[#1] Aukcje uważajcie.... lukasikg
Chce wam zwrócić tylko uwagę na dziwną osobę na Allegro która w swoich aukcjach ma trochę sprzętu commodore itp...

Mianowicie ...
1. Lokalizacja Bytom .. a adres podany Zabrze
2. za każdym razem pisze ze niema jak sprawdzić sprzętu a na swoich aukcjach wystawia wszytko co jest do podłączenie potrzebne tyle ze osobno
3. No i najbardziej podpadające mimo że mam możliwość podjechania tu i tu i poprosiłem o możliwość zobaczenia sprzętu "nie kupna od razu a zobaczenia bo chce licytować" to oczywiście niema takiej możliwości :( oczywiście jak wygrasz aukcje to można już osobiście odebrać ale nie sprawdzić ....

Po prostu zwróćcie na to uwagę gdyby ktoś chciał u owego użytkownika coś kupić ...

http://allegro.pl/show_item.php?item=6042600738

pozdrawiam
[#2] Re: Aukcje uważajcie.... lukasikg

@xanthe, post #1

Hmmm. Ma przeszło 7000 sprzedaży/kupna. Dobry raiting. Każdy wyciągnie wnioski. Ja to odbieram raczej jako albo krypto reklama albo chcesz taniej kupić. Raczej Tobie bym nie ufał. Jesteś na forum dopiero miesiąc.
[#3] Re: Aukcje uważajcie.... lukasikg

@xanthe, post #1

No chyba już każdy przejawiający przynajmniej odrobinę inteligencji człek wie, że jak na allegro piszą " stan nieznany" albo "brak możliwości sprawdzenia" to w większości przypadków sprzęt jest ze złomu i z reguły nie sprawny. A jeśli ktoś się łudzi, że jest inaczej to jego sprawa.
W sumie to ci, którzy sprzedają taki sprzęt wykorzystują tylko głupotę innych.A że niektórych ludzi myślenie najwidoczniej boli to i sprytniejsi na tym zarabiają.OK
[#4] Re: Aukcje uważajcie.... lukasikg

@xanthe, post #1

Kupiłem od tego Pana kilkanaście przedmiotów. Jestem bardzo zadowolony. Dostałem nawet kilka gratisów jako stały klient. Nie wiem o co bijesz pianę. Jak chcesz 100 % sprawny sprzęt to zapraszam do sklepu.
[#5] Re: Aukcje uważajcie.... lukasikg

@xanthe, post #1

No ja też bym nie wpuszczał do domu "japacza" [od "ja patrze" w sklepie na osobę która przylazła i nic nie ma zamiaru kupić].
Odbiór sprzętu to co innego.
Ale żeby przyjść i sobie poklikać "bo być może ewentualnie zalicytuję" no nie bądź śmieszny. Nikt nie ma czasu na coś takiego.

W ogóle ostatnio namnożyło się takich zawracaczy czterech liter, którzy najpierw mędzą o zdjęcia, opisy, więcej zdjęć, pytanie, kolejne zdjęcia a potem właściwie nie biorą bo nie.
Wynajdują jakiś powód z d. bo zapewne tak naprawdę od początku nie mieli zamiaru brać tylko lubią na fotki patrzeć i komuś czas zabierać.

Może zamiast piętnować sprzedających czas zrobić ranking kupujących, którym już się w d. przewraca i nie warto z nimi robić interesów. Wymagają RoHS, wieczystej gwarancji, dowozu osobistego a cena zadbanego, czystego i sprawdzonego sprzętu powinna być w cenie piwa albo i mniejszej. Właściwie łaskę robią, że coś kupią "bo on płaci i wymaga" a jak coś to robią focha niczym rozkapryszone nastoletnie panienki.

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2016 13:17:20 przez lekarz_med
[#6] Re: Aukcje uważajcie.... lukasikg

@Marcin74, post #3

tak to szrot, ma bardzo profesjonalnie zdjęcia zawsze porobione
powinniście dziękować właśnie takim ludkom co moją dojście do szrotów, dzięki nim właśnie jest sprzęt jeszcze na rynku dostępny, pewnie zanim coś wystawi to wyczyści i przygotuje do sprzedaży
to dobrze że sprzedaje, ja nie słyszałem o tym koncie złych opinii
sam pewnie też coś u nich kupie
[#7] Re: Aukcje uważajcie.... lukasikg

@Marcin74, post #3

Otóż.... nie.

Wystawiający "niesprawny" jako "nie sprawdzony" nie jest "sprytny" tylko "nieuczciwy", a osoba, na której zaufaniu żeruje nie jest "głupia", dlatego, że ma do innych zaufanie.

Nazywajmy rzeczy po imieniu, nawet jeśli staromodna kultura i wartości już dawno nie obowiązują.




PS. A ten "thumb-up" na końcu wypowiedzi to oznacza, że Ci się podoba taka praktyka, polegająca na robieniu innych w ch...balona?
[#8] Re: Aukcje uważajcie.... lukasikg

@xanthe, post #1

kupiłem kilka razy od lukasig, wszystko co kupywałem to stan jako nieznany , wszystko do c64, i wszystko co kupiłem od niego wszystko było sprawne i nie grzebane.
Jak coś będzie miał interesującego dla mnie, to i znowu kupię.
[#9] Re: Aukcje uważajcie.... lukasikg

@maliniak, post #8

Kupuję od niego czasem retro, czasem jakąś elektronikę. I naprawdę nigdy nie miałem się do czego przyczepić. Kontakt dobry i nigdy nie miałem z nim żadnych problemów (a odbierałem wielokrotnie osobiście - towar zawsze taki, jaki oczekiwałem).
[#10] Re: Aukcje uważajcie.... lukasikg

@xanthe, post #1

Czyli wynika z tego, że koleś ma dostęp do sprzętu ale nie chce się narażać jeżeli coś ma jakąś wadę. Pisze o tym wyraźnie np. "dioda świeci, dalej nie sprawdzane".
Jego sprawa, że mu się nie chce badać dokładnie przez co sprzęt sprzeda trochę taniej.
Z 2 strony jako kupujący nie masz podstaw do reklamacji i tu wychodzi cały podstęp albo ryzyko.
Przy rzeczach za 50 - 100 zł to jeszcze można zrozumieć. Jednak przy Amidze 1200 mógł się lepiej postarać
I trochę bredzi, że nie ma jej jak dalej sprawdzić bo obraz by mógł sprawdzić. Nie zmienia to faktu, że ludziki się o nią już biją.
Zdjęcia ma dobre, opisy aukcji bardzo podobne. Diody świecą ale może nie działać

Typowy ziom co nie chce tracić czasu a dostęp do staroci ma. szeroki uśmiech
[#11] Re: Aukcje uważajcie.... lukasikg

@Vato, post #10

Panowie ja nic złego nie chce powiedzieć na tego Pana ... napisałem tylko jak jest w teorii mieszka lub prowadzi działalność parę bloków odemnie .... zaskoczył mnie tylko fakt ze nie chce tego pokazać...

Nie czarujmy jeśli sprzedaje jako uszkodzony a ktoś mu chce to gratis sprawdzić na czym może więcej zarobić to mnie to dziwi i tyle ...

Osobiście jak już wspominałem szukam A1200 wpadłem na tą aukcje i napisałem do tego Pana i takie a nie inne info dostałem od niego :( nie każdy mieszka blisko i ma możliwość większej weryfikacji sprzętu czy danego allegrowicza .. ja daje wam tylko znać ...
[#12] Re: Aukcje uważajcie.... lukasikg

@Vato, post #10

> Typowy ziom co nie chce tracić czasu a dostęp do staroci ma.

Dokładnie tak. Rozmawiałem z nim i prowadzi firmę skupującą sprzęt oraz utylizację elektroniki / RTV. Powiedział mi wprost - on nie ma czasu na sprawdzanie i testowanie czy też na naukę jak odpalać czy podłączać sprzęt. Dlatego moim zdaniem opis aukcji ma uczciwy, a kupując u niego trzeba mieć na uwadze ryzyko odnośnie faktycznego stanu sprzętu (tzn. jego sprawności).
[#13] Re: Aukcje uważajcie.... lukasikg

@xanthe, post #11

W sumie reklama gościa który wystawia jak inni sprzedawcy "niesprawny", "niesprawdzony" "świeci dioda". A wystarczyło kabelek composite podłączyć, pokazać fotkę, że świeci i już cena do góry... a jeśli będzie padnięte coś innego np kontroler ide albo audio albo fdd a gość nie ma jak sprawdzić?
Rynek retro więc ryzyko zawsze istnieje nawet jak się kupi coś co działa to może paść po 5 minutach. Sam poluję na tanią a1200 i tu mam jeszcze z okolicy pewnie 10-20km. Chyba będzie ciężka walka o ten kawałek "złomu" do 700 dojdzie? :/.
[#14] Re: Aukcje uważajcie.... lukasikg

@lekarz_med, post #5

Masz rację, skoro kupuje się używane, to nie może być jak nowe, czasem zdarzają się ideały, ale kosztują krocie.
[#15] Re: Aukcje uważajcie.... lukasikg

@drsky, post #12

Rozmawiałeś może i tak ...

Telefonu nie podaje .. adresu siedziby firmy tez nie ... jak mi napisał w e-mailu kontakt tylko
e-mailowy a fotki są bardzo wyraźne i wszystko na nich widać ...

Dodam jeszcze że po rozmowie zemną zniknął z strony "O mnie" rzekomy adres formy w Zabrzu jaką ten Pan prowadzi :(
[#16] Re: Aukcje uważajcie.... lukasikg

@xanthe, post #15

No cóż, może aby uniknąć zbędnych nieporozumień? Fakt, że w aglomeracji śląskiej ktoś ma adres rejestrowy firmy w jednym miejscu, a prowadzi aktywność w drugim - nie jest niczym dziwnym. Tym bardziej, że chodzi o sąsiednie miasta - Zabrze i Bytom. Sam takich przypadków znam wiele.

Poza tym, wystarczy wpisać nazwę firmy w Google i już jest adres. A nazwą firmy posługuje się na koncie Allegro. Tak więc moim skromnym zdaniem ten fakt o niczym negatywnym i podejrzliwym nie świadczy.

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2016 14:24:05 przez drsky
[#17] Re: Aukcje uważajcie.... lukasikg

@xanthe, post #11

Gość handluje elektro śmieciami i nie tylko, kupowałam u niego parę razy, kontakt jak i osobisty odbiór pozostawia wiele do życzenia, ogólnie gość ma wiedze ale najlepiej sprzedawać jako niesprawdzone itp.!!!
[#18] Re: Aukcje uważajcie.... lukasikg

@xanthe, post #1

też kupiłem u niego parę rzeczy, w tym A600 i poza wadami widocznymi na zdjeciu (brak kilku klawiszy) wszystko działało bez zarzutu.
[#19] Re: Aukcje uważajcie.... lukasikg

@xanthe, post #11

Osobiście jak już wspominałem szukam A1200 wpadłem na tą aukcje i napisałem do tego Pana i takie a nie inne info dostałem od niego :( nie każdy mieszka blisko i ma możliwość większej weryfikacji sprzętu czy danego allegrowicza

Dokładnie. Dlaczego ktoś ktoś ma mieć większą szansę wyhaczyć sprawny sprzęt tylko dlatego że mieszka blisko i może podejść sprawdzić a ja mam daleko i nie mogę?
Chyba będzie ciężka walka o ten kawałek "złomu" do 700 dojdzie? :/

A1200 musi kosztować tak jak KOT Kot musi kosztować

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2016 20:40:28 przez Jacenty
[#20] Re: Aukcje uważajcie.... lukasikg

@mccnex, post #7

Nie podoba mi się robienie ludzi w balona ale nie popieram ludzi naiwnych. Sam akurat kupiłem kilka rzeczy od tego sprzedawcy i byłem zadowolony bo zawsze traktuję " nie sprawdzone " jako nie sprawne i dlatego czasem jestem miło zaskoczony.
[#21] Re: Aukcje uważajcie.... lukasikg

@Marcin74, post #20

W wypadku niektórych "niesprawdzone" oznacza po prostu "niesprawdzone". W wypadku pozostałych oznacza niestety "sprawdzone i uszkodzone, ale jak się przyznam, to nie zarobię".

Także wiedza który wariant u kogo dominuje wydaje się raczej cenna. OK
[#22] Re: Aukcje uważajcie.... lukasikg

@xanthe, post #1

Stary sprzęt to czasem puszka pandory, zaczniesz sprawdzać to zaczynają się mnożyć usterki mniejsze i większe. Z 10 minut robi się parę godzin dłubania i szukania po necie. Jak ktoś ma tego dużo nie wyobrażam sobie dokładnego testowania takiego sprzętu. Chyba że jakiś maniak kolekcjoner-elektronik z zapasem części zamiennych, wiedzą bez obowiązków rodzinnych i z małym zapotrzebowaniem na sen :)
[#23] Re: Aukcje uważajcie.... lukasikg

@companiero, post #22

A co szkodzi napisać: "Działa, wyświetla obraz, wczytuje gry z dyskietek", zwłaszcza jeśli jest to prawda? Taki test to nie więcej niż 10 minut roboty.
[#24] Re: Aukcje uważajcie.... lukasikg

@recedent, post #23

Też może drążyłbym jak niektórzy, że nietestowane itp. tyle warto zauważyć że gość nie ma 1 czy 2 aukcji a bardzo dużo różnych szpargałów. Widać jemu zależy na obrocie, może na upłynnianiu towaru celem zrobienia miejsca na kolejne rupiecie. Póki co wszystko schodzi, nawet A1200 powodzianka poszła za konkretny hajs (ta nie była od niego). Po co ma sprawdzać? I tak amatorzy znajdą się bez łaski. Nikt nie zmusza nikogo do zakupu. Moim zdaniem ten wątek nie ma większego sensu, z jednej strony ostrzeżenie przed człowiekiem, który sprzedaje towar jako niesprawdzony, a z drugiej sami zadowoleni klienci. Dosyć komicznie to wygląda.
[#25] Re: Aukcje uważajcie.... lukasikg

@recedent, post #23

Znam jednego sprzedawcę na allegro co w kazdej aukcji jaka wystawia wpisuje nie sprawdzone.
Odbieram osobiście u niego i wiem, ze mu sie nie chce sprawdzać, a sprzęt sprawny.
Poradziłem mu aby choć dokładniej opisał co wystawia, więcej osób znajdzie - lepsza cena (np szybkość procesora wpisywał) - ale widze, ze wystawia jak wystawiał bez.

Jak przechodzi przez kogoś duzo sprzętu (np kilogramy procesorów) to nie darzy go jakimś sentymentem aby poświęcać mu czas, aby go sprawdzać nawet jezeli to prosta czynność.

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2016 20:21:38 przez robertos231
[#26] Re: Aukcje uważajcie.... lukasikg

@recedent, post #23

Bo jak dojdzie do klienta to może nie działać. Taka prawda. Zam przypadek sprzedaży A600 w stanie igła - przypadek o tyle wiarygodny że znam sprzedającego i kupującego. Po podróży przez Polskę owa 600 przestała działać jak powinna.

W przypadku sprzedawcy na allegro byłby dym że jest oszustem i kupa zamieszania, stąd nie dziwi mnie że nie chce się pchać w ewentualne roszczenia. Cena za niesprawdzoną i tak będzie dla niego atrakcyjna, ale bez ryzyka i awantur.
[#27] Re: Aukcje uważajcie.... lukasikg

@robertos231, post #25

Dajcie spokój. Gosc jest dobry w handlu. Ma swój sposób na biznes.
Kto chce to kupi. Jak bym miał tony elektrosmieci to tez bym nie miał czasu na testy co działa a co nie. Gosc widac ze wie co sprzedaje. Oby takich jak on więcej bo będziecie plakac ze ceny są z kosmosu.
[#28] Re: Aukcje uważajcie.... lukasikg

@codi, post #26

znam tą 600
[#29] Re: Aukcje uważajcie.... lukasikg

@JacK_Swidnik, post #27

Zgoda. Też kupowałem i było OK. Jedyne "szkoda", że nabywca z powodu lenistwa sprzedającego nie ma informacji o stanie sprzętu - wysoce pożądanej. Z drugiej strony, takie prawo sprzedawcy. Koło się zamyka.
[#30] Re: Aukcje uważajcie.... lukasikg

@xanthe, post #1

3. No i najbardziej podpadające mimo że mam możliwość podjechania tu i tu i poprosiłem o możliwość zobaczenia sprzętu "nie kupna od razu a zobaczenia bo chce licytować" to oczywiście niema takiej możliwości :( oczywiście jak wygrasz aukcje to można już osobiście odebrać ale nie sprawdzić ....


Normalnie chamstwo, przecież powinien poczęstować kawką, ciasteczkami i poświęcać pół a nawet więcej dnia dla ludzi którzy chcą sobie pooglądać i niekoniecznie coś kupić. Każdego gościa powinien przyjąć czerwonym dywanem i tuzinem kurtyzan, które umilałby czas każdego szanownego oglądacza.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem