[#31] Re: (nie)Ciekawy koniec aukcji

@HOŁDYS, post #4

Tym razem ja, "niedzielny" czytelnik ppa nie dałem rady machnąć ręką i ugryźć się w język, bo ten komentarz, to zachowanie dosłownie mnie powaliło:

"mysle ze kupujacy dogadal sie ze sprzedajacaym na tyle i tyle.... ...trzeba zglosic do allegro o naruszenie regulaminu .. 3 ostrzezenia i konto zablokowane. To byla licytacja a nie kup teraz .."


Wiem skąd takie spiskowe teorie się biorą - z osobistej praktyki.
Powyższa "szlachetna" postawa, przypomniała mi aukcje z grą Franko, która zakończyła się w nietypowy sposób. Wycofana, powód "uszkodzenie towaru". Ciekawe prawda?
http://allegro.pl/dla-kolekcjonerow-franko-amiga-i1857829723.html (już w archiwum, tu skan http://www.upimage.eu/images/c253b.jpg )

Po pewnym czasie towar w cudowny sposób się naprawił i wypłynął w nowej aukcji ( kilka razy zresztą), ostatnia (i już sprzedane) http://allegro.pl/franko-nowka-sztuka-amiga-500-600-1200-i2002512871.html
Widać po zgięciach, obtarciach i naddarciach, że to ten sam egzemplarz. Dla ułatwienia porównania http://www.upimage.eu/images/db982.jpg
Czyli jest dogadanie się i sprzedaż poza aukcją oraz jest wspomniane wyżej łamanie regulaminu allegro. Pomijam już pozbawienie innych szansy na uczciwą licytację (z pominięciem handlarzy; pośredników) Teraz też można się wykazać, proszę się nie krępować, śmiało zgłaszać a szczególnie tego drugiego usera :D

Ale jest coś jeszcze na deser. W nowej aukcji jest rozbrajający opis.
"ORGINAŁ W BOXie -NIGDY NIE UZYWANY !! !
FOLI ZOSTALA ZERWANA KIEDYS KIEDYS BYŁEM CIEKAWY PLAKATU : P
GENRALNIE EGZEMPLARZ JAK Z POLKI SKLEPOWEJ"


Jak to się mówi, kłamstwo ma krótkie nogi. Niezła trzeba mieć fantazje by zmyślać takie historyjki, nawet jeśli to poprzedni właściciel był taki ciekawy tego PLAKATU: P Aukcja jest dobrze opisana i obfotografowana brak tego tekstu nie umniejszył by jej treściwości. Jednak pokusa była silniejsza? Bez ściemy słupki sprzedaży nie rosną? I jeszcze jedno - do niedawna "nowa z lekko zniszczonym opakowaniem" a dziś "NIGDY NIE UZYWANY... EGZEMPLARZ JAK Z POLKI SKLEPOWEJ". Prawie może robić jednak wielką różnice.

Mało że krytykuje działania których sam dokonywał (kiedy zdawało się, nikt nie widzi?) to jeszcze z taką lekkością sumienia wyrywa się do donoszenia na innych - analogicznie postępujących. Cóż za moralny upadek(albo postępująca skleroza?), coś niewyobrażalnego dla mnie. Aukcje utkwiły mi w pamięci głównie przez ten opis. Ale na tle powyższego komentarza, tej hipokryzji do kwadratu to naciągany opis i sam fakt transakcji poza allegro jest drobnostką.
[#32] Re: (nie)Ciekawy koniec aukcji

@Mash, post #31

bu ha ha smieszne :)))

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2011 10:18:24 przez HOŁDYS
[#33] Re: (nie)Ciekawy koniec aukcji

@Mash, post #31

no ładnie ładnie
[#34] Re: (nie)Ciekawy koniec aukcji

@Mash, post #31

Bombermax smieszny jestes dzieciaku :)

zapraszam do watku a szczegolnie do mojego komentarza #380
[#35] Re: (nie)Ciekawy koniec aukcji

@HOŁDYS, post #32

Bardzo śmieszne to jest.

Sam się nieraz zastanawiałem która firma produkuje nowe egzemplarze Franko, Mortal Kombat itp.


Benedykt Dziubałtowski
[#36] Re: (nie)Ciekawy koniec aukcji

@Benedykt Dziubałtowski, post #35

Chcesz 8 gier w foli nigdy nie rozpieczetowane ?
odezwij sie na prv mam sporo tego


Ostatnia aktualizacja: 28.12.2011 11:40:38 przez HOŁDYS
[#37] Re: (nie)Ciekawy koniec aukcji

@HOŁDYS, post #36

Nówki sztuki czy nieużywane z lat 90?


Też mam kilka pecotwych produkcji z lat 90 w foli ale na pewno bym nie napisał, że są nowe.

Benedykt Dziubałtowski
[#38] Re: (nie)Ciekawy koniec aukcji

@Benedykt Dziubałtowski, post #37

udalo mi sie swego czasu 2-3 lata temu kupic za bezcen od budowlanca ktory remontowal budynek (wczesniej byl sklep komputerowy) .. koles mial to wyrzucic ale oglosil sie w necie .. podjechalem zobaczylem stan (polowa w foli) gier na Amige i ST ..PC mnie nie interesowalo
zakupilem cale pudlo czesc zostawilem do kolekcji czesc juz sprzedalem (w wiekszosci do Czech)
tak wiec mam np 3 sztuki w foli Space Hulk :) chcesz ? nie ma problemu

Nie wiem jak je sprecyzowac dla mnie to "lezaki magazynowe czyli nowki sztuki nigdy nie otwierane"
jak ze sklepu. Niektore "mam juz pozbawione foli" czasem z ciekawosci czasem z glupoty (przypadek).
Np w taki sposob zdarelm folie z The Settlers ..

PS.Gra franko byla kupiona kilka lat temu a nie na aukcji wymienionej wyzej dlatego napisalem ze zarzuty sa wyssane z palca i dla mnie smieszne

To ze koles przed czasem odwolal aukcje licytujacych z blachego powodu jest jak najbardziej naruszenie regulaminu allegro i ja takie incydenty w ktorych biore udzial jak najbardziej zglaszam.



Ostatnia aktualizacja: 28.12.2011 11:53:52 przez HOŁDYS
[#39] Re: (nie)Ciekawy koniec aukcji

@HOŁDYS, post #23

"ja mysle ze zadnej pomylki nie bylo .. i wszystko bylo przemyslane 15 sek bylo celowe aby koles zlozyl oferte min a reszte przelal poza allegro .."

Tez tak mysle. Umowili sie na konkretna kwote, ale sprzedajacy poprosil kupujacego zeby ten zalicytowal symbolicznie po odowolaniu pozostalych ofert. W ten sposob sprzedajacy zaplaci mniejsza prowizje, obydwaj beda znali swoje pewne dane i beda mogli sobie wystawic po komentarzu.
[#40] Re: (nie)Ciekawy koniec aukcji

@HOŁDYS, post #38

Byłem zaszokowany ogromną dawką hipokryzji a teraz jestem poziomem krętactwa. Tylko przechodzi to bardziej w rozbawienie i współczucie.
Powyżej wszystko jest jasno opisane, te zdjęcia to jak odcisk palca. Naddarcia i zgięcia są dokładnie w tych samych miejscach. Przedmiotem 2 wymienionych aukcji jest bez wątpienia ten sam egzemplarz gry. Doszło do sprzedaży poza allegro i złamania regulaminu. Z mojej strony argumenty, dowody z drugiej uśmieszki i kolejna pasjonująca historyjka. Całe szczęście każdy może wyciągnąć własne (odpowiednie : ) wnioski.

Pisałem o lekkości sumienia ale w zetknięciu z tak ciężkim przypadkiem nie można odwoływać się do czegoś, czego niema. Wydawało by się że po takiej wpadce to jedynym wyjściem bez kompletnej utraty twarzy jest - skrucha, przepraszam, więcej nie będę :) A tu proszę, złapany za rękę na gorącym uczynku udaje greka. W sumie jak ktoś lubi się ośmieszać i pogrążać kolejnymi kłamstewkami, to proszę bardzo.

Jeszcze trochę powęszyłem, ten sam użytkownik tego samego dnia wycofał 3 inne gry. Okrutnym zrządzeniem losu, towar również się uszkodził.

"Kolekcjonerska Gra: Space Hulk, Nowa - Folia"
webcache.google http://archiwumallegro.pl/dla_kolekcjonerow_space_hulk_amiga-1857829609.html

"Kolekcjonerska Gra: Syndicate ( from Bullfrog ) Nowa - Folia Platforma: Amiga"
webcache.google http://archiwumallegro.pl/dla_kolekcjonerow_syndicate_amiga-1857829642.html

"Kolekcjonerska Gra: Disney's Aladdin Nowa - Folia Platforma: Amiga 1200"
webcache.google http://archiwumallegro.pl/dla_kolekcjonerow_disneys_aladdin_amiga-1857829571.html

Niesamowitym zbiegiem okoliczności obok tej kupionej poza allegro gry franko ma w ofercie wszystkie 3 wyżej wymienione gry. Do tego "czystym zbiegiem okoliczności" SPACE HULK jest - " BOX GRA W FOLI NIGDY NIE OTWIERANA !!!!" oraz ALLADYN A1200 również "BOX GRA W FOLI NIGDY NIE OTWIERANA !!!!"
http://allegro.pl/space-hulk-box-amiga-a500-600-1200-folia-i2020762820.html
http://allegro.pl/syndicate-box-amiga-500-600-1200-i2002512874.html
http://allegro.pl/alladyn-box-amiga-a1200-4000-folia-i2020762821.html


Nie wygląda mi to na sklep budowlańca i transakcja była ponad 2 mies. temu a nie 2-3lata :)
[#41] Re: (nie)Ciekawy koniec aukcji

@Mash, post #40

nie wiem o co ci chodzi podales np gry syndicate .. z mojej aukcji (kolekcja klasyki calkiem inne pudlo) a kolesia ktory mial ladny zielony box z bulfrog. Masz jakis poroblem jedz do CBA i krzyz na droge chlopie

chcesz 3 gry Alladyn w foli ? nie ma sprawy .. chcesz Cywilizacje na Atari ST ? nie ma sprawy
mam, ok 200-260 egzemplarzy w box ..sam dokladnie nie wiem ile tego jest bo trzymam to w dwoch pudlach po TV CRT

Oczywiscie jesli cos sie fajnego trafi na alledrogo a nie mam w zbiorach staram sie to nabyc ..ale to przeciez nie grzech OK

aby dodac smaczku ostatnio kupilem na alledrogo przez kup teraz A500 2.5 MB RAM Kick 3.0 za 49 zl .. :) czy to tez grzech ?

Bombermaxie slabo sie starasz ...


Ostatnia aktualizacja: 29.12.2011 00:54:16 przez HOŁDYS
[#42] Re: (nie)Ciekawy koniec aukcji

@HOŁDYS, post #41

moze po prostu pisz zgodnie z prawda ze towar jest oryginalnie zapakowany, a nie nowy. bo nowy nie jest.
[#43] Re: (nie)Ciekawy koniec aukcji

@HOŁDYS, post #41

Nie chce się pastwić bo nie znam sprawy powyżej i mnie mało obchodzi, ale tak między nami HOŁDYS, to też miałem mieszane uczucia gdy oczekiwałeś za swoją PS3 ceny slepowej zarzucając mi, że chce cię oszwabić, a potem pisałeś wywody o chorych cenach na eBayu :)
[#44] Re: (nie)Ciekawy koniec aukcji

@HOŁDYS, post #34

Bombermax smieszny jestes dzieciaku

Jeżeli to Bombermax (nigdy nie sprawdzałem jego stylu pisowni, bo uważam go za pozytywną postać PPA, czyli mi nie dopiekł), to moje teorie się sprawdzają.
Najlepiej po czasowym banie ochłonąć, wyspać się, wyjść na spacer, posłuchać radia, pooglądać TV, pograć na Ami (ponieważ przez portal nie ma czasu na gry) i wypocząć. Nie warto odnosić się własną dumą i kasować konta. Sam tak reaguję na bana, ale to chwilowe.
Ponieważ gdzie My mamy się podziać?
PPA RULEZ! :)
[#45] Re: (nie)Ciekawy koniec aukcji

@Andrzej Drozd, post #44

Dla mnie inna prawda się objawia... po prostu niezależnie od tego jak zgrane by nie było dane środowisko i jak by wszyscy nie byli fajni, to po dłuższym czasie w takim dość hermetycznym środowisku pokłóci się większość w różnych konfiguracjach. Im dłuższy czas tym więcej skłóconych (niektórzy w międzyczasie się godzą i kłócą z innymi). Do tego dochodzi podział na lepszych i gorszych, mniej zasłużonych i bardziej, oraz posiadających władzę oraz nieposiadających. Po prostu życie :)
[#46] Re: (nie)Ciekawy koniec aukcji

@Duracel, post #43

Nie chce się pastwić bo nie znam sprawy powyżej i mnie mało obchodzi, ale tak między nami HOŁDYS, to też miałem mieszane uczucia gdy oczekiwałeś za swoją PS3 ceny slepowej zarzucając mi, że chce cię oszwabić, a potem pisałeś wywody o chorych cenach na eBayu usmiech

jesli ten fakt wyciagasz na forum publicznym ok .. masz prawo
niech inni ocenia czy 600 zl za PS3 BOX z dyskiem 320 GB na gwarancji z zestawem MOVE
nie jest "oszwabieniem" czy uczciwa cena po znajomosci"
Dodam ze w sklepie dalem 1450 zl i jesli mam sprzedac za 600 zl .. wole miec dwie na zapas :) niech sie kurzy .. moze faktycznie te konsole traca na wartosci po roku czasu 120 % .. nie znam sie na konsolach.

co do tego co Valwit napisal moze i masz racje .. moze i ma racje jednak dla mnie folia to folia.. nikt wczesniej dyskietek nie dotykal przez x lat ..jak otworzysz instrukcje czasami "pachnie nowoscia"
oczywiscie ze gra nie jest co do sklepu ..ale trafic po 20 latach egzemplarz nigdy nie otwierany to jak to sie mowi na alledrogo "rarytas".
Sprzedalem pare gier w Foli .. i ludzi w dalszym ciagu kupuja je do kolekcji na polke - nadal jest w foli. Jesli bys mial wybierac gre fabrycznie zapakowana w foli a zwykly box w dobrym stanie ..co bys kupil skoro nie ma zadnej roznicy ?

Tak naprawdę pare watkow pokazalo ze 85 % aukcji to sciema...
ostatnio napisalem do uzytkownika Badon ktory sprzedaje uszkodzony MegaRamHD i tresc jest zgodna ze stanem technicznym ... to nie zdaza sie czesto wiec docenilem to mailowo.

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2011 09:35:29 przez HOŁDYS
[#47] Re: (nie)Ciekawy koniec aukcji

@HOŁDYS, post #46

HOŁDYS, nie wyciągam tylko po prostu nie rozumiem pewnych zachowań. A skoro jesteś pewien swoich racji to chyba nie masz się czego wstydzić :)

Twoim głównym argumentem było to, że dałeś za nią 1450zł i że dysk miałeś 320GB. Pokazałem ci linki jakie są koszta takiego dysku i ile kosztują na Allegro podobne egzemplarze do Twojego. Tego ile sprzęt traci na realnej cenie już po wyjściu z terenu sklepu chyba tłumaczyć nie muszę. Chciałeś sprzedać ja chciałem kupić dla znajomego i wolałem z pewnego źródła. Każdy ma swoje racje, ale naprawdę chyba nikt nie lubi jak się go bezpodstawnie nazywa cwaniakiem czy naciągaczem. Chciałem ci uzmysłowić, że nie jesteś świadom obowiązujących cen tego sprzętu a ty dość ostro mnie podsumowałeś.

Poza tym jak Cię informowałem kupiłem dwa tygodnie później zupełną nówkę za 600zł i to z movem (ludzie wzięli w promocji z Cyfry+) Zadowoleni byli oni i mój znajomy.

Chodzi mi konkretnie o pewne podwójne standardy... jak ktoś sprzedaje za drogo na eBayu to to chore, ale jak ty oczekujesz dość nierealnej kwoty to nie ty jesteś nie wporządku tylko ten który chciałby po cenie ogólnie obowiązującej. Nie wkurzył bym się gdybyś mnie tak nie ocenił wtedy, tym bardziej, że Cię cholero lubię mimo wszystko :)
[#48] Re: (nie)Ciekawy koniec aukcji

@Duracel, post #47

600zł i to z movem (ludzie wzięli w promocji z Cyfry+)

heh niezla promocja dla nie liczacych .. jak to policzyc prosto ..np Vectra oferowala XBoxa 360 z kinecktem za 1 zl .. abonament w paczce (tv,tel,net) - 149 zl .. ten sam pakiet bez XBoxa 100 zl
umowa na 36 mc .. 49x36=1764 zl .. wiec tak jakbys sobie wziol tego xboxa na 3 letnie raty po 50 zl :) .. na promocje trzeba uwazac - bo "chytry traci dwa razy"

To inaczej powiedziane - weź abonament a damy Ci PS3 na 26 nieoprocentowanych rat - będzie Cię to kosztowało 1 zł. Sam fakt myślenia że coś wartego 1000 zł nagle jest za 1 zł nie powinno w ogóle dawać do myślenia tylko być oczywistą informacją dla każdego kto "myśli".

Najdrozszy abonament w C+ kosztuje 80 zl (bez konsoli)

za swoj zestaw oczekiwalem 900-1000 zl .. (450 zl mniej niz w sklepie) .. 600 zl bylo nie do zaakceptowania. Wiem ze te PS3 padaja jak muchy wiec bede mial 2 na zapas jak mnie kiedys najdzie ..


Ostatnia aktualizacja: 29.12.2011 10:49:39 przez HOŁDYS
[#49] Re: (nie)Ciekawy koniec aukcji

@HOŁDYS, post #48

Ja mam swoją już 4 lata i jakoś nie pada
[#50] Re: (nie)Ciekawy koniec aukcji

@PrzemasIII, post #49

Ja mam swoją już 4 lata i jakoś nie pada

moja pewnie tez nie padnie po 10 bo jej nie wlaczam :P
ja jestem laikiem w konsolach .. nie znam sie
[#51] Re: (nie)Ciekawy koniec aukcji

@HOŁDYS, post #48

600zł i to z movem (ludzie wzięli w promocji z Cyfry+)

heh niezla promocja dla nie liczacych .. jak to policzyc prosto ..np Vectra oferowala XBoxa 360 z kinecktem za 1 zl .. abonament w paczce (tv,tel,net) - 149 zl .. ten sam pakiet bez XBoxa 100 zl...


Dostali usługę, a przy okazji konsolę PS3 za 1zł. Usługę i tak by mieli i korzystają z niej bo jej chcieli (bez względu czy dostali by tę PS3 czy nie), a konsolę która im nie potrzebna sprzedali nam za 600zł. Tak czy inaczej zawsze miło coś dostać przy wykupowaniu usługi niż nie dostać nic poza usługą.

Co do "padania" PS3. Padały modele FAT (z powodu marnej jakości cyny na procesorze i nieodpowiednich warunków eksploatacji), Slim są już bezpieczne, ale cały czas trzeba pamiętać o dobrej cyrkulacji powietrza wokół konsoli. Jak ktoś zamknie sprzęt w ciasnej szafce, to niech się nie dziwi, że mu padło.

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2011 11:24:16 przez Duracel
[#52] Re: (nie)Ciekawy koniec aukcji

@Duracel, post #51

Dostali usługę, a przy okazji konsolę PS3 za 1zł. Usługę i tak by mieli i korzystają z niej bo jej chcieli (bez względu czy dostali by tę PS3 czy nie), a konsolę która im nie potrzebna sprzedali nam za 600zł.

roznica w pakiecie bez PS3 .. a A Pakiet + PS3 za 1 zl .. jest znaczna ja wolalbym tanszy abonament co miesiac o 41 zl
tak tylko sumujac "promocyjna rate za PS3 w abonamencie" zaplaca dokladnie 993 z po 2 latach ;-]
ja na slowo "promocja 1 zl" jestem wyczulony i zazwyczaj w to nie wchodze bo sie nie oplaca

Tak czy inaczej zawsze miło coś dostać przy wykupowaniu usługi niż nie dostać nic poza usługą.

Przeciez napisalem ze to nie jest za darmo tylko nie oprocentowana rata co miesiac na 2 lata ..
Cyfra , Vectra i inne badziewia .. zeruja na nieliczacych bo do biznesu na pewno nie doplacaja

Co do PS3 .. to pada tam czesciej elektronika czy naped Blue-Ray

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2011 11:36:44 przez HOŁDYS
[#53] Re: (nie)Ciekawy koniec aukcji

@HOŁDYS, post #52

Co do PS3 .. to pada tam czesciej elektronika czy naped Blue-Ray


Z mojej wiedzy i doświadczenia ani jedno ani drugie tak naprawdę.
W modelach FAT po jakimś czasie cyna na lutach procesora traciła swoje właściwości (jakieś nowe, posrane normy ekologiczne w Japonii) i końcówki procesora przestawały kontaktować. Można to naprawić (tzw. "reballing").

Napędy się tak nie psują jak psuły się w PS2, bo tak naprawdę nie ma problemu piractwa i przerabiania konsol w przypadku PS3.
[#54] Re: (nie)Ciekawy koniec aukcji

@Duracel, post #53

z ciekawosci wlazlem na alledrogo .. konsole PS3 .. uszkodzone.. jest troche egzemplarzy z wadliwym czytnikiem.. jednak w szoku jestem jak sobie zycza za zestaw PS3 BOX YLOD * uszkodzona - 350 zl :D
wiec te 600 zl to chyba byl krolik z kapelusza skoro ludzie chca 350 zl za niesprawne Playstation 3.

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2011 13:23:47 przez HOŁDYS
[#55] Re: (nie)Ciekawy koniec aukcji

@Duracel, post #53

To nie Japońskie popieprzone normy ekologiczne, a unijne niestety (mowa o lutowiu bezołowiowym). Od dłuższego czasu to one są zmorą nie jednego serwisu elektronicznego.
[#56] Re: (nie)Ciekawy koniec aukcji

@jarob, post #55

Od dłuższego czasu to one są zmorą nie jednego serwisu elektronicznego.

Zmorą????????????
Ja bym powiedział że źródłem niezłego zarobku. :D:D
No ale "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia".
[#57] Re: (nie)Ciekawy koniec aukcji

@jarob, post #55

Nie ma co aż tak narzekać - dzięki ROHS do naszych lasów lasów i rzek trafi mniej ołowiu w wyrzucanych (niestety) na dziko śmieciach, oczywiście dopiero z czasem, gdyż najpierw wylądują tam sprzęty sprzed dyrektywy ROHS ;)
dla serwisów też nie jest źle: o pierwszym plusie ;) - większej awaryjności i większym zarobku serwisu wspomniał Staszek, ale brak ołowiu w parach lutowia wdychanego przez serwisanta to też jest coś (ja wiem, że teraz jesteśmy wszyscy piękni, młodzi i zdrowi, ale za 30 lat to się zmieni).
W tym wątku ktoś już wspomniał, że starsze PS3 miały problemy z lutowiem, nowsze już nie - zapewne jest to efekt znalezienia lepszego bezołowiowego lutowia.
Przykładem krytykowanej kiedyś decyzji było przejście z benzyny ołowiowej na bezołowiową. Były problemy ekonomiczne, były problemy techniczne (zawory w silnikach) - w końcu wszystko pokonano i obecnie mamy mniej ołowiu powietrzu i jedzeniu.
[#58] Re: (nie)Ciekawy koniec aukcji

@HOŁDYS, post #54

z ciekawosci wlazlem na alledrogo .. konsole PS3 .. uszkodzone.. jest troche egzemplarzy z wadliwym czytnikiem.. jednak w szoku jestem jak sobie zycza za zestaw PS3 BOX YLOD * uszkodzona - 350 zl
wiec te 600 zl to chyba byl krolik z kapelusza skoro ludzie chca 350 zl za niesprawne Playstation 3.


HOŁDYS, jestem w pracy, ale jak się będziesz upierał i droczył, to poświęce wieczorem trochę czasu i znajdę ci kilka ofert które mogą cię zszokować : Nie wszystko kręci się wokół Allegro, ale i na Allegro można trafić za 600zł Slimkę.

Co do PS3 z YLOD w kontekście ceny 350zł. Nie wiem ile kosztuje profesjonalny reballing, ale sam naprawiłem dwie sztuki PS3 metodą "na opalarkę" (instrukcja jest na Youtubie). Więc dla niektórych to okazja dla innych ryzyko kupna złomu.
[#59] Re: (nie)Ciekawy koniec aukcji

@Duracel, post #58

sama konsola majatek nie kosztuje (przyjmijmy 1k pln) ale gry sa koszmarnie drogie (ponad 220 zl orginal) nie wiem czemu ludzie tej calej zasranej ps3 nie spiracili ;-] czy moze juz to zrobili,..ja jestem lamerem jesli chodzi o gry i konsole od malo potrzebny mebel pod TV ..

Duracel pewnie ze mozna kupic tanio od jakiegos smarkacza co nie chodzil do szkoly i ja zajezdzil .. ale ja wole takie urzadzenia kupowac nowe ..to samo sie tyczy samochodu ..

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2011 14:20:42 przez HOŁDYS
[#60] Re: (nie)Ciekawy koniec aukcji

@HOŁDYS, post #59

Spiracono, ale gra nie jest warta świeczki. Nie można np. grać po sieci i ciągle trzeba coś kombinować. Cieszyłem się gdy około rok temu wieść się na ten temat rozeszła, bo miałem nadzieję, że pyszałkowate Sony zostanie skarcone za swoją beznadziejną politykę i lekceważenie posiadaczy PS3. Potem się okazało, że jednak Sony chyba jako pierwsze w historii realnie wygrywa wojnę z hackerami.

Osobiście nie przerabiałem nawet PS2 która była piracona masowo. Dzięki temu laser w mojej PS2 nawet po 6 latach przy sprzedaży był oryginalny i nie było z nim najmniejszych problemów. Poza tym zauważyłem u moich ówczesnych znajomych dziwny symptom znużenia nowymi tytułami. Chodzili na ówczesny stadion kupować po kilka gier tylko po to żeby je posiadać, odpalić raz, odłożyć na półkę i nigdy więcej nie wrócić.

Jest jednak coś takiego w podświadomości człowieka, że jak coś jest za psi pieniądz w marnym opakowaniu, to ma się do tego bezwzględnie mniejszy szacunek niż do dobrze przemyślanego zakupu za ciężko zarobione pieniądze.

Wielu było i jest podekscytowanych, że po latach panowania Sony (PS2) na rynku sprzedanych konsol dzisiaj te wojnę wygrywa niedojrzały technologicznie i wadliwy Xbox-360 który na tle PS3 wygląda jak podróbka z Chin. Mało kto otwarcie przyzna, że większą popularność wśród kupujących X360 posiada właśnie dzięki łatwej możliwości piracenia i analogicznie dzięki braku możliwości piracenia tak wielkiej popularności nie ma PS3. Choć przyznać trzeba, że różnica sprzedanych wszystkich egzemplarzy sporo zmalała.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem