[#1] Wanted...
Marek Pampuch, Jacek Rzeuski, Grzegorz Kraszewski...

Odeszli (choć żyją), kto następny i dlaczego?
Pomiędzy tymi osobami lub równolegle, można wpisać dużo znakomitych ludzi z amigowego świata, którzy też odeszli.
Puenta - (tutaj dodajcie swoje przemyślenia).
[#2] Re: Wanted...

@Andrzej Drozd, post #1

..bo zupa byla za slona drunk

---
pozdrawiamy wszystkich nocnych markow wariat?
[#3] Re: Wanted...

@selur, post #2

a michałów ?

[#4] Re: Wanted...

@Andrzej Drozd, post #1

co ty bredzisz pewnie wyjechali na majowke



Ostatnia modyfikacja: 03.05.2011 07:29:17
[#5] Re: Wanted...

@Andrzej Drozd, post #1

Temat bardziej do parku Mr Hyde'a.
Na Rzeuskim i Kraszewskim to bym krzyżyka jeszcze nie stawiał. Istnieje szansa, że wrócą.

[#6] Re: Wanted...

@Andrzej Drozd, post #1

Krashan pewnie wróci ale na TEN portal. O Jacku Rzeuskim nie słyszałem ładnych parę lat.



Ostatnia modyfikacja: 03.05.2011 08:21:32
[#7] Re: Wanted...

@Andrzej Drozd, post #1

Krashan żyje i ma się dobrze :)
Koduje i będzie aktywny na : morphos.pl ;)

[#8] Re: Wanted...

@Andrzej Drozd, post #1

A może jak szczury uciekli z tonącego okrętu......
[#9] Re: Wanted...

@Andrzej Drozd, post #1

Zniknięcie tego ostatniego to tylko i wyłącznie korzyść dla tego portalu.
Przecież od wielu lat nie napisał nawet jednego rzeczowego posta a tylko i wyłącznie wszczynał flejmy pod wiadomościami/dyskusjami na temat AmigaOS wielokrotnie wykorzystując przywileje z bycia moderatorem do niszczenia oponentów.
Brak jego ujadania to od razu o 90% wojenek mniej także wszyscy powinni się cieszyć.
[#10] Re: Wanted...

@Andrzej Drozd, post #1

Marek Pampuch, Jacek Rzeuski, Grzegorz Kraszewski

Krashana bym nie stawiał na równi z dwoma pozostałymi osobami, które przestały się zajmować amigowymi platformami. Po prostu wyrejestrował się z PPA. Tak jak np. Kaczuś. Tak samo MiniQ przestał tu chyba zaglądać. Te trzy osoby (Kaczuś, Krashan, MiniQ) są teoretycznie do odzyskania. Mam nadzieję. :)

[#11] Re: Wanted...

@Shredder, post #8

A może jak szczury uciekli z tonącego okrętu......

Tylko, że ten okręt tonie od ponad 15 lat i prawdę mówiąc teraz jest dużo bardziej nad powierzchnią wody niż np. w latach 2000-2003. :) To raczej nie to. Krashan doskonale zdaje sobie sprawę z wielkości tego rynku/środowiska i nigdy się jakoś nie oszukiwał ani nie widział w tym tonącego okrętu.

[#12] Re: Wanted...

@Drako^lM, post #7

Fajnie, że powstanie MorphOS.pl, pozwoli to odetchnąć wielu osobom zmęczonym ciągłymi wojenkami, tak z jednej jak i z drugiej strony barykady. Również na Execu już nie będą mieć pretekstów do ciągłej krytyki PPA.

Marzy mi się by powstał jeszcze portal PPA Classic gdzie opisywane byłyby tylko rzeczy z klasyka. Przykładem ostatnie recenzje gier Indiana Jones oraz Indianapolis 500. PPA moim zdaniem powinno być tylko skierowane do klasyka. Całe szczęście, że Mailman jest klasykowcem, dzięki temu PPA jest taki, jaki powinien być portal o Amidze. Zawiera mnóstwo artykułów i materiałów z dziedziny klasyka.

Amiga jako nowoczesne urządzenie już nie parę razy się zdarzało. Bo co my mamy dzisiaj:
- Tablet Amiga XPedio z Amiga Inc.
- AmigaOne X1000 z A-EON
- Amiga z CommodoreUSA

Nie wliczam NatAmi, bo to jest troszkę inny pomysł.

Jak widać jest wiele dróg i pomysłów na dalszy rozwój Amigi, jednakże nie wiem czy którekolwiek z nich zda egzamin. Lepiej będzie jak Amiga pozostanie tą Amigą jaką znamy. Oczywiście chcę, żeby sprzęt przetrwał w jakiejkolwiek formie.



Ostatnia modyfikacja: 03.05.2011 10:19:14
[#13] Re: Wanted...

@Minniat, post #12

Marzy mi się by powstał jeszcze portal PPA Classic

Za niedlugo to PPA sie podzieli jak stacja muzyczna MTV i bedziemy miec: PPA Classic, PPA MOS, PPA OS4, PPA AROS, PPA Natami.....
Normalnie nie bedzie wiadomo czego sluchac. Uwazam ze podzialy sa zle.
[#14] Re: Wanted...

@Phibrizzo, post #13

Zgadzam się w 100%.
Jak pokazuje ankieta inteersują nas różne rozwiązania. I nawet jak ktoś preferuje jedno rozwiązanie to nie oznacza to że pozostałe go zupełnie nie obchodzą.
[#15] Re: Wanted...

@Phibrizzo, post #13

Zgadzam się z przedmówcą - podział nie przyniesie niczego dobrego. PPA jest miejscem, gdzie mogę poczytać zarówno o A classic, MOS, AOS4, Aros.

Moim zdaniem podział "odciągnie" ludzi, rozbije (podzieli) to, co jest, ale co ja mogę...



Ostatnia modyfikacja: 03.05.2011 12:23:13
[#16] Re: Wanted...

@Phibrizzo, post #13

Tak swoją drogą to my mamy się dzielić czy łączyć?!

Ja obstawiałbym drugą opcję.

[#17] Re: Wanted...

@LeszczAmiga, post #16

Nie trzeba sie odrazu dzielic..
WYSTARCZY dodac jeden zwykly dzial "Klasyk" pomiedzy dzial "AOS 4.x" a "Morphos" i wtedy nie ma sily zeby pojawil sie jakikolwiek balagan, kazdy "amigowiec" niezaleznie od wyznania bedzie mial swoj dzial.
[#18] Re: Wanted...

@selur, post #17

Ale jakie działy? Gdzie są jakieś "działy" o OS4 i MorphOS? Na forum? Toż przecież jest pojemny dział "Amiga" należący w całości do klasyka.

[#19] Re: Wanted...

@Andrzej Drozd, post #1

Przeciez Grzegorz Kraszewski jest jak najbardziej obecny, jedzie rowno pod kazdym newsie o Amidze. A to ze od tygodnia nie napisal zadnego komentarza to nie oznacza ze odszedl, po prostu strzelil focha po ostatniej dyskusji.

[#20] Re: Wanted...

@reactor, post #19

Krashan zlikwidował konto na PPA
[#21] Re: Wanted...

@adater, post #20

Nie martw sie, wroci, dalej promowac tu swoj system ;)

[#22] Re: Wanted...

@Phibrizzo, post #13

PPA nie zubożeje przy takim podziale, ponieważ w moim zamyśle powstałby portal tematyczny o klasyku (tak jak o MorphOSie). Uczęszczaliby na niego tylko ludzie, którzy interesują się klasykiem i dyskutowali między sobą. Na forum istniałyby działy o pisaniu programów pod klasyka, problemach z software i hardware klasykowym. Nie pisano by, że AMOS to zło itd. itp. bo jak się domyślam wiele osób by taki dział interesował.

Na PPA za to nadal uczęszczaliby wszyscy chętni, którzy interesują się wszystkimi dziedzinami amigowymi. Ale dyskutowaliby już w znacznie łagodniejszej atmosferze. Nikt nie wchodził by nikomu w drogę.

Z drugiej strony nie mam zbytnich zastrzeżeń co do obecnego poziomu dyskusji na PPA jeśli ludzie o zdecydowanie odmiennych zapatrywaniach nie wchodzą sobie w drogę. A jeśli już mają dyskutować to dyskutują rzeczowo i na temat. Portale tematyczne pomogłyby jednakże stworzyć znacznie łagodniejszą atmosferę.

A, i jeszcze jedno - mam pomysł, żeby każdy użytkownik powinien wypełniać ankietę preferencji osobiście i jego preferencja wyświetlana byłaby przy nicku lub profilu. Dzięki temu rozróżnię osoby o podobnych do mnie preferencjach!! Ile zachodu szukać osób takich jak Alekc, Radzik, Pekdar na forum jeśli szuka się osób preferujących OS4. Tak samo z innymi preferencjami. Myślicie, że dałoby się coś takiego wdrożyć?



Ostatnia modyfikacja: 03.05.2011 14:51:28
[#23] Re: Wanted...

@adater, post #20

Oooo, a co w tej sytuacji z gazetką? Z tego co wiem, to on był wszak odpowiedzialny za wydruk magazynu, nie?

[#24] Re: Wanted...

@reactor, post #21

Nie wróci , bo moderatorzy wyraźnie kiedyś zaznaczyli że osoba która sama zlikwidowała konto nie może zakładać następnego , patrz Mufa .
[#25] Re: Wanted...

@MDW, post #10

MDW@
Tak jak np. Kaczuś. Tak samo MiniQ przestał tu chyba zaglądać.


Kaczus zaglada tu w miare regularnie jak ma cos do powiedzenia pisze na prv .. np tak bylo w przypadku watku UWAGA OSZUST - popieral akcje i napisal do mnie za co mu dziekuje oficjalnie.

Kraszana nie interesuje klasyk a wiekszosc PPA kreci sie wokol niego to ze bedzie zagladal to raczej pewne..nie pierwszy raz kasuje konto :P

REACTOR@


Nie martw sie, wroci, dalej promowac tu swoj system



No mam nadzieje ze ty nie zaczniesz promowac twojego badziewia :))))))
Bo AmigaOS jak juz to tylko na Amige a nie jej podroby

generalnie wszystkiego dobrego na nowej drodze zycia .,,,mam nadzieje ze panowie z Execa zmniejsza troche jadu wobec naszego portalu Amigowego OK chociaz z drugiej strony zwisa mi to



Ostatnia modyfikacja: 03.05.2011 15:32:55
[#26] Re: Wanted...

@snajper, post #23

No raczej dalej będzie drukowana bo przecież do tego nie jest wymagane konto na ppa ;)

[#27] Re: Wanted...

@vegeta, post #24


Nie wróci , bo moderatorzy wyraźnie kiedyś zaznaczyli że osoba która sama zlikwidowała konto nie może zakładać następnego , patrz Mufa .


Nic takiego nigdy nie zostało wprowadzone do regulaminu. Przypadek Mufy został wyjaśniony prywatnie i nie widzę powodu, aby do niego wracać.

Zabronione jest posiadanie dwóch aktywnych kont.

[#28] Re: Wanted...

@mailman, post #27

w takim razie to moje niedopatrzenie , przepraszam
[#29] Re: Wanted...

@lekarz_med, post #9

To żadna korzyść. G. K. był jedną z osób, z których postów można się było czegoś mądrego i ciekawego dowiedzieć. To coraz rzadsze zjawisko. Miał parę wad, ale mimo to jego zniknięcie z PPA to nic dobrego.

[#30] Re: Wanted...

@Phibrizzo, post #13

Popieram. Podziały są złe. Wystarczy spojrzeć na naszą kolej - niedługo będziemy mieli PKP Podkłady Kolejowe, PKP Lewe szyny, PKP Prawe szyny... Na dobre na pewno to im nie wyszło.
Mnie dział MorphOS w czym ma przeszkadzać? Nie jestem zainteresowany, to nie zaglądam. W PPA wszystko jest w jednym miejscu i niech tak pozostanie.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem