Wątek zamknięty
[#1] MDW vs AmigaOS4
Zamieszczam tutaj ciąg dalszy dyskusji z gadacza.
Jak pisałem na gadaczu nikt z Amigowców (z tego co wiem) do MDW nie ma pretensji o to na jaki system pisze oprogramowanie tylko o to jak się później zachowuje w stosunku do Amigowców. MDW na wiele pytań, próśb użytkowników AmigaOS4 o wsparcie oprogramowania na ich system zawsze wielce odpowiadał, że AmigaOS4 jest systemem za prymitywnym, zacofanym, ubogim (pomimo, że inni programiści jakoś potrafią na ten system pisać oprogramowanie). Innym razem zasłaniał się tym, że nie posiada AmigaOS4 i dlatego nie może pisać oprogramowania na ten system. Później jak zaoferowałem się, że mogę dla niego kupić AmigaOS4 dla Pegasosa2 to udawał, że nie widział mojego komentarza nie odpisując wogóle na niego. Innym razem pisał, że nie ma czasu na pisanie oprogramowania dla AmigaOS4 a na głupie, prowokujące komentarze to zawsze miał czas.
Później jak któryś z Amigowiców poświecił swój cenny czas i napisał taki np. QT dla AmigaOS4 to przychodzi wtedy taki MDW i zaczyna wyśmiewać AmigaOS4 tym, że na ten system wychodzą tylko jakieś porty, nic natywnego i jeszcze ma tupet śmiać się i pisać, że będzie jeszcze gorzej w tym temacie pomimo, że mógłby po częsci to zmienić.

Więc ja się pytam dlaczego pod newsami dotyczącymi oprogramowania dla AmigaOS4 pisze taka osoba?
Jeżeli tylko po to, żeby się pośmiać tylko z Amigowców to niech lepiej skasuje tam swoje konto.
Przy okazji zaoszczędzi swój cenny czas a zarazem nerwów nie jednemu Amigowcowi między innymi mnie.
To tyle w tym temacie z mojej strony. Teraz Recedent rozumiesz mój punkt widzenia?

[#2] Re: MDW vs AmigaOS4

@Leon, post #1

Każdy ma swoją wizję Amigi. Dla mnie też wizja QT nie jest niczym ciekawym. Też niczym wartym uwagi. A używam QT jako programista od przynajmniej 6 lat. Portowanie kolejnych toolkitów, bibliotek na system nie wniesie niczego ciekawego. Nie lepiej skupić sie na natywnych rozwiązaniach ?
Kolejną kwestią jest też to że nikt calego qt nie przeportuje :) a to ze ktos skompilowal kalkulator nie jest niczym nadzwyczajnym.



Ostatnia modyfikacja: 20.12.2010 19:47:07
[#3] Re: MDW vs AmigaOS4

@Leon, post #1

Ja sie rzadko wypowiadam, ale jakos tak kliknalem na ten watek, bo mnie zaciekawil temat. :)

Ze swojego wieloletniego doswiadczenia chcialbym tylko napisac, ze nie wierze w to, ze MDW chcial komus zrobic na zlosc, a ze sie wysmiewal to juz w ogole. Ja go zawsze uwazalem za mega sympatycznego czlowieka choc widzielismy sie chyba tylko raz wiele lat temu w Lodzi przy okazji jakiegos spotkania.

Lubie czytac jego komentarze zazwyczaj jak siedze w aucie przed marketem w oczekiwaniu na swoja narzeczona. Pisze duzo, ja mam duzo czasu, wiec przynajmniej sie nie nudze. :P

Aha, czytam na iPhonie.
[#4] Re: MDW vs AmigaOS4

@Leon, post #1

odpowiadał, że AmigaOS4 jest systemem za prymitywnym, zacofanym, ubogim (pomimo, że inni programiści jakoś potrafią na ten system pisać oprogramowanie).

Są programiści, którzy potrafią pisać oprogramowanie na MS-DOS. Czy to czegoś dowodzi?

[#5] Re: MDW vs AmigaOS4

@Leon, post #1

Jeżeli tylko po to, żeby się pośmiać tylko z Amigowców to niech lepiej skasuje tam swoje konto.

A tu się całkowicie zgodzę. Szkoda tracić czasu na pisanie na eXecu czegokolwiek i wdawanie się w bezowocne dyskusje z impertynentami pokroju Konrada Bielskiego. Także MDW, jak to czytasz, daj sobie w ogóle spokój z tym systemem i jego kuriozalnym środowiskiem użytkowników (szczególnie polskim środowiskiem). Szkoda czasu. Lepiej pisz na MorphOS-a, zostaniesz przynajmniej doceniony a nie zmieszany z błotem.

[#6] Re: MDW vs AmigaOS4

@Leon, post #1

Przepraszam bardzo ale co Tobie się w głowę stało kolego!? MDW jest człowiekiem wolnym i może robić, pisać i mówić co mu się podoba. Co to za jakaś mentalna próba ubezwłasnowolnienia!? Po za tym... znam osobę MDW od dawna i coś mi się wydaje, że zdążył 10 razy zjeść zęby na AmigaOS i stwierdził, że na dzisiejsze czasy to za mało ot pisze na platform, która mu przynosi frajdę a i pewnie zarobek. Może jest zbyt kulturalny, żeby powiedzieć wprost: "odwal się!" ?

MDW: przepraszam, że pisze o Tobie w 3ciej osobie :)

ps. A tak po za tym... świat Amigowy przynajmniej w PL jest dość hermetyczny... po jaką cholerę takie wojenki jakieś !? Po za tym... nie wiem jak Ty ale ja mam 30-tkę na karku i teksty w stylu: "bo on powiedział, że mój system jest do dupy" są... żenujące?



Ostatnia modyfikacja: 20.12.2010 20:03:37
[#7] Re: MDW vs AmigaOS4

@Leon, post #1

MDW na wiele pytań, próśb użytkowników AmigaOS4 o wsparcie oprogramowania na ich system zawsze wielce odpowiadał, że AmigaOS4 jest systemem za prymitywnym, zacofanym, ubogim.


Ciekaw jestem zarówno tych "wielu pytań i próśb", jak i bezceremonialnych odpowiedzi MDW. Jakieś cytaty może? Linki?

pisał, że nie ma czasu na pisanie oprogramowania dla AmigaOS4 a na głupie, prowokujące komentarze to zawsze miał czas.


Nie jestem programistą, ale zdaje się, że dostrzegam róznicę między napisaniem kilku linijek tekstu a kilku tysięcy linijek kodu.
Proszę również o kilka przykładów tych "głupich i prowokujących" komentarzy napisanych przez MDW.

Później jak któryś z Amigowiców poświecił swój cenny czas i napisał taki np. QT dla AmigaOS4 to przychodzi wtedy taki MDW i zaczyna wyśmiewać AmigaOS4 tym, że na ten system wychodzą tylko jakieś porty, nic natywnego i jeszcze ma tupet śmiać się i pisać, że będzie jeszcze gorzej w tym temacie pomimo, że mógłby po częsci to zmienić.


W komentarzu, do którego się odnosisz nie widzę żadnego wyśmiewania Amiga OS 4.x. Pozwól, że go przytoczę w całości:

"Qt? No no... sympatycznie. :) Przyznam się, że jako programista bardzo lubię takie multiplatformowe rozwiązania (SDL, OpenGL, OpenAL, C/C++). Jednak jako użytkownik znacznie bardziej wolę soft pisany naprawdę pod system bez jakichkolwiek multitplatformowych rozwiązań, czy warstw pośrednich. No ale zdaję sobie sprawę z tego, że o czysto amigowy soft będzie coraz trudniej. Jeszcze trochę i na AmigaOS4 soft będą mogły pisać osoby, które zupełnie nie mają pojęcia o AmigaOS. Właściwie już prawie tak jest. Jak dojdzie QT to całkiem tak będzie. :) Nie sądzę żeby to zaowocowało wysypem świetnego softu ale zawsze to coś..."

Niech mnie ktoś oświeci, jeśli się mylę, ale z tego co pamiętam, to chociaż MDW cieszy się, że mamy do dyspozycji tak doskonałe programy jak np. Blender, czy MPlayer, to jednak boleje nad tym, że nie są to programy czysto amigowe, tylko (mniej lub bardziej udane) porty z innych systemów.
Przypominam, że MDW rzeczywiście lubi międzyplatformowe rozwiązania (jego najnowsza produkcja, Fortis, korzysta właśnie z SDL, OpenGL i OpenAL). Gdzie więc zakłamanie i prowokacja w wyżej wymienionej wypowiedzi?

jeszcze ma tupet śmiać się i pisać, że będzie jeszcze gorzej w tym temacie


A będzie lepiej w tym temacie? To śmianie się, czy stwierdzanie faktów? Kto chwali się pracami nad FireFoxem i OpenOffice for Kids? To są natywne, amigowe aplikacje, czy porty, do jasnej anielki?!

Teraz Recedent rozumiesz mój punkt widzenia?


Leon, nadal nie rozumiem czemu próbujesz dostrzegać "wrogów" tam, gdzie ich nie ma. Jestem pewien, że MDW nie komentuje na eXecu po to, żeby się z kogokolwiek naśmiewać, czy grać komuś na nerwach. Niestety, nie zawsze udaje się nie urazić jakiegoś przewrażliwionego użytkownika swoją wypowiedzią.

[#8] Re: MDW vs AmigaOS4

@Leon, post #1

Jak pisałem na gadaczu nikt z Amigowców (z tego co wiem) do MDW nie ma pretensji o to na jaki system pisze oprogramowanie tylko o to jak się później zachowuje w stosunku do Amigowców.

ja jako typowa Amigowca pragnę potwierdzić, że nie mam pretensji do MDW o to, że pisze programy dla systemu MorphOS. Dodatkowo, w stosunku do mnie, a przecież jestem amigowcem od 91' roku więc naprawdę szmat czasu zachowanie MDW było zawsze kulturalne i miłe.

[#9] Re: MDW vs AmigaOS4

@rzookol, post #8

Ciekawe co na to wiewiórki.

[#10] Re: MDW vs AmigaOS4

@Leon, post #1

Więc ja się pytam dlaczego pod newsami dotyczącymi oprogramowania dla AmigaOS4 pisze taka osoba?
Jeżeli tylko po to, żeby się pośmiać tylko z Amigowców to niech lepiej skasuje tam swoje konto.


Zdradź mi proszę jak to zrobić. Jakaś opcja, podanie do redakcji? Mi się niestety taka sztuka nie udała.
[#11] Re: MDW vs AmigaOS4

@Korni, post #9

pewnie nie mogą siedzieć

[#12] Re: MDW vs AmigaOS4

@Leon, post #1

Opanuj sztukę czytania cudzych postów ze zrozumieniem, bo jeszcze Cię zawał z tych nerw dopadnie. Ładnie znaczenie posta wyjaśnił Ci powyżej recedent.
No i może nie bierz na serio zapisu z regulaminu czerwonego portalu: "Bądź ostrożny. Sytuacja w polskim środowisku użytkowników i byłych użytkowników Amigi jest napięta." , bo to zwyczajnie nieprawda. No chyba, że za niezbędny składnik życia uważasz konieczność posiadania wyimaginowanego wroga, który stale czyha i chce Ci ziaziu zrobić.

Później jak zaoferowałem się, że mogę dla niego kupić AmigaOS4 dla Pegasosa2 to udawał, że nie widział mojego komentarza...


Ręce opadają, czy jak podaruję Ci najfajniejszą na świecie łopatę, to czy będziesz dla mnie lub dla moich znajomych za darmo kopał rowy?
Zastanów się, taką Ci fajniutką, ergonomiczną łopatę mogę kupić, że Fiskars przy niej to normalnie demobil...
Układ chyba uczciwy, co? W końcu kopanie rowów jest prostsze niźli programowanie...

A wogóle to MDW jest trochę faktycznie bezczelny, no bo jak można się nie zachwycić takim zajebistym portem kalkulatora?! Nie ma co, tupecik że fiu fiu...

Jak nie rozumiesz powyższych dwóch zdań to Ci wyjaśnię: mógł facet w krytykowanym przez Ciebie komentarzu, dosłownie kopnąć w jaja, a jednak tego nie zrobił.

[#13] Re: MDW vs AmigaOS4

@Leon, post #1

Leon sympatyczny z Ciebie facet, ale nie bardzo rozumiem co mnie i innych może obchodzić to, że ktoś chce lub nie pisać na ten czy inny system. Z pisania na amisystemy się nie wyżyje, a czas poświęcony na stworzenie programu na system, na ktorym program/gra się sprzeda i na taki, na którym sprzeda się kiepsko lub wcale jest taki sam, a czas to pieniądz. Cieszmy się, że ktokolwiek robi cokolwiek czy to na AOS 4.x, czy MORPHOS, ale nie wymagajmy od ludzi, żeby w imię hobby poświęcali szansę na zarobek. Ty wiesz co jest warty AOS 4.x, ja nie, bo go nie mam i nie jestem programistą. Możesz napisać, że MORPHOS to syf, ale mnie to nie ruszy, bo go używam i mnie on pasuje. Cieszmy się życiem, bo mamy tylko jedne, no i świętami, które się zbliżają.

Nie dajmy się zwariować!!! Panowie żeby hobby nas dzieliło, no bez jaj. Wesołych, zdrowych świąt.



Ostatnia modyfikacja: 20.12.2010 21:29:31
[#14] Re: MDW vs AmigaOS4

@rzookol, post #8

Ty jesteś Amigowcem, czy MorphOSowcem? Zdecyduj się wreszcie.
[#15] Re: MDW vs AmigaOS4

@Leon, post #1

Ja kiedykolwiek napisałem coś złego na AmigaOS4? Wręcz przeciwnie! Jest kupa moich komentarzy w których bardzo dobrze wyrażam się o wielu rozwiązaniach. Nigdy złego słowa o Friedenach nie napisałem, zawsze miałem do tego duetu wielki szacunek. Przy każdym newsie o Blenderze, OpenOffice, FireFox dla AmigaOS4 wyrażałem się wręcz euforycznie pozytywnie. Jedyne "gnojenie" AmigaOS4 na jakie sobie pozwoliłem odnosiło sie Workbencha, który uważam za maksymalnie przestarzały i zupełnie nieprzystająy do AmigaOS4 element. To coś jest według mnie powodem do wstydu w przeciwieństwie do wielu innych elementów, które mogą być powodem do dumy. Ale tak samo mogę "wyśmiewać" MorphOS za np. obsługę drukarek (na siłę doklejony dawno nieaktualny TurboPrint). Tylko, że z Workbencha korzysta się cały czas, a z drukarek przestałem korzystać lata temu. Oczywiste więc co bardziej mnie boli.

A co do wsparcia AmigaOS4. Ja nie mam na to czasu. Wybrałem sobie inne rozwiązanie, takie które bardziej odpowiadało mojej wizji Amigi przyszłości i się w to bawię. Brak AmigaOS4 to tylko jeden powód dla którego swoich śmieci (niewartych zresztą przenoszenia na cokolwiek) nie przenoszę na AmigaOS4. Ja nie mam na to po prostu czasu. Nawet nie bardzo mam czas żeby przygotować źródła dla kogoś kto to za mnie zrobi. Zresztą nie ma co płakać, bo ja przecież nie zrobiłem absolutnie nic co warte byłoby 5 minut uwagi. Jedna mizerna gierka, która okazała się klapą stulecia. :) Nie znam API AmigaOS4, a to co bym tam zrobił to byłaby tysięczna gierka korzystająca z SDL/OpenGL od których AmigaOS4 wręcz się ugina. :)

A mój komentarz na eXecu był raczej pozytywny. Jako zwolennik rozwiązań multiplatformowych uważam Qt za coś naprawdę całkiem fajnego. Nigdy tego nie używałem ale od jakiegoś czasu przymierzam się do liźnięcia tego. Przydałoby mi się do pisania programików narzędziowych. No i gdyby Qt było dla MorphOS-a to na pewno byłbym znacznie bardziej zmotywowany. Dla AmigaOS4 Qt powstaje i wyraziłem się o tym raczej pozytywnie. Nie widzę powodu żeby odbierać ten komentarz negatywnie.

Jako pseudo-programista lubię rozwiązania multiplatformowe. Jednak jako użytkownik na pewno wole rozwiązania czysto natywne/systemowe. Nie chciałbym żeby mój ami-system był oparty głownie na rozwiązaniach multiplatformowych. No ale sam chętnie przyłożę rękę do powstawania takiego softu. Wiem, to chore i sam sobie zaprzeczam. No ale tak jest i już. :)



Ostatnia modyfikacja: 20.12.2010 22:18:29
[#16] Re: MDW vs AmigaOS4

@XaVeR, post #14

"Ależ John, nie możesz być jednocześnie katolikiem i chrześcijaninem"

[#17] Re: MDW vs AmigaOS4

@XaVeR, post #14

zawsze byłem amigowcem i się to nie zmieniło, nie wiem dlaczego chcesz żebym się na coś decydował

[#18] Re: MDW vs AmigaOS4

@MDW, post #15

Bez przesady.. Fortis zabrał mi kiedyś trochę czasu.. - a gracz ze mnie żaden.. no i na dodatek nie pamiętam kiedy wcześniej tyle czasu spędziłem przy jakiejś gierce...

[#19] Re: MDW vs AmigaOS4

@Leon, post #1

Czuję się zniechęcony i idę zrobić siku.

Jeśli checie prowadzić dalej jakieś wojenki Amigowcy vs. Amigowcy to zapraszam na priv, tam sobie piszcie. Zupełnie nie rozumiem czemu zaśmiecacie forum.



Ostatnia modyfikacja: 21.12.2010 00:24:46
[#20] Re: MDW vs AmigaOS4

@strim, post #19

To moja wina, bo niepotrzebnie czasem ulegam pokusie zerkania na eXec i potem kolejnej pokusie skomentowania czegoś. Będę próbował się powstrzymywać od komentowania nawet pozytywnie i będzie ok.

[#21] Re: MDW vs AmigaOS4

@Leon, post #1

Sand:
"Każdy ma swoją wizję Amigi. Dla mnie też wizja QT nie jest niczym ciekawym. Też niczym wartym uwagi."
Ja nikomu nie bronię niech każdy ma swoją wizję czego kolwiek tylko niech szanuje innych między innymi nie prowokując czy obrażając i to nie piszę o samym MDW ale też o innych osobach dzięki którym założyłem ten właśnie temat. Odnośnie samego QT też nie oczekuję, że dzięki niemu powstaną jakieś fajne programy (choć mogę się oczywiście mylić). Bardziej pożyteczniejszy dla mnie byłby chociażby JIT dla UAE no ale od przybytku softu głowa nie boli. - Na pewno nie użytkowników systemu na który soft wychodzi. :)

Hypnotic:
"Przepraszam bardzo ale co Tobie się w głowę stało kolego!? MDW jest człowiekiem wolnym i może robić, pisać i mówić co mu się podoba."
Widzisz chwalisz się, że masz 30lat a nie potrafisz ze zrozumieniem przeczytać nawet pierwszego zdania.
Tutaj nie chodzi o to, że ktoś go zmusza na siłę do pisania programów tylko o to w jaki sposób wypowiada się na temat systemu/oprogramowania którego nie używa.

Recedent:
"Jakieś cytaty może? Linki?"
Czytasz oba partale dzień w dzień i niczego nie zauważyłeś? Postaram się poszukać ręczne jak będę miał na to czas i chęci.

"Nie jestem programistą, ale zdaje się, że dostrzegam róznicę między napisaniem kilku linijek tekstu a kilku tysięcy linijek kodu."
Już nie chodzi o samo pisanie ale np. o portowanie. Ponoć portowanie programów jak słyszałem z jednego systemu na drugi można w kilka(naście) minut zrobić. Oczywiście MDW nic nie pisał w temacie ile trzeba poświęcić czasu na portowaniu programów tak jak ja nie zmuszałem go do pisania/portowania ich (co wielu zrozumiało inaczej).

"Proszę również o kilka przykładów".... Recedent czytaj uważnie bo co dziennie masz tego przykłady jak są traktowani użytkownicy AmigaOS4 - nie udawaj chociaż Ty ślepego.

"Gdzie więc zakłamanie i prowokacja w wyżej wymienionej wypowiedzi?" Widzisz, żeby znać odpowiedź na to pytanie musiałbyś przeczytać wcześniejsze jego komentarze to może wtedy dostrzegłbyś to o czym ja napisałem w moim poście.

"To śmianie się, czy stwierdzanie faktów? Kto chwali się pracami nad FireFoxem i OpenOffice for Kids? To są natywne, amigowe aplikacje, czy porty, do jasnej anielki?!"
Dlaczego mnie się pytasz o to jak każdy zna odpowiedź na to pytanie? Jeszcze raz powtórze tu nie chodzi o to że ktoś pisze/portuje soft tylko o to, że MDW raz pisze, że lubi ten system chetnie by coś na niego napisał a w innym temacie widać tylko wymówki, krytykowanie i śmiech. Tak odebralem wiele jego komentarzy nie tylko na execu. Wiesz gdyby na początku napisał jak inni, że ten system go wogóle nie interesuje i będzie wspierać środowisko MorphOS to na pewno nie miałbym do niego pretensji - no może poza niektórymi jego komentarzami czy to na PPA czy eXec w temacie AmigaOS. Niech się zdecyduje chłop co w końcu chce.

"Niestety, nie zawsze udaje się nie urazić jakiegoś przewrażliwionego użytkownika swoją wypowiedzią."
Ja jestem przewrażliwiony a wiesz dlaczego? Ze względu na tą znieczulicę w środowisku. Najpierw ktoś pisze niestosowny komentarz a później jak dostaje adekwatną odpowiedź to wielce potem na gadaczu przyrównuje cały eXec do piaskownicy. Najlepsze, że zanim inni robią tak samo nie widząc (udając, że nie widząc) co się dzieje na swoim podwóku szczególnie w wiadościach o AmigaOS4.

Przemysław:
"Opanuj sztukę czytania cudzych postów ze zrozumieniem, bo jeszcze Cię zawał z tych nerw dopadnie."
"Ręce opadają, czy jak podaruję Ci najfajniejszą na świecie łopatę, to czy będziesz dla mnie lub dla moich znajomych za darmo kopał rowy?"
Widzę, że następny ma problemy z czytaniem.... Przykład z łopatą nie trafiony ponieważ to nie ja pisałem że muszę mieć łopatę, żeby coś zrobić. MDW pisał, że jakby miał AmigaOS4.1 to może by coś napisał/przeportował. Jak widzisz teraz to nie ja wymieniłem ten warunek.

"A wogóle to MDW jest trochę faktycznie bezczelny, no bo jak można się nie zachwycić takim zajebistym portem kalkulatora?!"
Widzisz jesteś już kolejną osobą która sobie robi jaja z oprogramowania dla AmigaOS4. Zamiast się śmiać z programisty powinieneś go chociaż docenić za pracę, którą włożył w tworzenie programu pomimo że najpisany program nie jest z najwyższej półki.

Ender:
"Leon sympatyczny z Ciebie facet, ale nie bardzo rozumiem co mnie i innych może obchodzić to, że ktoś chce lub nie pisać na ten czy inny system."
Ja o czymś innym Ty o czymś innym. Powtórze jeszcze raz mnie kompletnie nie interesuje jaki kto ma system/komputer, niech każdy pisze sobie soft na co tam chce tylko niech sobie z ust... nie robi czy nie obraża ludzi celowo lub nie. Większość niestety zrozumiała inaczej moją wypowiedź. Ja MDW prywatnie nie znam i mogę go ocenić jedynie po wypowiedziach na forum wiec tak go właśnie oceniłem. To jest moje prywatne zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać.

MDW:
"Ja kiedykolwiek napisałem coś złego na AmigaOS4? Wręcz przeciwnie!"
Za często AmigaOS4 krytykujesz i po nim "jedziesz" i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego jakbyś po innych systemach tak samo często "jechał".
"Jedyne "gnojenie" AmigaOS4 na jakie sobie pozwoliłem odnosiło sie Workbencha" a nie pomyślałeś, że krytykując ten system możesz obrazić jego użytkowników i to nie tylko tych posiadających najnowszą wersję AmigaOS4 ale także klasykowców. Ta uwaga nie tyczy się tylko Ciebie ale też całej reszty użyszkodników, którzy nie mają nic innego jak śmiać się z innych rozwiązań systemowych. Inna kwestia jest taka, że nie posiadasz tego systemu (najnowszej wersji) a wypowiadasz się na jej temat. Pozatym każdy użytkownik danego systemu zna wady swojego systemu i nie rozumiem dlaczego co chwilę o tym piszesz/przypominasz szczególnie w miejscu do tego nie przeznaczonym.

"A co do wsparcia AmigaOS4. Ja nie mam na to czasu...Brak AmigaOS4 to tylko jeden powód dla którego swoich śmieci"
Wiesz ja Ciebie do niczego nie zmuszam rób sobie na co masz ochotę i chęci tylko nie obrażaj ludzi czy nie rzucaj słów na wiatr.
"A mój komentarz na eXecu był raczej pozytywny."
Widzisz mój też a zobacz ile osób pod nim napisało a był tylko odpowiedzią dla Recedenta a pojawiło się parę osób co na siłę coś musiało dodać.

Ja przedstawiłem tylko moją opinię jaką "wyrobiłem" sobie po przeczytaniu Twoich komentarzy nie tylko na eXecu ale i na PPA w tematach AmigaOS4. Widzę też że pomimo pisania, że nie masz nic do AmigaOS4 to jednak uważam że nie lubisz tego systemu i jak mnie teraz przekonasz, że jest inaczej? :) Krytykujesz system którego nie posiadasz i nikt z osób posiadających taki sam system jak Ty nie wypomni Ci jak wypominają te same osoby każdemu użytkownikowi AmigaOS4 jak pisze w temacie MorphOSa - czy to nie jest fałsz i obłuda;) Przykładów mógłbym mnożyć tylko co z tego jak tylko parę osób jest w stanie ze zrozumieniem je przeczytać.


Strim:
"Czuję się zniechęcony i idę zrobić siku."
"Zupełnie nie rozumiem czemu zaśmiecacie forum."
No Twój komentarz na pewno był na temat i nie zaśmieca wcale forum.
Pozatym temat jest w dziale pręgierz, który właśnie został do tego stworzony.
Jak widzisz napisałem w tym dziale bo chciałem coś wyjaśnić i oczekiwałem że dostanę jasną odpowiedź a zamiast tego dostałem inne.

Na zakończenie dodam, że takie tematy będą wracały do czasu jak ludzie nie przestaną sobie nawzajem dogryzać trolując czy personalnie obrażając.
To tyle na dzisiaj życzę wszystkim miłej nocy.
[#22] Re: MDW vs AmigaOS4

@Leon, post #21

Krytykujesz system którego nie posiadasz i nikt z osób posiadających taki sam system jak Ty nie wypomni Ci jak wypominają te same osoby każdemu użytkownikowi AmigaOS4 jak pisze w temacie MorphOSa - czy to nie jest fałsz i obłuda

Nie jest to fałsz i obłuda, jako posiadacz systemu AmigaOS 4 mogę stwierdzić, że MDW ma całkowitą rację.

[#23] Re: MDW vs AmigaOS4

@XaVeR, post #14

Trzymaj się proszę jednej konwencji - jeśli Morphosowiec to jednocześnie AmigaOSowiec. Sam właściciel "konkurencyjnego portalu" jest z tego co wiem AmigaOSowcem, ale nie jest Amigowcem - nie ma Amigi.
[#24] Re: MDW vs AmigaOS4

@Leon, post #21

a nie pomyślałeś, że krytykując ten system możesz obrazić jego użytkowników i to nie tylko tych posiadających najnowszą wersję AmigaOS4 ale także klasykowców.

Ale ja naprawdę uważam, że Workbench jest bardzo i jednocześnie bardzo istotnym elementem AmigaOS4. Dla równowagi powiem, że Ambient przed całą tą aferą z nim związaną był od Workbencha znacznie słabszy i też wtedy marudziłem na MorphOS-a, a sam używałem zamiennika. Odkąd pierwszy raz zobaczyłem MUI to zawsze marzyłem żeby moja "Amiga" (cokolwiek nią miałoby być) miała ten GUI jako podstawowy/domyślny, a najlepiej jedyny. Ale to było głupie marzenie, bo wiedziałem, że to się absolutnie spełnić nie może. No a w przypadku MorphOS-a to się spełniło! MUI w nowej postaci podoba mi się 40 milionów razy jeszcze bardziej i nic na to nie poradzę, że Reaction dla mnie odpada w przedbiegach nawet pomimo tego, że bardzo dużo w nim zrobiono i jest znacznie lepsze niż kiedyś. Podoba mi się MUI i Ambient to o tym piszę. Nie podoba mi się Reaction i Workbench to też czasem o tym wspomnę. A czy ja kogokolwiek do czegokolwiek namawiam czy się naśmiewam, że użytkownicy AmigaOS4 używają tego czy tamtego? A niech sobie używają. :) Pisząc, że coś jest według mnie słabe wcale ich nie obrażam. Czy jak napiszę, że nigdy nie kupiłbym Renault Kangoo, że jest słaby, bo widziałem jak po 8 latach przegnił doszczętnie i zawieszenie zwyczajnie weszło do wnętrza samochodu to też będę obrażał użytkowników samochodów Renault? A jak napiszę, że Fiat Multipla podnosi mi ciśnienie to użytkownicy Fiatów powinni się obrazić? Bez sensu.

Poza tym gdyby policzyć moje negatywne i pozytywne komentarze odnośnie AmigaOS4 to na pewno pozytywów byłoby 80%. Czasem nawet mi zarzucano, że skoro wchodzę na eXec i coś tam chwalę, bo mi się podoba to dlaczego sobie tego systemu nie kupię? Nie kupię, bo mam czas tylko na zabawę w jeden alternatywny system i bez zastanowienia wybieram ten, który bardziej mi się podoba. Ale nigdy nie miałem nic przeciwko AmigaOS4. Jeżeli kiedyś wypocę jeszcze jakieś swoje śmieci warte funta kłaków to zupełnie nie mam ideologicznych oporów w przeportowaniu tego dla AmigaOS4. Jeżeli to nędzne Fortis nie pojawiło się jeszcze dla OS4 to tylko dlatego, że nie miałem czasu przygotować paczki i wyjaśnienia co i jak zrobić żeby to poszło gładko. Jest to do zrobienia, bo Quaint przetarł już szlaki tworząc port dla MacOSX. Większych problemów nie było. No i tak samo zapewne będzie z wersją dla AmigaOS4. Tylko, że bądźmy realistami - ta gra nie jest warta tego żeby tyle o niej mówić. Może dla mnie jest to kamień milowy, porażka ostatnich dwóch lat, kumulacja błędnych decyzji. Ale to tylko dla mnie. Dla użytkownika/gracza jest to kolejna mizerna mini-gierka na kwadrans. Sam tego typu gier ściągam dla MorphOS-a kupę, gram 5-20 minut i potem kasuję albo wrzucam do katalogu Games i zapominam. Jednye co wyróżnia Fortis od tych wszystkich gier pojawiających się na ami-systemach jest to, że faktycznie gra powstawała w większości pod MorphOS-em i nie jest to "bezduszny" port wykonany po napisaniu gry. Ale dla gracza ma to zerowe znaczenie i dobrze to rozumiem.

Nie mam absolutnie nic przeciwko AmigaOS4 tak samo jak i przeciwko AROSowi. Z dziką rozkoszą zrobiłbym jakąś swoją biedę i dla tych systemów. Ideologicznych przeszkód nie ma. Jednak są czasowe. To się zmieni pewnie jeszcze przed moją emeryturą, bo zamierzam się niedługo bardziej zorganizować. :)

[#25] Re: MDW vs AmigaOS4

@Leon, post #21

Bardziej pożyteczniejszy dla mnie byłby chociażby JIT dla UAE


Dla mnie też. Niestety, bounty do którego się obaj dołożyliśmy nikt jak dotychczas nie podjął.

Tutaj nie chodzi o to, że ktoś go zmusza na siłę do pisania programów tylko o to w jaki sposób wypowiada się na temat systemu/oprogramowania którego nie używa.


A w jaki sposób się wypowiada? Czy mógłbyś znaleźć te wypowiedzi o których mówisz? Bo wydaje mi się, że mylisz MDW z kimś innym. I proszę, znajdź "czas i chęci", bo rzucanie bezpodstawnymi oskarżeniami jest obrzydliwe. Przypominam - nie piszemy tu o "traktowaniu użytkowników OS4", tylko o tym, konkretnym człowieku i jego "prowokujących i obraźliwych" komentarzach.

"To śmianie się, czy stwierdzanie faktów? Kto chwali się pracami nad FireFoxem i OpenOffice for Kids? To są natywne, amigowe aplikacje, czy porty, do jasnej anielki?!"

Dlaczego mnie się pytasz o to jak każdy zna odpowiedź na to pytanie?


Pytam, bo nie wiem czemu uczepiłeś się tego zdania. MDW napisał (i podkreślał to niejednokrotnie - bardzo żałuje, że taka tendencja się zaznacza), że coraz więcej programów na AmigaOS (MorphOS zresztą też) to porty. A najgorsze, że nie jesteśmy w stanie tego zmienić - z aktywnych deweloperów obu systemów można co najwyżej zrobić jeden team tworzący takiego "AmiPhotoshopa". A czymś trzeba łatać dziury w oprogramowaniu. Można zatem albo próbować zwiększać ilość deweloperów, albo dodawać do systemu komponenty wydatnie ułatwiające tworzenie portów. Byle ktoś nie doszedł do wniosku, że najłatwiej przeportować program z Linuxa na... inną dystrybucję Linuxa.

gdyby na początku napisał jak inni, że ten system go wogóle nie interesuje


A nie interesuje? Nie można się interesować OS4 nie pisząc pod niego programów?

Ja jestem przewrażliwiony a wiesz dlaczego? Ze względu na tą znieczulicę w środowisku. Najpierw ktoś pisze niestosowny komentarz a później jak dostaje adekwatną odpowiedź to wielce potem na gadaczu przyrównuje cały eXec do piaskownicy.


Myślałem, że już sobie wyjaśniliśmy, że rzeczony komentarzy wydaje się niestosowny tylko Tobie. Odpowiedź była moim zdaniem nieadekwatna (typu: "to przez Ciebie, zdrajco"), i nikt eXeca do piaskownicy nie przyrównywał. O ile dobrze pamiętam była mowa o przedszkolu.

W środowisku nie ma znieczulicy. Są ludzie po prostu czytający posty i ludzie, którzy starają się doszukać w nich kłamstw/oszczerstw/złośliwości/obrzucania błotem/prowokacji/gnojenia/"jeżdżenia po" itp. Osobników, którzy umyślnie trollują i jątrzą jest bardzo niewielu. I MDW do nich nie należy (przynajmniej w temacie Amigi). Jeśli się mylę - udowodnij mi to - chętnie odszczekam nieprawdę. Liczę na wzajemność, jeśli okaże się, że to Ty się mylisz.



Ostatnia modyfikacja: 21.12.2010 09:20:34
[#26] Re: MDW vs AmigaOS4

@Leon, post #21

żal.pl - przestaję się udzielać w tym wątku i Wam też to radzę. Chłopak ma problem egzystencjonalny... też go miałem mając 15 lat...

[#27] Re: MDW vs AmigaOS4

@Leon, post #1

Leon, domyślam się, że jesteś wygą w temacie programowania pod amisystemy i stworzyłeś tony użytecznego softu skoro z taką lekkością mówisz innym jak to się łatwo portuje z jednego na drugi ("w 15 minut" ). Czy Ty wiesz o czym piszesz w ogóle?
A poniższe zdanie:
"...przychodzi wtedy taki MDW i zaczyna wyśmiewać AmigaOS4 tym, że na ten system wychodzą tylko jakieś porty, nic natywnego i jeszcze ma tupet śmiać się i pisać, że będzie jeszcze gorzej w tym temacie pomimo, że mógłby po częsci to zmienić."
- to zupełne kuriozum. Skąd ta wiedza, że mógłby zmienić? Stworzysz dla MDW świat równoległy, w którym doba ma 35 godzin? MDW ciężko pracuje, jednocześnie ma w domu remont, małe dziecko, żonę itd., i jeszcze w tym wszystkim znajduje mikron czasu na hobby kosztem snu. Każdy ma możliwość wyboru w czym i na co chce programować i każdy jako tako obeznany z tematem może skomentować newsa o Qt z punktu widzenia programisty.
Czytam posty MDW od ponad 10 lat na różnych portalach i wyrobiłem sobie zdanie na jego temat. Zdanie jak najbardziej pochlebne i żałuję, że nie miałem okazji poznać go osobiście, ale może gdzieś, kiedyś... Uwierz mi Leonie, że sformułowanie "tupet" w kontekście wypowiedzi MDW jest wybitnie nietrafione. Mógłbym jeszcze długo pisać, ale szkoda cennego czasu.
Podsumuję krótko - skoro Leonie chcesz wspierać środowisko amigowe to stwórz jakiś użyteczny program, który naprawdę przyda się wszystkim, to będzie postawa godna "prawdziwego amigowca". To będzie lepsze niż wypisywanie na forum jak to niektórzy "obrażają użytkowników" i cała reszta tej żałosnej krucjaty rodem z piaskownicy.
Pozdrawiam.

[#28] Re: MDW vs AmigaOS4

@madman15, post #23

To chyba nieważne - Konrad, naczelny ideolog eXec'a już dawno sam stracił orientację czym jest "Amiga" ;p

Problem polega chyba nie na tym, że w amigowym świecie jest tyle różnych systemów czy rozwiązań ale, że część użytkowników zamieniła fajne "hobby" na niezdrową "ideologię"...

...No bo jeśli sam fakt niewychwalania OS4 pod niebiosa jest uważany za "szkodzenie, jedynej, prawdziwej amidze"? ;)

[#29] Re: MDW vs AmigaOS4

@il_capitano, post #27

Remont już jakiś czas temu skończyliśmy. Odpadło duuuże zajęcie i wygodnie mieszkamy sobie w trzy razy większym lokum i co najważniejsze - własnym (to znaczy w 23% naszym, bo reszta jest banku, hehe). Powoli wracam do życia i mam nadzieję, zatruwać życie swoimi wypocinami szeroko pojętemu ami-środowisku. W ogóle moim celem w życiu jest robienie czegoś dla ami-systemów za darmo. No ale wiadomo jak to jest - zarabiać jeszcze trzeba. Niestety raczej nieudolnie mi to zarabianie wychodzi i zupełnie brak mi czasu. Ale to się zmieni, naprawdę się zmieni. Tak łatwo się mnie nie pozbędziecie. :)

[#30] Re: MDW vs AmigaOS4

@Leon, post #21

(...)potem na gadaczu przyrównuje cały eXec do piaskownicy

Jakoś wcześniej mi to umknęlo i dopiero teraz skapnąłem się, że obraźliwa była uwaga na Gadaczu, a nie komentarz na eXecu odnośnie Qt. Teraz to już bardziej rozumiem, bo wcześniej nie mogłem zrozumieć jak taki komentarz mógł być zrozumiany jako obraźliwy. Przecież nic złego nie napisałem. :) No a uwaga na Gadaczu to faktycznie mogła urazić bardziej wrażliwych. Pisałem to po przeczytaniu komentarza, że to ja jestem wszystkiemu winien. :) Tak jakbym był jakimś programistą na miarę np. Krashana, który faktycznie może coś wartościowego dla AmigaOS stworzyć. Dziubię te swoje śmieci marząc o podbiciu świata, a warte to jest tyle co nic. Faktycznie mój wybór MorphOS-a strasznie zubożył środowisko developerów AmigaOS. :) Ale mi nie przyszło do głowy obrażać się za to obwinianie mnie. Po prostu wydało mi się to śmieszne i tak jakoś rzuciłem na Gadaczu uwagę o przedszkolu. Może faktycznie zbyt ogólnie (do całego eXeca). Ale to dlatego, że nie chciałem wymieniać konkretnej osoby. Tak czy siak przepraszam. Poćwiczę trochę wstrzemięźliwość jeżeli chodzi o komentowanie newsów na eXec.pl. Chociaż i tak zapewne newsy będę śledził, bo AmigaOS4 interesuje mnie i pewnie zawsze będzie. Może nie jako użytkownika ale umiarkowanego sympatyka.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem