Wątek zamknięty
[#61] Re: Nowi?

@Hugen, post #4

wejdz na ebay.pl wpisz w wyszukiwarce AMIGA ONE kumpel MOJ sprzedaje :)

[#62] Re: Nowi?

@BartTP, post #13

Ja w 2003 nadalem nazwe mojej a1200,alez stary grat.

[#63] Re: Nowi?

@AmiChris, post #62

Ja patrząc z drugiej strony jestem dość starym Amigowcem. Pierwszą Amigę 500+ kupiłem w 1992r., ale od 2 lat z kolegą działaliśmy na jego A500. Wtedy już miałem za sobą połowę studiów i pamiętam początki Amigi, jej rozwój itd. Co ciekawe nigdy nie miałem PieCa, a obecnie obok Amigi stoi Macintosh (PPC oczywiście). Pewnie i on by nie stał, gdyby nie szczególna potrzeba. Przez moje ręce przewinęły się prawie wszystkie modele Amigi (oprócz 2000 i CD32) i bardzo dużo osprzętu - nawet Draco Cube (ale fajny sprzęcik), ale potrzeba zmusiła do sprzedaży. Obecnie używam Pegasosa II G4, jest też A1200/030.

[#64] Re: Nowi?

@AS, post #63

Witam

Pierwszą Amigę model 500 miałem od wakacji 1991. Niestety została sprzedana w 1998, jej miejsce zajął PC (tak jak u większości młodzieży z tamtego okresu). Obecnie stałem się posiadaczem Amigi 500 oraz Amigi 2000.

A no i dodam, że pod koniec tego roku obchodze 20 urodziy :P

pozdrawiam

[#65] Re: Nowi?

@Hubez, post #64

Moja historia z amigą jest nieco dziwna.
Mam obecnie 13 lat (znaczy za 2 miesiące będę miał). Wychowałem się na amidze. Gdy urodziłem się już amiga była w domu. Cięzko powiedzieć kiedy zaczynałem ale pamiętam że gdy miałem 4,5 lat (lata 1998-99) umiałem już obsługiwać amigę . Powiedzmy że urodziłem się z amigą. Od roku 2000 mam kontakt z PC. Obecnie emuluje amigę na WinUAE i używam tą prawdziwą. Jestem podwójny z jednej strony amiga a z drugiej PC+WinUAE

[#66] Re: Nowi?

@pwe, post #65

Amiga od 1991 lub 1992 (niezbyt pamietam) - była to Amiga 500+. Potrafiłem tylko grac i kopiowac dyskeitki (X-Copy) pobawic sie w Deluxe Paincie tp. Oczywiscie Amiga została odsprzedana przez moich rodziców :(. Na szczescie jakies 2 miesiace temu nabyłem Amige CDTV - i dopiero teraz zaczynam sie bawic z workbenchem itp... Ale Moja CDTV bedzie mi słuzyła tylko do gier... I odsłuchiwaniu płytek Audio!
[#67] Re: Nowi?

@DjThunder, post #51

Nie da sie ukryć ale dni Amigi clasycznej i tak są policzone.

Hmmm, pisales to w lato tamtego roku, ale nie zapowiada sie na to :P
Policzyly sie natomiast losy malych i duzych terronow z naklejkami. A poki co slabo wyglada jakiekolwiek wyjscie Sabrin czy innych misiow koala.

I badz tu madry Amigowcu. Nie wiem czy madry, ale wciaz trwam przy klasyku z os3 i MOSem ;)
[#68] Re: Nowi?

@pwe, post #65

Olej to. Nie badz ani tak "ZMOSOWAILY" jak ja, ani nie "łucz" sie tego co pisza na brunatnym portalu. Masz swoj rozum. To wystarczy :)
[#69] Re: Nowi?

@Andrzej Drozd, post #68

Brutalny portal? O execa chodzi?
Mosy mi nie przypadły i dlatego zostaje przy OS3.0 :)

[#70] Re: Nowi?

@pwe, post #69

Spoko. TaK czy inaczej ja caly czas uzywam polatanego WB3.1.
AmigaOS RULEZ. Moj AmigaOS. Sam go latalem przez pare lat. AOS4, hmmm...lepiej juz nie pisze, poniewaz jestem nieobiektywny, a MOSa uzywam czesto i nie widze duzej roznicy (po pewnym dostosowaniu pod siebie) ze to nie AmigaOS.


Wciaz nie ma dema AOS4. Dajmy sobie spokoj. Narazie.
I tak wiadomo ze aktualnie rulez tylko te systemy ktore mozemy uzywac, czyli

AOS3 (68k, WOS i PUP) lub MOS.

(WinUAE podpada pod to powyzej, natomiast AROS to ciekawy projekt, ktory jednak musi doczekac sie emulatora 68k).
[#71] Re: Nowi?

@Andrzej Drozd, post #67

"Policzyly sie natomiast losy malych i duzych terronow z naklejkami."
Co znowu sugerujesz, że wszystkie przestały działać? Bo chyba zrozumiałeś posta na którego odpowiadasz.
[#72] Re: Nowi?

@Andrzej Drozd, post #68

Jeśli chodzi o politykę to na pewno lepsi brunatni od lewaków.
[#73] Re: Nowi?

@Kiv_Master, post #71

Co znowu sugerujesz, że wszystkie przestały działać?

Ale co mnie to obchodzi.? My Amigowcy, wiemy i tak o co chodzi. Wciaz uzywamy klasykow. Ilu was jest w Polandii z "nowymi" Amigami? No, prosze. Podaj ta liczbe. Nas okolo 100, a Was? Przestancie nam krecic mlyn w glowie.



Ostatnia modyfikacja: 25.03.07 18:00
[#74] Re: Nowi?

@Kiv_Master, post #72

Ja tam wole "centrum".
Dobra socjalke + wolny rynek ;)
[#75] Re: Nowi?

@Andrzej Drozd, post #73

No to jak Cię nie obchodzi to po co produkujesz takie komentarze?
[#76] Re: Nowi?

@Andrzej Drozd, post #74

" Ja tam wole "centrum".

Centrum? Hmm to takie ani zimne, ani gorące coś jak letnie - lame

"Dobra socjalke + wolny rynek"

No to akurat "nieco" się wyklucza i w praktyce jest do końca nie wykonalne. :(
[#77] Re: Nowi?

@Kiv_Master, post #75

Kiepski jestem z angielskiego, wiec jeszcze raz powtorze po polsku:

ILU WAS JEST? Co oferujecie Nam. Amigowcom z klasykami? Prosze.



Ostatnia modyfikacja: 25.03.07 18:12
[#78] Re: Nowi?

@Andrzej Drozd, post #77

Kolega z postu #75 nie ma nic wspólnego z nowymi "amigami" (tymbardziej z resztą), więc raczej nie dostaniesz odpowiedzi ;).

[#79] Re: Nowi?

@Andrzej Drozd, post #77

Nie rozumiem, napisałeś, że (tutaj padło złośliwe określenie) nowe Amigi - A1, mA1, padają jak stare kilkunastoletnie classici. Ja się zapytałem skąd to wiesz, a Ty się pytasz co "możemy" (domyślam się, że chodzi tu o sympatyków AOS4) Ci zaoferować. Chyba coś pomieszałeś.

PS. Trzymam za słowo, jak wyjdzie Sam+OS4 to ciekawe jak wtedy będziesz argumentował przeciw "nam". Pewnie, że za drogo, że OS4 taki, a taki, że lepsza efika, lepszy mos etc.
[#80] Re: Nowi?

@Malin, post #78

Odrobiłeś zadanie na jutro?
[#81] Re: Nowi?

@Malin, post #78

To powinien dostac BANA, ale nie na PPA, tylko na EXECu, ze wypowiada sie w ich/jego imieniu.

Moje pytanie jest otwarte. Prosze.
[#82] Re: Nowi?

@Kiv_Master, post #80

No i wielki "amigowiec" wykręca się od odpowiedzi, jak zawsze. ;)

Lekcji nie muszę odrabiać, w poniedziałek mam luźne lekcje.



Ostatnia modyfikacja: 25.03.07 18:37
[#83] Re: Nowi?

@Andrzej Drozd, post #81

wypowiada sie w ich/jego imieniu. - Gdzie? Ja się pytam skąd wiesz, że nowe Amigi (A1, mA1) masowo padają podobnie jak kilkunastoletnie classici. No chyba taka wiadomość nie przeszła by bez echa szczególnie na PPA.

[#84] Re: Nowi?

@Malin, post #82

A na co Ci mam odpowiadać?
[#85] Re: Nowi?

@Kiv_Master, post #83

Sugerujesz że na eXecu bublowatowść nowego "sprzętu" zostałaby przemilczana?

[#86] Re: Nowi?

@Kiv_Master, post #84

Na pytanie które zadał A. Drozd, jestem ciekaw co ma do powiedzenia naczelny troll czerwonej braci ;).

[#87] Re: Nowi?

@Malin, post #85

" Sugerujesz że na eXecu bublowatowść nowego "sprzętu" zostałaby przemilczana?" - Czytaj ze zrozumieniem! Powtórzę Ci: "No chyba taka wiadomość nie przeszła by bez echa szczególnie na PPA."
Rozumiesz teraz sens?
[#88] Re: Nowi?

@Malin, post #86

Już odpowiedziałem patrz PS w poście 79
[#89] Re: Nowi?

@Kiv_Master, post #87

Zadałem konkretne pytanie, a Ty zamiast udzielić odpowiedzi, stwierdzasz że mam problemy z rozumieniem czytanego tekstu. Nieładnie! ;).

[#90] Re: Nowi?

@Malin, post #89

No bo najwyraźniej masz, więc ostatni raz łopatologicznie: No chyba taka wiadomość nie przeszła by bez echa (uwaga trudne słowo) szczególnie na PPA - znaczy to że: taka wiadomość nie przeszła by bez echa na amigowych portalach, a szczególnie na PPA. Chyba teraz to już i dla Ciebie jasne. Śpioch
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem