[#1] Zapowiedzi nowych gier
Na 2013 rok zaplanowana jest premiera gry Danger Mouse. Będzie to tekstowa gra przygodowa oparta na brytyjskim komiksie pod tym samym tytułem. Prace trwają już prawie rok, a na lato zapowiedziana jest pierwsza wersja demonstracyjna. Gra pisana jest w AMOSie (krótki film).
[#2] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1

Szkoda że nie widać jak wygląda gra, tylko intro jakieś...
[#3] Re: Zapowiedzi nowych gier

@kjb666, post #2

To intro jest grą właśnie. To ma być tekstówka :)
[#4] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Logan, post #3

Tekstówka polega chyba na wpisywaniu komend, tak bynajmniej było na Atari w grach Mózgprocesor i Kabza :)

Na tym filmiku nie widzę interakcyjności :)
[#5] Re: Zapowiedzi nowych gier

@kjb666, post #2

[#6] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1

Lubię tekstówki. A ten filmik z muzyką z Bonda bardzo przypadł mi do gustu. Czasem zastanawiam się czy samemu nie przysiąść do AMOSa, żeby szybciej ukończyć projekty. W końcu i tak celuję w odbiorców klasykowych. Muszę się nad tym jeszcze zastanowić. Gdybym się zdecydował, to grafika Krzyśka Matysa jeszcze prędzej znalazłaby się w gotowych produkcjach.
[#7] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1

Bardzo fajna graficzka. Jeśli chodzi o podkład muzyczny to nie jest w moim guście ale lepszy taki niż wcale. :)
Byłby fajny scenariusz to może kiedyś zabrałbym się za tworzenie podobnej gry tekstowej.
Tylko narysowanie ponad 50 obrazków trochę odstrasza. :)

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 12:36:22 przez Leon
[#8] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Leon, post #7

Bardzo fajna graficzka.


Wygląda jak zeskanowana, albo raczej zdigitalizowana :P
[#9] Re: Zapowiedzi nowych gier

@kjb666, post #8

Niezły syf. W 2013 roku coś takiego?! Chyba autor się pomylił o jakieś 25 lat wstecz.
[#10] Re: Zapowiedzi nowych gier

@aMifan, post #9

Twoja opinia oddaje to co me gały ujżały. Dla Amigi 500 z 512 kb ram chyba to jest. Jakieś żarty ? Lepiej zrobić remake Black Crypt na minimum 030/32 MB ram. Wiem napiszą niektórzy żebym się wziął do roboty, ale niesstety nie potrafię....
A w powyższą grę niestety nie zagram....Śpioch
[#11] Re: Zapowiedzi nowych gier

@aMifan, post #9

Heh, facet po roku pracy nad tą grą może sobie poczytać takie komentarze. Pewnie gdyby je przeczytał odechciałoby mu się amigowania na wiele lat a może i na całe życie. Nie rozumiecie chyba retrokomputingu, bo przecież o to w tym wszystkim chodzi. Jeśli chcecie grę na Amigę od jednej osoby na miarę dzisiejszych produkcji macie Quake'a 2 w 8 fps. Sztuka dla sztuki. Zastanówcie się co jest lepsze.

Co do Black Crypt to widzisz kolego, za tą gra stoi duża firma, a nie pojedyncze jednostki. Dziś, gdy Amiga została bez wsparcia ze strony firm, pozostaje nam liczyć na pracę takich jednostek, ale nie można oczekiwać od nich produkcji komercyjnej jakości. Jedną z ostatnich firm produkujących gry na Amigę był Vulcan Software. Wspomógł on kilku niezależnych deweloperów w tym autorów Genetic Species i Uropa2. Dziś niestety nie istnieje duża firma, która mogłaby wspomóc autorów nowych gier.

Sporo produkcji umiera właśnie z powodu braku wsparcia, niedawno padł jakiś Role-playing-game na EAB po roku prac, wesprzyjcie autorów takich retroprodukcji jeśli nie potraficie dać praktycznej pomocy to choć miłym słowem, a nie piszcie takie deprymujące komentarze.
[#12] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hextreme-Attic, post #11

Bo ta gra to jest sztuka dla sztuki i będzie się podobać tylko wąskiemu gronu.
Pamiętasz jak wyglądała przygodówka Kajko i Kokosz? Nie zeskanowali komiksu i nie zrobili krapa w Amosie...
[#13] Re: Zapowiedzi nowych gier

@kjb666, post #12

link
link

Mógłby to ktoś pociągnąć, zapowiadało się świetnie.


Ciekawie zapowiada się też platformówka Cammy:

[#14] Re: Zapowiedzi nowych gier

@twardy, post #13

Cholerka ten Quests Of Nargoth wygląda świetnie, mógł być z tego super hicior, gdyby fabuła stała na poziomie grafiki. Autor pisze gdzieś w ilu % ukończył dzieło ?
[#15] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Wojox, post #10

A bekać i pierdzieć umiesz? pomysł Chociaż sample byś porobił pomysł
[#16] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Wojox, post #10

nieźle się uśmiałem czytając ten komentarz. Dla mnie prawdziwa Amiga to KLASYCZNA Amiga, bez kart turbo, dopalaczy, laserów, szmaserów...Jak już ktoś napisał chyba nie rozumiesz pewnej idei a tym komentarzem po prostu się ośmieszyłeś. Jak dla mnie gierka wygląda bardzo obiecująco i jeśli tylko będę miał okazję na pewno zagram.
[#17] Re: Zapowiedzi nowych gier

@uroboric_tom, post #16

A z dyskiem twardym? pomysł
[#18] Re: Zapowiedzi nowych gier

@uroboric_tom, post #16

Danger Mouse , Tales of Gorluth, seria by Amiten software? szok! szok! szok!


Jak to sie mowi "z g...a bata nie ukrecisz" OK
[#19] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #18

To jak kiedy mogę oczekiwać Twoich gier na Amigę?
[#20] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Leon, post #19

Mogę się mylić, ale krytycy filmowi chyba filmów nie robią :)
[#21] Re: Zapowiedzi nowych gier

@kjb666, post #20

Gość produkuje jakieś badziewie na miarę "Olimpiady" LK Alvalon z 1996 roku (w 2013 roku!) a wy to jeszcze popieracie? Spadać z tym syfem.

Pozostaną stare gry, do których się chętnie wraca. Po co w 2013 roku produkować jakieś badziewie?
[#22] Re: Zapowiedzi nowych gier

@aMifan, post #21

przez takie rozumowanie Amiga "zdechła"..
[#23] Re: Zapowiedzi nowych gier

@twardy, post #13

Ten Cammy bardzo porządnie wygląda :)
[#24] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Duracel, post #23

My tu gadamy o tym co (być może) będzie, a tymczasem koleś przeportował z Atari ST "International Karate".
Więcej tutaj.
[#25] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #24

My tu gadamy o tym co (być może) będzie, a tymczasem koleś przeportował z Atari ST "International Karate".
Więcej tutaj.


Świetna robota. Brak mi słów.
[#26] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Leon, post #19

#19
w tym roku na pewno.

#22
Ale przez rozumowanie "idziemy w ilosc a nie w jakosc" Amiga nie odzyje.

#24
fajne ale raczej w kategorii "ciekawostki".

Parenascie nowych crapow niczego na scenie graczy amigowych nie zmieni. Poki co nadal zostajemy daleko w tyle za scena ZX'a , Atari i C64.
[#27] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #24

lzx? Co to za format?

--------------
Ok. doczytałem, że to spakowane archiwum.
Jak najprościej to rozpakować pod OS 3.9?

No dobra to ja czekam na port Robbo 1 do 1 i port Karateki :)

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2013 22:07:04 przez Duracel
[#28] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Duracel, post #27

lzx? Co to za format?

Dośc bardzo amigowy. Archiwum jest na Aminecie. Przez całą końcówkę 90-tych i do teraz, często wolę spakować coś lzxem, niż lha. :)

No i...lha ci rozpakuje każdy cracker za pomocą WinCommandera itp.
LZX to bardziej konspiracyjna struktura :)

Dodane: składnia lzx jest analogiczna do lha. XAD też bez problemu widzi pliki lzx. Czy to za pomocą Voodoo-X, czy Directory Opus4 :)

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2013 22:38:39 przez Andrzej Drozd
[#29] Re: Zapowiedzi nowych gier

@parallax, post #17

tylko jeśli ma nie więcej niż 20MB ;))
[#30] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Andrzej Drozd, post #28

To prawda, lepiej kompresuje pomysł
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem