[#1] MOS albo NiMOS
Tak sie zastanawialem ostatnio nad forma dystrybucji Mosa i OS4. I pytanie mam do wiedzacych wiecej w temacie niz ja. Czy nikt (z mogacych:)) nie rozwazal takiej opcji na jaka zdecydowal sie Hyperion, a mianowicie puscic unstable wersion, inaczej mowiac niedorobe wsrod ludzi, oczywiscie za odpowiednia oplata, a potem latac to kolejnymi updatami. Wyeliminowalo by to czekanie, skoki cisnienia po prezentacjach kolejnych wersji (1.5,2.0), tudziez tekstach "a na mojej efice smiga fajnie":). W przypadku przekroczenia kolejnego pelnego numerka mozna by placic ponownie, jak za nowa wersje systemu - patrz 3.9 > 4.0. Mysle ze ludzie byli by szczesliwi, bo i tak to cale amigowanie to jedna wielka partyzantka jest - przynajmniej wszyscy mieli by biezaca wersje systemu, a "pisarze" (most) tez nie ucierpieli by na tym. Przepraszam za chaos i wnosze prosbe, o przeprowadzenie ankiety w tej sprawie:).



Ostatnia modyfikacja: 29.02.08 09:48
[#2] Re: MOS albo NiMOS

@Fazior, post #1

Gdyby nawet przeprowadzono taką ankietę i gdyby przygniatającą przewagę mieli w niej zwolennicy wypuszczenia niedorobionej bety i łatania jej potem, to jaki ma to wpływ na MOSTeam? Moim zdaniem żaden.



Ostatnia modyfikacja: 29.02.08 09:53
[#3] Re: MOS albo NiMOS

@Grzegorz Kraszewski, post #2

Jejku, a moze most to nie beton i ktos ew. uznal by, ze taka opcja ma rece i nogi.

[#4] Re: MOS albo NiMOS

@Fazior, post #1

Oczywiście że masz racje. Problem w tym, że MOS Team ma dokładnie odmienne zdanie, o ile jakiekolwiek ma. Pisząc MOS Team nie mam na myśli poszczególnych jego członków (którzy zapewne mają jakieś poglądy na wspomnianą sprawę), tylko tzw. część decyzyjną (o ile taka część istnieje, bo śledząc ostatnie działania MOS Teamu, można odnieść wrażenie, że składa się on wyłącznie z części programistycznej, bardzo dobrej zresztą).
[#5] Re: MOS albo NiMOS

@Fazior, post #3

a moze most to nie beton

Taaa... a ziemia to płaski krążek na skorupie żółwia podtrzymywany przez słonie....

[#6] Re: MOS albo NiMOS

@Fazior, post #3

Jejku, a moze most to nie beton

Nie mów że taki naiwny jesteś i w to wierzysz! :D

[#7] Re: MOS albo NiMOS

@wali7, post #4

Ale wszyscy wiedza ze jest problem i jakies dziwne dzialania, tyle ze czekanie na nastepne zmiany numerkow, tudziez prezentacje nowych mosowych fetyszy zupelnie nic nie zmieniaja w temacie. Jako "spolecznosc", uzytkownicy mamy chyba prawo miec wlasna opinie, moze ktos kiedys sie do niej ustosunkuje.
Kto sie sklada ze mna na banner na ppa o tresci "Pozwolcie mi zaplacic za mosa 2.0!"?

[#8] Re: MOS albo NiMOS

@Fazior, post #7

Kolejne zmiany numerków nie są w planach ;)
[#9] Re: MOS albo NiMOS

@Fazior, post #7

To już zahacza o groteskę. Jeszcze trochę i jakiś nowy kult religijny się narodzi. ;)
Trzeba przyznać MOSt jedno - stworzyli wokół swojego niedoszłego produktu coś w rodzaju pożądanej przez mosowców legendy. Ciekawe jak wielkie rozczarowanie będzie, jak ją w końcu ludziom łaskawie (wy)dadzą? ;)

[#10] Re: MOS albo NiMOS

@MinisterQ, post #9

"Ciekawe jak wielkie rozczarowanie będzie, jak ją w końcu ludziom łaskawie (wy)dadzą? "

no wlasnie, co jakis czas czytam czego to nie bedzie i sie lapie za glowe:) trzeba bedzie zorganizowac spora ilosc znieczulacza jak nadejdzie ten dzien:)

[#11] Re: MOS albo NiMOS

@Jacek Piszczek, post #8

To znaczy że na 2.0 skończy się epoka Pegaza i MOS-a? Trzeba myśleć o sprzedaży niestety.
[#12] Re: MOS albo NiMOS

@Jacek Piszczek, post #8

Tamta zmiana byla pewnie spowodowana tym, że grx straszyl, ze jak morphos 1.5 sie ukaze, to nago po legnicy bedzie biegac :P

[#13] Re: MOS albo NiMOS

@Fazior, post #7

"Pozwolcie mi zaplacic za mosa 2.0!"

W kilku językach i nie tylko na PPA - jeszcze chociaż na MorphOS-News.de


Jak by co, to możesz liczyć na moje 50zł. :D
[#14] Re: MOS albo NiMOS

@MinisterQ, post #9

Oj tam kult od razu:).

[#15] Re: MOS albo NiMOS

@Arbuz, post #11

nie sa planowane zmiany numeru przed wydaniem. nie ma to jak nadinterpretacja

[#16] Re: MOS albo NiMOS

@MinisterQ, post #9

pewnie tak wielkie jak po wypuszczeniu KDE 4.0 -> najwieksze rozczarowanie tego roku ...pomimo ze rok dopiero sie zaczal.
[#17] Re: MOS albo NiMOS

@APC74, post #13

Luz, moze ktos w koncu zauwazyl by grupke posiadaczy/uzytkownikow pega. Co prawda na 1.4.5 dziala calkiem fajnie, ale.. no wlasnie ale sytuacja objazdowym cyrkiem, filmikami jest raczej frustrujaca ( bo ile to moze trwac? juz nie pamietam od kiedy wychodzi mos 1.5, a potem 2.0)- ja z dzika rozkosza chocby i testowo bym sobie podziobal w mosie 2.0 i tak pewnie ma wiekszosc pegazowiec.

[#18] Re: MOS albo NiMOS

@APC74, post #13

:)
1 let me pay for mos2.0!
2 Geben Sie mir moglichkeit fur MOS 2.0 bezahlen! (14 lat temu podstawowke skonczylem - niech ktos sprawdzi jesli laska;).

[#19] Re: MOS albo NiMOS

@Fazior, post #18

Geben Sie mir die Möglichkeit for MOS 2.0 zu zahlen!

Korekta od kumpla austriaka. ;)

[#20] Re: MOS albo NiMOS

@MinisterQ, post #19

For ? az tak duzo chyba nie zapomnialem;)

[#21] Re: MOS albo NiMOS

@Fazior, post #20

No tak mi napisał ;) Potem mi napisał "Lass mich für MOS 2.0 zahlen!". Jak dla mnie to i tak rodzaj rot13.

[#22] Re: MOS albo NiMOS

@MinisterQ, post #21

A to mi sie podoba, ostrzej brzmi:).

[#23] Re: MOS albo NiMOS

@Fazior, post #22

Wstępny projekt bannera:

http://dfm-awangarda.pl/TEMP/MOS2.gif
[#24] Re: MOS albo NiMOS

@APC74, post #23

Zapłacić możecie - podać nr konta?

[#25] Re: MOS albo NiMOS

@Kaczus, post #24

A poprosze, tylko czy tak jak to w standardzie bywa dostane chociazby linka do iso :)?

[#26] Re: MOS albo NiMOS

@APC74, post #23

"Dla reklamodawców proponujemy wyświetlanie bannera w rotatorze w nagłówku witryny. Cena wyświetlania bannera w rotatorze przez 30 dób wynosi 79zł (cena brutto)." No to jedziem:), jakbys mogl dodac 3 jezyki na raz w jednym banerku, moze jakis obcojezyczny sie przypaleta. A taniej bedzie niz kupowac 3 rozna banery:D.



Ostatnia modyfikacja: 29.02.08 11:29
[#27] Re: MOS albo NiMOS

@Fazior, post #25

O tym nie bylo mowy, tylko o mozliwosci zaplaty za mosa 2.0 :P za niego mozesz zaplacic, ale nie licz, ze mosa 2.0 dostaniesz :P

[#28] Re: MOS albo NiMOS

@Kaczus, post #27

Srednio sensowny deal musisz przyznac:). To moze zmiana haselka na pozwolcie mi kupic mosa 2.0!



Ostatnia modyfikacja: 29.02.08 11:33
[#29] Re: MOS albo NiMOS

@Fazior, post #25

Możesz dostać tyle linków do ISO ile tylko chcesz ;)

[#30] Re: MOS albo NiMOS

@MinisterQ, post #29

To chyba oczywista oczywistosc ze skoro chce becalowac za mosa 2.0 to chcialbym dostac linka do iso z mosem 2.0;)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem