kategoria: Szukam gry
[#31] Re: Obrazy gier

@Norbert, post #25

Norbert, mam wrazenie, ze czytajac te same wypowiedzi ogladamy inny film. Wskaz, w ktorym dokladnie miejscu upieram sie przy 2-dyskietkowej wersji gry "Battle Squadron"? :)

Ogolnie rzecz biorac, mam kolege, ktory tez upiera sie przy tym, ze ADFy z TOSECa sa sprawne. Problem polega tylko na tym, ze do ich uruchomienia musi podmieniac w emulatorze oryginalne ROMy na takie, ktore posiadaja wbudowany debugger przewidziany specjalnie do tego celu. Pytanie brzmi: Co z tego, ze uruchomimy to na emulatorze, skoro taka kopia nigdy nie zadziala na oryginalnej Amidze? A to jest, jakoby, celem zrzucania ADF na DF0: - po to te sprawne obrazy.

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2013 12:32:34 przez F7sus4
[#32] Re: Obrazy gier

@F7sus4, post #31

Czyzbys kolejny raz pisal cos innego niz myslisz ?
Post 18
Battle Squadron - The Destruction of the Barrax Empire! (1989)(Innerprise Software)[cr TT](Disk 1 of 2).adf
Nazwa pliku sugeruje ze gre jest na dwoch dyskietkach czyli sciagajac i sprawdzajac tą wersje chce ja posiadac/uruchomic.
Podales ja tez jako przyklad niedzialajacego archiwum czyli zalezy Ci na tej dyskietce.

Czy przegladnales w ogole te dwie dyskietki i sprawdzieles zawartosc ?
Znajdziesz tam ciekawe informacje oraz cos jeszcze . Napisz co znalazles, bo jakos widze ze nie do konca chcesz to zrobic.


Podaj kolejne przyklady uszkodzonych plikow za toseca, bo jak widzisz nie tylko ja ma podobne zdanie na temat adf z toseca.

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2013 13:41:57 przez Norbert
[#33] Re: Obrazy gier

@Norbert, post #32

Norbert, archiwum zostalo wskazane, poniewaz jest uszkodzone, a nie dlatego, ze mi na nim szczegolnie zalezy. Nie ma potrzeby walkowac tego tematu.

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2013 15:04:48 przez F7sus4
[#34] Re: Obrazy gier

@teh_KaiN, post #26

Raportami ADFow zajalem sie na forum TOSECa i tam proponowalbym szukac. Poniewaz na PPA znika mozliwosc edycji postow po pewnym czasie, nie mam mozliwosci wrzucenia wszystkiego do jednego linkowalnego wpisu. Rowniez bardziej istotne jest znajdowanie sprawnych archiwow, anizeli wylacznie eliminowanie uszkodzonych.

Korzystajac z okazji, dziekuje za pomoc w kompletowaniu zbioru na priv: wszystkim razem i wszystkim z osobna - you know who you are! OK

Ostatnia aktualizacja: 20.14.2014 20:14:20 przez F7sus4
[#35] Re: Obrazy gier

@F7sus4, post #33

A Norbert próbuje Ci udowodnić, że coś, co nie istnieje (Battle Squadron na dwóch dyskach nie istnieje), nie może być poprawne. Dlatego też jest prośba o podanie kolejnych "uszkodzonych" wg Ciebie plików.
[#36] Re: Obrazy gier

@mailman, post #35

Dokladnie wyglada to tak ze F7sus4 nie przyczytal co napisane jest po uruchomieniu pierwszej dyskietki.
Gdyby to zrobil to wywnioskowalby dlaczego ta "wersja" ma dwie dyskietki .
Caly czas czekam odpowiedz.
Druga dyskietka tez jest ciekawa.
Jesli Ja staram sie pomoc i testuje dyskietki to wypadaloby zeby autor watku tez dokladnie przypatrzyl sie problemowi.
To dobrze ze 7Fsus4 przeniosl problem na forum Tosec. Watek nie bedzie sie ciagnal w nieskonczonosc, ale z drugiej strony jesli tak bedzie sie przykladal do testowanie/sprawdzania to nie wiem czy forumowicze z tosecu beda mieli tyle cierpliwosci :)
[#37] Re: Obrazy gier

@Norbert, post #36

Mailman+Norbert: Protip - kolezanki, spozytkujcie swoja energie na przegladanie archiwow, zamiast na bezproduktywne miauczenie.

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2013 20:41:37 przez F7sus4
[#38] Re: Obrazy gier

@F7sus4, post #37

Powtórzę po raz kolejny.
Co jest napisane w intrze w pierwszej dyskietce oraz co jest na drugiej dyskietce?
Czy tak ciężko Ci jest to sprawdzić?

Nadal czekam na nowe błędne adfy.
[#39] Re: Obrazy gier

@F7sus4, post #7

Najlepszym źródłem jest EAB FTP. Jest tam najnowszy tosec oraz zrzuty z w bardzo wielu BBSów.
[#40] Re: Obrazy gier

@Norbert, post #38

Niestety, nie mam na tym kompie softu, zeby weryfikowac to w tej sekundzie, natomiast dla dobra tematu, bardziej konstruktywne byloby podanie konkretnego rozwiazania, zamiast uwracanie przez pol topicu.

Z uwalonych gier na liscie byly na pewno:
Dune 2 (wyrzucalo Read Error on block XXX)
The Settlers (wchodzil do Shella z 1-szej dyskietki i nic sie dalej nie dzialo)
Aladdin (GURU po intrze)
Fury of the Furries (nieskonczone "LOADING" po logo Kalisto).

Odpowiednie dobieranie alternatywnych zrzutow (a1, a2, a3 etc.) czesto rozwiazywalo sprawe, jednak nie zawsze. Duzo wersji w/w gier w TOSECu nie ma - wypada sprawdzic wlasnymi metodami. Jezeli wylonia sie rozwiazania, dlaczego podane tytuly dzialaja/nie dzialaja, beda to na pewno uzyteczne informacje.

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2013 21:52:14 przez F7sus4
[#41] Re: Obrazy gier

@cholok, post #39

Dzieki, stawiam 100 punktow many na te BBSowe warezy. Pamietam, ze sam korzystalem niegdys z jednego polskiego - byl na warszawskim numerze. :)
[#42] Re: Obrazy gier

@F7sus4, post #40

Wreszcie jakis konkret.
Ale najpierw Ty sprawdzisz Battle Squadron i napiszesz co znalazles, potem dopiero Ja bede mogl zajac sie kolejnymi przykladami.
Oczywiscie podaj konkretne nazwy plikow bo nie mam zamiaru przeszukiwac kazdego zrzutu.
Dla Ciebie nie bedzie to problem, bo jesli podales je na liscie to na pewno wiesz jakie to są.
Sam zaczales watek wiec wypadaloby zebyc bardziej zaagazowal sie (patrz opis Battle Squadron), bo jakos nie widac zeby ktos oprocz mnie chcial Ci pomoc.

Widze tez ze chcesz "kijem zawrócić Wisłe"
Znajdz na Tosecu dzialajace wersje gier, wybierz z alternatywnych plikow, i kompletuj dobre adfy.
Sam wiele nie zdzialasz, braknie Ci zycia, a przynajmniej za kilka lat bedzie mogl wydac Swoją kompilacje ze sprawdzonymi grami dzialajacymi na Twoim komputerze pod nazwa F7sus4_CD_Amiga_game
[#43] Re: Obrazy gier

@F7sus4, post #40

Norbert, mniej czasu poswiecilbys na odpalenie tych 5-10 obrazow, anizeli na spamowanie bezproduktywnymi postami na forum. Rozmowa z Toba nie prowadzi do niczego konstruktywnego. Przyjmij ignore z mojej strony.
[#44] Re: Obrazy gier

@F7sus4, post #43

To co ja robie z moim wolnym czasem to jest moja sprawa i nie bedziesz mi pisal co ja mam robic.
Jest to tez tylko moja dobra wola ze sprawdzilem pierwszy podany przez ciebie przyklad uszkodzonego archiwum.
Ty nawet tego nie zrobiles, bo kilka razy pisalem zebys podal co znajduje sie na dyskietach i do tej pory tego nie zrobiles.
Pamietaj.
To ty zaczales wątek i nie widac z twoje strony zadnego zaangazowania.
Rowniez po kilku przypomnieniach podales kolejne "zle" adfy , ale oczywiscie bez dokladnych nazw (takich jak sa udostepnione na sieci - tosec)
Moge przypuszczac ze podales je tylko na "odczepke".
"A niech sobie sam sprawdzi, co ja bede sie męczył" - pomyslal F7sus4 :)

A ignorem to ja powinienem Cie potraktowac, ale widze ze masz jakis problem ze soba i mysle ze dorosniesz do powaznego zachowania.
Gdy juz sie "naprawisz" to oczekuje z Twojej strony przeprosin

Ps.

Prosze moderatora o zamkniecie watku poniewaz autor nie chce wspolpracowac w rozwiazaniu problemu jaki sam przedstawil w pierwszym poscie
[#45] Re: Obrazy gier

@Norbert, post #16

DMS posiada sume kontrolna kazdej sciezki i dzieki wiadomo ze obraz jest sprawny lub nie.


pod warunkiem że źródłowa dyskietka była sprawna
Ja po ściągnięciu ADFa zawsze sprawdzam na emulatorze (bo tak pewnie i bezpiecznie) programem FixDisk albo DiskTest. Wtedy mam pewność że źródłowa dyskietka była sprawna zanim została zrzucona do pliku ADF czy DMS. Dla pewności sprawdzam jeszcze VirusZ bo często w tych piratach się zdarzało że siedział jakiś amigowy wirus.
[#46] Re: Obrazy gier

@QkiZ, post #45

Dokladnie tak jak piszesz.
Dyskietka w DMS/ADF jest tak sprawna jaka byla przez zarchiwizowaniem.
Czasami takie naprawy o jakich wspominach pozwalaja na odzyskanie skasowanych plikow, ktore potrzebne sa do uruchomienia gry/dema ( mialem taki przypadek z FIFA oraz jednym musicdemem).

A co do skasowanych plikow, to mozna znalezc ich wiele na "starych" adf/dms, o ktorych zapomni3li "tworcy" dyskietki (najczesciej jakies kompilacje gier, demek, uzytkow itp)
[#47] Re: Obrazy gier

@Norbert, post #46

A to już zaleta FFSa :)
[#48] Re: Obrazy gier

@QkiZ, post #47

No nie tylko FFS.
Qkiz udalo Ci sie cos ciekawego znalezc na adf/dms ? (Saddam, Happy New Year, Lamer ) ?
[#49] Re: Obrazy gier

@Norbert, post #48

Dwa razy pamiętam trafił się Saddam. Lamer też był. Jakieś inne badziewia siedzące w bootblock'ach.
[#50] Re: Obrazy gier

@QkiZ, post #45

pod warunkiem że źródłowa dyskietka była sprawna

Podczas zgrywania takiego DMSa na dyskietke, bedziesz mial informacje, ktore sektory posiadaly Read Error. Z ADFami nie jest tak rozowo.
[#51] Re: Obrazy gier

@F7sus4, post #50

zeby sprawdzic dms nie trzeba go wgrywac na dyskietke.
wystarczy przetestowac go parametrem TEST w programie DMS

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2013 11:19:33 przez Norbert
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem