kategoria: Szukam gry
[#31] Re: Nazwa gry - zielona woda.

@kjb666, post #29

To nie The Lost Viking ani Traps 'n' Treasures (chociaż obie dobrze znam). Dziękuję za link, właśnie przeglądam.
[#32] Re: Nazwa gry - zielona woda.

@asia1613, post #31

Mało szczegółów, ale podsunę swoje propozycje:
1. Worms (mała postać, skacze i tonie w wodzie) :D
Gameplay z gry Worms
2. Rick Dangerous 1 lub 2

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 00:48:34 przez Nightmare777
[#33] Re: Nazwa gry - zielona woda.

@Nightmare777, post #32

... a ja mysle, ze dla szczesliwca, ktory odgadnie powinna byc ustanowiona jakas nagroda lub przynajmniej wyroznienie
[#34] Re: Nazwa gry - zielona woda.

@asia1613, post #31

A może Benefactor?
[#35] Re: Nazwa gry - zielona woda.

@mailman, post #34

To dalej żadna z Waszych propozycji. Wyróżnienie oczywiście będzie, a nad nagrodą się zastanowię :p Chociaż widzę, że gra jest niezbyt popularna, więc może być problem z jej odszukaniem.
[#36] Re: Nazwa gry - zielona woda.

@asia1613, post #35

W którym roku w nią grałeś, chociaż mniej więcej i gdzie tą grę wyhaczyłeś?
[#37] Re: Nazwa gry - zielona woda.

@parallax, post #36

Ok. 1998 roku i nie mam pojęcia skąd była ta gra (nie była moja).
[#38] Re: Nazwa gry - zielona woda.

@asia1613, post #37

Długo w nią pogrywałaś, czy zaledwie raz, kilka razy?
[#39] Re: Nazwa gry - zielona woda.

@parallax, post #38

Długo.
[#40] Re: Nazwa gry - zielona woda.

@asia1613, post #39

Czy od momentu włożenia dyskietki do stacji i pokazaniu się na odbiorniku obrazu pochodzącego z dyskietki upłynęło kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt sekund? Może pamiętasz?
[#41] Re: Nazwa gry - zielona woda.

@parallax, post #40

Nie pamiętam.
[#42] Re: Nazwa gry - zielona woda.

@asia1613, post #41

Global Gladiators?
W pierwszym świecie jest trochę zielonego szlamu - także jako "woda":)
[#43] Re: Nazwa gry - zielona woda.

@Radov, post #42

Było. W poście #4.
[#44] Re: Nazwa gry - zielona woda.

@recedent, post #43

A ja tu widzę jakiś podstęp lub hmmm... zabawa - przejrzałem praktycznie wszystkie gry i nie mogę takiej znaleźć. Chyba że to była jakaś gra PD.
[#45] Re: Nazwa gry - zielona woda.

@asia1613, post #41

może było to Magic Pockets. Tam są zielone galaretowate stworki, a galareta to prawie jak woda. A może to był Robokop 2.

czy to była gra skrolowana w dół/górę/na boki, czy "jednoekranowa"? Czy postać szczelała, czy zjadała cukierki? Czy miała miecza? Czy była człowiekiem?

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 18:47:36 przez snajper
[#46] Re: Nazwa gry - zielona woda.

@asia1613, post #41

Dlaczego przestałaś grać w nią? Jaki był powód?


Może to? http://hol.abime.net/780
[#47] Re: Nazwa gry - zielona woda.

@asia1613, post #41

Czy ta woda była tam cały czas czy tylko w którymś poziomie? Postać była dziewczynką czy może chłopcem? Była jakaś muzyka?

Skup się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Włącz odkurzacz, rozsyp mąkę, wyłącz odkurzacz, wbij dwa jajka i zrób makaron, w międzyczasie wsiądź na mały wóz i zrób "dzwona" z dużym wozem, jak się obudzi wielka niedźwiedzica to podaj jej numer OC, w czasie kiedy ona będzie go spisywać, zakoś jej dyskietki do Amigi i przejrzyj tytuły, kiedy w ręce wpadnie ci gra, której potrzebujesz obudzisz się bez galarety i bez śledzia, ale za to z uśmiechem na twarzy i tytułem w pamięci.

Jeśli nie uda ci się podać więcej szczegółów, to będziesz zamiatać za karę liście na lotniskowcach.

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 20:20:26 przez rafgc
[#48] Re: Nazwa gry - zielona woda.

@asia1613, post #1

Shadow Of The Beast II, Shadow Of the Beast III ?
[#49] Re: Nazwa gry - zielona woda.

@asia1613, post #41

Naughty Ones?
Tiny Toon Adventures?
[#50] Re: Nazwa gry - zielona woda.

@Nightmare777, post #49

[#51] Re: Nazwa gry - zielona woda.

@AdamZeku, post #50

Może Was zaskoczę... ale dalej nic. Możliwe, że woda była tylko w jednym z poziomów, ale w takim razie musiała był w pierwszym. Postać nie była raczej dziewczyną (chłopiec albo w ogóle nie był to człowiek). Wydaje mi się, że ani nie strzelała ani niczego nie zbierała ani nie miała żadnej broni.
[#52] Re: Nazwa gry - zielona woda.

@asia1613, post #51

Może ta gra nie była na Amigę?
[#53] Re: Nazwa gry - zielona woda.

@asia1613, post #51

Może te :

Worms
Pepe Śrubokręcik
Lost Mine
Astral
Nemac4






Ostatnia aktualizacja: 15.03.2012 08:17:40 przez (V)(I)mothe(P)
[#54] Re: Nazwa gry - zielona woda.

@Andrzej Drozd, post #52

dyć pisała, że na Amigę.
[#55] Re: Nazwa gry - zielona woda.

@snajper, post #54

A co jeżeli koleżanka miała wtedy np. 5 lat i nie pamięta dobrze czy to była Amiga, Atari czy inny C64II (który jest podobny do Amigi)?

A co jeżeli chodzi o grę Draconus na Atari8bit/C64? http://www.youtube.com/watch?v=COAqXFqi8zE
Jungle Hunt też by pasował ;) - http://www.youtube.com/watch?v=xejKMX7cKWU

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2012 09:43:33 przez Andrzej Drozd
[#56] Re: Nazwa gry - zielona woda.

@asia1613, post #51

Może to KidChaos, MegaTwins, Kid Gloves II, Slackskin & Flint
[#57] Re: Nazwa gry - zielona woda.

@asia1613, post #51

Przeszłaś tą grę?
[#58] Re: Nazwa gry - zielona woda.

@parallax, post #57

http://www.mobygames.com/game/tower-toppler/screenshots
[#59] Re: Nazwa gry - zielona woda.

@OSH, post #58

Nic z tego. To prawda, że miałam wtedy ok. 5 lat, ale jestem pewna, że była to Amiga. Podejrzewam, że gry nie przeszłam całej (zresztą jak większości).
[#60] Re: Nazwa gry - zielona woda.

@asia1613, post #59

Hm. Zasugeruję delikatnie (ponieważ bliska mi osoba miała niedawno ten sam problem), że być może mogłaś połączyć w całość fragmenty np. dwóch gier. Jeśli jednak jesteś zupełnie pewna, że się nie mylisz, to pozostaje Ci jedno wyjście: wejść na HOL, TheLegacy albo MobyGames, i przeglądać cierpliwie wszystkie gry na Amigę. Pozostaje mi życzyć powodzenia, bo tych gier jest parę tysięcy...możesz oczywiście zawęzić obszar poszukiwań precyzując, że miała to być zręcznościówka, ale radziłbym tego unikać, bo może się okazać, że w tedy pominiesz grę, której szukasz...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem