kategorie: ANSI C, ARexx, C++
[#1] Edytor z podkreśleniem składni
Szukam edytora tekstowego, który zapisuje do zwykłego tekstu i podkreśla składnie skryptów shellowych. W sensie koloruje ją. Kojarzycie coś takiego? Fajnie jakby miało jeszcze kolorowanie niezamkniętych nawiasów, cudzysłowów, itd, dokańczanie tabem (rozmarzyłem się ).
[#2] Re: Edytor z podkreśleniem składni

@QkiZ, post #1

EdWord Pro 6. Nie jest to kombajn jak GoldEd, ale do podstawowych rzeczy wystarcza.

[#3] Re: Edytor z podkreśleniem składni

@forge, post #2

Dobry edytor. Mam go, a nie sprawdzałem czy ma tą funkcjonalność Sprawdzę.
[#4] Re: Edytor z podkreśleniem składni

@forge, post #2

Jakieś specjalne opcje masz ustawione aby kolorował składnie? Bo u mnie to nie działa.
[#5] Re: Edytor z podkreśleniem składni

@QkiZ, post #1

Sprawdź Annotate lub BareED. Być może któryś z nich posiada tę opcję.
[#6] Re: Edytor z podkreśleniem składni

@mailman, post #5

Tylko pamietaj , ze Annotate uzywa MUI wiec nawet na 030 bedzie sie ciezko tym operowalo - poswiecilem mu sporo czasu, zrobilem nawet plik ze skladnia do Hollywood ... ale potem odstawilem w niepamiec.

Jest jeden edytor FrexxEd, ktory ma ogromne mozliwosci, niestety jest cholernie ciezko cokolwiek zaczac - jest tam duzo plikow .quide jak co i gdzie wiec czytac mozesz i jesli masz czas to mysle ze tedy droga.

Tu jest jeden watek, ktory sam raz zaczalem o tym edytorze.
link
[#7] Re: Edytor z podkreśleniem składni

@QkiZ, post #4

Menu->Utils->Text Casing

Keyword File - > AmigaDOS.key
Keyword Casing - > FROM FILE
i ptaszek przy Colour Casing
1
[#8] Re: Edytor z podkreśleniem składni

@QkiZ, post #1

a microgolded?
1
[#9] Re: Edytor z podkreśleniem składni

@mailman, post #5

Sprawdź Annotate lub BareED. Być może któryś z nich posiada tę opcję.

Annotate ma podkręślanie składni, ale nie dla shella. W Aminecie nie znalazłem dodatku który by dodawał taką funkcjonalność.
BareED w ogóle nie ma takiej opcji.
Jest jeden edytor FrexxEd, ktory ma ogromne mozliwosci, niestety jest cholernie ciezko cokolwiek zaczac - jest tam duzo plikow .quide jak co i gdzie wiec czytac mozesz i jesli masz czas to mysle ze tedy droga.

Również nie ma takiej opcji. Dziwne są w nim ustawienia, coś a'la klucz wartość.
Menu->Utils->Text Casing

Keyword File - > AmigaDOS.key
Keyword Casing - > FROM FILE
i ptaszek przy Colour Casing

O, teraz lepiej OK
a microgolded

A skąd to wziąć? Gdzieś na necie czytałem, że autor udostępnił to na swojej stronie, ale jego strona już nie działa.
[#10] Re: Edytor z podkreśleniem składni

@QkiZ, post #9

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem