kategoria: WHDLoad
[#31] Re: Amiga 600 Whdload problem - migający ekran

@ponior, post #28

Tak nie powinno być. Mam konfig A1200 z 8MB fastu i 64MB i 256MB i wszędzie jest OK.
[#32] Re: Amiga 600 Whdload problem - migający ekran

@MarX, post #23

Pozostała tylko pewna niedogodność, otóż w czasie ładowania gier składających się więcej niż 1 dyskietki mam na ekranie charakterystyczne "miganie". Np. odpalam Mortal Kombat 2 i gra zaczyna się ładować. Na ekranie widzę logo AMIGA, które pojawia się na chwilę i znika (tak kilku krotnie), potem z kolejnymi elementami intra jest tak samo. Dopiero w czasie samej rozgrywki (kiedy whdload niczego już nie zaczytuje) ekran jest stabilny. Mam taki efekt przy każdej większej grze. Wiecie co to może być i jak temu zaradzić ?

Mam A600 z ACA620 i 11 MB ramu, opcja preload włączona i mam to samo. Ale że pojawia się tylko na początku gry jak leci logo Amiga i te pozostałe, potem jest ok, to nie zwracałem na to uwagi.
[#33] Re: Amiga 600 Whdload problem - migający ekran

@QkiZ, post #32

U mnie na A600 z furią nic nie skacze, specjalnie sprawdziłem MK2 przed chwilą. Skakało i owszem i na Sakurze i na ACA620.
[#34] Re: Amiga 600 Whdload problem - migający ekran

@lysyzastary, post #33

warto podkreślić wyższość Furii pisząc z dużej litery nazwę;)
ACA620 to rozbudowane rozszerzenie pamięci i trzeba traktować jako ciekawostkę;)
Lepiej wesprzeć Sakurę!
[#35] Re: Amiga 600 Whdload problem - migający ekran

@dez3, post #34

ok, Furia :-]

Dla potomności - z Furią nie działają jako HDD karty CF Kingstona z kwiatkiem. Działa za to bez problemu to http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-sd-sdhc-do-ide-44-pin-i4688826032.html, przetestowałem z dwoma kartami SD.
[#36] Re: Amiga 600 Whdload problem - migający ekran

@dez3, post #34

Nie zgodzę się w 100%. ACA jednak dokłada także 020 a to z kolei pozwala odpalić trochę więcej software'u na A600. Zwykłe rozszerzenie pamięci tego jednak nie oferuje. Po drugie ACA620 była dostępna przed Sakurą i innymi produktami. Natomiast nie mogę się doczekać Furii aby zamienić ACA620.

Szkoda, że karty CF nie działają z Furią. Ciekawe dlaczego.
[#37] Re: Amiga 600 Whdload problem - migający ekran

@alekc, post #36

Pisałem tylko o Kingstonach, działa bez problemu np CF Sandisk Ultra, tylko było mi go szkoda, bo dziala u mnie w przejsciowie PCMCIA.
[#38] Re: Amiga 600 Whdload problem - migający ekran

@alekc, post #36

ACA620 nie jest warta swojej ceny, lepiej kupić Furię:)
[#39] Re: Amiga 600 Whdload problem - migający ekran

@dez3, post #38

A czy Furia będzie działała z CF Platinium?
[#40] Re: Amiga 600 Whdload problem - migający ekran

@Sadun, post #39

Ciezko powiedziec, trzeba by przetestowac, ja niestety nie mam takiej.
[#41] Re: Amiga 600 Whdload problem - migający ekran

@lysyzastary, post #40

Podesłałbym swoją ale mam złamaną kostkę i cieżko mi się poruszać, najwyżej podeśle za jakieś 2-3 tyg dla sprawdzenia.
[#42] Re: Amiga 600 Whdload problem - migający ekran

@Sadun, post #41

Oki, nie ma problemu.
[#43] Re: Amiga 600 Whdload problem - migający ekran

@lysyzastary, post #42

Po instalacji whd 17.2 odpala sie 90% gier bez żadnej karty turbo, jednak mimo wszystko to troche mordęga czasowa:D
[#44] Re: Amiga 600 Whdload problem

@Skiba, post #2

Zainstaluj starsze whdload np 16.8 lub 16.9
Na mojej A600 z A6095 tez tak mialem

czytam cały temat - trochę mnie martwi że trzeba coś ustawiać w samym programie.

U mnie pobrane gry ze strony whdload dziwnie się instalują, podczas instalacji chce jakieś dyskietki...
Cały proces jakoś sie kończy ale gry nie uruchamiają się - wyskakuje mi błąd i koniec grania.

Mam dodatkową pamięć - na samym WINUAE jest tak samo jak na Amidze.
Nie potrafię z tego wybrnąć. Czy sama reinstalacja WhdLoad będzie pomocna czy muszę od nowa system stawiać?
[#45] Re: Amiga 600 Whdload problem

@Fiszer18, post #44

hmm se strony pobierasz instalery do gier a nie gry, dlatego chce od Ciebie dyskietki z oryginalną grą żeby ją zainstalować :)
[#46] Re: Amiga 600 Whdload problem

@QUAD, post #45

hmm se strony pobierasz instalery do gier a nie gry, dlatego chce od Ciebie dyskietki z oryginalną grą żeby ją zainstalować :)
już to ustaliłem. Moj błąd. Ale teraz przy uruchomieniu gry np. Lotus 3 mam czarny ekran. Jaguar wyrzuca błąd. A to gry ktore mój syn lubi katować. Obecnie z dyskietek. Chyba nie obejdzie sie do zmiany wersji WhdLoad
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem