kategorie: WHDLoad
[#1] SWOS wersja i save w whdload
Witam,
1. jaka jest najnowsza wersja SWOS jaka kiedykolwiek wyszła ?
2. czy w whdload da sie zapisywac stan gry? bo mi sie wiesza cos przy probie zapisu/odczytu

pozdr
Pyzio
[#2] Re: SWOS wersja i save w whdload

@pyzio2, post #1

1. Bodajże sezon 1997/1998 albo 1996/97 czy jakos tak blisko.

2. Tego nie wiem, mam wersje odpalana bezposrednio z twardziela, radze poszukac takiej samej, jak nie znajdziesz to odezwij sie na priv, podesle Ci wersje na HDD ze skladami z sezonu 2012/13 i dzialajacymi save'ami na dyskietke.

ad. 2 - Mam nadzieje, ze taka propozycja nie naruszam regulaminu PPA...

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2013 17:39:37 przez rzeznik666
[#3] Re: SWOS wersja i save w whdload

@pyzio2, post #1

Ad. 2. Da się. Być może masz zabezpieczony przed zapisem/odczytem katalog, do którego gra próbuje zrobić zapis lub nie znajduje się w tym katalogu plik indeksu tworzony przez grę (przyczyna jego braku j.w.).
[#4] Re: SWOS wersja i save w whdload

@pyzio2, post #1

Mi się wydaje że wersja 1996/1997 ostatnią jest.
I mi w WHDLOAD bez problemu zapisuje stany gry/gier.
[#5] Re: SWOS wersja i save w whdload

@Tom Rain, post #4

Sensible World Of Soccer 97-98 ostatnią jest ok, racja
[#6] Re: SWOS wersja i save w whdload

@BULI, post #5

Przypatrzyłem się dokładniej tematowi, bo miałem gdzieś na dyskietkach SWOS 97-98 (pamiętam nawet logo na planszy tytułowej 97-98 i to pamiętałem dobrze ;)

Jednak jak nie odnalazłem dyskietek, przejrzałem temat w necie i okazało się, że nie miałem racji!
Rzeczywiście ostatnie oficjalne wydanie to SWOS 96-97.

To co miałem to "zupdejtowana" wersja, która jest dostępna np tutaj.
[#7] Re: SWOS wersja i save w whdload

@pyzio2, post #1

Jak ktos chce sie bawic w swosie w kariere z nowymi skladami, to juz jest zapowiedz najnowszych z sezonu 2013-14.

link
[#8] Re: SWOS wersja i save w whdload

@rzeznik666, post #7

No i juz sa najnowsze, ze tez komus sie chce to aktualizowac :-] No ale praca wykonana zacnie.

link
[#9] Re: SWOS wersja i save w whdload

@rzeznik666, post #8

Jak ktos chce albo ma problem z aktualizacja to prosze pisac na priv, podesle spreparowana paczke.
[#10] Re: SWOS wersja i save w whdload

@rzeznik666, post #8

Oooo - Fajnie OK
[#11] Re: SWOS wersja i save w whdload

@rzeznik666, post #9

rzeznik: z mega opoznieniem, bo mam chwile wolnego, dzieki za mejla :) niestety, po przeniesieniu archiwum na ami, rozpakowaniu tam i odpaleniu gry, dostaje czarny ekran :(

czy ktos poratuje wersja swosa z aktualnymi skladami, ktora na 100% chodzi na prawdziwej ami?
[#12] Re: SWOS wersja i save w whdload

@slay, post #11

Podeslalem Ci dzialajaca na mojej prawdziwej A1200 (3.0 z apollo 1230 na pokladzie) wersje, pojecia nie mam dlaczego nie dziala u Ciebie. Zrzucilbym to jeszcze raz z amigi, ale powedrowala na swieta na spod szafy i na razie tam zostanie na kilka tygodni. Wysylalem to jeszcze kilku osobom, moze ktos z nich Ci pomoze w tym momencie.
[#13] Re: SWOS wersja i save w whdload

@rzeznik666, post #12

Tylko małe info z mojej strony. Zrobiłem jeszcze test i lamersko podmieniłem zawartość katalogu "data" z nowej wersji w starej i całość ruszyła z nowymi składami. Najprostsze wyjście znów okazało się najlepsze ;)
[#14] Re: SWOS wersja i save w whdload

@slay, post #13

No i super, ja wyciagnalem z szafy Ami i tez wlasnie pykam, cos mi zdecydowanie parametry Piszczka nie pasuja do kariery :-]

BTW jak ktos jeszcze chce SWOS w wersji na HDD ale nie WHDLOAD z najnowszymi skladami to piszcie na priva.
[#15] Re: SWOS wersja i save w whdload

@rzeznik666, post #14

BTW jak ktos jeszcze chce SWOS w wersji na HDD ale nie WHDLOAD z najnowszymi skladami to piszcie na priva.


A dlaczego nie zamieścisz samych składów po prostu na Aminecie?
[#16] Re: SWOS wersja i save w whdload

@mailman, post #15

Same składy są tu link

Paczkę wysyłam tym, którym się nie chce tego sklejać bądź nie umieją i tyle. Jeśli jest to wbrew jakimś zasadom przestanę oczywiście.
[#17] Re: SWOS wersja i save w whdload

@rzeznik666, post #16

Mam pytanie do znawców tematu. W latach 90 grałem na Amidze w SWOSa 95/96. Ostatnio tak z ciekawości odpaliłem sobie SWOSa 96/97 na PC. Ku mojemu zaskoczeniu nie ma w polskiej lidze Odry Wodzisław, a grała już w tym sezonie w 1 lidze (obecna ekstraklasa). Czy składy w wersji 96/97 są z tegoż sezonu czy z wcześniejszego (95/96), co by wyjaśniało moją wątpliwość ?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2014 16:25:59 przez parsi
[#18] Re: SWOS wersja i save w whdload

@parsi, post #17

Są już może jakieś nowe składy 2014 do amigowego SWOSa?
[#19] Re: SWOS wersja i save w whdload

@slay, post #18

Witam, podepnę się pod temat, mam problem z SWOS.

1. Wersja Whdload: w ogole jest dla mnie niegrywalna, sprawdzałem na dwóch różnych A1200, oraz raz na Sakurze i na Apollo.
Sam mecz OK, ale muzyka się tnie na menu i wyborze drużyn za każdym razem jak zmienia się klatka obrazu... tak to wkurza, że nie macie pojęcia.

2. Wersja HDD nie ma z tym problemu, chodzi ładnie, ale z kolei jak próbuje zapisać stan gry to gra zaczyna wariować, sama wciska mi guziki, itd....
Próbowałem 3 różne wersje gry... 95/96, 96/97 i jeszcze jakąś z nowymi składami.

3. Wersja dyskietkowa działa jak należy!!!!

Chodzi o to, że musze rozwiązać problem gry/zapisu w ciągu 2 dni.
Mam komuś zaprezentować SWOS na A1200 z dyskiem twardym, od tego zależy bardzo wiele, dłuższa historia.
Pomocy!
[#20] Re: SWOS wersja i save w whdload

@zmiennik, post #19

dobra punkt 1. wyeliminowałem wywalając nawiasy z PRELOAD.
Czyli na Whdload i na wersja HDD chodzą ładnie, nic się nie tnie, ale... nadal nie moge zapisać stanu gry, gra zaczyna wariować podczas próby zapisu, czy to whdload czy hdd, czy to 95 czy 96 obojetnie.
Spotkał się ktoś z czymś takim?
[#21] Re: SWOS wersja i save w whdload

@zmiennik, post #20

Co to znaczy wariować? Korzystając z wersji WHDLoad i dokonując zapisu będą występować ściemnienia ekranu i przerwy, ale po zakończeniu operacji zapisywania dalej wszystko powinno być dobrze.
[#22] Re: SWOS wersja i save w whdload

@mailman, post #21

Co to znaczy wariować?

wciskam save game, wpisuję nazwę nowego save'u potwierdzam i w tym momencie jakbym włączył autofire i nie umiem tego zatrzymać..

Korzystając z wersji WHDLoad i dokonując zapisu będą występowa (...)


akurat pisałem, że u mnie problem zapisywania dotyczy zarówno wersji WHDLoad jak i normalnej wersji HDD. Ponadto, sprawdzałem różne wersje gry.

Nie wiem co jest grane i jak temu zaradzić, ale bardzo mi zależy żeby doprowadzić to do działania.

p.s. czy powinienem mieć jakiś katalog na save? albo jakiś plik czystej dyskietki *.adf?
Jak tak to gdzie dokładnie?
[#23] Re: SWOS wersja i save w whdload

@zmiennik, post #22

Ja mam SWOS 95/96 i trzeba bylo w katalogu z gra zrobic szuflade save.
I tyle powinno byc dobrze - WHDload ver. 18


Ostatnia aktualizacja: 19.01.2015 09:34:42 przez mwb113
[#24] Re: SWOS wersja i save w whdload

@mwb113, post #23

katalog save mam, wersje whdload mam starsza, ale wersja instalowana na dysku ma dokladnie taki sam problem. Zaczynaja sie jazdy, gdzie niby nawet zapisuje, ale i tak jak sie wlaczy od nowa gre to nie widac tego save'u...

jak sprawdzic ewentualnie zmienic atrybuty katalogow, moze mam tylko do odczytu?
[#25] Re: SWOS wersja i save w whdload

@zmiennik, post #24

Sam instalowałeś grę czy skorzystałeś z jakiegoś gotowca? Spróbuj zainstalować samemu. Może jakiegoś pliku brakuje.
[#26] Re: SWOS wersja i save w whdload

@zmiennik, post #22

przygotowales save dysk za pomoca opcji dostepnych w grze ?
[#27] Re: SWOS wersja i save w whdload

@Norbert, post #26

nie, ale to musze miec fizyczna dyskietke?
[#28] Re: SWOS wersja i save w whdload

@zmiennik, post #27

Jesli grasz w wersje dyskietkową, to tak.
Wersja whdload zapisuje do katalogu na dysku
[#29] Re: SWOS wersja i save w whdload

@Norbert, post #28

A czy u Was też zwalnia animacja pod WHDLoad?
Próbuję grać na A4000 z 060 ale chwilami jest płynnie a chwilami strasznie przycina. Mam coś nie tak ustawione, czy taki już jest ten slave?
[#30] Re: SWOS wersja i save w whdload

@Davka, post #29

U mnie np nic nie ścina.
Za to teraz jak robie save w wersji whdload to moge go odczytywać tylko do momentu jak nie wylącze gry... po restarcie Amigi mimo, że plik jest w szufladzie "save" o nazwie który mu nadałem w poprzedniej sesji, to po uruchomieniu gry i próbie załadowania, nie pokazuje mi żadnych save'ów. Pojęcia nie mam o co chodzi.

Aha, mam 2x oryginalnego SWOS na dyskietkach, ale w żadnym z nich nie ma pliku typu "install" sam się zdziwiłem...

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 03:25:52 przez zmiennik
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem