Wątek zamknięty
[#31] Re: PS3 - Xbox360 - jedyne PRWDZIWE Amigi XXI w. ?

@G. Kraszewski, post #29

A może lepiej warto UŻYWAĆ lepszych komputerów.
Takich , któych używanie ma sens a nie jest drogą przez mękę :)

Pewnie, mozna jeżdzić fordem T.
Tylko po co skoro najnowsze Mondeo jest tyle razy lepsze ile razy tańsze.
I powyższe dotyczy także awaryjności.

To co robi Mos Team i Hyperion to żerowanie na marce. Z Amigą to nie ma nic wspólnego , sorryy....

A Amigę to uwielbiam , bo dla mnie to najlepszy sprzęt świata. Bezpowrotnie stracony, niestety............................

I nad wyraz w złym znaczeniu używany.............................


RIP Amiga = Hail to Useful Computers without a Soul.


P.S. Żółci nie toczę, próbuję zrozumieć tok prezentowanego tu rozumowania i za cholery nie potrafię. Co nie znaczy, że nie lubię portalu.
Uwielbiam Pasjonatów, nawet gdy ich nie rozumiem.
A wątek założyłem dla dyskusji, a okazało się, że został odebrany jako atak na "dobre" imię amigi.....

Niestety tutaj nie można dyskutować, można jedynie pochlebiać sobie nawzajem, albo obrzucać błotem..............przykre

[#32] Re: PS3 - Xbox360 - jedyne PRWDZIWE Amigi XXI w. ?

@michalmarek77, post #26

Wielu ludzi wie, zna i ma pojęcie o historii Amigi. O tym co porabiają ludzie związani kiedyś z Amigą również, informujemy o tym i są też dostępne na portalu wywiady lub inne informacje i odnośniki do stron związanych z tymi czy innymi osobami. Zupełnie inną sprawą jest to, że niewielu ludzi będzie chciało wypowiadać się w tym wątku bo jesteś n-tą osobą, która wpada na amigowe forum tylko po to żeby rzucić parę haseł i bawić się w nawracanie bo tylko Ty jedyny oświecony wiesz co jest co a reszta nie ;) Takie wątki są męczące i wielu ludzi nie weźmie w tej dyskusji udziału bo szkoda na to czasu (poza tym po co skoro sprawiasz, wrażenie, że wszystko i tak wiesz lepiej ;) Dla mnie to jest spam.

[#33] Re: PS3 - Xbox360 - jedyne PRWDZIWE Amigi XXI w. ?

@vegeta, post #30

Gdzie nazwałem AMIGĘ truchłem ????
Kolego rozumienie treści czytanej się kłania....
zacytuj takie stwierdzenie......proszę :)

[#34] Re: PS3 - Xbox360 - jedyne PRWDZIWE Amigi XXI w. ?

@michalmarek77, post #31

A może lepiej warto UŻYWAĆ lepszych komputerów.

Na pewno używamy lepszych niż Twoja Amiga 500 w czasach Twej szczęśliwej młodości. Jakże to typowe, nastoletni amigowiec, potem już pecetowiec (bo gry były lepsze i Amiga przestała być modna), przekroczywszy lat trzydzieści kilka postanawia sprawdzić co pozostało z jego młodości. I nagle sie okazuje, że byli ludzie którzy nie poszli za owczym pędem i zostali przy Amigach. Co więcej, rozwijali oprogramowanie, przenosili system na mocniejszy sprzęt. Okazuje się że pięćsetka pana michałamarka już wcale nie rulezi. No to pan michałmarek się obraża na obecnych amigowców i zasuwa dyrdymałki że PS3 od sępów z Sony jest bardziej amigowe niż coś, na czym działa AmigaOS (czy nawet jakiś jego klon). Sorry Winnetou. To nie jest forum napalonych nastolatków.

To co robi Mos Team i Hyperion to żerowanie na marce. Z Amigą to nie ma nic wspólnego

Jakie masz podstawy do uważania się za kogoś, kto może decydować co ma coś wspólnego z Amigą a co nie? Żadnych, jak sądzę.

próbuję zrozumieć tok prezentowanego tu rozumowania

A co tu rozumować. MorphOS i AmigaOS 4 (a nawet AROS) są po prostu naturalną ewolucją tej Amigi jaką zapamiętałeś sprzed 15 lat, w warunkach jakie stały się jej udziałem. To nie jest wina obecnych amigowców, że Amiga przestała się liczyć jako mainstream. Jeżeli taki stan Ci się nie podoba, to cóż, jest to Twój problem, nie uważasz? Oczekiwałeś że społeczność amigowa zostanie zalana formaliną i dotrwa zakonserwowana do podziwiania? Co Ci dajmy na to w MorphOS-ie nie pasuje? To że bazując na AmigaOS poszedł do przodu? Czy to, że zamiast na sprzęcie sprzed 20 lat działa na sprzęcie sprzed 5 lat? Czy to, że ten sprzęt nie nazywa się "Amiga"? Przykro mi, ale nie było komu takowego wyprodukować. Twoim zdaniem wszyscy powinni pokornie pozostać na poziomie 50 megaherców? Przemyśl sobie trochę swoje podejście...

[#35] Re: PS3 - Xbox360 - jedyne PRWDZIWE Amigi XXI w. ?

@michalmarek77, post #33

Kolego nigdy nie rozumiałeś i nie rozumiesz tego,co kryje się za fenomenem,jakim jest Amiga nie będę się rozwodził,bo nie ma to sensu PS i XBOX to całkiem inny świat,może kiedyś znowu znajdzie się Ktoś taki JAY MINER i CO,a na razie mamy swoją staruszkę,która póki my jesteśmy nie odpuszcza.

[#36] Re: PS3 - Xbox360 - jedyne PRWDZIWE Amigi XXI w. ?

@G. Kraszewski, post #34

Panie Grzegorzu...kilka faktów ....
500 to była w latach 89-90, następnie była A2000 , potem już 1200
1200 kupiłem w dniu premiery europejskiej na targach w Kolonii....maiłem ją jako jedna z pierwszych osób w kraju.........
Za 80MB dysk 2,5 " zapłaciłem wtedy ekstra 599 DM /kolosalna kwota/
Amigę tak 500 jak i 1200 miałem konkretnie rozbudowane .......nie miejsce by o tym pisać :)
To nie tylko 500 Panie Grzegorzu - była i 2000, i 3000, przelotnie 4000.........
Wcześniej A1000 /niestety nie moja/ która w dobie Spectruma i Atari XL była czymś niezwykłym.

Gry i Amiga to nierozłączna para - wszak miała być Amiga konsolą :) Prawda ?


A SS Capt. to nikt inny jak jeden z założycieli CD Projekt - swoją drogą mogliby mieć Oni wpływ na losy dystrybucji Ami oprogramowania w kraju czyż nie ? :)

Moim zdaniem Amiga to nie 50 MHz , Amiga to więcej niż jakikolwiek komputer używany w domu. Taką była kiedyś. Obecnie to byle jaki sprzęt odpalający MorphOS'a albo AmigaOS nie mający NIC wspólnego z filozofią Amigi. A systemy te są żenująco amatorskie.

Carl Sassenrath tworząc system Amigi wyprzedził epokę.
Czy MorphOS, AmigaOS są rewolucyjne ?
Przecież to zabawki.
Czy można tego używać biznesowo ? Czy systey te są w czymś lepsze od MACOS/Windows ??????????????? W czym ?



Ostatnia modyfikacja: 19.02.2011 22:56:21
[#37] Re: PS3 - Xbox360 - jedyne PRWDZIWE Amigi XXI w. ?

@michalmarek77, post #36

Ok,więc po co teraz lejesz łzy.Też żałuję tego,co się stało,ale czy my malutcy damy radę komercyjnej propagandzie?

[#38] Re: PS3 - Xbox360 - jedyne PRWDZIWE Amigi XXI w. ?

@michalmarek77, post #36

To nie tylko 500 Panie Grzegorzu

Wiem. Sam miałem A4000 dość konkretnie skonfigurowaną, ale nie będę szpanował tym ile na co wydałem.

A SS Capt. to nikt inny jak jeden z założycieli CD Projekt

Jak dla mnie samym prymasem mógłby być.

Amiga to więcej niż jakikolwiek komputer używany w domu. Taką była kiedyś.

Piękny banał, za którym wszakże nie ukrywa się żadna treść.

Czy MorphOS, AmigaOS są rewolucyjne? Przecież to zabawki.

W imieniu czytelników pragnę Panu serdecznie podziękować za uświadomienie nam tej prawdy. Od dziesięciu lat żyliśmy w nieświadomości . Oczywiście, że to zabawki, co w niczym nie umniejsza radochy jaką daje bawienie się nimi (np. w moim przypadku tworzenie nowych programów).

Czy można tego używać biznesowo? Czy systey te są w czymś lepsze od MACOS/Windows ??????????????? W czym?

Uspokoję Pana, Panie Marku. W niczym! Dokładnie w niczym. Używać biznesowo? Pewnie można, jak się ktoś bardzo uprze, ale po co? Czy coś używane hobbystycznie musi mieć zastosowania biznesowe?

Przykładowo, spotka Pan człowieka, który w garażu, pracując siedem lat, zbudował mały, dwumiejscowy samolot. Pokonał trudności formalne i zarejestrował go. Od czasu do czasu lubi sobie polatać kilka godzin nad okolicą, co sprawia mu niewątpliwą przyjemność. To wtedy Pan oczywiście wyskakuje z tekstem "Nie bądź pan śmieszny, przewieziesz pan tym swoim truchłem 300 osób przez Atlantyk? Zarabiasz pan coś na tym w ogóle? Nie? Hehehe, aleś pan frajer, takie samoloty to 40 lat temu robili.". Tak obrazowo wygląda pańskie triumfalne wkroczenie na forum PPA. I czego się Pan spodziewa, oklasków zapewne...

[#39] Re: PS3 - Xbox360 - jedyne PRWDZIWE Amigi XXI w. ?

@michalmarek77, post #36

Oczywiście że Morphos odpalony na minimaku jest w kilku rzeczach lepszy od maszyny z Win lub OS X (choćby na tym samym miniaku):
- system jest gotowy do pracy w 15 s od naciśnięcia przycisku power, nic się nie dogrywa całymi minutami po pojawieniu się blatu, można od razu działać. Jak dla mnie to olbrzymia zaleta - wpadam do domu, muszę coś sprawdzić na komputerze/w sieci i nie mam wiele czasu na czekanie na odpalenie systemu
- system jest wolny od plagi współczesnego internetu: trojanów i wirusów (wiem że to pochodna jego znikomej popularności, ale tak czy inaczej to zaleta)
- można bezproblemo uruchamiać większość softu użytkowego napisanego pod system AmigaOS 3
- do większości popularnych zastosowań minimak z MOS wystarcza:
-- surfowanie po necie, zarządzanie kontem bankowym (ja mam MBank)
-- edycja listu do cioci (można też użyć GoogleDocs: zgodne z MS Office)
-- słuchanie muzyki MP3, OGG....
-- oglądanie filmów DiVX, DVD....
-- sporo gier (o ile nie musi to być koniecznie Civilization V czy Starcraft II)
-- GaduGadu (Skype brak, nie ma co liczyć na to)
-- pisanie prostych programików pod system
-- czytanie dokumentów pdf
-- rysowanie (to że istnieje najnowszy Photoshop, nie oznacza, że na TV Paincie nie da się już nic narysować)
To co wymieniłem to 99% tego do czego używam prywatnego komputera. Pewnie są i tacy z wyższymi wymaganiami. A czy ja im bronię używać Win/MacOS X/PS3/XBOX360?
Podałem tylko plusy uzytkowe, bo np. możliwość niesamowitego wręcz przekonfigurowania MUIowego GUI w programach w Morphosie to coś dla maniakalnych estetów ;)



Ostatnia modyfikacja: 19.02.2011 23:29:41



Ostatnia modyfikacja: 19.02.2011 23:30:45
[#40] Re: PS3 - Xbox360 - jedyne PRWDZIWE Amigi XXI w. ?

@G. Kraszewski, post #38

Z tym samolotem to nietrafiony przykład :)

Gość zrobił rzecz wielką i wspaniałą :) Dla siebie :)

Nie produkuje tego pod np. marką Boeing, nie uzurpuje subie, iż jest kontynuatorem dziedzictwa Boeinga .......
Nie kupiłby tańszego /lepszego na dodatek/ samolotu.........

Zrobienie sobie w garażu czegoś dla siebie...............
Zrobienie sobie w garażu czegoś, mamienie tym innych i wmawianie, że to "coś" kontynuuje CZYJEŚ dzieło to zupełnie ocś nnego :)


Amiga to Amiga.
MorphOS to MorphOS.
AmigaOS to AmigaOS.

Zainteresujcie się Panowie filmem Viva Amiga.
Ciekawe ile w nim będzie o MorphOS/AmigaOS4.0


Swoją drogą, nadal nei rzoumiem dlaczego tak bardzo utrudniacie sobie życie MorphOS'em/AmigaOS'em
Racjonalnie nie jest to wytłumaczalne ............

[#41] Re: PS3 - Xbox360 - jedyne PRWDZIWE Amigi XXI w. ?

@G. Kraszewski, post #38

Krashan świetnie,to ująłeś radocha,to jest to,co za tym się kryje i coś,co nazywa się hobby,czyli między innymi pakowanie swoich oszczędności w naszą kochaną Amisię za które moglbyśmy kupić dwa PS3 i nowego LEDA!

[#42] Re: PS3 - Xbox360 - jedyne PRWDZIWE Amigi XXI w. ?

@wali7, post #39

Skype brak, nie ma co liczyć na to


Skype można używać przez https://imo.im/ (do tekstowych rozmów, ale jest;)

[#43] Re: PS3 - Xbox360 - jedyne PRWDZIWE Amigi XXI w. ?

@wali7, post #39

Na lapku, z któego korzytam obecnie jest Vista, czteroletnia, bez reinstalki....
ani razu nie instalowałem antivira - nie mam potrzeby....
system mi wstaje w 10 sek - po to jest hibernacja.....
Soft Amigi mam pod Winuae - pewnei lepiej działa niż pod MarphOs'em
Generalnie mam to samo tylko szybciej i prościej.

Okej, Jest Pan Developerem MorphOs'a.......
Czy dla mnie, osoby pragmatycznej, MorphOS jest w stanie czymś zauroczyć bym chciał zrezygnoać z Windy/MAcOS'a ?


Wydaje mi się, że nie....................

MorphOS i AmigaOS żywi się nostalgikami........

Niestety...................


A powienien użytkownikami z wyboru.


I tyle na dziś.




Miłej niedzieli Panowie!

Do Pogadania!


P.S. Spadam na PSN :)

[#44] Re: PS3 - Xbox360 - jedyne PRWDZIWE Amigi XXI w. ?

@michalmarek77, post #43

W tym wątku wieje nudą~.

[#45] Re: PS3 - Xbox360 - jedyne PRWDZIWE Amigi XXI w. ?

@michalmarek77, post #43

Hibernacja na PC,to wyłączenie monitora,coś długo go włącza ten laptop.

[#46] Re: PS3 - Xbox360 - jedyne PRWDZIWE Amigi XXI w. ?

@michalmarek77, post #40

Zrobienie sobie w garażu czegoś, mamienie tym innych i wmawianie, że to "coś" kontynuuje CZYJEŚ dzieło to zupełnie ocś nnego

Ależ masz problem życiowy. Ktoś Ci każe używać MorphOS-a? AmigaOS 4? Przecież możesz sobie twierdzić że Sony kontynuuje dziedzictwo Amigi swoimi konsolami (co zresztą chciałeś nam tu zasugerować). Napisz jeszcze różowym flamastrem "Amiga" na PS3. Mnie to nie przeszkadza. Ja nie żyję problemem czy MorphOS jest Amigą czy nie jest, a jeżeli jest to czy w 20% czy w 70%. Po prostu lubię MorphOS-a za to, że jest systemem amigowym, działa jak Amiga, ma takie samo API. Pisanie programów jest moim hobby, sprawia mi przyjemność. Żadne racjonalne uzasadnienie tej działalności nie jest mi potrzebne.

Możesz mi podać jakieś racjonalne wytłumaczenie, dlaczego użytkownicy MorphOS-a i AmigaOS-a tak Ci w życiu nagle zaczęli przeszkadzać? Przecież biznesowo Ci konkurencji nie zrobimy (pracujesz w CD Projekt? A może jesteś samym kapitanem S. S.? ). Baw się swoimi zabawkami, a my się będziemy bawić swoimi.



Ostatnia modyfikacja: 19.02.2011 23:41:12
[#47] Re: PS3 - Xbox360 - jedyne PRWDZIWE Amigi XXI w. ?

@michalmarek77, post #43

Akurat ja nie jestem deweloperem. Deweloperem jest np. krashan, ja coś dłubię tylko dla siebie.
Ale prawda, że Morphos tylko dla nostalgików. Nikogo, kto nie interesował się kiedyś pracą z użyciem Ami (nie grami, ja używałem Ami w czasie studiów do obliczeń, edycji tekstów. Praca magisterska też powstała na Ami - w 1998 roku) nie będę namawiał na Morphosa.
Co do tego działania softu ami pod WinUAE to różnie jest, część softu zadziała lepiej na WinUAE, ale są i takie, które skorzystają z nowych możliwości systemu Morphos, których nie ma AmigaOS3.x. Pod WinUAE można najwyżej zainstalować AmigaOS3.9, a zarówno Morphos, jak i OS4, sporo dodały do tego co oferował OS3.9....
Co do nie używania antyvira pod Win.... hmmmmm.... odważny jesteś. W dobie powszechnego dostępu do sieci to dosyć ryzykowne (chyba że masz komputer nie podłączany do internetu). Jest sporo dobrych, darmowych i nieobciążających system antywirusów - ja od lat używam na PC Avasta. Polecam.
[#48] Re: PS3 - Xbox360 - jedyne PRWDZIWE Amigi XXI w. ?

@michalmarek77, post #43

ani razu nie instalowałem antivira - nie mam potrzeby

Przy odpowiednio szybkim procesorze, trojanów i spambotów w systemie się nie zauważa .

Soft Amigi mam pod Winuae - pewnei lepiej działa niż pod MarphOs'em

Na MorphOS-a powstało kilkaset programów, których nie da się uruchomić pod WinUAE (brak emulacji PowerPC). Powstaje ich coraz więcej. Pewnie więc nie działa lepiej, co za pech.

Czy dla mnie, osoby pragmatycznej, MorphOS jest w stanie czymś zauroczyć

Nie jest, z tej prostej przyczyny, że osoba pragmatyczna nie ulega zauroczeniom.

MorphOS i AmigaOS żywi się nostalgikami. Niestety... A powienien użytkownikami z wyboru.

Dlaczego powinien?

[#49] Re: PS3 - Xbox360 - jedyne PRWDZIWE Amigi XXI w. ?

@wali7, post #47

Wali masz rację ja nie wyobrażam sobie używanie PC bez antywirusa,właśnie moje makafi zasysa updaty i skanuje,już widzę jakiegoś intruza.

[#50] Re: PS3 - Xbox360 - jedyne PRWDZIWE Amigi XXI w. ?

@G. Kraszewski, post #48

nie karmic trolla

[#51] Re: PS3 - Xbox360 - jedyne PRWDZIWE Amigi XXI w. ?

@pinior, post #24

Pewnie. gitara Zająłem ją jeszcze zanim ją spotkałem. Teraz tylko muszę wrócić do siebie po napadzie bakteryjnym i się zmobilizować, żeby znów chciało mi się wyruszyć w pełną niebezpieczeństw drogę i zająć ją lokalnie, a nie zdalnie - co może być trudne o tyle, że w tej chwili z radością przywitałbym chociaż dzień błogiego spokoju bez konieczności jej zajmowania.

P.S. Przepraszam za offtopa. :P



Ostatnia modyfikacja: 20.02.2011 02:02:53
[#52] Re: PS3 - Xbox360 - jedyne PRWDZIWE Amigi XXI w. ?

@michalmarek77, post #43

Z tym xboksiem to podzialales mi nieco na hmm 'nerwy'? A juz PRWDZIWE brzmi niemalze jak oskarzenie przeciwko calemu swiatu.

Na lapku, z któego korzytam obecnie jest Vista, czteroletnia, bez reinstalki....
ani razu nie instalowałem antivira - nie mam potrzeby....
system mi wstaje w 10 sek - po to jest hibernacja.....
Soft Amigi mam pod Winuae - pewnei lepiej działa niż pod MarphOs'em
Generalnie mam to samo tylko szybciej i prościej.


Ja siebie uwazam za niemalze szalonego uzytkownika komputerowego - skoro zdarza mi sie uzywac Linuxa na x86 bez antywirusa. Choc do operacji bankowych to zawsze jest livecd, ze sprawdzonych zrodel. A w sumie powinienem uzywac NetBSD, najlepiej na jakies dziwnej architekturze.

Vista nie miala bodajze wbudowanego antywirusa wiec dziwie sie, ze piszesz o braku potrzeby.

Zreszta Twoj wybor - ale teraz wiem dlaczego niedawne testy wykazaly, ze Polska jest dosc wysoko w rankingu spyware i innych 'ciekawych' programikow do szpiegowania/kradnieca/botnetowania innych...

Szybciej i prosciej to nie masz - a kodeki kto zainstaluje? Mint ma np. wiekszosc wbudowanych... Wspolczesnie nie ma systemu do 'wszystkiego' bo na Linuxa wciaz brakuje gier , a poza tym staje sie coraz mniej bezpieczny wraz ze wzrostem popularnosci.

Czy dla mnie, osoby pragmatycznej, MorphOS jest w stanie czymś zauroczyć bym chciał zrezygnoać z Windy/MAcOS'a ?


Wydaje mi się, że nie....................

MorphOS i AmigaOS żywi się nostalgikami........

Niestety...................


A powienien użytkownikami z wyboru.


Po pierwsze osoba ktora napisala ten post nie jest pragmatykiem.

1) WinUAE to typowa nostalgia - bo jak inaczej nazwac granie w gry sprzed x lat w ich oryginalnych lo-resowych wersjach? Dlatego stawianie sie ponad - bo ja nie jestem 'nostalgikiem' i nie 'musze' uzywac czegos poza PSN .

2) Nostalgia nie wyklucza wyboru. Pragmatycznie rzecz ujmujac nostalgia to wlasnie wybor. I to swiadomy. Czlowiek majac do wyboru np. blyszczacego, zachwalana maszynke do uruchomienia Call of Duty x wybiera maszyne, ktora ma inne ciekawe cechy i nawiazuje do czegos co znal.

Dlatego wciaz sa przepychanki miedzy AmigaOs 4 ('bo my mamy prawdziwy system z racji nazwy i kontynuacji'), MorphOs ('bo duch amigowego systemu to rozwoj wlasnych rozwiazan i ich optymalizacja pod wybrany sprzet') - ktorych zamiecie(a w zasadzie stworzy nowy rynek) na rynku casuali Commodore USA - posiadajac licencje i tworzac obudowy do pecetow razem z graficznym motywem do Linuxa pod nazwa AmigaOs 5 - oczywiscie o ile ktos wymysli maszyne zamieniajaca renderingi w gotowe produky .
[#53] Re: PS3 - Xbox360 - jedyne PRWDZIWE Amigi XXI w. ?

@michalmarek77, post #31



A może lepiej warto UŻYWAĆ lepszych komputerów.
Takich , któych używanie ma sens a nie jest drogą przez mękę

Jak rozumiem masz w domu przynajmniej jeden przyzwoity klaster obliczeniowy?

Pewnie, mozna jeżdzić fordem T.
Tylko po co skoro najnowsze Mondeo jest tyle razy lepsze ile razy tańsze.
I powyższe dotyczy także awaryjności.


Zawsze bylem ciekawy dlaczego Mondeo jest tansze od forda T skoro wedlug Ciebie nikt tego ostaniego nawet nie powinien chciec kijem dotknac...


To co robi Mos Team i Hyperion to żerowanie na marce. Z Amigą to nie ma nic wspólnego , sorryy....


Jakie zerowanie na marce? Zerowanie to zobaczysz jesli Commodore USA wypusci obudowe do x86 pod nazwa Amiga... W sumie nic nie stoi na przeszkodzie by byl to nawet waz ogrodowy, a posiadanie do komputerow pozwoli zblokowac konkurencje, jesli ten waz bedzie mial chociaz uklad elektroniczny sterujacy przeplywem wody. Te firmy nie maja zadnych praw do marki Amiga w swiecie komputerow, a wg. niektorych przepisow roznych panstw zapewne wogole do uzywania tej marki. I co ciekawsze wcale jej nie uzywaja.



RIP Amiga = Hail to Useful Computers without a Soul.

O za taka manifestacje na portalu amigowym powinienes .... Pewnych rzeczy sie nie robi, jak chocby parkowanie antonova na afrykanskiej dziczy czy samochodu w niektorych amerykanskich dzielnicach. Jak nie wierzysz to sprawdz osobiscie, lub zapytaj sie pewnego pana od karabinow

Zreszta marka Amiga jako taka nigdy chyba nie upadla, bo Commodore USA ja odkupilo, a nie wznowilo. Nie piszac juz o waznym cytacie z Szarego Wilka "Amiga to my". Wiec dopiero po naszym trupie

Niestety tutaj nie można dyskutować, można jedynie pochlebiać sobie nawzajem, albo obrzucać błotem..............przykre

Ale to Ty zaczales, zreszta przeczytaj swoje hail. Wszystkie dyskusje na temat tego co jest amiga koncza sie tasiemcami Jesli dla Ciebie amigami sa PS3 - a ostatnio moze sie stac mozliwe podlaczenie do prawdziwej amigi i poprzez uae uzyskanie np. mozliwosci w granie gry po kablu - to sobie tak uwazaj. Ale na pewno NIE SA jedynymi prawdziwymi czy PRWDZIWYMI bo tak malo kto bedzie uwazal, zreszta nawet prawa do marki nie maja...
[#54] Re: PS3 - Xbox360 - jedyne PRWDZIWE Amigi XXI w. ?

@michalmarek77, post #40

Takich bredni o malych samolotach jakie napisales dawno nie czytalem.

Wlasnie ostatnio firmy, nieco tylko wieksze od tych ktore tworza MorphOsa czy AmigaOsa tworza samoloty elektryczne, ktore bija (doslownie) konkurencje pod wzgledem ceny i jakosci/stosunku do wlozonych srodkow.

Owszem to nie silnik do jumbojeta, ale za nim ktos taki opracuje ludzie musza sie oswoic z pewna technologia.

Pewne rozwiazania w amisystemach tez sa/moga sie okazac przydatne w mainstreamie.

Idac twoim tokiem rozumowania lotnictwo ultralekkie czy samoloty typu cessna wogole nie powinny istniec. Bo po co robic cos co ma gorsze parametry, jest oparte na przestarzalym pomysle i jedyna zaleta jest to, ze lata. A tak prosze bardzo - dzieki prostszym przepisom(za czym ida mniejsze oczekiwania) i nowinkom technicznym jestesmy coraz blizej taniego general aviation lub wrecz samolotow tankujacych sie same (na panele sloneczne).

Zrobienie sobie w garażu czegoś dla siebie...............
Zrobienie sobie w garażu czegoś, mamienie tym innych i wmawianie, że to "coś" kontynuuje CZYJEŚ dzieło to zupełnie ocś nnego usmiech


Alez jak najbardziej piloci sobie wmawiaja, ze to cos kontynuuje. Roznica miedzy lataniem boeingiem a ulm-em jest ogromna, a mimo to licencja jest robiona przez mnostwo przyszlych pilotow.

Zobacz chocby kopie (lzejsze) i rozwiniecia samolotow z II WS.

Nie piszac juz o tym, ze Boeing wielka firma nie jest. Ciezko ich nazwac wielkimi skoro oni de facto produkuja tylko kadluby i skrzydla. Ich dziedzictwa nie kontynuuje nikt, bo w lotnictwie samo dopuszczenie do lotu jest droga przez meke. Zrobienie kadluba i skrzydel na podstawie planow i ich lekkie udoskonalenie nie jest tak ciezkie (vide chinskie kopie wielu samolotow).

Problemem jest to, ze po pierwsze Boeing nie wycofal sie w ogole z produkcji samolotow nawet na chwile (wiec sytuacja nie jest analogiczna), a po drugie uzyskanie papierkow na wieksze latajace maszyny to cos na co moga sobie pozwolic tylko srednie i duze firmy. Zreszta boeingi to tez czasem byly kopie czy rozwiniecia - bodajze np. ktoregos md lekko udoskonalono i wypuszczono jako boeing, po przejeciu tej mniejszej firmy.

Dlatego nie bylo przeszkod by taki rzad chinski zlecil produkcje setek kopii miga-21, ale nawet jakbys bez specjalnie wielkich problemow taka kopie zrobil w domu(zwlaszcza majac dostep do jakiegos silnika odrzutowego) to nawet na WLASNYM POLIGONIE czy dowolnie wielkim podworku nie masz prawa w Polsce nim poleciec. A samochodem np. mozna (jezdzic ) - i jest sporo podrobek ferrari, ktore wrecz pretenduja do miana tej marki, uzywajac oryginalnych znaczkow, choc maja jakosc bazowych czesci z toyoty.
[#55] Re: PS3 - Xbox360 - jedyne PRWDZIWE Amigi XXI w. ?

@naziemny_nakurwiacz, post #8

Dziękuję za uwagę

Tak nickiem to zwróciłeś uwagę całego świata. :P

Z mojego punktu widzenia amigowanie dzielimy na dwie kwestie. Sprzęt oraz system.

Uważam że prawdziwymi Amigami są tylko Amigi 68k. W związku z tym, za Amigi uważam także Natami i Minimiga. Nazwa dla mnie nie ma znaczenia w tym przypadku. Komputerów AmigaONE nie uważam za Amigi. Komputera z C= o nazwie Amiga, też nie uważałbym za Amigę.

Dla mnie Amiga, to komputer 68k, na którym natywnie pracuje AOS3 oraz odpalają się na nim natywnie dyskietki z grami/programami amigowymi.


Teraz kwestia systemów. Dzisiejsze nowo-amigowanie polega na używaniu systemów kompatybilnych z AmigaOS3. Czyli jest nim AOS4, MOS oraz AROS.

Teoretycznie tylko AOS4 dzięki nazwie jest kontynuatorem AOS3, ale praktycznie, prawda jest taka że jest nim także MOS i AROS.
I nie pomogą tu żadne nazwy, ponieważ AOS4, MOS i AROS są systemami amigowymi lub amigopochodnymi i kierowane są dla grupy użytkowników związanych z Amigą.

MOS i AROS nie są z innej bajki, linuksowej, windowsowej czy innej. Ktoś się może zapierać na siłę, ale systemy te są systemami "amigowymi".
[#56] Re: PS3 - Xbox360 - jedyne PRWDZIWE Amigi XXI w. ?

@michalmarek77, post #9

P.S. To co robi Hyperion to nawet nie śmiech na sali. Żałosne to za delikatne określenie......


Ja nie uważam że to jest śmiech na sali i że jest w tym coś żałosnego.
Dobrze zrobili AOS4.0/AOS4.1. Ich AOS4 ma prawo być kontynuatorem AOS3. Wykonali kawał dobrej roboty.

Jak wszystkim, nie podoba mi się ulinuxowianie AOS4. Jeżeli to będzie służyło tylko do odpalenia Firefoksa i czegoś do biura, to ok. Ale dalsza integracja z X11, to utrata użytkowników - amigowców. Przecież teoretycznie na tym polu i tak lepiej wypadłaby Amiga z C=, pod kontrolą Win7/Linuxa.

AOS4 jest sytemem wyjątkowym (tak samo jak MOS i AROS), ponieważ jest kontynuacją AOS3. Odejście od kontynuowania AOS3 i integracja z Linuxem, ma tylko jedno, fatalne zakończenie.
[#57] Re: PS3 - Xbox360 - jedyne PRWDZIWE Amigi XXI w. ?

@naziemny_nakurwiacz, post #11

W Amigę musiałaby zainwestować korporacja wielkości Microsoftu czy Google, a i tak byłoby to ryzykowne przedsięwzięcie

To już się nigdy nie uda.
Po tekście pisanym i paru krzyżykach w trybie tekstowym, Amiga dała nam prawdziwe multimedia. Ludzka psychika doznała szoku. Na ekranie telewizorka, na tacy zostały podane ruchome grafiki i dźwięk które użytkownik mógł eddytować w czasie rzeczywistym, tworząc jak na tamte czasy, niepojęte przestrzenie ekscytacji, ale wciąż jeszcze działała wyobraźnia.


Dzisiejsze komputery realizują i odzwierciedlają codzienne życie. Nikt nie przeżywa już szoku, gdy na komputerach po prostu realizuje się sztukę realną, czyli nagrywa pospolite seriale tv oraz muzykę.
Amiga już nigdy nie będzie pionierem.
Następny krok do szoku, to już tylko implanty do ludzkiego mózgu i jeszcze większy realizm cybernetycznego świata.

Ale ludzie chcą normalnie żyć, normalnie jeść chleb, normalnie spotykać się w pabach i normalnie podróżować po świecie.
Już nigdy nie będzie przełomu.
Dlaczego? A no dlatego, że komputery stały się zwykłym urządzeniem AGD. I niech tak zostanie. Jesteśmy ludźmi, a nie cyborgami. :)
[#58] Re: PS3 - Xbox360 - jedyne PRWDZIWE Amigi XXI w. ?

@naziemny_nakurwiacz, post #17

Tutaj panuje dziwny zwyczaj - amigowe retro jest najlepsze i nie podlega żadnej krytyce.


Ponieważ to jest portal Amigowy. Większość z Nas to ludzie retro 68k z czasów używania Amigi w latach 90-tych. A że jesteśmy otwarci na calokształt Amigi, to lubimy AOS4, MOS i AROS. Tak naprawdę nie ma podziałów. Tylko niektórzy ludzie barykadują swoje ideały i dodają w zamknięciu swoje filozofie. A wystarczy otworzyć się na cały świat. Wymienić poglądy, a nie uparcie stać przy swoich, subiektywnych.
[#59] Re: PS3 - Xbox360 - jedyne PRWDZIWE Amigi XXI w. ?

@michalmarek77, post #26

Przyszedłem tu sprawdzić ile i co dla "obecnych" amigowców znaczy marka AMIGA.

BARDZO DUŻO. Ale AmigaONE która izoluje się od środowiska nie znaczy dużo.

Wystarczy tylko "zalegalizować" MOS, AROS, Natami, Minimig i wspólpracować.

Czy to tak dużo? Korzyści z takiej legalizacji to dodatkowe 70% sukcesu dla całego naszego środowiska.
[#60] Re: PS3 - Xbox360 - jedyne PRWDZIWE Amigi XXI w. ?

@naziemny_nakurwiacz, post #17

http://www.youtube.com/watch?v=cETl8PhUy_E
http://www.youtube.com/watch?v=_e4uwzNkUVE&feature=related

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem