[#31] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@mailman, post #24

Biorac pod uwage to ze w Polsce przecietny uzytkownik zarabia tak niewiele ze najnormalniej w swiecie nie stac go... (co nie usprawiedliwia jego piractwa). Ale chyba nie byliscie w takiej sytuacji... /Robic grafike na Corelu czy na M$ Paint/

[#32] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@Marek, post #28

Nie caly tylko stary

No to Ci już napisałem. Ponarzekaj na forach pecetowych czemu dos6.22 i winda3.11 nie jest za darmo.

Do pracy nie zartuj czym sie zajmujesz? rozwozeniem pizzy?

Oczywiście, że używam do pracy.
Poza tym dla twojej wiadomości połowa amierykańskich prywatnych stacji telewizyjnych jest na amigach.
Używają jej normalnie do pracy i ja również a jeżeli dla ciebie "praca na komputerze" oznacza oglądanie divixów to rzeczywiście nie mam o czym mówić z takim "profesjonalistą".
Jeżeli już się tyczy zawodów to do rozwoziciela pizzy mi daleko ale kto wie - w tym chorym kraju niedługo lekarze (którym jestem) mogą zacząć rozwozić pizzę bo będzie to bardziej opłacalne niż leczenie ludzi (i dojechałaby szybko bo karetką na sygnale)
[#33] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@amigafan, post #32

amigafan napisał(a):

> Nie caly tylko stary
>
> No to Ci już napisałem. Ponarzekaj na forach pecetowych czemu
> dos6.22 i winda3.11 nie jest za darmo.
>
Jest freedos 100 % compatible. Ale akurat stare PC srednio mnie intresuja zeby nie powiedziec wcale. Chociaz wiesz mialem przetestowac emulator sprzetowy AT do A2000 wiec kto wie

> Do pracy nie zartuj czym sie zajmujesz? rozwozeniem
> pizzy?

>
> Oczywiście, że używam do pracy.
> Poza tym dla twojej wiadomości połowa amierykańskich prywatnych
> stacji telewizyjnych jest na amigach.
Jasne, masz przestarzale informacje. (albo przestarzale stacje), TVN z amig zrezygnowal pate ladnych lat temu, Obecnie stacje przechodza na DVB i to
z obsluga HDTV. Gdzie tu chcesz stosowac amige z jakim sprzetem ?
Ami jest za wolna do telewizji cyfrowej. Pomijam fakt iz zazwyczaj i tak zajmuja sie tym karty po 8kUSD sztuka zaprojektowane bynajmniej nie do amigi.

> Używają jej normalnie do pracy i ja również a jeżeli dla ciebie
> "praca na komputerze" oznacza oglądanie divixów to rzeczywiście
> nie mam o czym mówić z takim "profesjonalistą".
Wiesz, zajmuje sie roznymi tematami zwiazanymi z informatyka. przewaznie
integracja systemow. Takze administruje siecia systemami z OS/400, linux. Pisze oprogramowanie w javie. W sumie moge Ci wymienic rzeczy oczywiste:
(wybrane losowa)
1. transfer po sieci amiga < 1MB/s reszta swiata 4 MB/s
2. praktyczny brak javy, ze nie wspomne o implemetacji J2EE
3. praktyczy brak przegladarki www, flasha
4. brak terminala 5250
5. brak obslugi tunelow l2tp + ipsec
6. kompilacja C z 10 x wolniej niz reszta swiata
7. brak disasseblera w stylu IDA pro
8. i mega innych problemow z np. kompatebilnoscia danych (nie wspomne o braku aplikacji np. do projetowania w UML do zaraz sie okaze ze ktos jednak umbrello z linuxa przeportowal)
Testowalem transfery pamieci i naszybsza moja amiga ma nizszy trasfer do fast niz dysk w PC. tj 33 MB/s a wiesz jaki ma PC ? (w zaleznosci od metody i trafien w cache od 300 MB/s do 1600 MB/s i zas przy duzym bloku pamieci 500 MB/s) - na dual channelu PC3200. Swoja droga gdzie te ich 6.4GB/s

> Jeżeli już się tyczy zawodów to do rozwoziciela pizzy mi daleko
> ale kto wie - w tym chorym kraju niedługo lekarze (którym
> jestem) mogą zacząć rozwozić pizzę bo będzie to bardziej
> opłacalne niż leczenie ludzi (i dojechałaby szybko bo karetką
Ok. To nie pisz iz zajmujesz sie profesjonalnie. Jako lekarz (ktorych to daze olbrzymia sympatia i uwazam iz zarabiaja 4x za malo) wykorzystujes komputer w domu do zadan co najwyzej pol profesjonalnych tzn nie zarabiasz na nim.

pozdrawiam

Marek

BTW: Czasem uzywam amigi nie tylko dla funu ale tez do skanowania - jest to jedyny system z ktorym moj scaner dziala
[#34] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@Marek, post #33

W USA TV jest w NTSC i tam wiele stacji używa Video Toastera (a tego do peceta nie podepniesz).

To nie pisz iz zajmujesz sie profesjonalnie.

Nie napisałem nigdzie, że zarabiam na komputerze i że zajmuję się profesjonalnie informatyką tylko że Amiga w pełni wystarcza do moich codziennych zastosowań zarówno prywatnych jak i związanych z pracą (wystarczyłaby też zapewne połowie społeczeństwa ale ogłupiająca polityka firm doprowadziła do tego, że ludzie nie mają pojęcia że istnieje coś innego poza windą i ofisem).
Nie muszę jej wymieniać na peceta i bynajmniej nie zamierzam.
Szanuję pracę twórców porogramowania Amigowego uiszczając za niego opłaty i jeżeli ktoś ceni Amigę powinien robić to samo a jeżeli z jakichś dziwnych przyczyn tego nie robi to nie powinien się nawet z czymś takim wychylać a w tym chorym kraju ludzie wręcz się szczycą piractwem i licytują kto zdobędzie szybciej i więcej pirackich kopii oprogramowania.
[#35] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@Marek, post #33

Amiga ma wile wad, ale są tacy, którzy lubią Amigi używać...
Pecet ma wiele zalet, ale są tacy, którzy nie będą Peceta używali...
Ty wybrałeś...

A ja nadal nie rozumiem tego typu kłótni - co jest lepsze, a co gorsze?
Ale można zauważyć pogoń pecetowców do tego, żeby mieć super... hiper... mega... wypasiony komputer. Radeon 9800 za mało, bo wyszła nowa karta, PIV 3,2 GHz wymienić, bo jest 3,3 GHz...
Pecet musi być TOP...
To tak jakby tokarka była lepsza od śrubokręta - przecież po co mieć tylko śrubokręt (który wystarcza do tego co się robi), jak można mieć tokarkę.
A niektórzy wolą swoje stare, wypróbowane narzędzia... :)

[#36] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@amigafan, post #34

amigafan napisał(a):

> Nie muszę jej wymieniać na peceta i bynajmniej nie zamierzam.
Cieszy mnie to niezmiernie.

> Szanuję pracę twórców porogramowania Amigowego uiszczając za
> niego opłaty i jeżeli ktoś ceni Amigę powinien robić to samo a
> jeżeli z jakichś dziwnych przyczyn tego nie robi to nie
Rozdziel oprogramowanie wpierane i rozwijane od tego
ktorego stan sie nie zmienia od lat.


pozdrawiam

Marek
[#37] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@Jarek, post #35

Jarek napisał(a):

> Ty wybrałeś...
>
> A ja nadal nie rozumiem tego typu kłótni - co jest lepsze, a co
> gorsze?
> A niektórzy wolą swoje stare, wypróbowane narzędzia... :)
>
>
Dlatego tez mam 3 x PC, 1 x Mac G4, 10 x Amige (do A1000 do A4000T), 3 x Atari.... :D

pozdrawiam

Marek

BTW: Chyba sobie kupie A1 w ramach kompletowania srubokretow ;)
[#38] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@Lorak, post #31

Ale chyba nie byliscie w takiej sytuacji... /Robic grafike na Corelu czy na M$ Paint/
Dlaczego wybrałeś tak skrajne przykłady.Jest przecież wiele bezpłatnych programów do obróbki grafiki równie dobrych co Corel.GIMP,Photo Filtre,Inkspace,Paint.NET.Wystarczy sie troche rozejrzeć by nie mieć takich dylematów.W windzie o dobre darmowe programy nie jest trudno.Sprawa jednak całkowicie odmiennie wygląda w przypadku Amigi gdzie dobre specjalistyczne oprogramowanie kosztuje niemało kasy a bezpłatnej alternatywy brak.Jednak i to nie uprawnia do piractwa ponieważ zawsze można zmienić sprzęt....

[#39] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@krzysiek, post #1

Nawet dzieci w przedszkolu wiedzą, że dzięki sieciom p2p mamy w domach oryginały w innych opakowaniach.
[#40] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@Milanek2, post #15

pewnie jakby nie miała rys to już by jej tu nie było
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=65143343

[#41] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@krzysiek, post #1

Nie ma co pytać. Jak się poszuka, to się znajdzie. I tak wszyscy tutaj wiedzą, że OS3.9 jest dostępny "legalnie inaczej" w necie. Możesz go ściągnąć i spróbować jak działa. Jak chcesz być tak krystaliczny, to potem go skasuj i kup oryginał. Przynajmniej będziesz już wiedział co kupujesz. Problem w tym, czy zechcesz potem go kupić (skoro już go "będziesz mieć").
Nikt Ci nie poda gdzie i nie powie jak; sam poszukaj a na pewno znajdziesz.



Ostatnia modyfikacja: 24.09.05 08:33
[#42] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@AlaN, post #41

Po co się ograniczasz do AmigaOS3.9
W tej samej sieci znajdziesz też AmigaOS4.0 więc olej pracę jaką włożyli programiści w jego napisanie i sobie go ściągnij i zacznij go używać jeszcze przed innymi
[#43] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@amigafan, post #42

A tam, ten-tego zaraz takie. Przeciez mamy darmowego MOSa :)
[#44] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@amigafan, post #42

A na czym?

[#45] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@MinisterQ, post #44

Na czym tylko chcesz - możesz nawet na pegazie jak ci się uda go uruchomić

A tak poważnie to na tym samym na czy się uruchamia MOSaPowerUP
[#46] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@amigafan, post #45

Jakoś nie słyszałem o wyciekach OS4 działających na klasykach, no, ale ja może nie jestem w tym temacie aż tak dobrze poinformowany...

[#47] Re: AmigaOS 3.9 - do administratora

@krzysiek, post #1

Dos 6.22 ze strony MicroSioftÓ :P
Wićc jednak jest udostćpniany ;]
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=96cc3197-b7e5-4b31-badb-ddaac771295f&DisplayLang=en
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem