[#31] Re: Uwaga oszust na OLX

@grxmrx, post #23

T-raperzy znad Wisły - Rady nie od parady trzyma poziom dawnych lat
[#32] Re: Uwaga oszust na OLX

@sent79, post #9

Nie mam pojęcia.Swojego Blizza razem z A1200 kupiłem za 700 kilka lat temu i to wtedy nie była okazja.
[#33] Re: Uwaga oszust na OLX

@Adinfo, post #18

w pudle było tylko trochę gazet, monitor latał w środku na boki. Sprzedający zapewniał, że jest dobrze zabezpieczony


Niektórzy robią unboxingi i potem sprzedawca ma publiczny powód do wstydu/dumy. Mnie zdarzyło się sprzedać przez olx Amiszę Penchard'owi - dowiedziałem się, że to będzie na youtubie już po wysyłce

Od 4:30:


Da się? Da się.

P.S. Grxmrx czy można ustawić tak znacznik by obsługiwał również czas na końcu url'a, tj. https://www.youtube.com/watch?v=YRudwQS2N6I?t=4m30s ?


Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 09:45:27 przez tbone
[#34] Re: Uwaga oszust na OLX

@Paul149, post #7

Szkoda, że nie przyjąłeś się do tej formacji, wykrywalność wówczas byłaby jak w Pitbullu 110%. Jeszcze jest szansa bo rekrutują więc czym prędzej się przyjmij, może wtedy będziesz dobierał bardziej inteligentne określenia, bo poziom Twojej wypowiedzi to wielka żenada. "Mendy, patałachy, pieski" poziom wypowiedzi nawet nie 6 latka
[#35] Re: Uwaga oszust na OLX

@BomberMAX, post #34

Nie ma co mówić o zaniechaniu działań. Ze względu niską szkodliwość społeczną albo brak możliwości wykrycia sprawcy. Z tym że w drugim wypadku brak było działań w tym kierunku.
Zajęło to 15 min . Szybko i sprawnie.
[#36] Re: Uwaga oszust na OLX

@BomberMAX, post #34

To tak na wesoło przy pierwszej próbie przekrętu na OLX. proponuję po zatrzymaniu ogolić genitalia tępą brzytwą, jeżeli następnym razem gość wpadnie urywamy jaja obcęgami.

Nie bierz do siebie tego co ludzie piszą. W Polsce wszyscy są sędziami innych i uwielbiają wrzucać wszystkich do jednego wora.
[wyróżniony] [#37] Re: Uwaga oszust na OLX

@BomberMAX, post #34

No i właśnie ;) najpierw trzeba dokładnie wiedzieć jak działa mechanizm wykrywania takich oszustów a potem dopiero sie drzeć na forum.
Naogladalo sie csi kryminalne zagadki z pupy i to m.in są efekty.
[#38] Re: Uwaga oszust na OLX

@BomberMAX, post #34

Tu akurat "kolegę" popieram.

Sam, jako mundurowy (akurat nie ten zbluzgany), powiem wedle mojej racji stanu: są różni ludzie, na różnych pozycjach/stanowiskach i tyle.
Każdy ma swój mózg i swoją "misję" w takim zawodzie.
Zapamiętajcie raz na jutro: NIE MA tak, że MUNDUROWY jest święty i nietykalny. Ja sam walczę z naszym państwem o dyskryminację w Strasbourgu i nie mam litości.
I z takimi komentarzami jak tamten wulgarny też mogę zacząć walczyć.

Jak to cytowany przedmówca napisał:
"Szkoda, że nie przyjąłeś się do tej formacji..." - także zapraszam wszystkich w takie wdzianko, skoro jest tak cudownie...

Shaka Zouuu ;)
[#39] Re: Uwaga oszust na OLX

@Tom Rain, post #38

Też zostałem wydymany na SNESa za 150PLN plus 9 gier. Wszystko wydawało się ok. Prosiłem o dokładne zdjęcia i dostałem takie jakich oczekiwałem i gośc mi mówił że proponuje tylko odbiór osobisty lub przy wpłacie na konto bo już raz wysłał jednej osobie za pobraniem ale nie odebrała paczki....Oczywiscie FeRu jeden z większych łatwowiernych idiotów jaki chodził po tej ziemi dał się nabrać podobnie jak z tą amigą od pana "strażaka"
Było to prawie pół roku temu oczywiście sprawa zgłoszona została na psy 2 tygodnie poźniej i jak nie było odzewu tak nie ma do dziś....Sami czekają pewnie aż nieuczciwy sprzedawca się zgłosi do nich z prośbą o zamknięcie.
Telefon o dziwo wciaż aktywny tego gościa jednak nie odbiera. Początkowo się tłumaczył że miał wypadek w pracy a potem ze żonie dał do wysłania, a na koncu niby jego żona pisała że o niczym nie wiedziała.....takie typowe odbijanie piłeczki by nabrany klient zgłupiał totalnie.
Kupowałem wiele rzeczy na olx i tylko ten jeden raz póki co zostałem oszukany.
Niektóre transakcje bardzo dobrze wspominam...turbo Jaws II za cenę 4MB fastu,
Amiga 600 zaplombowana w ładnym zadbanym pudełku z myszką pokrywa i 200 dyskietek za niecałe 5 stówek ponad rok temu.
Ostatnio w piątek kupiłem a500 i a600 też zaplombowane w bardzo dobrym stanie,zadbane i dobrze przechowywane za 580 z przesyłką i przelewem z góry. Obie jednostki z zasilaczami lekkimi 4.5A, zapakowane pancernie. Każda amiga w grubej warstwie gąbki i folii bąbelkowej i pudełko wypełnione gazetami takze nic nie latało. Facet nawet wysłał mi w sobote i w poniedziałek miałem już amigi w domu,także można znaleźć na OLX konkretniejszych ludzi niż na alledrogo, jednak o wiele łatwiej zostać oszukanym przez bardzo kiepski ,a właściwie żaden system ochrony kupujących. Trzeba uważać na każdym kroku bo ten kraj to prawdziwa wylęgarnia pasożytów którzy za kilka PLN sprzedali by własną matke.
[#40] Re: Uwaga oszust na OLX

@Tom Rain, post #38

Nie chciałbyś wiedzieć jakie Ja mam zdanie
O mundurowych bez wyjątku zreszta 90 proc polski takie ma
Ale myśle ze moje zdanie jest ciut ....
[#41] Re: Uwaga oszust na OLX

@Blendor, post #40

90 proc polski


Nazwy państw i narodowości piszemy z wielkiej litery. Nie wiedziałeś?
[#42] Re: Uwaga oszust na OLX

@recedent, post #41

Już wiem
[#43] Re: Uwaga oszust na OLX

@FeRu, post #39

Skąd Ja to znam...Też naciąłem się na oszusta z Bytomia chociaż okazało się,że nie tylko z Bytomia jest ten człowiek.
Sprzęt wystawiał na turkusowej wykładzinie/obrusie.
Kupiłem A1200 od niego w opłakanym stanie.Wysłał mi Amigę z połamaną i dziurawą obudową oraz z wyrwanymi zawiasami bez śrubek.Widać było,że ktoś na chama grzebał w środku.

Myślę,że na chama ją rozkręcił i powyrywał przy okazji zaczepy.
Zobaczył,że sam sobie z tym nie poradzi,to sprzedał na OLX jako niesprawdzone,bo to modne ostatnio się zrobiło wśród nieuczciwych sprzedawców.
Nie byłoby w tym nic dziwnego jakbym przed zakupem nie zapytał się go o stan Amigi.
Facet zaczął zachwalać,że Amiga jest cała nikt w środku nie grzebał,ale nie wie,czy działa,bo nie ma zasilacza ani kabla do podłączenia Amigi z TV. Co okazało się bzdurą,bo przecież na zdjęciach opisał,to w taki sposób,że kontrolka power się pali,ale dalej nie ma jak sprawdzić.Daje paznokcia obciąć dużego od lewej nogi,że ma on kabel do podłączenia TV z Amigą tylko struga idiotę.
Moją czujność uśpiło to,że gościu był bardzo rozmowny no i opowiadał trochę o retro sprzęcie.
No nic mam nauczkę na przyszłość.

Ktoś z forum tu jakiś czas temu trafnie to ujął słowami,że wśród części sprzedających niesprawdzone znaczy sprawdzone i nie działa,ale sprzedam jako niesprawdzone.



Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 09:46:55 przez skofrant
[#44] Re: Uwaga oszust na OLX

@skofrant, post #43

Współczesne znalezisko z Amigą 1200 i kartą rozszerzenia w roli głównej (od 6:31):
[#45] Re: Uwaga oszust na OLX

@CJ Warlock, post #44

Po co wklejać trzeci raz to samo? Już w drugim temacie o oszustwach na OLX jest ten film 2 razy wklejony.
[#46] Re: Uwaga oszust na OLX

@FeRu, post #45

CJ Warlock to jest mistrz wykopalisk archeologicznych PPA...
[#47] Re: Uwaga oszust na OLX

@sent79, post #3

jak ktoś potrzebuje konto, sim i kartę do wyciągnięcia kasy z bankomatu to tutaj:

http://www.oglaszamy24.pl/szukaj/ogloszenia/konto-z-karta-na-slupa

wniosek jest taki że oszust musi na tym zarobić... więc kupujcie :)

PS. Oszust jest zawsze kontaktowy i miły.

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2019 23:26:37 przez Kisiel
[#48] Re: Uwaga oszust na OLX

@Kisiel, post #47

Uwaga na A1000 na olx z Rzeszowa. Zdjęcia ukradzione z eBay https://www.ebay.ch/itm/233636138025
[#49] Re: Uwaga oszust na OLX

@tBn, post #48

OK
[#50] Re: Uwaga oszust na OLX

@viger, post #49

O Kolejna ciekawa oferta

https://www.olx.pl/d/oferta/sprzedam-amiga-500-CID99-IDNZzlL.html?reason=observed_search#28b752a0a0

500 z romem 2.0
podpięte audio mimo ze nie ma dyskietek
odbiór tylko osobisty/wpłata na konto
cena wyraznie ponizej rynkowej i to jeszcze jak wybielona :)

ktos sie skusi ?
[#51] Re: Uwaga oszust na OLX

@druzil28, post #50

Ma też inne przedmioty na sprzedaż. Można odebrać osobiście, nie widzę póki co próby hochsztaplerstwa.
[#52] Re: Uwaga oszust na OLX

@Hubez, post #51

No tylko jedno jak zawsze zastanawia, że ktoś nie ma dyskietek do testowania, ale zasilacz do testowania (który nie jest na sprzedaż) akurat ma xD.
[#53] Re: Uwaga oszust na OLX

@druzil28, post #50

Dziwnie powciskane klawisze, oraz ich kolor.
[#54] Re: Uwaga oszust na OLX

@druzil28, post #50

Tu masz ciekawie:

Karta do A1200, a do monitora podłączona prawdopodobnie A600 szeroki uśmiech

https://www.olx.pl/d/oferta/amiga-1200-karta-turbo-tf1260-128mb-CID99-IDNYfqj.html#3c831c74ba
[#55] Re: Uwaga oszust na OLX

@Hubez, post #54

Amigi które są w stanie "niesprawdzonym" najczęściej wyglądają jakby przeleżały w stodole 20 lat, a ta jest wyraźnie robiona.
Na zdjeciach redlight a te wersje mialy kicka 1.2 i 1.3. Jak juz wymieniac kicka to na 3.X
Mysle ze zdjecia z kicstartem sa nie od niej :)
[#56] Re: Uwaga oszust na OLX

@Hubez, post #54

jest z Krakowa więc łatwy do sprawdzenia. :P
[#57] Re: Uwaga oszust na OLX

@druzil28, post #55

Dlaczego ?
Moze ktoś do niej podłączał kiedyś dysk HDD
1
[#58] Re: Uwaga oszust na OLX

@nekroskop, post #57

A gdzie ten dysk ? :)
[#59] Re: Uwaga oszust na OLX

@druzil28, post #50

Dziwne to ogłoszenie. Obudowa jakaś wygięta i to raczej nie wina soczewki obiektywu, lewy klawisz strzałek z innego modelu, ROM 2.0 dziwne to ogólnie. Jakiś składak.
[#60] Re: Uwaga oszust na OLX

@kubaslonka, post #59

ale kto normalny da za gola a500 480zl... :)
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem