[#1] Efika, Pegasos - dlaczego tak drogo?
No właśnie, zaglądając na efunzine.com stwierdziłem iż ceny komputerów (i płyt głównych) Pegasos są dość drogie. Przecież całość nie jest już produkowana, Efika nadeszła a 1300 PLN - to trochę dużo jak za samą płytę główną. A nawiasem mówiąc witam po długiej przerwie - nie pytajcie dlaczego tak długiej :D.

[#2] Re: Efika, Pegasos - dlaczego tak drogo?

@DanielJ., post #1

Jak myslisz ze to drogo to kup Amigę one
[#3] Re: Efika, Pegasos - dlaczego tak drogo?

@DanielJ., post #1

Czemu tak długo cie nie było

[#4] Re: Efika, Pegasos - dlaczego tak drogo?

@DanielJ., post #1

Byt określa odbyt jak mówią starożytni Żymianie. Trzeba było zacząć wcześniej z tym hobby, to z biegiem czasu wszystkie ceny zaczęłyby Ci się wydawać niepoważne.
[#5] Re: Efika, Pegasos - dlaczego tak drogo?

@DanielJ., post #1

gdzie 1300 zł , na forum płacili 99$ (dolc stoi chba 2,30 zł)+plus jakieś opłaty...
To nie tak dużo :)

[#6] Re: Efika, Pegasos - dlaczego tak drogo?

@Daclaw, post #4

Ja jestem już dłuugo, ale do tego przyzwyczaić się ciągle nie mogę - D-BOX 1200 (incl. PC-KEY 1200, 350W ATX PSU) US$230.95 (dla przykładu oczywiście).

[#7] Re: Efika, Pegasos - dlaczego tak drogo?

@arti4-92, post #5

No ale na efunzine nie kosztuje 99 ;)

[#8] Re: Efika, Pegasos - dlaczego tak drogo?

@DanielJ., post #1

Witam.
A ceny kart PPC do A1200 nawet z 040/25 na aukcjach przekraczaja juz cene 1000 PLN.
Antyki kosztuja.
Pozdrawiam.
[#9] Re: Efika, Pegasos - dlaczego tak drogo?

@11MASTEr, post #6

Badziewny plastikowy Infinitiv w 1996 roku kosztował 1500 PLN, a na pierwszym AmigaShow sprzedawał się jak ciepłe bułeczki. ;)
[#10] Re: Efika, Pegasos - dlaczego tak drogo?

@Daclaw, post #9

Daclaw, okej - masz racje. Ale czy Pegasos był tańszy w okresie jak był produkowany? Raczej nie. A Infinitiv sprzedawał się bo był praktyczniejszy? od normalnej obudowy.

[#11] Re: Efika, Pegasos - dlaczego tak drogo?

@ted, post #8

Antyki kosztuja.

Nie tylko. Desperaci spragnieni PPC nie mają wielkiego wyboru. PPC do A1200 trafia się już tylko od wielkiego dzwonu. PPC do dużych Amig nie trafia się u nas już wcale.
[#12] Re: Efika, Pegasos - dlaczego tak drogo?

@Daclaw, post #11

Widać tylko u nas tak jest. Przeglądając ebay.co.uk natrafiłem na A4000 za 10 funtów (20 z przesyłką).

[#13] Re: Efika, Pegasos - dlaczego tak drogo?

@DanielJ., post #12

14 dni do końca ;)

[#14] Re: Efika, Pegasos - dlaczego tak drogo?

@DanielJ., post #10

druga sprawa to to że pegasos to jedyny tego typu sprzęt na rynku, gdyby wychodziło coraz to nowsze pegasosy to te stare były by coraz tańsze :)

[#15] Re: Efika, Pegasos - dlaczego tak drogo?

@DanielJ., post #12

Czy te 10 funciakow to cena koncowa, czy poczatkowa? Ostatnio Amiga 4000 Poszla za 170 GBP a troche wczesniej plyta gl. kolo 100. To troszke wiecej niz 10.

[#16] Re: Efika, Pegasos - dlaczego tak drogo?

@Daclaw, post #9

Ciekawe ze amigowcy zawsze byli uwazani za biednych.
[#17] Re: Efika, Pegasos - dlaczego tak drogo?

@SzaryWilk, post #16

Ja mam okazje A4000 kupić za 600 złoty ale nie mam kasy :(
[#18] Re: Efika, Pegasos - dlaczego tak drogo?

@SzaryWilk, post #16

khe?to tylko byla taka poza.juz dawno ludzie za klasyki placili wielokrotnosc ich wartosci.

[#19] Re: Efika, Pegasos - dlaczego tak drogo?

@KeniG, post #17

To ja ją kupie Zgodzisz się

[#20] Re: Efika, Pegasos - dlaczego tak drogo?

@AmiChris, post #18

Pytanie co jest w tej A4000? ...

[#21] Re: Efika, Pegasos - dlaczego tak drogo?

@Lokaty, post #20

stadko "chinczykow" :P

[#22] Re: Efika, Pegasos - dlaczego tak drogo?

@AmiChris, post #21

Może i macie racje, jednak wydaje się mi że to nie lada okazja, zwłaszcza że na efunzine cena powala na kolana. Muszę popatrzeć dokładniej, teraz piszę ze szkoły.

[#23] Re: Efika, Pegasos - dlaczego tak drogo?

@DanielJ., post #22

Na co popatrzeć dokładniej?? Nie mów mi że chcesz se kupić a4000, była między nami umowa, miałeś odpicować swoją a600, która miała by konkurować z moją amigą:).

[#24] Re: Efika, Pegasos - dlaczego tak drogo?

@DanielJ., post #1

Ja Efike kupiłem za 402 zl :)

[#25] Re: Efika, Pegasos - dlaczego tak drogo?

@Drako^lM, post #24

Ja też :)
[#26] Re: Efika, Pegasos - dlaczego tak drogo?

@arti4-92, post #23

Ha. Czy spisałeś tą umowę i umieściłem tam swój podpis? :P
Nie, więc umowa formalnie nie istniała. A odpicowywanie jakiejkolwiek Amigi 16 bit jest teraz dla mnie (już) bezsensem. Ot, tyle na ten temat. W końcu dotarło to do mnie. :)

Arti, ty się chyba przeistaczasz w GreyWolf'a (taki mały żarcik).
Ciekawe co się by stało jak bym kupił tą A4000, a wszystkim opadły by szczeny.



Ostatnia modyfikacja: 06.02.08 16:09
[#27] Re: Efika, Pegasos - dlaczego tak drogo?

@DanielJ., post #26

bezsensem
jest kupowanie Amigi :P :).
Ja teraz np Amiguję na procku 040(jak jest potrzeba to na 060)z jit 8mb, 520mb fast ramu i 128mb ramu graficznego ;).
1200 mam tylko po to żeby mieć w czym podłubać :), a przy dłubaniu w a4000 można się spocić :).


P.S. A miało być tak pięknie... Widzę że muszę kupić a600 i sam ze sobą konkurować :)

[#28] Re: Efika, Pegasos - dlaczego tak drogo?

@arti4-92, post #27

Rozmawiamy na temat wątku, a nie insynuujemy z kim będziemy konkurować.
Artur - myślę że mogę się z tobą zgodzić, ale o tym dalej na mailu (nie korzystam z komunikatorów). Temat dla mnie skończony, dowiedziałem się czego chciałem - wszystkim dzięki za odpowiedzi.

[#29] Re: Efika, Pegasos - dlaczego tak drogo?

@DanielJ., post #28

myślę że mogę się z tobą zgodzić
nad czym tutaj myśleć, chyba masz swoje zdanie??

P.S. To dobre miejsce do rozmowy :), bez offtopu nie było by takiego życia na tej stronie :)



Ostatnia modyfikacja: 06.02.08 16:48
P.S. Czemu nie korzystasz z dobrodziejstwa jakim jest komunikator internetowy?? Zainstaluj se chociaż chatzille i gadaj na irc...

łączysz się z freenode i wpisujesz /j #ppa ;), albo wejdź po prostu przez bamkę ;) Kliknij ten link, a gdy ci się wyświetli strona to naciśnij przycisk "#ppa" :)



Ostatnia modyfikacja: 06.02.08 16:51
[#30] Re: Efika, Pegasos - dlaczego tak drogo?

@wali7, post #25

A ja nie
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem