[#31] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@FeRu, post #29

Zgadzam się. Dlaczego użytkownikom Forda Mustanga z 1969 roku nie przeszkadzają użytkownicy Fordów Mustangów z 2018 roku? Dlaczego użytkownicy PC 286 z DOS nie napadają na forach na aktualnych użytkowników nowych PC z Windows 10? Dlaczego użytkownicy klasycznego Macintosha 68k/PPC z MacOS Classic 8/9 nie czepiają się wiecznie użytkowniów aktualnych Maców x64 z najnowszym macOS (do niedawna zwanego OSX)?
Dlaczego społeczność amigowa jest tak kłótliwa, porąbana i odpychająca? Przecież nikt im nie zabiera tch Blitterów i Pauli. Niech sobie dziubią w tych swoich assemblerach i Amosach. Użytkownikom NG to zwisa zupełnie. Ja już nawet nie chcę nikomu, zabierać nazwy "Amiga". Udławcie się tą swoją nazwą, Copperem i dalej zgrywajcie wielkich Amigowców siedząc na tych swoich pecetach z Windowsem (podstawowy atrybut dzisiejszego Classicowca).

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2018 19:36:45 przez MDW
[#32] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@adam_mierzwa, post #5

jak jest amigowym to co tu robia watki z Apple?
[#33] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@adam_mierzwa, post #30

Najdziwniejsze, że coraz więcej neoklasykowców czuje realną nienawiść do systemów NG. To jest w gruncie rzeczy zastanawiające społecznie. Dlaczego rośnie w nich frustracja, czy jej powodem jest środowisko neoklasykowców czy własnie środowisko użytkowników NG. Możliwe że po latach spędzonych z Windowsem, jak już neoklasykowcy kupili A600 i jakieś turbo to czują się bardziej amigowi od innych. My już przeszlismy etap bycia kto jest bardziej amigowy od innych więc większość userów NG na to zlewa, ale widzę że są nowe pokolenia, które muszą być najbardziej amigowe jak juz raz na miesiąć odejdą od peceta i odpalą Amigę. A może po prostu jeszcze nie dojrzeli.
[#34] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@dario35, post #32

A co tu robią wątki z WinUAE, przecież to program pod Windowsa? Skończysz z hipokryzją czy mam dalej pokazywać przykłady?
[#35] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@dario35, post #32

Dla mnie definicja Amigowca (a przez to również np. Polskiego Portalu Amigowego) to: użytkownik jednego z "Amiga flavours" jak to Trevor D. ujął przed rokiem na AmiParty.

Czyli, patrząc przez pryzmat sprzętu (wszystko można obecnie software'owo emulować czy wirtualizować): Classic, OS4, MOS, AROS, FPGA. I tyle.

UAE wyłącznie jako "pierwsze lody" dla nowicjuszy oraz żeby coś łatwiej skonfigurować pod np. Classic.
[#36] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@dario35, post #32

1. Wątki o Apple nie dotyczące MorphOSa, lądują w hyde-parku.
2. Wybrane modele Apple są obsługiwane przez amigowy system MorphOS.

Nie ma za co.
[#37] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@dario35, post #32

Przykro czytać takie wątki...
Tak jakby Sheldon Cooper nauczył sie języka polskiego i niefartem trafił na PPA...
[#38] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@FeRu, post #29

Zauważ kolego, że jesteśmy w dziale Pręgierz, który z założenia przeznaczony jest na tego typu dyskusje. Za co twoim zdaniem powinienem zostać zbanowany? Zauważ także, że recedent odwołał się do strony z opisem misji portalu PPA, na której to stronie z dużej litery jest wymieniany komputer Amiga i system komputera Amiga. To że ty i jakaś część środowiska uważacie sprzęt NG za komputer Amiga to jest tylko Waszym odczuciem.
[#39] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #38

Sprzęt NG oraz system OS4 jest zarówno jako jedno i drugie, spadkobiercą Amigi.

Podobnie MOS oraz sprzęt na którym działa.

I żadne imputowanie, że to "odczucia" nic nie zmieni.
[#40] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@MDW, post #31

Bo Ford z 1969 i Ford z 2018 to dalej FORD.
Bo stare PC z DOS i nowe PC z Windows to dalej rodzina PC sprzętu.
Bo Apple 68k i Apple x64 to dalej APPLE.
A Amiga klasyczna i aMIGA NG to zupełnie inna bajka.
Dlatego.
[#41] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #38

To że ty i jakaś część środowiska uważacie sprzęt NG za komputer Amiga to jest tylko Waszym odczuciem.


A Twoim jest to, że systemy NG nie są systemami amigowymi.
[#42] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #40

Bo stare PC z DOS i nowe PC z Windows to dalej rodzina PC sprzętu.


Nie uruchomisz win10 na starym pc z dosem.

Bo Apple 68k i Apple x64 to dalej APPLE.


Nie uruchomisz OSX na Apple 68k.

Na klasyku uruchomisz systemy NG.

No i znowu - nie ma za co....
[#43] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #24

Misiu to akurat było miłe, na MISZCZA sobie zasłużyłeś, a wycieczki osobiste... przeczytaj, (to chyba możesz) co napisałeś, stygmatyzowanie jakiejś grupy zawodowej, po prostu żal. Żeby schodzić z jakiegoś poziomu to trzeba go najpierw reprezentować. Pomyśl, czy faktycznie miałeś rację, każda akcja wywołuje reakcję, pamiętaj o tym na przyszłość. Jak coś do mnie masz, to pisz śmiało na priva, a nuż twoje wskazówki uczynią mnie lepszym człowiekiem.

PS. Nie wiem dlaczego misie kojarzą ci się z całą resztą wymienioną przez ciebie. Dla mnie to sympatyczne i zabawne postacie (Kubuś Puchantek, Masza i Niedźwiedż, Miś Uszatek) i żadna z nich nie przejawiała wymienionych przez ciebie skłonności.

Niech żyje NG, wyczekiwany rozwój Amigi, który przyszedł zbyt późno.

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2018 19:55:41 przez KM
[#44] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@adam_mierzwa, post #30

A gdzie kolejne modele Amigi NG? Pomogę ci trochę chodzi mi o nazwę.
[#45] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #40

Czyli AmigaNG a Amiga klasyczna to zupelnie inna bajka a Apple68k i Applex64 to to samo. Przedziwny tok rozumowania.
[#46] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #40

A SAAB, VOLVO?

Według Ciebie też? Bo słyszałem, że nie (przez Chińczyków, którzy popsuli markę).

Na wikipedii jest obrazek, że OS3.1 jest od strony genetycznej, protoplastą OS4.

Tak samo MorphOS -- jest kompatybilny w sensie API z OS3.1

Więc pytanie OS4 / PPC czy to Amiga nie posiada odpowiedzi binarnej, tylko rozmytą.

Można z pewnością stwierdzić, że NG z OS4 to w 90% "stara" Amiga. Tak dla przykładu napisałem, a ile % precyzyjnie, to się już można spierać w odniesieniu do technologii.
[#47] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #40

A może dlatego, że Commodore nie istnieje i nie może udzielić tego (jakże dla was istotnego) namaszczenia? Gdyby istniało to Amiga byłaby dzisiaj bardziej zgrzybiała niż grzyb przy którym w tej chwili siedzisz.

Poza tym AmigaOS4 jest sygnowany przez firmę, która ma prawa do tej nazwy i nic do tego garstce nostalgicznie pokręconych pecetowców grających w weekendy w "SuperFroga".

A MorphOS i AROS nie chcą od was niczego i niczego wam nie zabraniają. Nawet nazwy od was nie chcą. Odwalcie się więc, dajcie ludziom żyć i cieszyć się tym co ich interesuje.

Jest grupa ludzi, która chciała rozwinąć, zdołowany przez Commodore, system Amigi na 3 sposoby. Zrobili to, zdobyli jakieś grupy zwolenników, którzy się tym bawią. Widzisz coś w tym złego? W jakikolwiek sposób ogranicza to zabawę w amigowe retro? Jeżeli nie po jaką cholerę wiecznie się czepiacie? Serio nie macie nic lepszego do roboty na tych swoich A500 i Windowsach? Nie ma jakiejś innej ciekawej akcji do "shejtowania" na Facebooku?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2018 19:58:10 przez MDW
[#48] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #40

Bo stare PC z DOS i nowe PC z Windows to dalej rodzina PC sprzętu.

Czy jesteś w stanie napisać program na PC z Windowsem 10, taki który wykorzystuje coś z API Win i uruchomić to na PC z DOS?

A na Amidze NG jesteś.. bez problemu nawet coś, co odpali się na A500..

Więc o co właściwie walczysz?
[#49] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@morph123, post #42

Zauważ, że na klasyku także nie uruchomisz najnowszych wersji systemów NG. Przecież w ten sposób zestawiasz PC z Dos'em oraz nowe PC z Windows 10.....
No i nie ma za co....
[#50] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #44

Ale to nie ja potrzebuję pomocy. To nie ja mam z tym problem.
Kolejne oficjalne modele to linia komputerów AmigaOne stworzona przez Amiga Inc. Poza tym określenie "amiga ng" jest powszechnie używane na określenie całego nurtu rozwoju Amigi po upadku Commodore.
Tu jest raczej inna kwestia: czy ty tego nie rozumiesz, czy nie przyjmujesz do wiadomości.
[#51] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@MDW, post #47

Ale nikt Wam nie chce psuć zabawy Morphos'em, PC Aros'em, AmigaOS 4. Twórzcie swoje forum i się tam bawcie, wymieniajcie poglądy, doświadczenia. Życzę Wam wszystkiego najlepszego. Po co jednak wcinacie się w portal o Amigach?
[#52] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #49

Zauważ, że na klasyku także nie uruchomisz najnowszych wersji systemów NG


Na trzy, dwa uruchomisz.

Nie ma za co :)
[#53] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #51

Po co jednak wcinacie się w portal o Amigach?


Bierzemy przykład z Marka Pampucha, który w swoim Magazynie Amiga zamieszczał informacje o NG
[#54] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #51

Ach, to wojna toczy się o "przejęcie PPA" przez "prawdziwych amigowców"..
A co na to właściciele? Może spytać o zdanie?
[#55] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@MDW, post #47

MDW ładnie to ująłeś OK
[#56] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@adam_mierzwa, post #50

Amiga Inc. nie stworzyła NIGDY żadnego komputera. Jak również ŻADNA konstrukcja NG nie mogła nazywać się Amiga.
[#57] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@morph123, post #52

Oooo, które?
[#58] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #56

Jak również ŻADNA konstrukcja NG nie mogła nazywać się Amiga.


NGowcom to nie przeszkadza, a Tobie tak?

Ojej, i co teraz?

edit----

Oooo, które?


Sprawdź sobie :)

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2018 20:14:56 przez morph123
[#59] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@Skotos, post #54

Nie kolego. Ta wojna toczy się o to, że gdy w którymś poście pojawia się hasło C64 było nie było produktu Commodore to administracja odpowiednio traktuje takie przypadki. Gdy ktoś rozpisuje się o sprzęcie NG jest pełna tolerancja. To jest chore!
[#60] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@morph123, post #58

No sprawdziłem i nie widzę tych dwóch najnowszych wersji systemów NG, które można odpalić na klasyku. Pomóż bracie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem