i dla tych co chcą pobrać z sieci program, którego losem już nikt się nie interesuje (ale jednocześnie nikt nie zmienił statusu prawnego tego produktu).
W ten sposób nie da się złodziei odróżnić od osób, które szukają jakiegoś prehistorycznego programu.
To, że jest to bez sensu, że jakis stary program obowiązuje jeszcze jakieś prawo wg mnie też nie jest normalne. Moim zdaniem powinno to być tak, że jeśli przez jakieś 10 lat (na przykład) nikt nie zaktualizuje stanu prawnego jakiegoś softu to mógłby on być uznany za porzucony. No ale nic mi o takich przepisach nie wiadomo. Z resztą nie znam się na prawie bo nie jestem prawnikiem... Jeśli jest jakiś prawnik tutaj i to czyta to proszę o fachowe przedstawienie problemu o ile to możliwe i oczywiste.

Nie możemy się również sugerować tym, że np. jak jakiś portal typu o2.pl

http://doza.o2.pl/?s=4102&t=4150

na którym ukazał się artykuł o starych grach zamieścił w tym artykule linki do stron, na których znajdują się stare gry, ale objęte prawem autorskim i wciąż sprzedawane to wszystko może być OK. Otóż nie może.

Cytuję z artykułu na o2.pl:
Mimo że bez internetu, często również bez kolorowego monitora, z osiągami niewiele wyprzedzającymi dzisiejsze mikrofalówki, komputery stawały się centrami rozrywki. Nie da się zapomnieć gier takich jak Mario , Micromachines , Settlers czy Prince of Persia (teraz dostępne w sieci za darmo jako oprogramowanie wycofane ze sprzedaży duży zbiór można odnaleźć na www. oraz www.). Mimo prostej, dwuwymiarowej grafiki, wspomniane tytuły potrafiły przykuć gracza do komputera na długie godziny.

Za darmo, dobre sobie...

Podsumowując - jeśli chcemy żeby PPA istniało musimy dbać o to żeby nie ułatwiać piractwa na forum a tępić, niezależnie od tego jakie są motywy.

[#27] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@Marek, post #25

Nikt nie uzywa amigi classic do powaznych zastosowan

To że ty tego nie robisz bo nie umiesz/nie znasz się na Amidze nie znaczy, że nikt tego nie robi.
Robię to ja (Ami to mój jedyny komputer w domu) i wielu innych ludzi.

oszolomy ktore zycie oddadza za (c)

Oszołomy to są ludzie, tacy jak ty, którzy myślą, że cały soft do Amigi powinien być za darmo.
To napisz do m$ niech ci udostępni albo da darmowo na serwery winde3.11 czy dosa 6.22 - "bo nikt tego nie używa" zobaczymy co ci odpiszą (a są to systemy o dekadę gorsze od AmigaOS2.1 którego rządasz za darmo).
[#28] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@amigafan, post #27

amigafan napisał(a):

> Nikt nie uzywa amigi classic do powaznych zastosowan
>
> To że ty tego nie robisz bo nie umiesz/nie znasz się na Amidze
> nie znaczy, że nikt tego nie robi.
> Robię to ja (Ami to mój jedyny komputer w domu) i wielu innych
> ludzi.
>
Do pracy nie zartuj. No chyba ze lubisz robic wolniej to co mozna zrobic szybciej. Poza tym to czym sie zajmujesz ? rozwozeniem pizzy ?

> oszolomy ktore zycie oddadza za (c)
>
> Oszołomy to są ludzie, tacy jak ty, którzy myślą, że cały soft
> do Amigi powinien być za darmo.
> To napisz do m$ niech ci udostępni albo da darmowo na serwery
> winde3.11 czy dosa 6.22 - "bo nikt tego nie używa" zobaczymy co
> ci odpiszą (a są to systemy o dekadę gorsze od AmigaOS2.1
> którego rządasz za darmo).
Nie przekrecaj. Nie caly tylko stary. I nie tylko na amige ale ogolnie.


Marek
[#29] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@Milanek2, post #15

Ty naprawde nie rozumiesz co to znaczy wersja na pc,amige?

inna sprawa to po cie przekonywac do heretica 2
musialbys kupic dosyc droga classic amige(ppc + karta gfx) wiec zostan lepiej przy tym co masz.

[#30] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@mailman, post #24

Chyba nie. Bo w Chinach jest kara śmierci, a u nas najwyżej dożywocie :(
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem