kategoria: WHDLoad
[#1] Amiga 600 Whdload problem
Właśnie złożyłem do kupy Amigę 600 - mam rozszerzenie ChipRam z Individual Computer, rozszerzenie 4 MB Fast od Kipera2k, orz kartę SD 2 GB. Zaistalowany system to WB2.1 z pakietu ClassicWB. Wszystko śmiga świetnie poza whdload. Mam zainstalowaną wersję 17.0, oraz kilkadziesiąt gier whdload na karcie. Niestety nie działa żadna. Objawy są takie, że gra się normalnie ładuje do pamięci, jednak w momencie kiedy się uruchamia mam czarny ekran, albo czarno-białe migające śmieci i po jakimś czasie reset i guru meditaion.

te same gry na a1200 działają dobrze, także na winuae i to przy bootowaniu z tej samej karty cf i emulacji 68000 ... nie ma znaczenie czy aktywna jest opcja preload czy też nie...

Jakieś sugestie ?
[wyróżniony] [#2] Re: Amiga 600 Whdload problem

@twardy, post #1

Zainstaluj starsze whdload np 16.8 lub 16.9
Na mojej A600 z A6095 tez tak mialem
[#3] Re: Amiga 600 Whdload problem

@twardy, post #1

Sprawdź też ustawienia maxtransfer.
[#4] Re: Amiga 600 Whdload problem

@twardy, post #1

WHDLoad 17.0 jest skopane. Polecam 17.1.
Maxtransfer na CF chyba mało komu działa na ustawieniu innym niż 0x1FE00.
Powodzenia.
[#5] Re: Amiga 600 Whdload problem

@Kitech, post #4

zmieniłem maxtransfer, whdload 16.9 - efekt niestety taki sam....
[#6] Re: Amiga 600 Whdload problem

@twardy, post #5

Film z nagranymi objawmi: http://www.youtube.com/watch?v=vkiSscqZOtg

Wszystko bez Whdload dziala dobrze.
[#7] Re: Amiga 600 Whdload problem

@twardy, post #1

Czy po wyciągnięciu pamięci CHIP jest to samo, albo po wyciągnięciu fastu?
[#8] Re: Amiga 600 Whdload problem

@rafgc, post #7

probowalem tylko z 2mb fast bez opcji preload i nic nie dzialalo.
[#9] Re: Amiga 600 Whdload problem

@twardy, post #6

sprobuj przegrac i uruchomic dowolna gra z RAMdysku.
[#10] Re: Amiga 600 Whdload problem

@Norbert, post #9

z ramdysku to samo :(
[#11] Re: Amiga 600 Whdload problem

@twardy, post #10

A jaki masz kickstart w devs: ?
[#12] Re: Amiga 600 Whdload problem

@twardy, post #10

Gry ze stacji też są ok??
[#13] Re: Amiga 600 Whdload problem

@twardy, post #8

Wyjmij fast i zostaw tylko chip, jak się powtórzy, to masz problem z płytą główną, być może zawiesza się Denise albo Agnus, trudno powiedzieć, te śmieci graficzne na ekranie nie wyglądają ciekawie.
[#14] Re: Amiga 600 Whdload problem

@twardy, post #10

Proponuję:

1. Wyjąć wszystkie rozszerzenia.
2. Na gołej A600 uruchomić grę, która w wymaganiach ma maksymalnie 1 MB Chip (a najlepiej to jakąś taką co ma wymagania 0,5 MB Chip).

Jeżeli zadziała, to po kolei wkładaj kolejne komponenty i uruchamiaj ten sam tytuł. W końcu okaże się, który jest winowajcą.

Jeżeli nie zadziała, to będziemy myśleć dalej.
[#15] Re: Amiga 600 Whdload problem

@mailman, post #14

Wracam z tematem - kartę cf podłączyłem do PC i odpaliłem winuae w dokładnie takiej samej konfiguracji jak mam A600 - efekt ten sam, gry whdload mi nie chodzą. Dla pewności ściągnąłem parę innych i odpaliłem z dysku peceta, zamiast z karty cf (add pc drives at startup) - bez różnicy. Próbowałem z romem 3.1 i 2.05. W Devs: kickstarts mam przegrane kickstarty z "dużej" Amigi 1200, gdzie wszystko śmiga.
[#16] Re: Amiga 600 Whdload problem

@twardy, post #15

Jest!!!!!!! Poszło z WHDLOAD 16.8. Żadna nowsza wersja nie działa.... Agony odpalone !!!!!!!
[#17] Re: Amiga 600 Whdload problem

@twardy, post #16

A pisałem o 16.8
[#18] Re: Amiga 600 Whdload problem

@twardy, post #16

To nie działały wszystkie gry, czy tylko niektóre? Bo ja zrozumiałem, że wszystkie.

Sprawdzaj na stronie whdload.de pod jaką wersję whdload został zrobiony slave, w wielu przypadkach mi pomagało wrzucenie do katalogu z grą wersji whdload na którą został stworzony slave.
[#19] Re: Amiga 600 Whdload problem

@rafgc, post #18

Wszystko nie działało. Wcześniej sprawdzałem do 16.9 do 17.1.
[#20] Re: Amiga 600 Whdload problem

@twardy, post #19

Tzn masz na myśli wszystko w co chciałeś zagrać, czy sprawdzałeś też inne tytuły? Mi na pewno działało kilka gier na wersji 16.9, stąd myślałem, że masz jakieś uszkodzenie w sprzęcie.
[#21] Re: Amiga 600 Whdload problem

@rafgc, post #20

sprawdzałem ok 10 gier. Agony, Swos, Alien Breed, Alien Breed II, R TYpe, Project X , Za Żelazną bramą .... gry i dema bez whdload chodziły ok .
[#22] Re: Amiga 600 Whdload problem

@twardy, post #21

Akurat tych gier nie uruchamiałem, slave'y do wszystkich wymienionych przez Ciebie tytułów zostały stworzone pod wersję 10, prócz Agony w wersji 11 i projectX, który ostatnio został uaktualniony do wersji 17.
[#23] Re: Amiga 600 Whdload problem - migający ekran

@twardy, post #1

Odświeżam trochę temat. Co do tego czarnego ekranu po odpaleniu gier przez whdload to miałem podobny kłopot na swojej A600. Problemem okazał się plik kick34005.a500 w DEVS:kickstarts. Miałem wersję 256 kb.. Po zamianie na 512 kb wszystkie sprawdzane przezemnie gry uruchamiają się bezproblemowo.

Pozostała tylko pewna niedogodność, otóż w czasie ładowania gier składających się więcej niż 1 dyskietki mam na ekranie charakterystyczne "miganie". Np. odpalam Mortal Kombat 2 i gra zaczyna się ładować. Na ekranie widzę logo AMIGA, które pojawia się na chwilę i znika (tak kilku krotnie), potem z kolejnymi elementami intra jest tak samo. Dopiero w czasie samej rozgrywki (kiedy whdload niczego już nie zaczytuje) ekran jest stabilny. Mam taki efekt przy każdej większej grze. Wiecie co to może być i jak temu zaradzić ?

Jeśli chodzi o sprzęt to mam A600 z dodatkową pamięcią 1MB pod klapką. Za dysk służy mi karta CF z ustawionym maxtransfer na 0x1fe00 dla każdej partycji. Wersja samego WHDLoad nie odgrywa chyba większej roli (testowałem na 16.6, 16.8 i na najnowszej). Gierki odpalam bez s-s i bez żadnych dodatkowych argumentów w whdload
[#24] Re: Amiga 600 Whdload problem - migający ekran

@MarX, post #23

Odświeżę bardzo stary temat, mam dokładnie problem taki jak opisał kolega w przed ostatnim i ostatnim akapicie. /czarny ekran podczas ładowania gry na A600. Czy ktoś poradziła sobie z tym problemem??
[#25] Re: Amiga 600 Whdload problem - migający ekran

@majkelc, post #24

Czy ktoś poradziła sobie z tym problemem??


no ktoś "poradziła" sobie z tym problemem :)
rozwiązania masz przecież w tym temacie tam wyżej :)
[#26] Re: Amiga 600 Whdload problem - migający ekran

@zmiennik, post #25

Sorrki literowka :) nie było to zamierzone
[#27] Re: Amiga 600 Whdload problem - migający ekran

@MarX, post #23

Np. odpalam Mortal Kombat 2 i gra zaczyna się ładować. Na ekranie widzę logo AMIGA, które pojawia się na chwilę i znika (tak kilku krotnie), potem z kolejnymi elementami intra jest tak samo. Dopiero w czasie samej rozgrywki (kiedy whdload niczego już nie zaczytuje) ekran jest stabilny. Mam taki efekt przy każdej większej grze. Wiecie co to może być i jak temu zaradzić ?

Użyć opcji preload (ale z twoją konfiguracją będzie raczej problem), w ogóle na twojej konfiguracji nie ma w większości przypadków sensu używać whdload.
A jak koniecznie chcesz uruchamiać z HD coś co nie ma własnego installera i nie da się tego zrobić samemu (np MK2) to poszukaj starych wersji HD lub wersji dla JST.
[#28] Re: Amiga 600 Whdload problem - migający ekran

@BULI, post #27

U mnie tak jest na 8 czy 16mb fastu, jak założe 64mb to nic nie doczytuje amiga i nie miga ekran, wszystko działa prawidłowo.
[#29] Re: Amiga 600 Whdload problem - migający ekran

@ponior, post #28

Niestety niektóre gry mają zrąbane slave'y i niezależnie od ilości RAM wariują (przy przejściach między etapami, przy próbie zapisu gry). Najlepszy przykład to UFO Enemy Unknown. Gra działa z whdload bardzo dobrze - do pierwszej misji lub pierwszego save'a. ;)
Wersja zainstalowana na dysku nie robi żadnych problemów. To samo zdaje się dotyczy SWOSa.
[#30] Re: Amiga 600 Whdload problem - migający ekran

@Jenot, post #29

Ja nie mam fastu i np. gra Dungeon Master mam 3 wersje, jedna wymaga procesora 020, druga robi się carny ekran a trzeciapokauje mi palec i mowi wal się zacinąc się w momencie pokazania niebieskiego okienka WHD. Jedynie mi adf zostało póki nie zakupie karty turbo:) Żadne opcje nocachefile czy jakoś tak nie mają na to żadnego wpływu. Wpisywałem różne kombinacje wyłączałem po uae chyba wszystkie możliwe opcje. Ustawiłem sobie sobie tą samą konfiguracje na jakiej mam amisie. Gry jedno dyskietkowe są wielce obrażalskie pod whd. Instalacja gry tak jak np. LEgion nie sprawia mi najmniejszych problemów z opcją preload na amidze a pod uae ciemność. Supaplex na amidze ciemność na uae działa normalnie:D Mimo że to te same gry takie same konfiguracje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem