[#31] Re: CH sie odezwal

@Valwit, post #29

Valwit napisał(a):

> spoko, zaraz wrzuce. na razie CH sie odezwal, po angielsku,
No, jeśli to pod tym linkiem jest po angielsku, to ja jestem królewiczem z bajki... ;)
[#32] Re: CH sie odezwal

@Torn, post #31

komentarz 101 jest.
[#33] moja teoria ;)

@R-Tea, post #1

obstawiam ze wszytsko jak zwykle poszlo o kase: CH zaproponowal elboksowi posejdona w zamian za jakis procent od ceny spidera. procent byl zapewne za duzy albo wymagania nie te i do ugody nie dosylo. spider byl sprzedawany bez dolaczonego posejdona. CH widzac ilosc sprzedawanych kart, a mogl to oszacowac bez problemu po rejestracjach posejdona, postanowil mimo wszytsko uszczknac kawalka tortu i zaczal akcje z oczernianiem elboksu (tu akurat elboks sam sie wystawil z killerem rdb i cyrkami z P96) i tekstami o tym ze userzy spidera kradna posejdona itp. potem byla blokada rejestracji i zmiana wersji (oraz deaktywacja kluczy) wszytsko zapewne po to zeby zmusic elbox do ugody bo w miedzyczasie posejdon stal sie faktycznym standardem i raczej nie bylo mowy o tym zeby pisac nowy stos od poczatku. tyle ze pan CH sie przeliczyl bo elbox go olal kupujac sobie klucz "na slupa" i dopasowywujac sterowniki spidera. a CH nie potrafi sie z tym pogodzic twierdzac ze cala akcja pisania drivera jest nielegalna bo elbox nie ma licencji developerskiej. co w swietle polskiego prawa jest idiotyzmem i w .de jest bardzo bardzo naciagane i przed sadem na pewno by nie przeszlo. tyle mojeje teorii :)
[#34] Re: moja teoria ;)

@Valwit, post #33

@ Valwit

IMO brzmi całkiem logicznie.



Ostatnia modyfikacja: 15.11.06 21:18
[#35] Re: piracki Poseidon w Elboxie?!

@Valwit, post #28

Moim zdaniem sprawa jest jasna; CH od swojego kolegi otrzymuje wiecej kasy za sprzedanie interfejsu USB niz otrzymalby od elboxa za spidera.
Stara sie wiec 'zalatwic' Crakowie.

[#36] Re: moja teoria ;)

@Valwit, post #33

Valwit napisał(a):

> obstawiam ze wszytsko jak zwykle poszlo o kase:
No właśnie czytając to, to ta teoria nie pasuje...
Pytanie tylko, czy to jest *naprawdę* wszystko, czy też było 'coś' więcej.

[#37] Re: moja teoria ;)

@Torn, post #36

jakos nigdy nie wierzylem ze tam jest wszytsko.
[#38] Re: piracki Poseidon w Elboxie?!

@Darek Śmietana, post #21

@ Darek Śmietana
Po pierwsze, Elbox od samego początku, jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży kart Spider, bardzo jasno i wyraźnie informował, że zarejestrowana wersja stosu Posejdon będzie dostepna do kupienia jedynie u autora stosu. A wersja stosu dostarczana przez Elbox to wersja demonstracyjna, niezarejestrowana, ograniczona czasowo.

http://www.ppa.pl/newsy/komentarze.php?p=55&more=1

http://www.elbox.com/news_02_09_11B.html
http://www.elbox.com/news_02_09_12.html
Analogiczne komunikaty pojawiły się wówczas pewnie na wszystkich amigowskich portalach.


Kupiłem swego czasu Spidera, ale nie pamiętam już czy ta informacja była dostępna różnież w dokumentacji dołączonej do produktu, tzn. offline. Nikt nie jest zobligowany do szukania dokumantacji w internecie.
[#39] Re: piracki Poseidon w Elboxie?!

@rzookol, post #27

Tak serio, to dziękuję za przypomnienie o tym "ficzerze". W kolejnej wersji softu do 4xeide będzie on usunięty, tyle, że nie wiadomo kiedy ona powstanie, bo autor tego sterownika jest od dłuższego czasu bardzo zajęty innymi projektami.

A jeśli chodzi o upgrade z 4xEIDE (dowolnego producenta) do FastATA 1200 MK-III, to mamy aktualnie taką ofertę. W przypadku zainteresowania proszę o maila na sales@elbox.com.
[#40] Re: moja teoria ;)

@Valwit, post #33

>obstawiam ze wszytsko jak zwykle poszlo o kase: CH zaproponowal elboksowi
>posejdona w zamian za jakis procent od ceny spidera.

Nigdy nic takiego nie miało miejsca.

>spider byl sprzedawany bez dolaczonego posejdona.

Takie było życzenie Chrisa Hodgesa. Od samego początku chciał sam się zajmować sprzedażą kluczy rejestracyjnych do Posejdona.

>CH widzac ilosc sprzedawanych kart, a mogl to oszacowac bez problemu po
>rejestracjach posejdona, postanowil mimo wszytsko uszczknac kawalka tortu
>i zaczal akcje z oczernianiem elboksu

Ależ on cały czas robił raczej wszystko, aby mieć jak najmniejszy kawałek tortu. Starając się psuć sprzedaż kart Spider, poprzez ciągłe atakowanie tego produktu i firmy, która go oferuje, tracił on wpływy ze sprzedaży kluczy dla osób, które były zainteresowane zakupem tych kart. Moim zdaniem było to działanie kompletnie nieracjonalne.

Racjonalnie działał (i dalej działa) za to jego kolega Boehmer. Moim zdaniem to właśnie on manipuluje Chrisem Hodgesem w całej tej sprawie. To właśnie on przy każdej okazji oczernia Elbox. Boehmer to właściciel E3B, a tortem są tu zyski ze sprzedaży kart USB do Zorro i portu zegara. Zyski, dla Boehmera oczywiście, bo Hodges, jak sam kiedyś na jakimś portalu napisał, ma mniejszy wpływ za Posejdona ze sprzedaży karty USB do Zorro lub do portu zegara, niż ze sprzedaży pojedynczej licencji użytkownikowi Spidera. A było to wtedy, gdy za rejestrację Posejdona do Spidera brał bodajże 16 EUR, a nie jak teraz nawet 38 EUR.

Doszło już nawet do tego, że najwięcej i najczęściej narzekającym na różnych forach internetowych, że Spider jest drogi, jest właśnie pan Boehmer, który jako producent konkurencyjnego sprzętu powinien się raczej z tego cieszyć.

>tyle ze pan CH sie przeliczyl bo elbox go olal kupujac sobie klucz "na slupa"
>i dopasowywujac sterowniki spidera. a CH nie potrafi sie z tym pogodzic
>twierdzac ze cala akcja pisania drivera jest nielegalna bo elbox nie ma licencji
>developerskiej.

Klucze nie są konieczne do pisania sterowników. Do pisania sterowników była potrzebna dokumentacja developerska, którą otrzymaliśmy od Chrisa Hodgesa zanim przekazał nam pierwsze klucze rejestracyjne.

I jaka znowu "licencja deweloperska"? Coś nie wierzę, aby Chris Hodges wypisywał takie bzdury. Czy czasami nie jest to kolejny "koncept" pana Boehmera?

Na stronie znajduje się list Chrisa Hodgesa do Elboksu, w którym czytamy:
"You are free to write a hardware driver for Poseidon (and I will appreciate this). I will provide you with the required developer docs, if you are willing to do so. Note that this does *not* require a special licence or such."

A tak a propos "słupa", to osoba ta jest etatowym pracownikiem Elboksu od ponad 10 lat i m.in. opiekuje się komputerami w naszej firmie.



Ostatnia modyfikacja: 16.11.06 01:30
[#41] Re: moja (upadla) teoria ;)

@Darek Śmietana, post #40

aha, czyli moja teorie mozna sobie OKDR :)
co do slupa to nie bylo to pejoratywnie. chodzilo mi o to ze byla to osoba kompletnie nie zwiazana ze srodowiskiem i dlatego niemozliwa do rozpozniania.
a "licencja deweloperska" pochodzi z watku na and i nie jest autorstwa chrisa. mozliwe ze od boehmera albo kogos mu bliskiego
[#42] Re: moja (upadla) teoria ;)

@Valwit, post #41

Jedno, czego chcialem pogratulowac (i jednoczesnie podziekowac) Valwitowi, to konsekwentne pisanie na forum amiga-news.de - jest jedna z nielicznych osob mogacych zaprezentowac bardziej neutralny pkt widzenia niz promowany przez panow H i B. Nie twierdze, ze wspiera Elbox, ale z jakies piwo za podejmowanie dyskusji i przy okazji poprawianie wizerunku Polski jako czlonka UE mu sie nalezy...

Chodzi mi tu o przejrzystosc argumentacji, jak i samo poslugiwanie sie j. niemieckim.



Ostatnia modyfikacja: 17.11.06 14:27
[#43] Re: piracki Poseidon w Elboxie?!

@Darek Śmietana, post #18

Kazdy kto kiedys resource'owal drivery Elboxu przed i po tym jak zakodowali wnetrze wie jaka jest prawda.. ;)

Mowienie ze kod modyfikujacy RDB zostalo wprowadzony przez crackerow no to jest szczyt bezczelnosci i obrzydlistwo.. Kmicic powiedzial kiedys "koncz wasc, wstydu oszczedz.." a wy nasracie na podloge i zamiast posprzatac to i przeprosic to zamiatacie pod szafe i mowicie ze to ten kto odsuwa szafe zeby pod nia zajrzec to zrobil..

OBRZYDLISTWO!!
Az wstyd ze jestescie z Krakowa!!

A co do sadu.. nie badzcie smieszni.. takie straszaki to na dzieci na podworku pod trzepakiem stojace moga zadzialac.. bo co pozniej zrobicie? Dacie ogloszenia na eBay/Allegro ze kupicie wszystkie Mediatory/FastATA/Spider ktore byly wyprodukowane tylko po to by nie bylo dowodow rzeczowych w postaci dyskietek dodawanych do nich z trefnymi driverami? Z checia bym zobaczyl miny w sadzie jak ktos obeznany by na biezaco, przy spogladajacym przez ramie sedziom i prokuratorom, debugowal wasze softy aby udowodnic jaka jest prawda..



Ostatnia modyfikacja: 19.12.06 02:51
[#44] Re: piracki Poseidon w Elboxie?!

@Sensei, post #43

Nie wiem czy dobrze zrozumialem caly watek... ale widze tutaj potezna roznice zdan :D
[#45] Re: piracki Poseidon w Elboxie?!

@Sensei, post #43

Taki offtop, ominąć go :D

Nie Kmicic powiedział, a Wołodyjowski do Kmicica gdy ten wtapiał z nim walkć... To apropo polskości i patriotyzmu chociażby do Amigi. Nikogo nie chce obrazić

[#46] Re: piracki Poseidon w Elboxie?!

@Darek Śmietana, post #21

Jesli dobrze pamiętam, byłem jednym z pierwszych w Polsce użytkowników Spidera w A4000 z Mediatorem. Dokładnie wiedziałem co i jak. Tak więc nie czyłem się oszukany płacąc autorowi za klucz rejestracyjny do Poseidona. Niezarejestrowana wersja Poseidona nie miała ograniczenia czasowego, tylko ilości przesłanych bajtów. Co przy używaniu myszki pod USB, było bardzo irytujące.
Oszukany przez autora Poseidona poczułem się po pojawieniu się Poseidona3.3. Musiałem na nowo kupić klucz. Ciekawe kiedy znowu zażąda nieniążków za klucz?

A teraz inne pytanie. Kiedy Amiga będzie obsługiwać Bluetooth ?
[#47] Re: piracki Poseidon w Elboxie?!

@kmilota, post #46

Tak sobie to czytam.. i dochodzę do wniosku, że strasznie ten nowy świat Amigi smutny. Obrzucanie się błotem o stos USB, który pod Linuksem mam za darmo i nawet o nim często nie myślę.

IMHO klasyki może uratować tylko przejęcie pałeczki przez ludzi, który grzebiąc w sprzęcie albo pisząc kod dobrze się bawią.... a zarobku szukają w czymś innym. Oczywiście zaznaczam, że wyrażam swoje osobiste zdanie.



Ostatnia modyfikacja: 07.06.07 21:12
[#48] Re: piracki Poseidon w Elboxie?!

@mosfet, post #47

A ja uważam, że autor Poseidona wykonał kawał dobrej roboty. Nie wyobrażam sobie obecnie mojej Amigi bez Poseidona. I warto było zapłacić autorowi za klucz. Owszem tylko Elbox się nie dogadał z autorem Poseidona i jako jedyny daje do swoich kart Spider wersję nie zarejestrowaną. Jednak mimo wojenek najnowszy Poseidon 3.6 pięknie działa na mojej A4000 i w całości wykorzystuje Spidera wpiętego w Mediatora.
Obecnie brakuje tylko Amidze jakiegoś stosu do obsługi Bluetooth i sterowników do kart WiFi wpinanych w PCI Mediatora.
[#49] Re: piracki Poseidon w Elboxie?!

@zomos, post #45

Chyba jednak było odwrotnie... ok, racja

[#50] Re: piracki Poseidon w Elboxie?!

@kmilota, post #48

Ciekawe czy z kartą wi-fi do mediatora zrobią tak samo jak z kontrolerem USB..wezmą chińską kartę, coś podmienią w EEPROMIE, nalepka na chipa i już Amigowska :]

[#51] Re: piracki Poseidon w Elboxie?!

@mosfet, post #50

A niech tak zrobią. Ja kupuję od razu, bo potrzebuję WiFi w A4000.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem