Wątek zamknięty
[#1] Hołdys
Witam was.
Niedawno zakupiłem po przez nasz portal ppa obudowę do Amigi 500. Dostałem info od Hołdysa że ma obudowę do A500, za 80 + wysyłka. Naj sam pierw miała być oryginalna biała ale jak powiedziałem mu że i tak będę ją malował to napisał mi że szkoda mu tej i wyśle mi inną już pomalowaną i w ładnym stanie. Ok. Mi to nie przeszkadza że pomalowana. Ale stan obudowy jaką dostałem toooo wielkaaa tragedia. Obudowa wygląda jak by była obsrana przez gołębie.Nawet miejsca na stopki pod spodem są jakby powypalane. Czuję się wydy........ No ale cóż..... Badzcie czujni robiąc interesy z tym człowiekiem.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/L0lcGUeF38eIBVrh_AcAyUbc_ctCH_

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/3QiEtzAR1mOGbsNPCm1sOLYvb1Jv3P


https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/LVvWXXtFIvZ5yLntp5qc5vNjml1fiI

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/AnagMhaIQP1N8i3dC7Y04Jp4_dwSSd
[#2] Re: Hołdys

@Stardigit, post #1

Trudno ... dlatego nalezy przestrzegac pewnej zasady z forum a zlota zasada PPA mowi
Nigdy nie kupuj u handlarza z PPA!
OK
[#3] Re: Hołdys

@Stardigit, post #1

Nie bronię Hołdysa bo go nie znam, ale.....

1. Silikonowe stopki do sprzętu rtv po latach baaaardzo często wyglądają w ten sposób. Tak starzeje się materiał z którego są zrobione.
2. Obudowa pomalowana bo na taką się zgodziłeś.
3. Stan obudowy chyba w porządku. Są tam jakieś uszkodzenia mechaniczne?
4. Za 80PLN to powinieneś dostać jeszcze komplet "klapek" do tej A500.
[#4] Re: Hołdys

@Stardigit, post #1

Nigdy nie kupił bym malowanej obudowy.
Żeby ją pomalować na nowo trzeba usunąć starą farbę, a na plastiku to takie proste nie jest.
[#5] Re: Hołdys

@Stardigit, post #1

To zdjęcie z ostatniego linka zamieść jeszcze raz. Powodowany ciekawością czy się da usunąć klikłem. Da się usunąć.

Coś mi się wydaje że więcej osób testowało "klikanie".


Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 11:15:34 przez Stoopi
[#6] Re: Hołdys

@Stoopi, post #5

Inni też klikali
[#7] Re: Hołdys

@Stoopi, post #5

Ja już nie załapałem się na żadne - wszystkie sa usunięte. Kwadrans wystarczył.
Co do obudowy - nie widzę powodów do oburzenia; poza brakiem klapek - dostał to za co zapłacił.
[#8] Re: Hołdys

@adam_mierzwa, post #7

Żaden z was nie chciałby dostać obudowy w tym stanie. Więc przestańcie pierd... i sie dziko wyżywać. Ja sprzedając komuś obudowę , już nie mówię o klapakach to bym ją przynajmniej umył.............
[#9] Re: Hołdys

@Stardigit, post #8

Następnym razem poproś o zdjęcia zanim się zgodzisz.

Pozdrawiam,

Azz
[#10] Re: Hołdys

@Stardigit, post #8

Ale w jakim stanie? Może wrzuć jakieś zdjęcia do niej...
[#11] Re: Hołdys

@madman15, post #10

No obudowa wyglądała jakby ktoś na nią pawia wywalił. Tyle, że jest w dobrym stanie i jest pomalowana. Takie szczegóły były ustalane ze sprzedającym. Napisałbym do Hołdysa, raczej nie będzie robił kłopotów ze zwrotem. Tak mi się przynajmniej wydaje....
[#12] Re: Hołdys

@*y, post #11

Dalsze rozmowy wydają mi się nie potrzebne. Temat do zamknięcia.
Pozdrawiam.
[#13] Re: Hołdys

@Stardigit, post #12

Znaczy - przyszedłeś tu robić FUD i nawet nie napisałeś do sprzedającego, żeby sprawę wyjaśnić?
[#14] Re: Hołdys

@_arti, post #13

Racja, niech zaproponuje rozwiązanie, a w razie problemów podzieli się korespondencją
[#15] Re: Hołdys

@_arti, post #13

Dokładnie tak .. rozpoczyna rzygoserial i mówi że temat do zamknięcia
Pozwólcie że napisze dwa słowa jak wygląda to z mojej perspektywy

1.Zaproponowałem obudowę
https://www.aukcjoner.pl/gallery-demo/27021363.html

2.Kolega mówił że szuka i nie połamanej z kolorem bez różnicy bo i tak idzie do malowania na czarno

3.Zaproponowałem że mam inną obudowę z pierwszej wersji A500 red led z wytloczonym logiem lecz jest do wyczyszczenia i pomalowania gdyż jest pomalowana na fioletowo

4.Odpisałeś że by ci pasowała bo masz klawiature RED LED


Pozdrawiam.
"Chcę zrobić czarny matt. A pasowało by mi mięć taką bo klawiature ma orginalną red led.

5.Zapytałeś o cenę

"Tyle samo ...mi tam bez roznicy a tobie sie przyda bardziej"

6.Odpisałeś

. Dobra to wezmę ją. Bardziej chodziło mi brak zarysowań i pęknięć bo i tak idzie do malowania. Tak jak pisałem wcześniej. Przytrzymaj mi ją do 10 października. i wyślij mi dane do przelewu..

Masz pretensje ze brudna i jakby z pawiem

Tak to prawda obudowa byla xx lat w piwnicy a paw i moze jest mój autorski jak piłem jeszcze wódkę

jednak mailowo poinforomowałem cię

"...obudowa fioletowa z wytloczonym logiem do wyczyszczenia I malowania


Ponaglaleś mne z wysłką którą wczoraj dokonałem więc nie miałem czasu ja wyczyścić.. i wysłałęm taką jak na twoich zdjęciach


Podsumowujac

1.Sam zdecydowałeś o zmianie na bardziej poszukiwana z wytloczonym logiem
2.Sam mowiles zeby tylko nie byla polamana bo idzie do malowania
3.Nie poprosiles o dodatkowe zdjecia , ja nie mialem czasu po robocie wymyc obudowe
4.kazda z moich obudow jest bez klapek i zaslepek co widac na zdjeciach
5.cene zaakceptowales
6.priorytetem byla expresowa wysylka na ktora nalegałeś

Teraz kazdy moze wyciagnac sobie wnioski i teraz mozna zamknac temat zwany rzygoserialem na moja osobę

Teraz mam to w glebokim powazaniu jakbys napisal do mnie jak czlowiek ze jest problem ok staralbym sie rozwiazac bo fakt zdjec nie zrobilem obudowy fioletowej a ty sie nie domagales ....ale zalozyles brednio serial a w mailu ktory teraz odczytalem po pracy piszesz ze jestem spalony na PPA i o banie .. zal


Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 16:21:47 przez HOŁDYS
[#16] Re: Hołdys

@HOŁDYS, post #15

Nie wiem czy dla każdego "do wyczyszczenia" = "obrzygane".
[#17] Re: Hołdys

@morph123, post #16

Nie wiem czy dla każdego "do wyczyszczenia" = "obrzygane".


I to najlepszy chyba komentarz. Jak komuś nie wstyd czegoś takiego wysyłać.
[#18] Re: Hołdys

@konrad_0x42, post #17

Panowie! Widzieliście zdjęcia? Ja widziałem. Obudowa była pomalowana złuszczającą się farbą i pokryta piwnicznym brudem. Żadnych rzygowin tam nie było!
[#19] Re: Hołdys

@konrad_0x42, post #17

Ty zartujesz czy piszesz serio ? Uwazasz ze naprawde narzygalem na obudowe
No niezle ...
[#20] Re: Hołdys

@konrad_0x42, post #17

Seriooo?
Powierzchniowe umycie obudowy szczotką i detergentem to 5 minut.
Dla świętego spokoju by starczyło i nie było by rzygoserialu.

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 19:32:54 przez Jaro2k
[#21] Re: Hołdys

@Jaro2k , post #20

Moze I Tak...ale wrocilem z roboty po 18 ..patrzę mail czy juz wysłane ..sprawy rodzinne gdy wróci żona przejmuje dzieciaki..poczta do 20 a na niej kolejka ..machnolem reka z mysle ze
Ktos kto chce malowac obudowe na matowy czarny profesjonalnie sobie ja wyczysci odtlusci I zrobi to lepiej niz ja.

Mam jednak nauczke na przyszlosc

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 19:40:27 przez HOŁDYS
[#22] Re: Hołdys

@Jaro2k , post #20

No, biorąc pod uwagę, że cena była taka sama, jak za obudowę dużo ładniejszą, wypadało jednak chociaż bardzo zgrubnie ją wyczyścić.

Nie zmienia to jednak faktu, że kolega Stardigit jednak trochę odleciał z wagą oskarżeń, a cała sytuacja wynika z braku zainteresowania faktycznym wyglądem obudowy. Wystarczyło by by któraś, którakolwiek strona zapytała bądź zaproponowała fotki.

No a tak panowie narobili tylko smrodu, który będzie się jakiś czas za nimi ciągnął Bo żaden z Was nie zachował się ok - Stardigit kręci g...oburzę bez próby (przynajmniej tak twierdzi Hołdys) wyjaśnienia sprawy, natomiast Hołdys wysłał to co wysłał, w takim stanie w jakim wysłał...

OKOKOK
[#23] Re: Hołdys

@okejokej, post #22

To ja tez cos powiem dla przyszlych zakupowiczow na PPA

Dla wlasnego dobra, sumienia i spokoju ducha a przed wszystkim portfela OMIJAJCIE HOŁDYSA SZEROKIM ŁUKIEM ! ok, racja
[#24] Re: Hołdys

@selur, post #23

[#25] Re: Hołdys

@selur, post #23

Ja tam mam bardzo dobre wspomnienia z zakupów u Hołdysa. OK
[#26] Re: Hołdys

@_arti, post #25

Arti ma dobre wspomniennia a reszta fatalne. Jaki z tego moral?
Arti jest boski OK
[#27] Re: Hołdys

@selur, post #23

z jakich powodów?

polYtycznych ?
[#28] Re: Hołdys

@HOŁDYS, post #21

A Ja tam z innej beczki zdam pytanie
Hołdys? to jest Twój tylko nick? czy może jesteś tym znanym muzykiem?
Od początku mnie to nurtuje.
[#29] Re: Hołdys

@skofrant, post #28

Ha ha ha...
[#30] Re: Hołdys

@skofrant, post #28

Też się nad tym zastanawiałem ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem